Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hey Jimi - Polskie gitary grają Hendrixa
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
Hey Jimi - Polskie gitary grają Hendrixa
[Obrazek: hey_jimi_cd.jpg]

ostrożnie podchodzilem do półki z tą płytą... Nie przepadam za coverami, nie przepadam za ponownym nagrywaniem utworów. Szczególnie TAKICH utworów. Jak wszedzie są jednak wyjątki, ktore tylko potwierdzaja regułę. I to oczywiście jest taki wyjątek!
Począwszy od strony edytorskiej (tak jak zawsze w przypadku Agory, książeczka), poprzez słowa Hołdysa i Cichońskiego o tamtych czasach, poprzez zestaw gitarzystów, którzy gwarantowali jakość, aż do zupelnego zaskoczenia dla mnie! Na okładce płyty nie są podane nazwiska wokalistek, które udzielaja sie w dwóch utworach. W moim - chyba ulubinym Hendrixie (czemu Go nie ma w moim Topie :?: ) - śpiewa Ewelina Flinta!!! I robi to fantastycznie. Tym bardziej nie rozumiem czemu udziela sie w takich projektach jak ten z Panem Zagrobelnym Icon_evil . Ona powinna spiewać bluesy!!! To mój zdecydowany faworyt z tej płyty i nie wątpliwie kandydat do MOJEJ LISTY. Ale plyty wysłuchalem raz ( Little Wing kilka razy Icon_mrgreen ) i jeszcze to może sie zmienić. Dla porządku dodam, ze w utworze Crosstown Traffic - też całkiem udanie - śpiewa inna "Idolka" - Małgorzata Stępień.
Płyta chyba osiągnęla swój cel - właśnie zaczynam poszukiwania płyt Hendrixa, bo w obecnej chwili dysponuję tylko jedną Icon_wink2

1 Zbigniew Hołdys - Fire
2 Leszek Cichoński - Voodoo Child
3 Wojciech Waglewski - The Wind Cries Mary
4 Jacek Królik & Ryszard Sygitowicz - Crosstown Traffic (feat. Małgorzata Stępień)
5 Jan Borysewicz - Power Of Soul
6 Cichoński & Riedel & Styczyński - Little Wing (feat. Ewelina Flinta)
7 Ryszard Sygitowicz & Jacek Królik - Angel
8 Cichoński & Riedel & Styczyński - Red House
9 Vintage - Wild Thing
10 Marek Raduli & Krzysztof Ścierański - Third Stone From The Sun
11 Wojtek Klich - Manic Depression
12 Leszek Cichoński & Marek Raduli - Thanks Jimi

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
29.04.2008 10:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Yacy napisał(a):W moim - chyba ulubinym Hendrixie (czemu Go nie ma w moim Topie :?: ) - śpiewa Ewelina Flinta!!! I robi to fantastycznie.
Słyszałem w Minimaxie. Rzeczywiście bardzo dobra wersja. Icon_smile2
29.04.2008 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Yacy napisał(a):Płyta chyba osiągnęla swój cel - właśnie zaczynam poszukiwania płyt Hendrixa, bo w obecnej chwili dysponuję tylko jedną Icon_wink2
Ja mam tylko jedną ("Electric Ladyland") i więcej nie potrzebuję. Icon_razz
29.04.2008 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Yacy napisał(a):I robi to fantastycznie. Tym bardziej nie rozumiem czemu udziela sie w takich projektach jak ten z Panem Zagrobelnym

Ja na projekt z Panem Zagrobelnym nie narzekam, bo jak na naszą polską komerchę jest naprawdę niezły, ale faktycznie, trochę tęsknię za Eweliną w innym repertuarze ("Goniąc za cieniem", "Przeznaczenie", "Zaproście mnie do stołu").
No i super, że w końcu Gosia coś nagrała
30.04.2008 08:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #5
 
Yacy napisał(a):Płyta chyba osiągnęla swój cel - właśnie zaczynam poszukiwania płyt Hendrixa, bo w obecnej chwili dysponuję tylko jedną Icon_wink2
Jeśli "zaczynam" oznacza czas teraźniejszy to myślę, że pomoże Ci ten link: http://tnij.org/a4u3 Icon_smile2
02.05.2008 12:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
abd3mz napisał(a):Jeśli "zaczynam" oznacza czas teraźniejszy to myślę, że pomoże Ci ten link: http://tnij.org/a4u3
dzięki ale jak pisałem tak zrobiłem i mam 5-6 płyt - to wystarczy Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
02.05.2008 07:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
10 Marek Raduli & krzysztof Ścierański - Third Stone From The Sun
Ścierański - mój kuzyn byłby wniebowzięty Icon_mrgreen
03.05.2008 08:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
Jakby ktoś miał ochotę na te utwóry to podaje link:

http://www.4shared.com/dir/6981541/c5ae5..._Jimi.html

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.05.2008 12:49 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polskie Znaki - Rzeczy ostatnie neo01 2 188 02.04.2022 06:02 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości