Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
17 notowanie z 27.04.2008
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #1
17 notowanie z 27.04.2008
Niewiele się dzieje. W tym tygodniu dużo czasu poświęciłem na słuchanie starszej muzyki, [głównie Top Knopflera] a taka muzyka na moją listę trafić nie może. Poza tym wróciłem do kilku płyt, które miały niewiele przesłuchań [najczęściej jedno], żeby sprawdzić czy nie przegapiłem żadnej perły. Nie przegapiłem.
Do listy. Najważniejsze zmiany:
- dwa utwory Lao Che, które zamykały dziesiątkę wyprzedziły trzy Anny.
- debiutujący Tool z poprzedniego tygodnia mnie nie zachwycił, ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu aż z 31 na 9 przesuwa się Right In Two.
- trzydziestka jest bardzo skostniała i gdyby nie zamiana Tooli to nie byłoby żadnego nowego utworu.

W tym tygodniu tylko dwie nowości. Obie dziwne.
33 - mam nadzieję, że neon.ka ucieszy się z debiutu tego utworu. Icon_smile2 [pewnie bardziej z wokalisty.] Utwór bardzo w moim stylu i przy okazji pokazuje, że nie tylko długasy mogą znaleźć się na mojej liście. Icon_wink2
38 - cała płyta Portishead czaruje i dlatego ciężko cokolwiek z niej wybrać. Tydzień temu prysł czar Machine gun. Może ten utwór sobie lepiej poradzi.

Za tydzień szykuje się debiut w 30-tce. Chyba, że ściągnąłem płytę z "głosami"...

pozycja|pozycja przed tygodniem|ilość tygodni w zestawieniu (ilość tygodni na pierwszym)

01 01 13 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec (13)
02 02 04 TY CZŁOWIEK JESTEŚ? - Lao Che
03 09 05 SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che
04 10 07 HYDROPIEKŁOWSTĄPIENIE - Lao Che
05 05 16 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
06 04 05 NIEPOJĘTE I ULOTNE - Anna Maria Jopek
07 03 14 TO, CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
08 17 13 GOOD DAY MY ANGEL (live) - Myslovitz
09 31 03 RIGHT IN TWO - Tool
10 13 03 10.000 DAYS (WINGS PART 2) - Tool
11 06 05 CHODŹMY - Grzegorz Turnau
12 14 03 WIERSZ O PŁACZU - Stare Dobre Małżeństwo
13 07 14 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz, Dwa, Trzy
14 11 04 MASTERS OF WAR - RPWL
15 08 03 REPENTANCE - Dream Theater
16 19 08 DARK STAR - Fish
17 15 06 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
18 22 12 GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
19 16 08 13TH STAR - Fish
20 26 11 WE CLOSE OUR EYES - British Sea Power
21 20 03 ROSETTA STONED - Tool
22 28 05 RUBEN'S TATOO - Songdog
23 23 13 DŁUGA DROGA W DÓŁ - happysad
24 29 05 BROKEN HARP - PJ Harvey
25 24 07 BÓG ZAPŁAĆ - Lao Che
26 25 03 THE DULL FLAME OF DESIRE - Björk i Antony Hegarty
27 30 11 CZAS - Katarzyna Groniec
28 18 06 GOLIATH - The Mars Volta
29 21 06 CAVALETTAS - The Mars Volta
30 27 04 AUTOPORTRET WITKACEGO - Strachy na Lachy
31 36 05 PIERWSZY DZIEŃ RESZTY NASZEGO ŻYCIA - Anna Maria Jopek
32 40 02 WIOŚNIE NIE! - Basia Stępniak-Wilk i Wojciech Mann
33 NN 01 THE FRAGRANT TASTE OF RAIN - Jason Reeves
34 33 04 TALK TO THE RIVER - RPWL
35 38 05 9-29-045 - Green Carnation
36 12 02 VIGINTI TRES - Tool
37 41 03 SAVED - Bauhaus
38 NN 01 THREADS - Portishead
39 39 03 MATULU - Digitalllove
40 32 03 NAJWAŻNIEJSZE JEST - Stare Dobre Małżeństwo
41 35 02 FABRYKA ZŁA - Freak Of Nature
42 34 12 DYBUK - Żywiołak
43 44 03 HOUSE OF CARDS - Radiohead
44 42 03 YOU DON'T UNDERSTAND ME - The Raconteurs
45 48 10 NOTHING COMPARES 2U - Jimmy Scott
46 47 14 FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
47 43 15 ENCORE JESZCZE RAZ - Strachy na Lachy
48 46 10 KAZIMIERZ WIERZYŃSKI - Strachy na Lachy
49 49 02 THANK YOU FOR LISTENNING - Hurt
50 37 13 IDŹ SWOJĄ DROGĄ - Raz, Dwa, Trzy

wypadły:
45 NN 01 STARS DIE - Porcupine Tree
50 NN 01 CZAS NASZYCH CZASÓW - Radiobagdad

nowości - 2, bez zmian - 7, w dół - 23, do góry - 18
Pogrubione nowości, zazielenione 3 największe awanse i zaczerwienione 3 największe spadki.
46 utworów z mojej listy nie ma w zestawie do głosowania na LP3 (poprzednio: 46).

Na koniec jedno wyjaśnienie. W poprzednim tygodniu wkradł się błąd i na pozycji numer 33 znalazły się dwa utwory. Jako, że u mnie nie ma i nie będzie podwójnych pozycji to zaraz to wyedytuje i wyższe miejsce zajmie utwór wizualnie wyżej. Wypadnie z notowania utwór, który zajmował 50 pozycje: 50 PP 02 ON PORTHCLAW SANDS - Songdog (pozycja przed wypadkiem: 44)

Za chwilę reszta, a nowości już są: http://www.chomikuj.pl/abd3mz/mycharts-a...7notowanie
27.04.2008 04:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Poza listą:
(kolejność utworów ma znaczenie tylko gdy są to utwory tego samego wykonawcy)

SOUL DEALER - Anna Maria Jopek
CLAUDE - Anna Maria Jopek
CISZA NA SKRONIE, NA POWIEKI SŁOŃCE - Anna Maria Jopek
SPRÓBUJ MÓWIĆ KOCHAM - Anna Maria Jopek
SAMEJ CIĘ NIE ZOSTAWIĘ - Anna Maria Jopek
MIRACLES - Dave Gahan
THE DARK ETERNAL NIGHT - Dream Theater
THE MINISTRY OF LOST SOULS - Dream Theater
OPENWATER - Fish
ARC OF THE CURVE - Fish
WHERE IN THE WORLD - Fish
PHOTOGRAPHS AND MEMORIES - Jason Reeves
ŚWIAT W OBŁOKACH - Grzegorz Turnau
TWOJA POSTAĆ - Grzegorz Turnau
ZOSTAŃ ANIOŁEM - Halina Frąckowiak
TALKING TO GOD - Hurt
SUMMERS LOST - Hurt
ET AL - Hurt
ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
CZARNE KOWBOJE - Lao Che [tylko wersja albumowa!]
mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che
HISZPAN - Lao Che
WAY OUT OF HERE - Porcupine Tree
WE CARRY ON - Portishead
SMALL - Portishead
SILENCE - Portishead
STRANGER - RPWL
SILENCED - RPWL
BARBARELLA - Songdog
MONTPARNASSE - Songdog
ON PORTHCLAW SANDS - Songdog
CROWN OF THORNS - Songdog
JEDNOCZAS - Stare Dobre Małżeństwo
SZKLANA GÓRA - Strachy na Lachy
ILYENA - The Mars Volta
CONSOLER OF THE LONELY - The Raconteurs
SALUTE YOUR SOLUTION - The Raconteurs
BULLET THE BLUE SKY - QueensrĂżche
27.04.2008 04:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #3
 
notowanie 12 z 27 kwietnia 2008 r.

01. Lao Che - Gospel
02. Tool - 10.000 days
03. Anna Maria Jopek - ID
04. Stare Dobre Małżeństwo - Jednoczas
05. Dream Theater - Systematic Chaos
06. Grzegorz Turnau - Historia pewnej podróży
07. Basia Stępniak-Wilk - Obce kraje
08. Robert Kasprzycki - Światopodgląd
09. Songdog - A Wretched Sinners Song
10. Jason Reeves - The Magnificent Adventures Of Heartache

11. Porcupine Tree - Fear Of The Blank Planet
12. Fish - 13th Star
13. Dhafer Youssef And Wolfgang Muthspiel - Glow
14. happysad - Nieprzygoda
15. RPWL - The RPWL Experience
16. The Raconteurs - Salute Your Solution
17. The Mars Volta - Bedlam in Goliath
18. Gabriela Kulka - Out
19. Rufus Wainwright - Release the Stars
20. Hurt - Vol. II
21. Totentanz - Nieból
22. Antimatter - Leaving Eden
23. Portishead - Third

24. British Sea Power - Do You Like Rock Music?
25. Dave Gahan - Hourglass
26. Serj Tankian - Elect The Dead
27. Queensryche - Take Cover
28. Elbow - The Seldom Seen Kid
29. Death Cab for Cutie - Narrow Stairs
30. Van Morrison - Keep It Simple
31. Steve Lukather - Ever Changing Times
32. Bruce Springsteen - Magic
33. Halina Frąckowiak - Przystanek bez drogowskazu ... Garaże gwiazd
34. Amy Macdonald - This Is The Life
35. dEUS - Vantage Point
36. Homotwist - Matematyk

37. R.E.M. - Accelerate
38. NME Awards 2008

+2 płyty Myslovitz
+7 płyt Marka Knopflera

Komentarze na życzenie. Icon_wink2

PS. saferłel - za tydzień szykuje top dla Ciebie. Icon_wink2 Zobaczę czy dobrze przeczuwałeś. Icon_smile2
27.04.2008 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Eh kiedy ci ta Groniec przejdzie. Czekam konkretnej odpowiedzi by nie narzekać na nią co notowanie Icon_razz2 Lao Che już zdecydowanie dominuje na topie. Ja mam dwa utwory w top 20, więc jeszcze trochę czasu minie zanim coś nowego się od nich pojawi ;] Dwa niezłe kawałki powracają do 10 (to te na zielono). BSP u mnie zadebiutowało z No Licifer, a u ciebie idzie do góry i to mając już 11 tyg na koncie. Bjork z 26 to chyba moja ulubiona z jej ostatniego krążka. Zapomniałem zapoznać się z duetem Wilk-Mann Icon_lol Portishead się widzę spodobało. Zaraz jak się lista płyt pojawi to zobaczymy czy bardziej niż mi. Dla mnie dobra, nic po za tym. Ma kilka świetnych momentów, ale jest to na pewno najsłabsza ich płyta jak dotąd. Oczywiście liczę, że kawałki z niej zaleją twoją listę. Ciężko idzie Raconteurs Icon_cry2
I znów wracam do ''formy'' i jako 1 odpowiadam na twoją liste Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.04.2008 04:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Ok jest i notowanie płyt. Nie wiem jak to możliwe, że R.E.M. będąc tak słaby utrzymał się na niej. W każdym razie towarzystwo NME 2008 to trochę...obciach. No cóż, ja zdania nie zmienię, że Accelerate to bardzo fajny krążek. Nie jest już nawet w top 3 u mnie. Ale twierdzę, ze Polacy się nie znają jak zwykle Icon_razz2 Bierzcie przykład z Czechów....i nic dziwnego , że R.E.M. nigdy u nas nie gra, tylko tam. Wielkich pozycji w top 10 listy płyt nie widzę. Lao Che już trochę mnie znudził na 1, ale następców równie dobrych nie ma Icon_cry2 z tego co widzę.
Portishead na 23....nie wiem co to znaczy? Płyta średnia, niezła, dobra, bdb?
dEUS też niziutko....hmm chyba nasze topy się nie pokrywają i nie zrobią tego i na koniec roku. Ale największy ból to Seldom Seen Kid na 28 miejscu :/ Właśnie w końcówce twojego zestawienia najwięcej dobrych płyt się znajduje Icon_biggrin
Ale jeszcze raz proszę o jakieś wytłumaczenie pozycji i tych spacji które oddzielają płyty od siebie, bo nie wiem co tak naprawdę sądzisz o każdej, o ich poziomie.

Top dla mnie za tydzień? Top tych 4 płyt o których pisałem? Ale widzę, że już pozycje te się pojawiąją (deus, rufus...) Chyba, że o jakimś innym topie piszesz, jakiegoś czadowego wykonawcy Icon_razz2?

OK, przy dźwiękach cudownego Beautiful Ones by Suede wracam do Eski Rock grać o...a jakżeby inaczej - Accelerate Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.04.2008 04:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
saferłel napisał(a):Eh kiedy ci ta Groniec przejdzie. Czekam konkretnej odpowiedzi by nie narzekać na nią co notowanie Icon_razz2
Pisałem o tym tydzień temu. Jeśli pewna płyta zostanie wydana [razem z pewnym utworem] to pewnie Groniec ustąpi. [pewne to nie jest. będę musiał przesłuchać te nagrania jedno po drugim...] Chyba, że coś mnie zaskoczy.
saferłel napisał(a):Ja mam dwa utwory w top 20, więc jeszcze trochę czasu minie zanim coś nowego się od nich pojawi ;]
Informuje, że Czarne kowboje to nowy singiel. Icon_wink2 Icon_mrgreen [Hydropiekłowstąpienie to był wybór Trójki.]
saferłel napisał(a):Dwa niezłe kawałki powracają do 10 (to te na zielono).
Jeden powraca, a dugi jest tam pierwszy raz. Icon_razz
saferłel napisał(a):BSP u mnie zadebiutowało z No Licifer
Słaby ten Lucifer... nawet nie pamiętam jak leci...
saferłel napisał(a):Zaraz jak się lista płyt pojawi to zobaczymy czy bardziej niż mi.
Po liście płyt tego nie zobaczysz. Icon_cool2
saferłel napisał(a):Ma kilka świetnych momentów, ale jest to na pewno najsłabsza ich płyta jak dotąd.
Nie znam poprzednich płyt, ale ta jest bardzo spójna i równa. A to dla mnie jedne z najważniejszych czynników wpływających na ocenę płyty.
saferłel napisał(a):I znów wracam do ''formy'' i jako 1 odpowiadam na twoją liste Icon_biggrin
Ledwo zdążyłem zapostować notowanie płyt. Icon_lol
27.04.2008 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
No Lucifer jest właśnie bardzo fajny Icon_razz2 Kojarzy mi się z No Cars Go grupy Arcade Fire (to przez ten rytm i początkowe okrzyki). Chociaż na pewno nie jest to super materiał singlowy. Refren nie jest jakiś powalający, ale bardzo miło się słucha...taki rozmarzony numer.

Czarne Kowboje to bardzo dobry numer, więc wstawię go na listę excelową, ale i tak trochę musi poczekać na swoją kolej.

No to skoro Thirs tak ci się podoba to musisz się zapoznać z poprzednimi dwoma krążkami, szczególnie z debiutem - Dummy.

Aha jeszcze jedno. Terminy PEWNA PŁYTA z PEWNYm UTWOREM niezbyt jasno mnie informują Icon_razz2 Ale ok poczekamy zobaczymy, to pewnie coś polskiego będzie...Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.04.2008 04:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
saferłel napisał(a):Nie wiem jak to możliwe, że R.E.M. będąc tak słaby utrzymał się na niej.
Chyba nie bardzo rozumiesz jakie mam zasady układając notowanie płyt. Znajdują się tam wszystkie płyty, które przesłuchałem. Dałem R.E.M. jeszcze jedną szansę. [Dwa tygodnie się na to zbierałem...]
saferłel napisał(a):Portishead na 23....nie wiem co to znaczy? Płyta średnia, niezła, dobra, bdb?
saferłel napisał(a):Ale jeszcze raz proszę o jakieś wytłumaczenie pozycji i tych spacji które oddzielają płyty od siebie, bo nie wiem co tak naprawdę sądzisz o każdej, o ich poziomie.
Enter grupuje płyty na podobnym poziomie.
1-10 - od 9 do 8+
11-23 - 8
24-36 - od 7+ do 6+
37-38 - 6 i 4+

To tak mniej więcej, bo wiem że lubisz oceny. Icon_wink2 [Weź poprawkę, że wpływ na ocenę w danym tygodniu ma mój nastrój i różne inne sprawy. Czasem płyta, którą "obiektywnie" [tu ukłon w stronę koleżanki Icon_wink2 ] oceniam na 9, nie podchodzi mi w danym tygodniu i oceniam ją niżej.]
saferłel napisał(a):Top dla mnie za tydzień? Top tych 4 płyt o których pisałem?
saferłel napisał(a):Ale widzę, że już pozycje te się pojawiąją (deus, rufus...)
Pojawiają się, ale chce się z nimi osłuchać. Szczególnie z dEUSem i Elbow.
27.04.2008 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Aha. Już trochę mi rozjaśniłeś sytuację. Czyli w obecnym tyg. Elbow na 6+ conajmniej czyli inaczej pisząc na 3 - czyli pozytywna ocena ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.04.2008 04:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
saferłel napisał(a):Terminy PEWNA PŁYTA z PEWNYm UTWOREM niezbyt jasno mnie informują Icon_razz2
Nic na to nie poradzę. Demo słyszałem rok temu, więc myślę że maksymalnie dwa lata i płyta będzie. [Trochę to trwa, bo płytę tworzą dwa zespoły, które same mają dużo pracy: koncerty itd. a jeden z nich chyba wydaje w tym roku płytę.]
saferłel napisał(a):Ale ok poczekamy zobaczymy, to pewnie coś polskiego będzie...Icon_wink
Bingo. Choć tekst nie powstał po polsku.
27.04.2008 04:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
neon.ka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 317
Dołączył: Feb 2008
Post: #11
Re: 17 notowanie z 27.04.2008
abd3mz napisał(a):33 - mam nadzieję, że neon.ka ucieszy się z debiutu tego utworu. Icon_smile2 [pewnie bardziej z wokalisty.] Utwór bardzo w moim stylu i przy okazji pokazuje, że nie tylko długasy mogą znaleźć się na mojej liście. Icon_wink2
się ucieszy, i nie tylko z wokalisty, bo utwór ładny bardzo, tylko nie na wosnę jak dla mnie Icon_smile2 . a dla Ciebie tak Icon_smile2 . [ciekawe, czy jednak mimo wszystko ma szanse na miejsce wyższe niż 33 Icon_wink2 ].
abd3mz napisał(a):Za tydzień szykuje się debiut w 30-tce. Chyba, że ściągnąłem płytę z "głosami"...
hm... brzmi intrygująco :roll:

zmiany w czołówce bardzo mi się podobają. szkoda tylko, że Anna Maria z podium, która akurat najbardziej mi się z tych trzech podoba, spadła najbardziej...
oho, Myslovitz chyba sobie znowu ostrzy zęby na podium... całkiem niespodziewanie.
SDM powoli... ale to nic. a w tym utworze nie pasuje mi linijka z 'płaksą'. totalnie!
spadającego Marsvolty nie żal mi zupełnie Icon_razz

spoza listy życzyłabym skoku do wcześniejszego Twojego postu Dave'owi, Jasonowi, pani Halinie i obydwóm Lao Che [przyjrzałam się tylko tym, które doszły w tym tygodniu].
patrząc na postęp u Myslovitz widzę, że teraz chyba czas na neonki Icon_smile2 [liczyłam też 'the best of...' ale tam są dwie CD, więc różnie to może być Icon_wink2 ]
abd3mz napisał(a):Komentarze na życzenie. Icon_wink2
to ja sobie życzę komentarz do tego Myslo, które przesłuchałeś Icon_smile2 .

I wish I was special.
But I’m a creep.
***
I want You to notice
When I’m not around.
29.04.2008 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Viginti Tres nie zagościło długo w czołówce, co w sumie nie dziwi tak bardzo Icon_wink2 Za to w końcu chwyciło Right In Two, co nie dziwi mnie wcale Icon_smile2 Trochę gorzej że mój lider dołuje... Do tego moje propozycje kompletnie przepadły Icon_razz

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
29.04.2008 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
neon.ka napisał(a):[ciekawe, czy jednak mimo wszystko ma szanse na miejsce wyższe niż 33 Icon_wink2 ].
Namawiasz mnie, żebym złamał regułę najwyższego miejsca? Icon_wink2 Jak najbardziej ma. W przypadku takich specyficznych utworów większe znaczenie niż zazwyczaj ma mój nastrój.
neon.ka napisał(a):hm... brzmi intrygująco :roll:
Głosy czy debiut? Już wyjaśniam. Słyszałem ten utwór kilka tygodni temu u Owczarka i pomyślałem, że pasuje do mojej listy [w końcu trwa prawie 13 minut. Icon_razz]. Poszukiwanie nie przyniosły efektu. Pomyślałem, że to przez odległość premiery albumu. Kilka godzin przed publikacją listy znalazłem go, ale na końcu nazwy było dodane "promo". Obawiałem się, że tak jak w przypadku Steve'a Lukathera będę słyszał coś w stylu: "Słuchasz nowej płyty Steve'a Lukathera. Ukaże się ona [wtedy, a wtedy]. Zachęcam do zakupu. Pamiętaj, że niewolno tej płyty rozpowszechniać przez internet." [Niezbyt dokładnie pamiętam, bo słyszałem 3 czy 4 razy. A to się pojawia co kilkanaście sekund...] To są te "głosy". Icon_smile2

Wczoraj przesłuchałem tę płytę i dawno się tak nie zdenerwowałem... Wszystko pięknie, coraz piękniej... skrzypce, flet [albo coś podobnego], delikatne bębny, wokal "do góry", utwór cały czas "rośnie". Tajemniczość i magia. Myślę, że debiut w 30-tce pewny [ja tak często myślę Icon_wink2] a nagle w 20 sekundzie 9 minuty zaczynają się jakieś okropne bity [nie wiem dlaczego ich nie zauważyłem, gdy słuchałem Mało Obiektywnie :roll:], które nie wiem co robią w tym utworze. Ehh.. Ale się rozpisałem... I teraz nie wiem co zrobić:
1. stworzyć "mix by abd3mz" i obciąć ostatnie 3 minuty
2. uśrednić pozycje, czyli miejsce poza setką...
3. wstawić na listę tak jakby utwór trwał 9 minut i 19 sekund...
4. przynajmniej trochę oswoić te bity...

Na pocieszenie znalazłem utwór, który podoba misie coraz bardziej. Trwa ponad 8 minut. Icon_wink2
neon.ka napisał(a):szkoda tylko, że Anna Maria z podium, która akurat najbardziej mi się z tych trzech podoba, spadła najbardziej...
Gdy słuchałem płyty to tak wyszło, że bardziej zwracałem uwagę na teksty i w tym tygodniu ten utwór najmniej z trójki misie spodobał...
neon.ka napisał(a):oho, Myslovitz chyba sobie znowu ostrzy zęby na podium... całkiem niespodziewanie.
To tak jak dla mnie. Icon_wink2
neon.ka napisał(a):SDM powoli... ale to nic. a w tym utworze nie pasuje mi linijka z 'płaksą'. totalnie!
Myślałem, że inna. Cała linijka?
neon.ka napisał(a):spadającego Marsvolty nie żal mi zupełnie Icon_razz
Dlatego, że jest mało wiosenny? Icon_razz
neon.ka napisał(a):spoza listy życzyłabym skoku do wcześniejszego Twojego postu Dave'owi, Jasonowi, pani Halinie i obydwóm Lao Che [przyjrzałam się tylko tym, które doszły w tym tygodniu].
Tylko Jason i Lao mają szanse na pokazanie się w 50-tce. No, może jeszcze pani Halina, ale nisko i tylko na chwilę.[Dave już był. Nie zmartw się jak za tydzień wypadną z drugiego postu, bo tam pojawiają się tylko utwory z płyt, które przesłuchałem w bieżącym tygodniu. Icon_smile2]
neon.ka napisał(a):patrząc na postęp u Myslovitz widzę, że teraz chyba czas na neonki Icon_smile2 [liczyłam też 'the best of...' ale tam są dwie CD, więc różnie to może być Icon_wink2 ]
Rzeczywiście teraz czas na przyjaciółki skalarów i mieczyków, ale dopiero dzisiaj. Icon_razz Gdy postowałem listę to w kolejce czekał "the best of" i angielski bar [który chyba pominęłaś w obliczeniach Icon_razz]. Planowałem dzisiaj przesłuchać resztę, ale przypomniałem sobie, że jeszcze nie ułożyłem topu Marka... Pewnie jutro.
neon.ka napisał(a):to ja sobie życzę komentarz do tego Myslo, które przesłuchałeś Icon_smile2 .
Miałem nic nie mówić, prawda? Mam słabą silną wolę, ale nie aż taką żeby wszystko powiedzieć. Icon_razz

[Korova Milky Bar]
Dla mnie to jest dziwna płyta. Ale na początku małe wyjaśnienie. Mam taką dziwną przypadłość, że przywiązuję dużą wagę do tytułów. Po prostu lubię dobre tytuły, lubię gdy tytuł oddaje to o czym jest utwór, a chyba najbardziej lubię gdy tytułu jest abstrakcyjny i nie ma go w tekście. Ot, jedna z moich przypadłości. Niestety na tej płycie kilka razy się zawiodłem. A najbardziej dwa razy. W przypadku A i B oczekiwałem czegoś wielkiego, a dostałem przeciętność...
Wreszcie poznałem C. Icon_redface2 Nie wiem czy to będzie mój numer jeden Myslovitz, bo D i E z tej płyty też będą chciały być wysoko, a przecież są jeszcze inne płyty...

To chyba tyle. Mam nadzieję, że chociaż trochę zaspokoiłem Twoją ciekawość. Icon_mrgreen Jak chcesz to możesz spróbować rozszyfrować te literki. Icon_biggrin3

[Zapomniałem się zapytać z ilu utworów ma składać się mój top? Icon_wink2 Jeśli dobrze pamiętam to oboje doszliśmy do wniosku, że 10-tka to za mało. Icon_wink2 Aha. I jak chcesz to możesz się zabawić w Znawcę. Icon_biggrin3]

Uff... Ale się rozpisałem. :roll:
29.04.2008 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #14
 
p.u.r.h. napisał(a):Do tego moje propozycje kompletnie przepadły Icon_razz
Wcale nie! Coraz bardziej walczą o 50-tkę! [większe szanse ma Down.]
30.04.2008 12:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #15
 
Większość utworów na twojej liście słyszałem najwyżej kilka razy i już raczej nie wrócą na moja playlistę . Do wyjątków należą Lao Che i Portishead Icon_smile2

[Obrazek: kleschko.png]
30.04.2008 08:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
abd3mz napisał(a):- dwa utwory Lao Che, które zamykały dziesiątkę wyprzedziły trzy Anny.
yeeeeee Icon_razz
abd3mz napisał(a):33 - mam nadzieję, że neon.ka ucieszy się z debiutu tego utworu. [pewnie bardziej z wokalisty.]
a placisz neon.ce tantiemy za uzywanie nawiasow kwadratowych? Icon_razz

3 razy Lao Che w pierwszej czworce to juz blizsze prawdy, biorac pod uwage jak i ile o nich piszesz Icon_wink2.
abd3mz napisał(a):- debiutujący Tool z poprzedniego tygodnia mnie nie zachwycił, ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu aż z 31 na 9 przesuwa się Right In Two.
mam nadzieje, ze powalczy z AMJ (oczywiscie na innej liscie Icon_razz)
cieszy mnie pierwsza dwojka w plytach, a za Serja trzymam kciuki, zeby jeszcze wyzej byl.
30.04.2008 02:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
kleschko napisał(a):Większość utworów na twojej liście słyszałem najwyżej kilka razy i już raczej nie wrócą na moja playlistę . Do wyjątków należą Lao Che i Portishead Icon_smile2
To i tak dobrze jeśli wziąć pod uwagę jak mijamy się z naszymi listami. Icon_smile2 [A The Raconteurs i Freak Of Nature? Wydaje misie, że mogą Ci się podobać. Icon_smile2]
ku3a napisał(a):yeeeeee Icon_razz
To teraz czekam na przeciwną reakcję. Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):a placisz neon.ce tantiemy za uzywanie nawiasow kwadratowych? Icon_razz
O masz. W marcu przelew poszedł, a czy w tym miesiącu to szczerze mówiąc nie pamiętam. :roll: [Muszę się szybko rozliczyć, bo już się do nich przyzwyczaiłem, a poza tym ładniej wyglądają...]
ku3a napisał(a):3 razy Lao Che w pierwszej czworce to juz blizsze prawdy, biorac pod uwage jak i ile o nich piszesz Icon_wink2 .
Icon_lol [Przed chwilą o nich wspomniałem w sąsiedztwie. Icon_mrgreen ]
ku3a napisał(a):mam nadzieje, ze powalczy z AMJ (oczywiscie na innej liscie Icon_razz )
Przecież mówiłem, że u kajmana nie wróci! Icon_razz
ku3a napisał(a):cieszy mnie pierwsza dwojka w plytach, a za Serja trzymam kciuki, zeby jeszcze wyzej byl.
Tylko wyżej i wyżej. Coś musi być niżej, żeby coś innego mogło być wyżej. Icon_razz [A nie wystarczy, że się podoba i wracam do płyty? Icon_smile2 ]
30.04.2008 06:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 883
Dołączył: Aug 2007
Post: #18
 
abd3mz napisał(a):I teraz nie wiem co zrobić:
1. stworzyć "mix by abd3mz" i obciąć ostatnie 3 minuty
2. uśrednić pozycje, czyli miejsce poza setką...
3. wstawić na listę tak jakby utwór trwał 9 minut i 19 sekund...
4. przynajmniej trochę oswoić te bity...
ciekawe rozwiązania 1 i 3, ale raczej radziłabym skorzystac Ci z 4 Icon_wink2
(a 2 chyba skresli od razu szanse piosenki na Twojej liście)

abd3mz napisał(a):[Korova Milky Bar]
Dla mnie to jest dziwna płyta.
a przed poznaniem całej płyty znałes jakies single z niej?

Czy to zdanie:
abd3mz napisał(a):Po prostu lubię dobre tytuły, lubię gdy tytuł oddaje to o czym jest utwór, a chyba najbardziej lubię gdy tytułu jest abstrakcyjny i nie ma go w tekście.
ma związek z utworami A i B?
30.04.2008 07:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #19
 
Lilian napisał(a):a przed poznaniem całej płyty znałes jakies single z niej?
Dwa. Icon_smile2 [Ale jednego nie kojarzyłem po tytule...]
Lilian napisał(a):Czy to zdanie: (...) ma związek z utworami A i B?
Tak, Miss Marple. Icon_wink2
30.04.2008 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
abd3mz napisał(a):Icon_lol [Przed chwilą o nich wspomniałem w sąsiedztwie. Icon_mrgreen ]
ola(o)boga Icon_wink2
30.04.2008 07:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości