Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Guillemots - Red
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Guillemots - Red
[Obrazek: photo-x-$7011657$180.jpg]
Red to drugi krążek brytyjskiej formacji, która zyskała sławę swoim pierwszym albumem z 2006 roku pod tytułem Through the Windowpane.
Nie znam ich pierwszego albumu, ale z tego co poczytałem i podyskutowałem ze znajomymi to wiem, że to płyta wręcz genialna. Red podobno jest dużym krokiem w tył i wielkim zawodem (2'93 na RYM :/) w porównaniu do 1 krążka, ale mi się podoba. Guillemots grają - przynajmniej na tym krążku - bardzo różnobarwną muzykę, która plasuje się gdzieś w okolicach indie rock/popowego brzmienia, chamber popu i art popu. Niech jednak nikt nie myśli, że to jeden z tych tysiąca identycznych zespołów grających jak Arctic Monkeys.
Tak jak napisałem, Red idzie w kierunku Popu i wyznacza - jak dla mnie przynajmniej - jego nowe standardy. Grupa eksperymentuje nadając kompozycjom wiele cech muzyki nowoczesnej (Big Dog), dyskotekowej (Get Over It) czy też dalekiego wschodu (Cockateels).
Nie jest doskonała w 100%, w 90%pewnie też nie ;], ale to ciekawy bo przede wszystkim oryginalny album i dobrze się go słucha. A kompozycja Kriss Kross to powinna wyjść na singlu jak najszybciej i przebój murowany. Nie ma możliwości, żeby to nie pojawiło się na mojej liście ;]

Pierwszym singlem jest Get Over It - na moim chomiku znajdziecie ten kawałek.

1. "Kriss Kross" - 4:24
2. "Big Dog" - 3:50
3. "Falling out of Reach" - 4:54
4. "Get Over It" - 4:19
5. "Clarion" - 4:04
6. "Last Kiss" - 3:26
7. "Cockateels" - 4:31
8. "Words" - 6:31
9. "Standing on the Last Star" - 4:31
10. "Don't Look Down" - 4:39
11. "Take Me Home" - 5:36

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.04.2008 01:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Guillemots - Walk the River saferłel 8 1 948 16.03.2011 02:49 PM
Ostatni post: michal91d

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości