Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 73 (26.04.08)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 73 (26.04.08)
Tydzień temu przygotowywałem się do egzaminów, więc lista płyt była bardzo uboga, tym razem był tydzień, w którym owe egzaminy się odbyły i lista wraca do tradycyjnego składu, ale trochę tu mało nowych pozycji.
Najwyższą nowością, którą ostatnio poznawałem był udany album Raconteurs, któremu ciągle nie wiem czy przypiąć łatkę: dobry czy bardzo dobry. Ma kilka świetnych momentów, ale jest trochę za długo (14 numerów). W każdym radzie conajmniej powtórzył według mnie dobre wrażenie z debiutanckiego krążka.
Simply Red to płyta DVD tygodnia, a w łącznym rankingu 4 miejsce. Byłem w Media Markt, kosztowała 39 zł, bardzo tanio jak na nowe DVD, a do tego lubię SR i ich koncerty to się skusiłem. Co prawda jest to wydanie z tym paskudnym nadrukiem: Wydanie Polskie, ale akurat w przypadku DVD chyba to nie ma znaczenia, bo książeczki żadnej wydanie brytyjskie nie posiada również (jest tylko taka 2 stronicowa plakietka z różnymi bzdetami typu: gdzie, kiedy, co promowała, skład zespołu bla bla bla...)
Szkoda, że SR w 2009 roku kończą działalność Icon_cry2 To świetny relaksacyjny zespół. Z chęcia udałbym się na jakiś koncert na pożegnalnej trasie.
Sleeper to moje małe odkrycie. Szperałem po kategoriach britpop, trochę szukałem w Wielkiej Rock Encyklopedii i jakoś na nich wpadłem. Sleeper to właśnie przedstawiciel tak popularnego niegdyś britpopu z miłym damskim wokalem, jednak grającym nieco za bardzo britPOPOWO niż britROCKOWO, a oczekiwałem tego 2. W każdym razie mimo, że muzyka mało wyszukana jeśli chodzi o standarty gatunku to mają kilka niezłych numerów i nawet może hitów....chociaż osobiście nic nie kojarzę bym kiedyś-gdzieś słyszał.
I na koniec z nowości Madonna Icon_biggrin Na którą czeka połowa świata i połowa świata o niej mówi, a i tak na RYM ocenia ją średnio z 800-900 osób (będąc złośliwym napisałbym, że...albo dobra, nie będę prowokował fanów, o ile tacy tu są Icon_razz2)
Hard Candy dostaje ogólnie słabe noty i ja taką też wystawiam, chociaż szczerze mówiąc, spodziewałem się gorszego albumu niż dostałem. Hard Candy nie zawiera muzyki tak bardzo przesiąkniętej HH/RNB i niestrawną produkcją jak wynikało z opisów i relacji świadków mających okazje słuchać album czy też fragmenty. Naprawdę jednak Madonna się nie postarała i nie jest już krok przed wszystkimi, a raczej dostosowała się do tempa innych i w dodatku kilka patentów powieliła. Dla mnie jedyne oznaki jakiejś inwencji twórczej to hiszpańsko-angielskie Spanish Lesson, gdzie Madonna naprawdę uczy Hiszpańskiego oraz rozbudowane numery She's Not Me (całkiem udany!) i Incredible - po 6 minut! Oczywiście trzeba dodać, że nie każdy eksperyment jest udany...:]
Nie wiem czy ta płyta jest słabsza od Music czy nie, w każdym razie jest pewnie jedną z najgorszych w ogóle, a z tych co słyszałem to last dwójka.

To z nowości. A reszta płyt w zestawieniu to kotlety...odgrzewane oczywiście. INXS zakupiłem za 29 zł razem z Simply Red (piszę o liderze notowania). Ogromnie lubię ten krążek. Najlepszy w dyskografii INXSESÓW. Zasługuje na miano lidera. Świetny od początku do końca, choć trochę krótki. Dałbym 5 gdyby nie leciuteńko Icon_razz2 słabsze Know The Difference. W ogóle wróciłem do INXS i teraz planuje zakupić DVD z klipami, chociaż skręca mnie jak widzę, że z ponad 40 singli bodajże wybrali tylko 20 :/ Jak ja nie znoszę takich praktyk. I nie ma By My Side, Biter Tears!! No ludzie kochani Icon_sad
Po za tym OK. Dużo klipów z płyty, która u mnies w tym tyg. na 3 miejscu. Bardzo miło było wrócić to albumu z 1992, bo zaskoczył mnie pozytywnie i zabrzmiał super po tej kilkumiesięcznej rozłące z moim DVD. Teraz ta płyta podoba mi się w całości. Nie jest tak dobra jak poprzedniczka, ale drugie miejsce w dyskografii INXS ma na bank. Baby Don't Cry, All Around, Strange Desire, Heaven Sent....kapitalne. I to azjatyckie Intro ;]
Radiohead.....na każdą chwilę i okazję....tym razem postanowiłem wrócić do bardzo dawno nie słuchanego KID A. Jakoś bałem się tego posłuchać długo, bo nigdy tego podobno nie doceniałem (tak mi pisali znajomi widząc moje 4/5 dla tej płyty). Ostatnio Top Radiohead płyt i piosenek Sebastiana trochę zbliżył mnie do tej płyty...a raczej do myśli o jej odkryciu znów...i wreszcie w tym tyg. wypaliło i jest znakomicie. Doszło do tego, że KID A wskoczyło na 3 miejsce w klasyfikacji płyt R u ;] No i tam jest przecież NARODOWY HYMN!

Miłego oglądania klipów, jak ktoś się skusi ;]

Lista płyt:

01 - INXS - X - 1990 - Bitter Tears
02 - The Raconteurs - Consolers of the Lonely (2008)
03 - INXS - Welcome To Wherever You Are (1992) - Taste It
04 - Simply Red - Live At Royal Albert Hall [DVD] - 2007 - Sunrise (Live Albert Hall 07)
05 - Oasis - Definitely Maybe (1994) - Live Forever - pewnie każdy zna, ale to takie cudne, że się nie mogłem powstrzymać Icon_razz2
06 - Radiohead - Kid A (2000) - Panowie singla nam nie zaprezentowali Icon_razz2
07 - Sleeper - Smart (1995) - Inbetweener
08 - Sleeper - The It Girl (1996) - What Do I Do Now?
09 - Radiohead - OK Computer (1997) - Nie daje nic bo przecież to takie przereklamowane Icon_razz2
10 - Madonna - Hard Candy (2008) - Wszyscy chyba znamy ''Tik Tak, tik tak'' Icon_razz2




A do tego komentarza nie trzeba. Wszystko chyba jasne;]

Notowanie:

01. 01. 03. Elbow - Grounds For Divorce
02. 02. 09. PJ Harvey - The Devil
03. 04. 04. dEUS - The Architect
04. 03. 06. Radiohead - Nude
05. 06. 03. Interpol - Pioneer To The Falls
06. 08. 04. Portishead - Machine Gun
07. 05. 07. Rufus Wainwright - Between My Legs
08. 07. 07. Roisin Murphy - You Know Me Better
09. 10. 04. Lao Che - Hydropiekłowstąpienie
10. 18. 03. Jarvis Cocker - Heavy Weather

11. 14. 05. Eric Avery & Shirley Manson - Maybe
12. 12. 05. Travis - Big Chair
13. 09. 08. The Futureheads - The Beginning Of The Twist
14. 36. 02. Steve Lukather - Tell Me What You Want From Me
15. 23. 02. Goldfrapp - Happiness
16. 13. 09. Lao Che - Drogi Panie
17. 15. 05. The Kooks - Always Where I Need To Be
18. 11. 06. Porcupine Tree - Normal
19. 20. 03. Rush - The Way The Wind Blows
20. 30. 04. Supergrass - Bad Blood

21. 26. 02. The Racounteurs - Salute Your Solution
22. 16. 07. The Enemy - This Song
23. 17. 09. Blonde Redhead - Spring And By Summer Fall
24. 19. 08. Carla Bruni - Autumn
25. 22. 11. The Kills - U.R.A Fever
26. 21. 07. David Gahan - Saw Something
27. 29. 06. Counting Crows - You Can't Count On Me
28. NE. 01. Guillemots - Get Over It
29. NE. 01. Nine Inch Nails - Discipline

30. 33. 03. Flykkiler - Fear

31. 25. 12. R.E.M. - Supernatural Superserious
32. 24. 08. Gnarls Barkley - Run
33. 28. 11. Lenny Kravitz - Love Love Love
34. 27. 09. Menomena - Rotten Hell
35. NE. 01. The Wombats - Backfire In The Disco
36. 35. 05. IAMX - The Alternative
37. NE. 01. British Sea Power - No Lucifer
38. 31. 14. Manic Street Preachers - The Second Great Depression
39. 38. 02. The Kills - Cheap And Cheerful
40. 32. 15. The Hooosiers - Worst Case Scenario

41. NE. 01. Satellite Party - Only Love Let's Celebrate

42. 44. 02. The Charlatans - You Cross My Path
43. 34. 18. Nick Cave & The Bad Seeds - Dig, Lazarus, Dig!!!
44. 40. 06. Moby - Disco Lies
45. 37. 07. Siouxsie Sioux - About To Happen
46. 45. 21. David Gahan - Deeper And Deeper
47. 41. 06. Editors - Lullaby
48. 46. 03. The Raveonettes - You Want The Candy
49. 42. 10. Waglewski, Fisz, Emade - Dziób Pingwina
50. 39. 12. Siouxsie Sioux - Here Comes That Day
----------------------------------------------------------------------------------
51. 47. 10. Tori Amos - Almost Rosey
52. 43. 05. Be Your Own Pet - The Kelly Affair
53. 48. 11. Supergrass - Diamond Hoo Ha Man
54. 49. 10. The Cure - Fascination Street (Live)
55. 50. 18. The White Stripes - Conquest

Z listy wypadły:

z 51 - Manic Street Preachers - Umbrella - po 7 tyg.
z 52 - She Wants Revenge - Written In Blood - po 11 tyg.
z 53 - Sztywny Pal Azji - Kostium Davida Byrne - po 8 tyg.
z 54 - Anita Lipnicka & John Porter - Old Time Radio - po 10 tyg.
z 55 - Radiohead - Jigsaw Falling Into Place - po 19 tyg.


Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2008 06:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #2
 
Aż 8 wspólnych utworów mamy w 30. A 1. nawet na tym samym miejscu
saferłel napisał(a):29. NE. 01. Nine Inch Nails - Discipline
saferłel napisał(a):z 51 - Manic Street Preachers - Umbrella - po 7 tyg.
Widzę, że i u Ciebie Umbrella nie zrobiła jakiejś zawrotnej kariery Icon_confused2
saferłel napisał(a):41. NE. 01. Satellite Party - Only Love Let's Celebrate
A o tym zespole jeszcze nie słyszałem :roll:

[Obrazek: kleschko.png]
26.04.2008 06:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Jakoś przeszła mi ochota na Umbrellę i na Maniców....co nie znaczy, że wypadają oni z mojej tam 30 czy 40 ulubionych artystów. Trzeba zrobić sobie przerwę kilkumiesięczną może ;]
No widzisz jak trafiłem idealnie z 29 miejscem na NIN i w dodatku jako nowość jeszcze ;]

Satellite Party było tou w miarę popularne pewien czas temu za sprawą numeru Wish Upon A Dog Star. Zapraszam do lektury: http://en.wikipedia.org/wiki/Satellite_Party

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2008 07:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Ogromnie lubię ten krążek. Najlepszy w dyskografii INXSESÓW. Zasługuje na miano lidera. Świetny od początku do końca, choć trochę krótki. W ogóle wróciłem do INXS i teraz planuje zakupić DVD z klipami
Szalenie się cieszę, że ktoś jeszcze oprócz mnie lubi tutaj INXS Icon_mrgreen To od lat (obok U2) mój ulubiony zespół rockowy. Oczywiście "X" to też moja ukochana płyta, a obok "By My Side" najlepszym wg mnie utworem jest "Disappear" - absolutna czołówka mojego topu wszech czasów.... Hmmmm... Swoją drogą miło byłoby ułożyć top wszech czasów przebojów INXS. Tylko okazji jakoś brakuje Icon_surprised
27.04.2008 10:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #5
 
saferłel napisał(a):07. 05. 07. Rufus Wainwright - Between My Legs
Możesz mi powiedzieć dlaczego ten utwór? To singiel czy Twój wybór? Przepraszam, ale nie pamiętam czy o tym pisałeś. Szczerze mówiąc to ciężko mi znaleźć gorszy utwór na tej płycie...

Lao Che radzi sobie lepiej niż przypuszczałem. Myślałem, że po debiucie Hydropiekłowstąpienia Drogi Panie znacząco obniży loty, a widzę że spokojnie spada.

Naprawdę podziwiam, że przesłuchałeś całą płytę Madonny.

R.E.M. spada. :roll: Saw Something spada. :roll: Co się dzieje? Icon_wink2
27.04.2008 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Between My Legs to mój wybór. Tylko żałować, że nie został wybrany na singla ;]
Nie wiem czemu najgorszy? Bo najweselszy, najbardziej energiczny, na pewno nie z najgroszym tekstem ;] Świetny kawałek. Znakomite zakończenie.

Nie wiem co tu jest do podziwiania....Płyta jak płyta. Słaba, ale tak jak pisałem w jakimś temacie już ma kilka większych zrywów, chociaż i tak blado wypada. Posłuchaj.

A co się ma dziać? Nawet jeden z 3 najlepszych zespołów świata i wokalista jednego z trzech najlepszych zespołów świata nie mogą wiecznie trwać i nieuczciwie przebywać na liście tylko z tego względu, że mam do nich ogromny sentyment.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.04.2008 07:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Jopkolog napisał(a):
saferłel napisał(a):Ogromnie lubię ten krążek. Najlepszy w dyskografii INXSESÓW. Zasługuje na miano lidera. Świetny od początku do końca, choć trochę krótki. W ogóle wróciłem do INXS i teraz planuje zakupić DVD z klipami
Szalenie się cieszę, że ktoś jeszcze oprócz mnie lubi tutaj INXS Icon_mrgreen To od lat (obok U2) mój ulubiony zespół rockowy. Oczywiście "X" to też moja ukochana płyta, a obok "By My Side" najlepszym wg mnie utworem jest "Disappear" - absolutna czołówka mojego topu wszech czasów.... Hmmmm... Swoją drogą miło byłoby ułożyć top wszech czasów przebojów INXS. Tylko okazji jakoś brakuje Icon_surprised

Popieram pomysł! By My Side i Disappear to również moja czołówka INXS. Top 5 Icon_wink A na liście Wszechczasów mają szansę na świetne wyniki oczywiście Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.04.2008 07:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
 
Z pierwszej dziesiatki za swoich faworytów uważam Portishead i dEUS-a Icon_smile2 W przypadku tego drugiego ostatnio maja pecha , bo cos zawsze wyskoczy i kolejny raz zostają tuz za TOP-em. Steve który jest na Twojej liscie jest w mojej TOP 4 z płyty (oprócz Ever.... jest New World i Jammin' With Jesus) Icon_smile2 . Normal szybko za to w dół. Choc jak pamiętam jeszcze dwa trzy tygodnie temu , wygladało że namiesza w czołowce listy. Ale na pocieszenie The Racounters do góry. Z nowosci chyba najbardziej podchodzi mi na razie Nine Inch Nails, choc przyznam, że nie znam nr 41 i najwyzszej z poz. 28. No i jest swietny Conquest który jest jedynym naszym wspólnym utworem . Ogólnie lista nadal ciekawa. Icon_smile2
28.04.2008 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Nie wiem czemu najgorszy? Bo najweselszy, najbardziej energiczny, na pewno nie z najgroszym tekstem ;] Świetny kawałek. Znakomite zakończenie.
Dla mnie on w ogóle nie pasuje na tej płycie, ale OK gusta są różne. BTW - było coś innego Rufusa na Twojej liście.
saferłel napisał(a):A co się ma dziać? Nawet jeden z 3 najlepszych zespołów świata i wokalista jednego z trzech najlepszych zespołów świata nie mogą wiecznie trwać i nieuczciwie przebywać na liście tylko z tego względu, że mam do nich ogromny sentyment.
Nie o to mi chodziło. Co do R.E.M. to pisałeś, że to najsłabszy utwór na płycie, a póki co innych na Twojej liście nie widać... A z Saw Something długo czekałeś i teraz widzę, że sobie nie radzi...
saferłel napisał(a):Nie wiem co tu jest do podziwiania....Płyta jak płyta. Słaba, ale tak jak pisałem w jakimś temacie już ma kilka większych zrywów, chociaż i tak blado wypada. Posłuchaj.
Dzięki, ale nie skorzystam. Cytat: Piosenka „4 Minutes” mnie zniechęciła. Koniec cytatu. Madonna nigdy mnie nie zachwycała, a jeśli nie oczekuję po płycie że będzie co najmniej średnio-dobra to szkoda mi na nią czasu. Mam czego słuchać.

Jakoś tak wyszło, że w tym tygodniu się czepiam.
28.04.2008 10:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
To, że nie pasuje to dla mnie nie jest wielki problem. Jeśli to ma w jakimś stopniu decydować o skali danej piosenki to przepraszam bardzo....

Tak, na mojej liście były już: Going To A Town, Rules And Regulations oraz Tiergarten z czego ten ostatni radził sobie najlepiej.

No tak, faktycznie. SS według mnie jednym z gorszych numerów jest na płycie, ale nie najsłabsze (Mr Richards). Niedługo na liście, może już w tym tyg. pojawi się Hollow Man.

SS źle sobie radzi? Było w top 10. Nawet na 6 miejscu. 7 tyg. już z nami jest...to nie jest słaby wynik. Zresztą doskonały wynik Gahan już ma za sprawą Deeper And Deeper ;], więc SS trochę z boku przeszło może....W dodatku tu też wspomnę, że Gahan ma lepsze numery na płycie niż SS i pojawi(ą) się on(e) niedługo. Zapewniam.

Czepiaj się dalej, ja lubię się wykłócać o muzyczne sprawy i dyskutować Icon_wink uwielbiam wręcz Icon_razz

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.04.2008 11:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #11
 
saferłel napisał(a):To, że nie pasuje to dla mnie nie jest wielki problem. Jeśli to ma w jakimś stopniu decydować o skali danej piosenki to przepraszam bardzo....
Nie wyraziłem się wystarczająco jasno. Cała płyta jest na równym dobrym poziomie, a ten utwór to taki przeciętniak jak dla mnie...
saferłel napisał(a):Tak, na mojej liście były już: Going To A Town, Rules And Regulations oraz Tiergarten z czego ten ostatni radził sobie najlepiej.
Going To A Town to mój numer jeden z płyty, a pozostałe dwa pewnie znalazłyby się w pierwszej piątce. Icon_smile2
saferłel napisał(a):SS źle sobie radzi? Było w top 10. Nawet na 6 miejscu. 7 tyg. już z nami jest...to nie jest słaby wynik.
Nie wziąłem poprawki na to, że na Twojej liście jest duża rotacja...
saferłel napisał(a):Niedługo na liście, może już w tym tyg. pojawi się Hollow Man.
Czyli mój numer dwa z płyty. Icon_smile2
28.04.2008 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Przy okazji odpowiadając na twoje pytanie wyjaśnie pewne rzeczy związane z listą Icon_wink

Tak na liście jest duża rotacja i duża konkurencja bo bardzo dużo rzeczy słucham, chociażby dlatego nie za bardzo mogę sobie pozwolić na manewr typu: 5 piosenek jednego artysty w topie - tak jak u ciebie. Dlatego w większej części jest to lista singli. One promują płyty, są bardzo dobre (czasami jak coś nie wypali danemu artyście to przecież nie singlowy kawałek) więc czemu ma ich ni być na liście? A inne kawałki spokojnie czekają w kolejce. Nic co MUSI wejść na listę się nie zmarnuje, nie zależnie od swojego statusu (singiel, non single track) A na pewno dzięki takim praktykom więcej artystów i muzyki ma szansę zaistnieć na niej.
Unikam w ten sposób dominacji listy przez grupkę artystów....inaczej byłoby trochę nudniej i myślę, że mniej ciekawie...chociaż jeśli wszystko dobrze pójdzie to za tydzień pojawi się taki ciekawy numer Icon_biggrin, którego wykonawca jest już w tym notowaniu jako nowość.

Hollow Man 2, a 1? Until The Day czu Sing For The...?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.04.2008 07:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #13
 
saferłel napisał(a):A na pewno dzięki takim praktykom więcej artystów i muzyki ma szansę zaistnieć na niej.
Ale przez to lista jest sztuczna, ale OK każdy ma swoją wizję listy.
saferłel napisał(a):Hollow Man 2, a 1? Until The Day czu Sing For The...?
Sing. Icon_smile2 [Ale to i tak za mało, żeby znaleźć się na mojej liście...]
29.04.2008 11:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
super, ze pojawiaja sie 2 najlepsze plyty INXS i to obydwie na podium.
Jopkolog napisał(a):Szalenie się cieszę, że ktoś jeszcze oprócz mnie lubi tutaj INXS
:roll:
a Raconteursi ladnie i w plytach, i w piosenkach.
HPW do gory w ramach pierwszej dziesiatki. ciekawe ile jeszcze da rade.
piszesz, ze Madonna slaba, ale jednak do dziesiatki plyt weszla Icon_razz.
29.04.2008 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Goldfrapp bardzo zgrabnie awansuje, u mnie "Happiness" właśnie powróciło do poczekalni.
Portishead powoli do góry... ale to taki rejon listy, gdzie każdy awans cieszy. PJ Harvey obroniła rewelacyjne drugie miejsce - a może tak sam szczyt?

W płytach podoba mi się Oasis (och, jak to dawno było, gdy słuchałem "Definitely Maybe" ostatnim razem - jeszcze z kasety, nie mam w wersji cyfrowej!) i INXS - swego czasu śmigali po MTV aż miło - szczególnie "Suicide Blonde" Icon_smile2
Piękne czasy, chłopaku!
29.04.2008 02:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Nie musisz mi pisać, że to piękne czasy były ;]

PJ będzie miała cholernie ciężką drogę na ten szczyt, niby jedna pozycja, ale za tydzień nowości mogą jej to uniemozliwić Icon_sad Ale zobaczymy...może będzie pierwszą kobietą solo na czele mojej listy ;D

Sebastianie, ależ lista nie jest sztuczna. Zbyt poważnie traktuję muzykę by nie robić listy całym sercem i mało porządnie, czy też sztucznie. Eh....gdybym czynił tak jak nie czynię, czyli wkładał co tydzień po 8 kawałków z każdej nowej płyty, którą poznałem i stworzył odpowiednik twojego chartu - 5 artystów na 50 pozycji Icon_biggrin to nie bawiłoby mnie to tak bardzo i nie cieszyło jak teraz. Teraz jest rywalizacja chociaż. Trzeba być naprawdę mocnym by się przebić ;] Daję szansę wielu zespołom i ich piosenkom. I tak jak napisałem wcześniej: Co się dostać musi to się dostanie. A to, że przytrzymam coś trochę dłużej w poczekalni....to tylko próba dla tej piosenki czy to wytrzyma Icon_wink

Ok, byłoby pięknie i idealnie, gdybym robił top 100. Wtedy na pewno wszystko co chcę by się pojawiało....tylko co z ''suchymi'' okresami w muzyce wtedy? Dobra....nie ma co się zastanawiać. Jest silna 50 i nie jest to sztuczna 50. Jeśli kiedyś poczuję, że lista jest zła i nie prezentuje muzyki którą lubię to z niej zrezygnuje. Od razu. Obiecuje.

PS - wiedziałem, że z R.E.M najbardziej spodoba ci się jakaś balladka, coś mało przebojowy gość jesteś Icon_razz2 Kup oryginał. Załącz na DVD. Max głośność. Odpal Living Well i jedziemy ;]


Miło, że na forum tylu conajmniej sympatycznie nastawionych do INXS ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.04.2008 04:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
saferłel napisał(a):Sebastianie, ależ lista nie jest sztuczna.
Według mnie jest, ale żeby nie było że się czepiam to moja też jest. Icon_smile2 [Ale Twoja bardziej, Icon_razz bo ja nie czekam z umieszczeniem utworu.] Zresztą chyba każda jest.
saferłel napisał(a):Eh....gdybym czynił tak jak nie czynię, czyli wkładał co tydzień po 8 kawałków z każdej nowej płyty, którą poznałem
To wszystkie nowe płyty aż tak bardzo Ci się podobają?
saferłel napisał(a):i stworzył odpowiednik twojego chartu - 5 artystów na 50 pozycji Icon_biggrin
Aż tak "źle" to u mnie wygląda? Icon_razz
saferłel napisał(a):Teraz jest rywalizacja chociaż.
A u mnie nie ma rywalizacji? Ja traktuje każdy utwór oddzielnie [może nie do końca, ale o tem potem].
saferłel napisał(a):Trzeba być naprawdę mocnym by się przebić ;] Daję szansę wielu zespołom i ich piosenkom.
Ja też daję szanse, ale nie widzę powodu, żeby stosować taryfę ulgową dla jakiegoś artysty tylko dlatego, że inny już ma utwór/kilka utworów na liście. Jeśli jest wystarczająco dobry to znajdzie się dla niego miejsce. [Teraz stosuję dodatkową zasadę, że jeżeli wykonawca ma kilka utworów w 30-tce to następne pojawią się dopiero gdy będą na tyle silne, żeby również się w niej znaleźć. Nie stosuję się do tego przesadnie rygorystycznie, ale dzięki temu poczekalnia nie wygląda tak: Lao Che, Anna Maria, Tool, Tool, Tool, Anna Maria, Lao Che, Lao Che.... ]
saferłel napisał(a):Co się dostać musi to się dostanie. A to, że przytrzymam coś trochę dłużej w poczekalni....to tylko próba dla tej piosenki czy to wytrzyma Icon_wink
Nie zgodzę się. Jeśli coś jest długo przytrzymywane to później już nie ma takiej siły.
saferłel napisał(a):Jeśli kiedyś poczuję, że lista jest zła i nie prezentuje muzyki którą lubię to z niej zrezygnuje. Od razu. Obiecuje.
Mam nadzieję, że to nie nastąpi w ciągu najbliższych 100 lat. Icon_smile2
saferłel napisał(a):PS - wiedziałem, że z R.E.M najbardziej spodoba ci się jakaś balladka, coś mało przebojowy gość jesteś Icon_razz2 Kup oryginał. Załącz na DVD. Max głośność. Odpal Living Well i jedziemy ;]
Icon_lol Nie da się ukryć, że masz rację. Icon_wink2
30.04.2008 06:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości