Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrajnie subiektywny top wszechczauff
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
Aro napisał(a):162. Eliane Elias - Oye como va - nie znam
164. Zespół Adwokacki Dyskrecja - Blaszany parowiec - nie znam niestety
166. The Waterboys - Whole of the moon - nie kojarzę
177. Krystyna Prońko - Papierowe ptaki - nie kojarze
171. Kingdom Come - A scientific experiment - strasznie pokręcony, ale mnie sie bardzo podoba - 10 Icon_exclaim
178. King Crimson - Prelude song of the gulls (myslałem że z płyty Island , bedzie u Ciebie wyżej Icon_wink2 - 9
162, 164, 166, 177. Niestety chomik mi świruje i nie mogę na razie nic zrzucić. Może óóźniej.
171. Oni w ogóle mieli strasznie pokręconą muzykę, podejrzewam, że mogłem coś dobrego przeoczyć z braku czasu, bo raczej przedtem nie koncentrowałem się na pojedyńczych utworach. No i jeszcze w moim topie z nimi nie skończyłem.
178. To nawet jak na nich bardzo specficzny utwór i w ogóle z pewnych względów zastanawiałem się, czy w ogóle go klasyfikować. Wszystkie pozostałe utwory z tej płyty będą znacznie wyżej.
A co do Leżę, może zdołam doprowadzić do porządku mojego Daniela i wtedy może znajdę sposób, żeby go sobie przerzucić.
23.04.2008 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
159. Kiedy wybierałem 220 spośród przesłuchanych utworów do mojego topu, ta piosenka zajęła ostatnie miejsca. Przesłuchania weryfikujące wprowadziły znaczną korektę, ale i tak chyba niżej niż się spodziewałem. Ale tak patrząc na swoje zestawienie, to prawie wszystkie piosenki są niżej niż sądziłem, niektóre nawet znacznie niżej.
157. Nic nie poradzę, ten utwór zaczarował mnie textem, a jeszcze bardziej muzyką. Utwór świadomie zrobiony na prymitywny, ale to też jego zaleta.
149. Jeden z dwóch utworów, które potrafią wyciągnąć mnie z każdego dołka. I jak już gdzieś pisałem, cieszę się, że nie rozumiem textu, chociaż jestem świadom, czego dotyczy. Jednak muzycznie ma taki ładunek pozytywnej energii, że zawsze stawia mnie na nogi.
147. Pewnie wiele osób zdziwi się, że tak nisko. Ja też się dziwię, ale utwory, które są wyżej podobają mi się bardziej. Niezwykły, rozbudowany utwór nawiązujący do najlepszych (moim zdaniem) czasów rocka, ale jakoś nie dał rady.
146. Przecudowny utwór, bezbłędny we wszystkim - znakomity text, równie dobra muzyka, świetnie zagrany - absolutnie mój numer 1 Perfectu.
144. Jedyny Dżem w moim topie, od zawsze mój ulubiony ich utwór.
141. Sting - Children's crusade
142. Czesław Niemen - Epitafium (Pamięci Piotra)
143. Cat Stevens - Wild world
144. Dżem - Dzień w którym pękło niebo
145. Skaldowie - Ty
146. Perfect - Niewiele ci mogę dać
147. Archive - Again
148. King Crimson - Epitaph
149. The Boomtown Rats - I don't like mondays
150. Wolna Grupa Bukowina - Sielanka o domu
151. Elżbieta Mielczarek - Poczekalnia PKP
152. Led Zeppelin - Babe I'm gonna leave you
153. Andrzej Zaucha - Wieczór nad rzeką zdarzeń
154. Cat Stevens - Cats in a craddle
155. Czesław Niemen - Italiam Italiam
156. Natasza Czarmińska - Późnojesienny wiersz pana Cogito
157. Janusz Grzywacz - Młynek kawowy Pekin Złota 83
158. The Beatles - I am the walrus
159. The Cranberries - Zombie
160. Carlos Santana - Flor d'Luna (Moonflower)
23.04.2008 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #43
 
kajman napisał(a):147. Archive - Again
148. King Crimson - Epitaph

a to, to nie powinno być przypadkiem w top 10 :?:
chyba Ci się nieco cyferki powsplątywały, ewentualnie jakieś piwo przed snem walnąleś Icon_razz Icon_mrgreen
23.04.2008 11:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #44
 
141. Sting - Children's crusade
9
142. Czesław Niemen - Epitafium (Pamięci Piotra)
7
143. Cat Stevens - Wild world
7
144. Dżem - Dzień w którym pękło niebo
9
145. Skaldowie - Ty
pewnie znam, ale teraz nie kojarzę
146. Perfect - Niewiele ci mogę dać
8
147. Archive - Again
10
148. King Crimson - Epitaph
10
149. The Boomtown Rats - I don't like mondays
10 kolejny brak w moim topie Icon_frown
150. Wolna Grupa Bukowina - Sielanka o domu
nie kojarzę
151. Elżbieta Mielczarek - Poczekalnia PKP
8
152. Led Zeppelin - Babe I'm gonna leave you
9
153. Andrzej Zaucha - Wieczór nad rzeką zdarzeń
7
154. Cat Stevens - Cats in a craddle
nie kojarzę
155. Czesław Niemen - Italiam Italiam
nie kojarzę
156. Natasza Czarmińska - Późnojesienny wiersz pana Cogito
7
157. Janusz Grzywacz - Młynek kawowy Pekin Złota 83
8
158. The Beatles - I am the walrus
nie kojarzę
159. The Cranberries - Zombie
10
160. Carlos Santana - Flor d'Luna (Moonflower)
nie kojarzę

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
23.04.2008 11:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
podgladam na biezaco wszystkie pozycje topu, ale na razie nic nie pisze.
nie chce oceniac poszczegolnych utworow, zreszta zbyt wielu nie znam. chce Twoj top odbierac jako calosc i na jego podstawie budowac sobie w glowie dokladniejszy obraz Twojego gustu.
23.04.2008 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #46
 
Jest jeden z moich ulubionych Dżemów (zaraz po malinowym Icon_mrgreen )
Jest też Again i Zombie, a ten kawałek Cata Stevensa to z innej wersji kojarzę.

.
24.04.2008 12:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):147. Archive - Again
148. King Crimson - Epitaph
a to, to nie powinno być przypadkiem w top 10 :?:
chyba Ci się nieco cyferki powsplątywały, ewentualnie jakieś piwo przed snem walnąleś Icon_razz Icon_mrgreen
Nic z tego. Again świetne, ale inne rzeczy cenię wyżej.
A co do Epitaph, to nie mieści się w pierwszej 20 topu King Crimson.
24.04.2008 12:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
stavanger napisał(a):ten kawałek Cata Stevensa to z innej wersji kojarzę.
Który? Ten, który przerobił Mr Big czy ten, który przerobił Ugly Kid Joe?
24.04.2008 12:31 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #49
 
Mój ulubiony Garbage na 208. Sporo Beatlesów i pewnie jeszcze będą? Icon_wink2
Rowerowa Katie tylko na 180? Icon_eek2 to nie jest chyba Twój ulubiony utwór Ketevan? (pocieszam sie Icon_razz ).
To jeszcze napisze, ze spodziewam sie wyzej ELO. Dobrze obstawiam, kajmanie?
No i pewnie Grechuta z Anawą tez sie pojawi.
24.04.2008 12:34 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #50
 
kajman napisał(a):
stavanger napisał(a):ten kawałek Cata Stevensa to z innej wersji kojarzę.
Który? Ten, który przerobił Mr Big czy ten, który przerobił Ugly Kid Joe?
Wild world znam w obu wersjach, a Cats in the Cradle tylko w wykonaniu Ugly Kid Joe

.
24.04.2008 12:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
Lilian napisał(a):1. Mój ulubiony Garbage na 208.
2. Sporo Beatlesów i pewnie jeszcze będą? Icon_wink2
3. Rowerowa Katie tylko na 180? Icon_eek2 to nie jest chyba Twój ulubiony utwór Ketevan? (pocieszam sie Icon_razz ).
4. To jeszcze napisze, ze spodziewam sie wyzej ELO. Dobrze obstawiam, kajmanie?
5. No i pewnie Grechuta z Anawą tez sie pojawi.
1. To także mój ulubiony.
2. Będą. Dwa na pewno, ale nie pamiętam, czy jeszcze jacyś.
3. No niestety, to moja ulubiona. Brałem pod uwagę jeszcze 4 piosenki, ale nie załapały się (3 brakowało bardzo mało).
4. Elektrycy to nie moja bajka. Lubię kilka ich nagrań, ale nie na tyle, żeby mieć szansę na top.
5. I tak i nie. Pojawi się i Grechuta i Anawa, ale nie razem. Gdyby była 3 setka do końca, to co najmniej 2 by tam trafiły.
24.04.2008 10:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
 
stavanger napisał(a):
kajman napisał(a):
stavanger napisał(a):ten kawałek Cata Stevensa to z innej wersji kojarzę.
Który? Ten, który przerobił Mr Big czy ten, który przerobił Ugly Kid Joe?
Wild world znam w obu wersjach, a Cats in the Cradle tylko w wykonaniu Ugly Kid Joe
Z tego co kojarzę, to Cats w zasadzie nie jest do końca utworem Stevensa. Napisał go dla kogoś innego i na żadnym oficjalnym jego LP się nie znalazło.
24.04.2008 10:07 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #53
 
A ja napiszę co chciałbym zobaczyć. Icon_smile2 Spodziewałem się Niemena i jest, ale wydaje misie że jeszcze będzie. Spodziewałem się Crimsonów i są, również wydaje misie że jeszcze będą. Icon_cool2 Trudno mi sobie wyobrazić, że mogłoby nie być Republiki przynajmniej w jednym utworze. Pewnie będzie Tool, o Grechucie już wspominała Ma...dame Edit. Icon_wink2 [Korowód?, Kantata? coś jeszcze? chyba nie. Mówisz, że Grechuta z Anawą się nie pojawią, a jeśli dobrze pamiętam to oni nagrali razem tylko pierwszą płytę. Które utwory z niej zmieściłyby się w trzeciej setce? Twoja postać i Serce?] Szkoda, że Dżem tylko z jednym utworem, ale dobre i to.

Obstawiam, że w czołówce dominować będę lata 70-te. [A może cała 30-tka będzie z tego okresu?] Ciekawe czy słusznie. Icon_smile2

Jeszcze interesują mnie dwie rzeczy. Ile będzie polskości i ile utworów, które kiedyś/teraz są na Twojej liście znajdą się w 222. Icon_smile2

[Liczę się z możliwością odmowy udzielenia odpowiedzi. Icon_wink2]
24.04.2008 03:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
141. Sting - Children's crusade - nie znam

144. Dżem - Dzień w którym pękło niebo - 4'5/5
145. Skaldowie - Ty - nie znam
146. Perfect - Niewiele ci mogę dać - 3'5/5
147. Archive - Again - 3'5/5
148. King Crimson - Epitaph - 5/5
149. The Boomtown Rats - I don't like mondays - 4'5/5
150. Wolna Grupa Bukowina - Sielanka o domu - nie znam

158. The Beatles - I am the walrus - 4'5/5
159. The Cranberries - Zombie - 4/5
160. Carlos Santana - Flor d'Luna (Moonflower) - nie znam

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.04.2008 04:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #55
 
141. Sting - Children's crusade - nie kojarzę
142. Czesław Niemen - Epitafium (Pamięci Piotra) - 8
143. Cat Stevens - Wild world - 8
144. Dżem - Dzień w którym pękło niebo -10
145. Skaldowie - Ty - 7
146. Perfect - Niewiele ci mogę dać - 9
147. Archive - Again - 10
148. King Crimson - Epitaph - 10 Icon_exclaim
149. The Boomtown Rats - I don't like mondays - 7
150. Wolna Grupa Bukowina - Sielanka o domu - nie nam
151. Elżbieta Mielczarek - Poczekalnia PKP - nie znam
152. Led Zeppelin - Babe I'm gonna leave you - 10 Icon_exclaim
153. Andrzej Zaucha - Wieczór nad rzeką zdarzeń - nie pamiętam
154. Cat Stevens - Cats in a craddle - 7
155. Czesław Niemen - Italiam Italiam - 7
156. Natasza Czarmińska - Późnojesienny wiersz pana Cogito (heh a u mnie debiut na liscie) - 10
157. Janusz Grzywacz - Młynek kawowy Pekin Złota 83 - 8
158. The Beatles - I am the walrus - 7
159. The Cranberries - Zombie - 10
160. Carlos Santana - Flor d'Luna (Moonflower) - nie znam
24.04.2008 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #56
 
No niestety > trzy razy podchodziłem do Twojego chomika . Chyba jakis chorowity jest . Nie chcę sie niczym podzielic Icon_lol . Spróbuje zatem jutro , może sie uda. A ciekawe rzeczy tam u niego są...
24.04.2008 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
abd3mz napisał(a):1. Spodziewałem się Niemena i jest, ale wydaje misie że jeszcze będzie.
2. Spodziewałem się Crimsonów i są, również wydaje misie że jeszcze będą. Icon_cool2
3. Trudno mi sobie wyobrazić, że mogłoby nie być Republiki przynajmniej w jednym utworze.
4. Pewnie będzie Tool
5. o Grechucie już wspominała Ma...dame Edit. Icon_wink2 [Korowód?, Kantata? coś jeszcze? chyba nie. Mówisz, że Grechuta z Anawą się nie pojawią, a jeśli dobrze pamiętam to oni nagrali razem tylko pierwszą płytę. Które utwory z niej zmieściłyby się w trzeciej setce? Twoja postać i Serce?]
6. Obstawiam, że w czołówce dominować będę lata 70-te. [A może cała 30-tka będzie z tego okresu?] Ciekawe czy słusznie. Icon_smile2
7. Ile będzie polskości
8. i ile utworów, które kiedyś/teraz są na Twojej liście znajdą się w 222. Icon_smile2
1. Będzie. I to raczej dosyć wysoko.
2. Oj, będą i to w sporych ilościach.
3. Coś się znajdzie.
4. Tutaj nie zdradzę tajemnicy, chociaż przyznam, że jest teraz zbieg okoliczności.
5. Z Anawą nagrał płyty 1, 2 i 5, potem także, ale Anawa była już bez Pawluśkiewicza, więc to już nie to. A ostatnim nagraniem, w którym wystąpiła Anawa (o ile mi wiadomo) był Kraków. a w 300 setce byłby Korowód i Kantata.
6. Dominować będą, ale na pewno cała 30-tka nie będzie z tego okresu, chociażby dlatego, że pierwsza płyta King Crimson jest z 1969.
8. Polskości dużo, ale jeszcze nie policzyłem. A z mojej listy 3 utwory i to te, które być musiały.
24.04.2008 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
139. Kultowy serial i kultowa muzyka. Julee Cruise genialnie wpisała się w mroczne klimaty Twin Peaks.
134. I znowu mroczna muzyka. Najbardziej mroczne i moim zdaniem zdecydowanie najlepsze nagranie Klausa Mittfocha.
132. i 135. Jedna z najwspanialszych przedstawicielek polskiej poezji śpiewanej zabłysnęła znakomitą interpretacją Zaproście mnie do stołu, a mi (przynajmniej tym razem) nieco bardziej podpasowała pięknie pulsująca piosenka do textu znanego satyryka Marcina Wolskiego.
129. i 130. Jedyne dwa nagrania Heya na moim topie i oba z :?: . To dla mnie Hey w najlepszej formie.
128. Genialnie skonstruowany utwór. Wchodzące w każdej zwrotce kolejne instrumenty potęgujące napięcie i wspaniały finał, a wszystko z przepięknym textem zaśpiewane przez świetnego wokalistę. Co ciekawe na płycie Borysa jest znacznie gorsza wersja.
127. Przyznam się, że myślałem, że będzie więcej Naszej Basi Kochanej, a i Modigliani powinien być wyżej. Niestety nie mam dojścia do starych, najlepszych wersji ich nagrań, a to na pewno miało wpływ na ustawienie.
125. Cat Stevens napisał i wykonał piosenkę, ale kiedy wziął się za nią Santana, to brzmi tak, jakby Stevens pisał ją z myślą o nim.
124. Kolejne zaskoczenie dla mnie. Byłem pewien, że w topie pojawi się Suzanna, a Prochowiec przesłuchałem, bo czułem, że może... No i stało się, bo właśnie on jest jedynym utworem Cohena w moim zestawie.
123. I tym razem absolutny faworyt przegrał, chociaż znalazł się w moim topie. Hotel Grand jednak przemawiał do mnie mocniej. Niestety pani Ela Mielczarek nie mając szans utrzymania się ze śpiewania bluesa, zniknęła ze sceny dawno temu pozostawiając zdecydowanie zbyt mało nagrań.
122. WGB to w pewnych kręgach kultowa grupa. Piękne poetyckie ballady, których się słuchało, a często także się śpiewało. Ale u mnie najwyżej zaszła piosenka w innym stylu. Elżbieta Adamiak, zapytana kiedyś przeze mnie, dlaczego zaśpiewała w tej piosence, odpowiedziała, że uwielbia Wondera. I faktycznie klimaty są bliskie Steviemu.
121. Lubię INXS, ale poza tym jednym utworem nic w ich twórczości specjalnie mnie nie zachwyca.

121. INXS - Never tear us apart
122. Wolna Grupa Bukowina - Nuta z Ponidzia
123. Elżbieta Mielczarek - Hotel Grand
124. Leonard Cohen - Famous blue raincoat
125. Carlos Santana - Changes
126. Republika - Śmierć na pięć
127. Nasza Basia Kochana - Nasz Modigliani
128. Stan Borys - Wierzę drzewom
129. Hey - Wczesna jesień
130. Hey - Anioł
131. The Beatles - Everybody got something to hide except me and my monkey
132. Elżbieta Wojnowska - Wycieczki w głąb własnego snu
133. Tadeusz Woźniak - Widziałem
134. Klaus Mitfoch - Strzeż się tych miejsc
135. Elżbieta Wojnowska - Zaproście mnie do stołu
136. Kobranocka - Współczucie dla diabła
137. The Beatles - I want you (she's so heavy)
138. Peter Gabriel - Red rain
139. Julee Cruise - Falling
140. Nucleus - Solar wind


P.S. Wszystko, co uważałem za mniej znane, już jest na moim chomiku, tylko podobno jest on ostatnio bardzo niegościnny.
P.S.2. Mam nadzieję, że już wpadliście, które utwory wybieram do komentowania, bo stosuję konsekwentną zasadę, chociaż akurat tym razem można powiedzieć, że dwa utwory w komerntarzu pojawiły się extra.
24.04.2008 10:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #59
 
121. INXS - Never tear us apart
7
123. Elżbieta Mielczarek - Hotel Grand
8
126. Republika - Śmierć na pięć
7
127. Nasza Basia Kochana - Nasz Modigliani
8
129. Hey - Wczesna jesień
8
130. Hey - Anioł
8
134. Klaus Mitfoch - Strzeż się tych miejsc
9
135. Elżbieta Wojnowska - Zaproście mnie do stołu
8
136. Kobranocka - Współczucie dla diabła
7
137. The Beatles - I want you (she's so heavy)
6
138. Peter Gabriel - Red rain
9
139. Julee Cruise - Falling
9

reszty nie kojarzę...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.04.2008 10:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #60
 
138. cudowny Peter Gabriel. dobrze, że się znaleazł. będzie jeszcze wyżej coś Gabriela?
134. też się cieszę, że nie zabrakło miejsca i dla tego utwory, jedna z moich najważniejszych POLSKICH piosenek..
126. ile Republik jeszcze wyżej będzie? Icon_smile2
24.04.2008 10:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości