Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eurowizja 2013
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #321
RE: Eurowizja 2013
0. Francja (już nie chcę mi się numeracji zmieniać Icon_razz2; Francji słuchałem wczoraj, ale nie wiem jakim cudem pominąłem przy ustawianiu rankingu!, pewnie dlatego, że było pierwsza....pewnie dlatego też dzisiaj nie będzie mieć szans w głównym konkursie Icon_razz2; bardzo dobra jak na Eurowizję rzecz, taka kontynentalna wersja Anny Calvi z nieco przystępniejszą melodią, ocierająca się nawet o post-punkowe struktury)
1. Holandia (i to jest ładna rzecz, pobrzmiewająca eleganckim old-schoolem, z atrakcyjnym orkiestrowym wykończeniem, Anouk nie bez przyczyny jest już znana poza konwencją festiwalu; niech będzie, że to najlepsza rzecz)
2. Wielka Brytania (Bonnie Tyler? No tak, coś słyszałem...może zrozumiałbym, jakby dla jaj pojechał z UK jakiś znany artysta, ale dobrze byłoby, aby miał on potem do czego wracać - ta pani ma raczej one-way ticket a biorąc pod uwagę, że pewnie zostanie zmieszana z innymi euro przeciętniakami...smutne; mam nadzieję, że chociaż dobre pieniądze dostała; na pocieszenie dodam, że piosenka bardzo udana jak na propozycję do Eurowizji, jestem zaskoczony, UK w końcu przemawia ludzkim głosem)
3. Grecja (kryzys hula, więc trzeba odkurzyć zapomniane instrumenty i zrezygnować z płatnej licencji na pro-tools - efekt jest satysfakcjonujący; prosta, przaśna piosenka z nieco komediowym zacięciem i pasterską charyzmą - lekkie i niezobowiązujące)
4. Malta (w sumie trochę szkoda, że takie kawałki nie mają szans na sukces w konkursie; przy tym nagraniu można nawet zapomnieć, że to Eurowizja; + progress Malty, bo ostatnio straszna kicha od nich szła)
5. Norwegia (prz bardzo nalegał, abym posłuchał Norwegii, która niezależnie od jego przekonywań na papierze zawsze jawi mi się jako kraj z potencjałem; całość brzmi bardzo wiarygodnie i anty-eurowizyjnie i szkoda, że nie została tu postawiona kropka nad "i".)
6. Armenia (na Euro nie ma w tym roku rocka!, przynajmniej w tej fazie turnieju i może dlatego tak pozytywnie reaguje na jakieś gitarowe pląsanie; numer oczywiście bez szans na cokolwiek...ale fajne solo ma)
7. Szwecja (to naturalne, że człowiek jest ciekawy co tam upichci poprzedni zwycięzca; szkoda, że nie pojechali "Army of Lovers" Icon_wink, ale przeboleję; numer lepszy niż zeszłoroczny z tego kraju, ale zbyt "porządnicki", aby wygrać - niemniej taki pop-dance jest strawny; + wiadomo, że śpiewa osoba płci męskiej)
8. Włochy (ten superprzystojniak może zawrócić w głowie niejednej dziewczynie z garścią telefonów w obu rękach, więc uważajcie na Włochy!; piosenka znaczenia mieć nie będzie, ale nie jest zła, o nie; + niestandardowo długi czas kompozycji)
9. Dania (słuchałem jej jako ostatniej, a widziałem już wpisy wróżące Duńczykom sukces w tej edycji; fakt, taki pop ludziom w Europie się nie nudzi, nieagresywny, z nutą folkloru (pierwiastek "fairytale" można rzec), bardzo płynnie zmieniający barwy - tak więc ludziom się nie nudzi, ale mi już trochę tak)
10. Węgry (tam jest napisane "Zoohacker Remix", ale wierzę, że organizator konkursu jest ode mnie większym specem w temacie Eurowizji, więc słucham i przyznać muszę, że Węgry wyróżniają się na tle pozostałych uczestników ze swoim miejskim, transowyn popem)
11. Hiszpania (myślałem, że to jakiś północny kraj Europy dopóki nie usłyszałem tekstu; fani konkursu z ADHD mogą nie doczekać zgrabnego przejścia we właściwą część piosenki)
12. Ukraina (kurde, gazociągi im pękają, a oni ładują kasę w holywoodzkie teledyski!; a może zainwestować w jakiegoś songwritera, który napiszę fajny kawałek?)
13. Finlandia (melodyjna nuta, ale tej pani chyba bardziej zależy na homo-promocji w Europie - no ale ten fest pasuje jak ulał do takich akcji)
14. Litwa (facet wydaje się bardzo mało przebojowy jak na Eurowizję, chociaż piosenka jest porządnie "podbita"; dziwna mieszanka dance i....niemalże spoken word)
15. Islandia (zawiodła mnie Islandia; myślałem, że można u nich liczyć na ciekawą, w miarę nieszablonową lub przynajmniej dobrze zrobioną produkcję, a ten sympatyczny kraj dostarczył produkt typowo kontynentalny z jakimś mętnym kwazi-regionalnym flecikiem - gdzie jesteś, mój bohaterze? - 16. Azerbejdżan (takie boybandowskie reminiscencje nie są mi bliskie, generalnie nie boli, ale jest nudne, a to chyba bywa bardziej dokuczliwe)
17. Mołdawia (w ostatnich latach też mieli jeden zapamiętywany kawałek, lecz to był chyba wypadek przy pracy)
18. Rosja (przez moment myślałem, że Rosja włączy się do batalii o tytuł wzorcowej "eurowizyjnej ballady", fenomenu, będącego wręcz oddzielnym gatunkiem muzycznym - sądzę, że ostatecznie uciekła spod stryczka, ale marne to dla niech pocieszenie)
19. Irlandia (sporo łupu-bęc w ostatnim czasie poszło z Zielonej Wyspy na Eurowizję, prawda?; a właśnie po nich spodziewałbym się jakiejś bardziej tradycyjnej formy, może nawet gitarowego patosu ze święceniami od U2 a la lata 80.?, serio - z takim czymś to mogą bezpośrednio bić się w barażach o pietruszkę z Cascadą)
20. Estonia ("zawsze-ostatnio" miała ciekawe piosenki, a teraz przyjechała z takim flakiem.....hmm, w sumie to jednak drugi flak z rzędu od nich jak tak sięgnę pamięcią, dobrze to nie wróży)
21. Białoruś (Białoruś podrabia gorące, śródziemnomorskie rytmy? - karykatura)
22. Gruzja (ale drewno!, nie znoszę takich nigdy nie rozpoczynających się amorów; ale "eurovision ballad" do końca to nie jest, chyba kobieta-solo musi zgarnąć ten tytuł)
Niemcy (mocno się zeszmacili w porównaniu z ostatnimi propozycjami, Lena ratuj!)

XX. Rumunia (o ja cię, to się nadaje świetnie!; ode mnie dostaje nagrodę publiczności już na starcie, świetny żart, z którego mam nadzieję śmieje się sam wykonawca....a nie bierze tego na poważnie, licząc na wygraną - dance, falset, dubstep....trochę nie wiem, gdzie go umieścić w rankingu, więc będzie pierwszy i jednocześnie ostatni, czyli poza głównym rankingiem ;P)


Powiem, że w tym finale jest kilka bezwzględnych słabeuszy, ale wydaje mi się, że jakoś te złe kawałki spłynęły po nie i nie mam nawet zbytniej ochoty ich krytykować Icon_wink Czyżby to był znak, że Eurowizja się wypala Icon_wink? W sumie w drugą stronę też nic się nie zmienia - nie ma w tym roku chyba ani jednej piosenki, która potrafi maksymalnie zaangażować - czy to zniesmaczyć, jak już wyżej wspomniałem, czy - co zwykle jeszcze rzadziej się zdarza - oczarować. Jakoś tak bezbarwnie jest, a moja prywatna czołówka tym razem składa się z dosyć konwencjonalnych kawałków. Gdzie w tym roku odnajdziemy jakiś kujący oczy i uszy kicz? Gdzie "eurowizyjna antyballada roku"? Gdzie wynaturzenie z rodzaju rosyjskich babuszek? Czuję rozczarowanie, ale z innego niż zwykle powodu. Można oczywiście przyczepić się, że ja zawsze narzekam itd., lecz chyba wolałbym festiwal kontrastów, dziwolągów, kilku "wow", wielu "fuj", wielkiego boom na początku/końcu i 10-stronicową przepychankę z największymi obrońcami festiwalu tutaj na forum....wolałbym zawrócić czas. Teraz powyższych rzeczy nie doświadczę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2013 01:23 PM przez saferłel.)
17.05.2013 05:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #322
RE: Eurowizja 2013
pewnie ze chodzilo o 24.
17.05.2013 06:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #323
RE: Eurowizja 2013
Safer nie napisałeś nic o Francji a chyba powinna Ci się spodobać.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.05.2013 06:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #324
RE: Eurowizja 2013
saferłel napisał(a):to od kiedy TVP nie nadaje tego festiwalu w TV, to naprawdę ciężko jest mi się zmobilizować, aby poświęcić mu chwilę czasu.
dokładnie mam tak samo, żeby TVP nie wykupiła nawet transmisji finału. To już wstyd...
17.05.2013 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #325
RE: Eurowizja 2013
otrzymałem głosy od: mike, Szymek79 & prz.

Czekam na kolejne głosy Icon_smile
17.05.2013 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #326
RE: Eurowizja 2013
Tomekk napisał(a):można gdzieś odsłuchać gdzieś fragmenty finałowej 25? łatwiej by mi było zagłosować Icon_smile
Proszę w oficjalnej kolejności w jutrzejszym koncercie. Icon_wink




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.05.2013 09:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #327
RE: Eurowizja 2013
ale to wszystko kiepsko brzmi, albo niby Danceowe kawałki, ale strasznie tandetne, albo jeszcze bardziej tandetne ballady.
Jedynie Holandia, UK (na siłę trochę), Węgry, Islandia, Grecja (śmieszne jednak, ale nie kiczowate), Włochy trzymają jakiś poziom.
Szwecja idzie na łatwiznę, tak jak Niemcy kilka lat temu, wysyłają po wygranej bardzo podobną kompozycję.
17.05.2013 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #328
RE: Eurowizja 2013
Remo napisał(a):Jedynie Holandia, UK (na siłę trochę), Węgry, Islandia, Grecja (śmieszne jednak, ale nie kiczowate), Włochy trzymają jakiś poziom.
a Norwegia, Malta, Francja czy Hiszpania to co?

Remo napisał(a):Szwecja idzie na łatwiznę, tak jak Niemcy kilka lat temu, wysyłają po wygranej bardzo podobną kompozycję.
co ma wspólnego Szwecja 2012 z Szwecją 2013 to ja nie wiem chyba tylko jednowyrazowy tytuł.Icon_wink

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.05.2013 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #329
RE: Eurowizja 2013
saferłel napisał(a):Posłucham tych piosenek, bo jak to mawiają - "żeby walczyć z wrogiem, trzeba go dogłębnie poznać". A tak poważnie
A ja myślę, że to nie do końca żart.
Choć też nie do końca serio
saferłel napisał(a):piosenka bardzo udana jak na propozycję do Eurowizji
A to nieco tego dowód.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.05.2013 09:38 PM przez prz_rulez.)
17.05.2013 09:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #330
RE: Eurowizja 2013
Szymek79 napisał(a):co ma wspólnego Szwecja 2012 z Szwecją 2013 to ja nie wiem chyba tylko jednowyrazowy tytuł.
wykrzyczaną łupankę?
Tylko te co wymieniłem, posłuchałbym w całości Icon_wink
17.05.2013 10:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 688
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #331
RE: Eurowizja 2013
Remo napisał(a):Tylko te co wymieniłem, posłuchałbym w całości Icon_wink
jak można oceniać piosenkę po kilkunastosekundowym fragmencie?

Remo napisał(a):co ma wspólnego Szwecja 2012 z Szwecją 2013 to ja nie wiem chyba tylko jednowyrazowy tytuł.
wykrzyczaną łupankę?
to lepiej posłuchaj całości bo nie masz racji.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.05.2013 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #332
RE: Eurowizja 2013
nie mam zamiaru marnować czasu Icon_wink
17.05.2013 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 128
Dołączył: Dec 2014
Post: #333
RE: Eurowizja 2013
właśnie spełniłem swój mychartsowy obowiązek Icon_smile
17.05.2013 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #334
RE: Eurowizja 2013
No tak, przeczytałem dokładnie opinie Safa i niestety widzę, że faktycznie prezentują one pesymizm wobec konkursu i dość spore jego niezrozumienie. Poza tym powtórzę się - to, że coś nie jest mega oryginalne, nie znaczy, że jest złe Icon_smile Podobno wszyscy lubimy te utwory, które znamy Icon_wink

Już po ochłonięciu: straaasznie szkoda mi San Marino. Ale powiem wam, że po półfinale było sporo tweetów wspierających Poczwarkę. Co do Cezara, to moi znajomi też mieli "bekę" i śmiali się, że siedzi pod nim naga Oceana (aluzja do tancerek) i tweety też były różne, ale... osobiście nie rozumiem takich reakcji, że to niby jedna z najgorszych piosenek eurowizyjnych ostatnich lat (jakby to był pierwszy miks popu i opery w historii Eurowizji...). Na moje ucho gość ma słuch prawie absolutny i ogólnie piosenka jest bardzo przebojowa. Mówcie co chcecie, jestem na tak! Icon_smile

P.S. Co jak co, ale islandzki jest piękny. Te dźwięki, których przeciętny Europejczyk za Chiny nie mówi...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2013 01:19 AM przez prz_rulez.)
18.05.2013 01:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #335
RE: Eurowizja 2013
prz_rulez napisał(a):No tak, przeczytałem dokładnie opinie Safa i niestety widzę, że faktycznie prezentują one pesymizm wobec konkursu i dość spore jego niezrozumienie. Poza tym powtórzę się - to, że coś nie jest mega oryginalne, nie znaczy, że jest złe Icon_smile Podobno wszyscy lubimy te utwory, które znamy Icon_wink
Bla bla bla. Już rok temu pisaliśmy sporo na ten temat i nie mam ochoty wracać do tej dyskusji. Mój pesymizm, jak wspomniałem, ma tym razem nieco inne źródło. Paradoksalnie brakuje mi tu tych wszystkich elementów, które tak bardzo mi się nie podobały - wtedy przynajmniej wywoływało to emocje, trafiały się też dobre nagrania, co było niezwykle przyjemną odskocznią. W tym roku jest płasko na całej linii a Eurowizja traci swoje najważniejsze przymioty. Naprawdę brakuje jej ognia.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2013 10:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #336
RE: Eurowizja 2013
Zagłosowałem Icon_smile
według mnie dziś wszystko się rozstrzygnie pomiędzy Skandynawią Icon_lol
Dania, Finlandia albo Norwegia, to właśnie te państwa mają najlepsze propozycje.
Jednak moim cichy faworytem jest oczywiście Anouk.
Zaskoczyła mnie Malta, w zeszlym roku było disco, ale nawet mi się wkręciło "This is The Night", a teraz coś w stylu Jasona Mraza - bardzo fajna odmiana.
Cascada i Bonnie Tyler też na plus, tylko, że kompletnie nie dla mnie Icon_lol
Trochę się martwiłem tegorocznym poziomem, ale nie jest tak źle. Najgorszy jest oczywiście brak Polski.. nie ma to jak promować swój kraj Icon_rolleyes
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2013 12:31 PM przez Tomekk.)
18.05.2013 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 649
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #337
RE: Eurowizja 2013
Zagłosowało: 5 osób
Otrzymałem głosy od: prz_, Szymek79, mike, thestranglers, stavanger
Do końca głosowania pozostało: 5 godzin!
Wciąż bez punktów: 4 państwa.
18.05.2013 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #338
RE: Eurowizja 2013
Mnie możesz zliczyć z tego co powyżej zapostowałem. Ile tam głosów trzeba itd... Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2013 01:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #339
RE: Eurowizja 2013
Kliknij na link i poukładaj w kolejności Icon_razz
18.05.2013 01:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #340
RE: Eurowizja 2013
Pawle, trochę Cię nie rozumiem. Jesteś masochistą? Chcesz tego, co Ci się nie podoba? Yyy... Icon_rolleyes Zresztą, i tak, i tak, nic nie ma szans na Twoją listę, więc co za różnica...
Aha, nie przesłuchałeś jeszcze piosenki z Francji.

Aha, jeszcze co do "Kedvesem" - okej, ładna, miła dla ucha piosenka, tylko ona kompletnie nic nie wnosi. Jest emocjonalnie (niemalże) pusta. Zdecydowanie wolałbym na jej miejscu utwór z San Marino (lub Szwajcarii). Sprawdziłem jeszcze tłumaczenie tekstu, a tam takie kwiatki:
Because to me
There is no one else, just my sweetheart, she's my sweetheart
Wherever she goes, it's fine by me, it's fine by me, because
She always finds me, my sweetheart, my sweetheart
I hum – it's so good for me, it's so good for me, this song

Dziękuję, postoję. Aczkolwiek nie dziwi mnie to, że Paweł wypowiadział się o tym utworze pozytywnie (jak na jego i Eurowizję).
18.05.2013 01:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Eurowizja 2014 Szymek79 319 113 276 18.05.2014 11:07 PM
Ostatni post: Szymek79
  Eurowizja 2012 Szymek79 538 164 099 16.09.2012 05:26 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości