Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 321 z 18.10.12r.
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #21
RE: Notowanie 321 z 18.10.12r.
Remiks powinien być zdecydowanie liczony osobno, bywa, że bardzo odległa stylistycznie. Już prędzej jest realizacja koncepcji muzycznej remiksujacego na bazie jakiejś piosenki. Dla porównania: 1 i 2 - zupełnie rożne bajki.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2012 03:37 PM przez dziobaseczek.)
22.10.2012 03:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Notowanie 321 z 18.10.12r.
Akurat z Twojego postu mam najwięcej do komentowania, więc go zacytuję.
(19.10.2012 11:11 AM)saferłel napisał(a):  1. Piszesz tak, jakby to od Ciebie tylko zależało, a wszyscy znamy zasady Twojej listy Icon_wink Nie wiem co by było, gdyby ktoś miał np. całe Archive w top 30.
2. Ja zawsze po prostu patrzyłem z przymrużeniem oka na dinozaury, które tygodniami okupowały pierwsze listy, a trzymały je na swoich listach 2-3 osoby w potężnych dawkach.
3. Z drugiej strony, w takim wypadku, tego rodzaju narzekania brzmią dosyć zabawnie, Szymek ma rację ;P
4. No ja nie wiem czy Muse jest lepszy od No Doubt w chwili obecnej.
Powiedziałbym nawet, że No Doubt jest wciąż lepsze od...
5. Archive którzy nagrali najsłabszy LP w karierze Icon_wink
6. Przecież wiesz, że nasze forum jest wieloprofilowe i nie tacy artyści bywali już wysoko. Mi też wiele rzeczy się nie podoba, ale niekoniecznie czuję się tym zdziwiony w takim dużym stopniu. Oczywiście są wyjątki, wiadomo jakie Icon_smile
1. Soul tired na razie nie weszło, Hatchet nie miał szans się dostać, a Stickowi też się nie udało, więc nie wszystko z płyty Archive łapie się na moją listę.
2. Co rozumiesz przez dinozaury? Akurat Archive jest zespołem znacznie mniej dinozaurowatym od No Doubt, a także TMV i Hypnos. Czy już 10 lat istnienia wystarczy do dinozaurzenia?
3. Dziwi mnie także, że No Doubt jest wyżej w podsumowaniu od Alt-J, Lany Del Rey, Meli Koteluk, happiegosadu, Garbagu, Jessie Ware, Vaccinesów, Grizzlyego Beara i Mumforda z Sonsami. Tych wykonawców utworów na mojej liście znajdziesz mało lub nie znajdziesz ich w ogóle. Mnie zadziwia obecność ND tak wysoko.
4. Moim zdaniem zdecydowanie. Podobnie Lady Gaga, Rihanna, P!nk, a nawet PSY (przynajmniej po tym jednym utworze sądząc). Akurat ND moim zdaniem spadli na poziom niewyobrażalnie niski. Niczego chyba w tej chwili nie słucha mi się gorzej niż ich.
5. Z tego co słyszę to jest ich albo najlepszy, albo jeden z dwóch najlepszych albumow w karierze.
6. Nie dziwiłaby mnie wysoko Lady Gaga, Rihanna, P!nk, a nawet PSY. Natomiast ND tak, bo moim zdaniem spadli na poziom niewyobrażalnie niski. Niczego chyba w tej chwili nie słucha mi się gorzej niż ich.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.10.2012 08:43 PM przez kajman.)
22.10.2012 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Notowanie 321 z 18.10.12r.
No wiesz, ale to Twoja prywatna opinia. Według mnie No Doubt poszli w ciekawą stronę w stylu ska. Rozumiem, że możesz nie lubić ska Icon_wink Choć w sumie nie do końca to pasuje, bo Managga była jednak dość bliska stylistycznie "Settle Down" np.
23.10.2012 12:04 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: Notowanie 321 z 18.10.12r.
prz, ska to oni grali na debiucie, ta płyta aż kipi od tej stylistyki. Właściwie to wplatanie tych elementów było ich znakiem rozpoznawczym. Także tu nie masz racji.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
23.10.2012 06:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #25
RE: Notowanie 321 z 18.10.12r.
michal91d napisał(a):Mam więc do Was pytanie: jak uważacie - czy utwór zapisany z nawiasem (Remix) liczyć jako utwór bez nawiasu, a może sądzicie, że to dwie zupełnie różne kompozycje? Podobnie sprawa ma się utworami z dopiskiem (Live). Co o tym myślicie?
Ja u siebie liczę wszystkie dodatkowe wersje na konto podstawowej. Chyba, że podstawowej na liście nigdy nie było, bo np. mi się nie podobała, albo nie miała okazji - wtedy remiks zbiera punkty jako remiks (choć i tak jest częścią jakiejś wyższe instancji tj. oryginału) Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.10.2012 11:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Notowanie 321 z 18.10.12r.
aaktt napisał(a):michal91d napisał(a):Mam więc do Was pytanie: jak uważacie - czy utwór zapisany z nawiasem (Remix) liczyć jako utwór bez nawiasu, a może sądzicie, że to dwie zupełnie różne kompozycje? Podobnie sprawa ma się utworami z dopiskiem (Live). Co o tym myślicie?

Ja u siebie liczę wszystkie dodatkowe wersje na konto podstawowej.

jw

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
23.10.2012 09:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości