Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 25 25.09.2012
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #1
notowanie 25 25.09.2012
No i nadszedł ten historyczny dzień - "Leaving" na liście Icon_smile W ten sposób Pet Shop Boys zostaje bodajże czwartym zespołem, który ma jednocześnie dwa utwory na liście. Niestety nadal za bardzo mnie nie chwyciła ta piosenka, na razie najbardziej podoba mi się tekst, który bardzo pasuje do mojej pasji fotografowania nagrobków Icon_wink Ale dam jej jeszcze szansę, jeżeli nie zaskoczy, wpuszczę coś innego i wtedy już na pewno osiągnie miejsca, na które ten duet zasługuje.

Wpuściłem też pewien zespół z Belgii, który był już na wielu listach Icon_wink Chyba mało komu udaje się tak odtworzyć klimat muzyki lat 80. i za samo to chłopakom należą się pochwały.

Poza tym mocno przewietrzyłem pierwszą dziesiątkę - podróż do Gdańska i z powrotem ze słuchawkami na uszach jest w stanie zdziałać cuda Icon_smile Wprowadzam też nową "funkcję" - gwiazdka przy tytule oznacza, że utwór niewiele zdziałał w tym tygodniu, ale ma szansę na większy awans w przyszłym, oczywiście jeżeli nie pojawi się wysyp supernowości. Niestety kilka piosenek z dolnych rejonów musiałem poświęcić (od Genesis może pojawi się coś starszego).

Potem wrzucę poczekalnię, ale muszę ją pozbierać w kupę.

1 2 8 1 Porcelain Raft - The Way In
2 3 8 2 The New Division - Munich
3 6 10 3 Future Islands - Cotton Flower
4 8 10 4 Jess Mills - For My Sins
5 7 10 8 5 The 1975 - The City
6 14 6 6 Visitors - Oxygen
7 13 5 7 Markus Krunegård - Korallreven & Vintergatan
8 15 7 8 The Killers - Runaways
9 11 8 9 Infadels - Jupiter 5
10 12 6 10 Two Wounded Birds - If Only We Remain

11 16 5 11 Two Door Cinema Club - Sleep Alone
12 17 6 12 Visitor - Coming Home
13 19 7 13 California Wives - Marianne
14 20 4 14 Chairlift - I Belong in Your Arms
15 5 8 1 Man Without Country - Ebb and Flow
*16 18 6 16 Computers Want Me Dead - Little Steps
17 9 12 1 Lemonade - Softkiss
18 25 4 18 Wild Nothing - Paradise
19 4 9 4 Lovelife - Me after You
20 1 10 1 Beat Club - Something Better

21 24 5 21 The Raveonettes - She Owns the Streets
22 30 3 22 Kitten - Cut It Out
23 10 7 1 Fair Weather Friends - Fortune Player
24 26 2 24 Passion Pit - Take a Walk
25 31 5 25 Garbage - Battle in Me
26 29 3 26 Muse - Madness
*27 27 4 27 Beat Club - Faces
28 14 7 14 Gold Fields - Treehouse
29 21 7 1 Kele - Devotion
30 36 6 30 Mumford & Sons - I Will Wait

31 N 1 31 Strange Talk - Cast Away
*32 32 4 32 Delilah - Shades of Grey
33 40 2 33 Yeasayer - Henrietta
34 37 5 34 The Vestals - Perfect Pain
*35 35 6 35 Pet Shop Boys - Winner
36 41 2 36 Animal Kingdom - Getting Away with It
37 N 1 37 Jessie Ware - Night Light
38 45 2 38 Marina & The Diamonds - Power and Control
39 N 1 39 Kiss the Anus of a Black Cat - The Shadows Are You
*40 42 2 40 Ariel Pink's Haunted Graffiti - Only in My Dreams

41 44 2 41 Ronika - Automatic
42 N 1 42 Ciara - Sorry
43 N 1 43 Pet Shop Boys - Leaving

44 43 2 43 YesYou feat. Marcus Azon - Frivolous Life
45 47 2 45 Bastille - Bad Blood
46 22 7 22 The Milk - Chip the Kids
47 38 4 38 Triggerfinger - I Follow Rivers
48 33 6 33 The Maneken - Safe Connection
49 34 5 34 Rudimental feat. John Newman - Feel the Love
50 39 4 39 Grimes - Genesis

Dziękujemy:
Sures - Stars
Stars - Hold on When You Get Love and Let Go When You Give It
Neo Retros - Sun Shines On
Fairchild Republic - Stay Young
Deadmau5 feat. Chris James - The Veldt
Ola Bieńkowska - Diggin'
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.09.2012 12:46 PM przez Kordian.)
25.09.2012 12:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: notowanie 25 25.09.2012
Kordian napisał(a):No i nadszedł ten historyczny dzień - "Leaving" na liście
Nawet furbul Cię przebił Icon_razz2 Mi nic po ''Leaving'' na 43, więc przechodzę do komentowania dalej.

Kordian napisał(a):Ciara - Sorry
Kolejna czarna, która macha pupskiem w klipie...i te vocodery. Wiekie rozczarowanie jak na TWOJĄ nowość.

Kordian napisał(a):Kiss the Anus of a Black Cat - The Shadows Are You
Gdyby forum zainteresowało się tą kapelą w ''jednym momencie'', to mieliby szansę na sukces na forumowej, a tak trochę się rozmyli.

Kordian napisał(a):Jessie Ware - Night Light
Z ukłonem w stronę mawoja Icon_wink

Kordian napisał(a):Strange Talk - Cast Away
Indie electronic na tapecie, więc wszystko wraca do normy Icon_wink Całkiem porządna piosenka, ale ja jestem wyjątkowo wybredny, bo teraz niemal każdy kto ma syntezator produkuje podobne brzmienia i to trochę jest uciążliwe. Trzeba mieć naprawdę najlepszy możliwy repertuar do zaoferowania.

Kordian napisał(a):Kitten - Cut It Out
W strefie wielu spadków ten awans cieszy mnie szczególnie.

Kordian napisał(a):Beat Club - Something Better
Takiego ruchu nie pamiętam w historii żadnej listy na mycharts.

Kordian napisał(a):The Killers - Runaways
Daruj!

Kordian napisał(a):Future Islands - Cotton Flower
Obserwowałem ich wspinaczkę z tygodnia na tydzień i w końcu są na podium - świetnie.

Kordian napisał(a):Wild Nothing - Paradise
Wpuściłbyś mojego singla Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.09.2012 01:14 PM przez saferłel.)
25.09.2012 12:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #3
RE: notowanie 25 25.09.2012
(25.09.2012 12:59 PM)saferłel napisał(a):  Mi nic po ''Leaving'' na 43, więc przechodzę do komentowania dalej.

Trudno.

(25.09.2012 12:59 PM)saferłel napisał(a):  Kolejna czarna, która macha pupskiem w klipie...i te vocodery. Wiekie rozczarowanie, jak na TWOJĄ nowość.

Trudno. (Ja nie oglądam klipów, szkoda mi czasu, chyba że reklamują je jakieś bardzo skandaliczne screenshoty, wtedy trudno się oprzeć)

(25.09.2012 12:59 PM)saferłel napisał(a):  Takiego ruchu nie pamiętam w historii żadnej listy na mycharts.

Trudno. Dla mnie to taki zespół-guma do żucia, pożujesz, wyplujesz i zapomnisz, tak samo Infadels. Ale czasem fajnie sobie coś pożuć Icon_smile

(25.09.2012 12:59 PM)saferłel napisał(a):  
Kordian napisał(a):The Killers - Runaways
Daruj!

Trudno. Jednych wzrusza Alt-J, innych The Killers.

(25.09.2012 12:59 PM)saferłel napisał(a):  Wpuściłbyś mojego singla Icon_wink

Ale ja chcę mieć ten Icon_smile

(25.09.2012 12:59 PM)saferłel napisał(a):  Gdyby forum zainteresowało się tą kapelą w ''jednym momencie'', to mieliby szansę na sukces na forumowej, a tak trochę się rozmyli.

U mnie raczej poza 20 miejsce nie wyjdzie. Na dłuższą metę ta piosenka jest dość zabawna, dobrze by funkcjonowała na soundtracku jakiegoś komediowego horroru.

(25.09.2012 12:59 PM)saferłel napisał(a):  Z ukłonem w stronę mawoja Icon_wink

Podoba mi się, gust Mawoja nie ma tu nic do rzeczy.

(25.09.2012 12:59 PM)saferłel napisał(a):  Trzeba mieć naprawdę najlepszy możliwy repertuar do zaoferowania.

W tym gatunku widzę u siebie tylko trzy piosenki na porównywalnym poziomie - Visitors, Chairlift i Fair Weather Friends (Man Without Country to dla mnie coś trochę innego), ale jakoś nie miałem serca wrzucać od razu do pierwszej dziesiątki. Po co rozpieszczać dzieciaki Icon_razz2
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.09.2012 01:21 PM przez Kordian.)
25.09.2012 01:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #4
RE: notowanie 25 25.09.2012
Kordian napisał(a):Potem wrzucę poczekalnię, ale muszę ją pozbierać w kupę.
nie zbieraj jej w kupę Icon_smile
Kordian napisał(a):1 2 8 1 Porcelain Raft - The Way In
ściąga dla Rojka!
jestem nieco zaskoczony, ale pozytywnie. Piękne to. Nie po raz pierwszy zapodaję ochy i achy nad ich twórczością. Na Off Festiwal!
Kordian napisał(a):3 6 10 3 Future Islands - Cotton Flower
nieco słabsza od ich najlepszych rzeczy, ale i tak ten sam łatwo rozpoznawalny styl. Jedna z lepszych kapel ostatnich lat. Na Off Festiwal!
Kordian napisał(a):2 3 8 2 The New Division - Munich
pamiętam jak powalili mnie na początku, bardzo charakterystyczna sprawa. Dziś się już nieco osłuchałem, ale trzeba powiedzieć, że ten utwór to powrót do piosenkowej konwencji, po przesadnym kombinowaniu. Hurra!! Na Off Festiwal! także podium z kosmosu!
Kordian napisał(a):42 N 1 42 Ciara - Sorry
dość konwencjonalne, ale urocze, nie podzielam opinii Safera, bo to kawał fajnego R'N'B w oparach soulu i popu. Oczywiście nie ma co sie łudzic, że się dostanie na mój top, ale nie byłbym tak okrutny w osądzie.
Kordian napisał(a):31 N 1 31 Strange Talk - Cast Away
bardzo lubię ich i ta piosenka potwierdza Australijską jakość. Bardzo lubię. Bardzo!!!!! Meni, nie spij.
Kordian napisał(a):43 N 1 43 Pet Shop Boys - Leaving
wiadoma rzecz, jestem w szoku, tyle lat na scenie i ciągle takie świeże, genialne piosenki. Wielki szacun i pokłon!!! Kocham PSB.
Kordian napisał(a):39 N 1 39 Kiss the Anus of a Black Cat - The Shadows Are You
witaj w klubie, prawda, że niesamowite?
Kordian napisał(a):37 N 1 37 Jessie Ware - Night Light
no i zostało ostatnie na dziś dzień. Ja to z takim graniem różnie, ale ta piosenka jest na prawdę dobra. Świetna. Choć nigdy nie zostanę fanem takiego kobiecego pinkania. Doceniam jednak piosenkę.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
26.09.2012 06:42 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #5
RE: notowanie 25 25.09.2012
Moją opinię na temat Ciary znasz, bo mówiliśmy tym. Nie moja muzyka. Icon_wink Od Jessie sobie sam wybiorę singiel, bo Night Light nie leży mi w 100%. A Leaving już zostawię w spokoju. Niech robi swoje. Icon_smile

dziobaseczek napisał(a):Meni, nie spij.
Meni nie śpi. Mało tego, nawet ma to na liście w ostatnim notowaniu. Icon_lol

http://rateyourmusic.com/~meni
26.09.2012 11:36 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #6
RE: notowanie 25 25.09.2012
(26.09.2012 06:42 AM)dziobaseczek napisał(a):  nie zbieraj jej w kupę Icon_smile

Masz rację - miały tam być piosenki z Twojej listy, więc słowo "całość" bardziej pasuje Icon_smile Ale potraktuję Twoją radę dosłownie i wymienię tylko trzy - "Dressed for Space" Trust, "Hurricane" Ms Mr i "Bad Habits" General Fiasco. Reszta niech na razie pozostanie zagadką Icon_wink

(26.09.2012 06:42 AM)dziobaseczek napisał(a):  Piękne to. Nie po raz pierwszy zapodaję ochy i achy nad ich twórczością. Na Off Festiwal!

Mam wrażenie, że słyszałem już tę melodię na płycie The Courteeners Icon_smile, ale o ile tam mega nudziła, jak większość płyty, w tej odsłonie trafia do serca.

(26.09.2012 06:42 AM)dziobaseczek napisał(a):  tak że podium z kosmosu!

Ciekawe, co powiesz za tydzień Icon_wink Nie chodzi o oto, że będzie tam panna (?) Mills, bo nie będzie. Sympatyczna, ale przy takiej konkurencji nie ma szans.

(26.09.2012 06:42 AM)dziobaseczek napisał(a):  bo to kawał fajnego R'N'B w oparach soulu i popu.


Miała być już tydzień temu, ale zapomniałem o niej. Ostatnio miałem trochę fazę na r'n'b, przede wszystkim new jack swing. W czasach licealnych jej nienawidziłem, bo jej dwa pierwsze single wylewały się z nagminnie granej w gdyńskich kafejkach internetowych Radiostacji, ale tak się dziwacznie zamieszało, że została jedną z ostatnich naprawdę rozpoznawalnych poza USA przedstawicielek staromodnego r'n'b (nie mylić z alternatywnym). Chociaż poza USA i tak jej nowe produkcje mało kogo już obchodzą. Nie mam pojęcia na co może liczyć na mojej liście. Na logikę wyżej powinna zajść Delilah, ale jak wiadomo nie zawsze wszystko jest logiczne Icon_wink

(26.09.2012 06:42 AM)dziobaseczek napisał(a):  Bardzo lubię. Bardzo!!!!!


Po liście nie widać, ale mam nadzieję, że będzie jak u mnie z Leaving Icon_smile Dla mnie ta piosenka jest trochę zbyt niemrawa, ale za sam tekst chłopakom należy się duży awans za tydzień. Pewnie niedługo wpuszczę na listę coś co da chłopakom należne im pozycje. Kurde, przecież to PSB - mój ulubiony projekt pop Icon_smile

(26.09.2012 06:42 AM)dziobaseczek napisał(a):  witaj w klubie, prawda, że niesamowite?


Trochę to monotonne, a wokal ekspresyjny na granicy groteski, ale jestem pod wrażeniem ejtisowego klimatu. Wbrew intencjom twórców ta piosenka poprawia mi humor Icon_wink

(26.09.2012 06:42 AM)dziobaseczek napisał(a):  ale ta piosenka jest na prawdę dobra. Świetna.

Ja słyszę w niej największy hit En Vogue, ale w tej stylistyce to chyba było nieuchronne Icon_wink Running, Wildest Moment i niesinglowe Taking in Water lepsze, ale ta też bardzo w porządku.
26.09.2012 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości