Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrajnie subiektywny top wszechczauff
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Skrajnie subiektywny top wszechczauff
Przesłuchałem ok. 300 wybranych piosenek i stworzyłem swój top wszechczasów. Podejrzewam, że niektóre utwory wzbudzą spore zdziwienie, a niektórzy wykonawcy będą dla niektórych forumowiczów terra incognita. Jednak to jest muzyka, którą lubię najbardziej (pominąłem typowy jazz, ale nie chciałem go łączyć z tą muzyką, zresztą porównywanie byłoby jeszcze trudniejsze niż teraz).
Mój top zawiera trochę nietypową liczbę utworów, bo 222, przy czym 2 ostatnie miejsca to piosenki, których nie mam w wersji możliwej do odtworzenia na komputerze, ale wspominam je na tyle dobrze, że zdecydowałem się je umieścić w moim zestawieniu.
Do niektórych utworów dołączę komentarze, kierując się pewnym kluczem, którego na razie nie zdradzę.
W pierwszym rzucie zaprezentuję utwory z miejsc 201-222.
220. Po rozpadzie MVNH Hołdys powołał do życia Plugawy Anonim, który nagrał tylko dwie piosenki, obie świetne. Tą oceniłem wyżej.
219. Portishead to znakomita grupa nagrywająca utwory na równym, wysokim poziomie. Mi do gustu najbardziej przypadło Over.
218. 4AD to było szaleństwo lat 80-tych. Zupełnie nowa muzyka zupełnie odmienna od tego, co słyszało się wcześniej. Dla mnie najlepszym zespołem tej wytwórni było Dead Can Dance. Przyznam się, że byłem trochę zaskoczony, że jedyny ich utwór w moim zestawieniu znalazł się tak nisko.
214. Ewę Bem lubię prawie we wszystkim, co robi, jednak najbardziej cenię nagrania z początków jej kariery w zespołach Bemibek i Bemibem. To chyba najbardziej znane i najpiękniejsze nagranie z tego okresu.
213. i 207. Przecudowny utwór, który podoba mi się zarówno w wykonaniu jej twórczyni, jak i w świetnej wersji Janis Joplin.
209. Kiedyś dla mnie najlepszy polski zespół lat 80-tych, teraz jakby trochę mniej na mnie działa, chociaż nadal słucham zafascynowany tego, co tworzyli. Szkoda tylko, że tak niewiele z ich nagrań jest dostępnych.
208. Garbage istnieje dla mnie tylko w tym jednym utworze. Pozostałe brzmią przyjemnie i tylko tyle.
206. Maanam to nigdy nie był mój ulubiony zespół. Lubiłem tylko ich poszczególne nagrania. Co ciekawe, Szał n.c. do nich nie należał, chociaż gdzieś w świadomość mi zapadł, bo był jednym z tych, do których wróciłem w erze komputerów.
205. Waldemar Chyliński na pewno nie jest wirtuozem gitary ani świetnym wokalistą, ale napisał przepiękny text i stworzył do niego tak przepiękną muzykę, że te niedociągnięcia usuwają się w cień. Poza tym jestem z tym utworem emocjonalnie związany, co także mogło mieć wpływ na ocenę.
204. Z dorobku Spandau Ballet liczy się dla mnie tylko Gold. Także dlatego, że ja jestem specjalnie łasy na niektóre instrumenty, a conga pracują tam rewelacyjnie.
202. Praktycznie całe Voo Voo biorę w ciemno. A ten utwór jest dla mnie rewelacyjny. Podejrzewam, że gdybym miał półgodzinną wersję koncertowaą z Torunia to byłby znacznie wyżej.
201. Kolejny artysta, który nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Przyznam się, że niewiele zabrakło dwóm kolejnym piosenkom czyli Za szybą i Czas nas uczy pogody, aby dostać się do mojego topu.
201. Grażyna Łobaszewska - Gdybyś
202. Voo Voo - Jak gdyby nigdy nic
203. The The - Armageddon days here are again
204. Spandau Ballet - Gold
205. Waldemar Chyliński - Ptakom na drzewach
206. Maanam - Szał niebieskich ciał
207. Janis Joplin - Piece of my heart
208. Garbage - I think I'm paranoid
209. Woo Boo Doo - Ja mam fijoła
210. Sting - Desert rose
211. The White Stripes - Seven nation army
212. Erma Franklin - Piece of my heart
213. Mr Z'oob - Kawałek podłogi
214. Bemibek - Sprzedaj mnie wiatrowi
215. Anawa - Będąc człowiekiem
216. Stevie Wonder - You are the sunshine of my life
217. Led Zeppelin - Fool in the rain
218. Dead Can Dance - Ulysses
219. Portishead - Over
220. Plugawy Anonim - Ludzie
221. Tadeusz Woźniak - Leżę
222. Woo Boo Doo - Michael Jackson
21.04.2008 08:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
Faktycznie może być ciężko oceniać wszystkie utwory - chyba, ze zachomikujesz Icon_wink2.
Ale np.:
kajman napisał(a):213. Mr Z'oob - Kawałekm podłogi
nie za szybko???
kajman napisał(a):204. Spandau Ballet - Gold
Icon_eek2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.04.2008 08:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
 
Wielu piosenek nie kojarzę, z tych co znam najwyżej cenię (w tej kolejności)

204. Spandau Ballet - Gold
210. Sting - Desert rose
202. Voo Voo - Jak gdyby nigdy nic
206. Maanam - Szał niebieskich ciał
208. Garbage - I think I'm paranoid
210. Sting - Desert rose
207. Janis Joplin - Piece of my heart
213. Mr Z'oob - Kawałek podłogi
218. Dead Can Dance - Ulysses

203. The The - Armageddon days here are again
205. Waldemar Chyliński - Ptakom na drzewach
Dwie ostatnie znam, ale nie mogę sobie przypomnieć w tej chwili

.
21.04.2008 08:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Yacy napisał(a):Faktycznie może być ciężko oceniać wszystkie utwory - chyba, ze zachomikujesz Icon_wink2.
Ale np.:
kajman napisał(a):213. Mr Z'oob - Kawałekm podłogi
nie za szybko???
kajman napisał(a):204. Spandau Ballet - Gold
Icon_eek2
Mogę spróbować zachomikować po 23, bo za kilka minut młody zabierze mi net.
213. To jest utwór z 1985 roku, więc chyba jednak nie za wcześnie. Ale będą u mnie utwory (a przynajmniej 1) z 2007.
204. Dlaczego? Uważasz, że to takie słabe? Na pewno nie typowo w moim stylu, ale zawsze mnie łapał.
21.04.2008 08:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
stavanger napisał(a):Wielu piosenek nie kojarzę, z tych co znam najwyżej cenię (w tej kolejności)
204. Spandau Ballet - Gold
210. Sting - Desert rose
202. Voo Voo - Jak gdyby nigdy nic
206. Maanam - Szał niebieskich ciał
208. Garbage - I think I'm paranoid
210. Sting - Desert rose
207. Janis Joplin - Piece of my heart
213. Mr Z'oob - Kawałek podłogi
218. Dead Can Dance - Ulysses

203. The The - Armageddon days here are again
205. Waldemar Chyliński - Ptakom na drzewach
Dwie ostatnie znam, ale nie mogę sobie przypomnieć w tej chwili
Czy podałeś wszystkie, które znasz, czy tylko te, które Ci się podobają?
Cieszę się, że komuś oprócz mnie podoba się Gold.
Aż tak podoba Ci się Sting, że go 2 razy umieściłeś?
Chylińskiego wystawiałem chyba w NL4 (chyba w 4, a na pewno w NL), więc przypuszczalnie stąd kojarzysz.
21.04.2008 09:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Tylko to co znam lub pamiętam:
202. Voo Voo - Jak gdyby nigdy nic (chyba mój ulubiony Voo Voo, ale ten zespół nigdy mnie specjalnie nie zachwycał) - 4/5
204. Spandau Ballet - Gold/ 4/5 (też lubię tą piosenkę, ale trochę mi się już osłuchała)
206. Maanam - Szał niebieskich ciał 5/5
207. Janis Joplin - Piece of my heart 5/5
210. Sting - Desert rose 5/5
211. The White Stripes - Seven nation army 5/5 (tego na pewno spodziewałem się zobaczyć dopiero w dalszej części)
213. Mr Z'oob - Kawałek podłogi 5/5
216. Stevie Wonder - You are the sunshine of my life 4/5
217. Led Zeppelin - Fool in the rain 4.5/5
218. Dead Can Dance - Ulysses 5/5

WooBooDoo pamiętam tylko, że taki zespół był, podobnie jak Plugawy Anonim. Niestety tych utworów nie pamiętam, choć z pewnością słyszałem jeśli były na LP3.
21.04.2008 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #7
 
kajman napisał(a):...stworzyłem swój top wszechczasów. Podejrzewam, że niektóre utwory wzbudzą spore zdziwienie...

też mam taką nadzieję, że będę się dziwił co krok Icon_wink2
bo przyznam, że czekałem na ten Twój top, może być ciekawie
będę śledził i komentował!

kajman napisał(a):4AD to było szaleństwo lat 80-tych.

zgadza się, i DEAD CAN DANCE z tego okresu wymiata!

kajman napisał(a):201. Grażyna Łobaszewska - Gdybyś

ładny utwór tuż za top200
też lubię tą panią, szczególnie utwory "Padlinożerca" i "Brzydcy".


czekam na dalsze pozycje!
21.04.2008 09:50 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #8
 
Tez sie bardzo cieszę z Twojego topu. No i strasznie jestem ciekawy jak bedzie wyglądał. Przyznam, że kilka utworów z obecnych pozycji jest mi nieznanych . Np 222, 219 , 209 oraz 203. A te Woo Boo Doo to właściwie w ogole nie kojarzę :roll: Będzie sie działo. A właściwie juz się dzieje. Twój szósty utwór z topu Led Zepellin "tylko" na 217 miejscu. To co to bedzie później Icon_smile2 . No i podejrzewam, a może nawet pójdę w ciemno, że w pierwszej trzydziestce.....to z piętnaście utworów będzie jednego wykonawcy Icon_mrgreen Nie myśle tu o AMJ....
21.04.2008 10:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
kajman napisał(a):213. To jest utwór z 1985 roku, więc chyba jednak nie za wcześnie.
źle się wyraziłem - chodziło mi czy nie za nisko? Myślałem, ze to Twój top20-30!!!
kajman napisał(a):204. Dlaczego? Uważasz, że to takie słabe? Na pewno nie typowo w moim stylu, ale zawsze mnie łapał.
obiektywnie słabe nic nie jest Icon_mrgreen. Raczej nie w Twoim stylu!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.04.2008 10:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Duża moda się ostatnio zrobiła na te Topy Icon_smile Ciężko mi oceniać twój top bo masy rzeczy nie znam, ale jak znam to trafiają się widzę świetne nagrania i bardzo...niespodziewane jak dla mnie. TWS daje 5/5 - wiadomo, to już klasyk, najbardziej znany ich numer. Garbage też dam 5/5, jakby inaczej, chociaż nawet nie jest ten kawałek w top 20 chyba mojego ich topu. Pewnie nie znasz wszystkich utworów, dlatego reszta to tylko przyjemne kawałki Icon_razz2...ale to inna sprawa już (szczerze mówiąc prędzej bym sądził, że lubisz coś z 1 płyty niż 2)
Portishead również wspaniałe jak w sumie wszystko co nagrywali w tamtych latach. Jeden z moich ulubieńców. Top 10 ich numerów na bank. Stinga słaba kojarzę. Gdzieś między 3'5 a 4 kraży....Reszta wymaga moje edukacji dalszej Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.04.2008 10:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Gary napisał(a):211. The White Stripes - Seven nation army 5/5 (tego na pewno spodziewałem się zobaczyć dopiero w dalszej części)
WooBooDoo pamiętam tylko, że taki zespół był, podobnie jak Plugawy Anonim. Niestety tych utworów nie pamiętam, choć z pewnością słyszałem jeśli były na LP3.
211. Też myślałem, że będzie znacznie wyżej. Ale dwa przesłuchania ustawiły utwór w tym miejscu.
Plugawy Anonim wędruje już do chomika do folderu Top, a potem będę szedł w górę pomijając rzeczy ogólnie znane moim zdaniem (ale jeżeli okażą się komuś nieznane, to mogę potem dorzucić).
21.04.2008 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):...stworzyłem swój top wszechczasów. Podejrzewam, że niektóre utwory wzbudzą spore zdziwienie...
też mam taką nadzieję, że będę się dziwił co krok Icon_wink2
bo przyznam, że czekałem na ten Twój top, może być ciekawie
będę śledził i komentował!
akoś na razie bardzo mało się dziwisz.
Cieszę się natomiast, że będziesz śledził i komentował. Icon_biggrin3
21.04.2008 11:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #13
 
kajman napisał(a):potem będę szedł w górę pomijając rzeczy ogólnie znane moim zdaniem (ale jeżeli okażą się komuś nieznane, to mogę potem dorzucić).
super!!! już lecę do choimka Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.04.2008 11:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Aro napisał(a):1. Przyznam, że kilka utworów z obecnych pozycji jest mi nieznanych . Np 222, 219 , 209 oraz 203. A te Woo Boo Doo to właściwie w ogole nie kojarzę :roll:
2. Twój szósty utwór z topu Led Zepellin "tylko" na 217 miejscu.
3. No i podejrzewam, a może nawet pójdę w ciemno, że w pierwszej trzydziestce.....to z piętnaście utworów będzie jednego wykonawcy Icon_mrgreen
4. Nie myśle tu o AMJ....
1. 222 to w ogóle jest niedostępne i nie przypuszczam, żeby ktoś to miał. A z kolei Portishead mam w wersji koncertowej. Może ktioś, kto ma studyjną, to podrzuci. Pozostałe będą w gryzoniu.
2. Kolejność w tym topie nie zawsze jest zgodna z kolejnością w topach wykonawców, więc niekoniecznie będzie jeszcze 5 Zeppelinów. Bo jeden wykonawca ma np nr 3 topu, numer 1 pojawił się po zastanowieniu, a dwójka nie przeszła.
3. No może na razie umówmy się, że 10, a potem zobaczymy. Ja na razie znam kolejność od 171 w dół, a dalej już tylko wstępną.
4. I tu masz rację, chociaż Anna Maria się też pojawi.
21.04.2008 11:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Yacy napisał(a):
kajman napisał(a):213. To jest utwór z 1985 roku, więc chyba jednak nie za wcześnie.
źle się wyraziłem - chodziło mi czy nie za nisko? Myślałem, ze to Twój top20-30!!!
kajman napisał(a):204. Dlaczego? Uważasz, że to takie słabe? Na pewno nie typowo w moim stylu, ale zawsze mnie łapał.
obiektywnie słabe nic nie jest Icon_mrgreen. Raczej nie w Twoim stylu!
213. Też myślałem, że będzie wyżej, ale na pewno nie aż tak jak sądziłeś. Ale Zoob się jeszcze pojawi.
204. Jeszcze będzie co nieco utworów nie w moim stylu, ale będzie sporo podejrzewam tylko w moim stylu. Icon_wink2
21.04.2008 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #16
 
kajman napisał(a):Czy podałeś wszystkie, które znasz, czy tylko te, które Ci się podobają?
znam jeszcze White Stripes a Erma Franklin to pewnie cover Janis
kajman napisał(a):Aż tak podoba Ci się Sting, że go 2 razy umieściłeś?
pomyłka, miał być na drugim miejscu i tylko na drugim Icon_wink2
kajman napisał(a):Chylińskiego wystawiałem chyba w NL4 (chyba w 4, a na pewno w NL), więc przypuszczalnie stąd kojarzysz.
Na kompie mam tylko ostatnia NL, więc nie miałem jak sprawdzić, ale mam płytę z pozostałymi edycjami, w razie czego mogę sprawdzić Icon_smile2
Pozostałych wykonawców kojarzę z innych piosenek lub tylko z nazwy.

.
21.04.2008 11:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
stavanger napisał(a):
kajman napisał(a):Czy podałeś wszystkie, które znasz, czy tylko te, które Ci się podobają?
1. Erma Franklin to pewnie cover Janis
2. Pozostałych wykonawców kojarzę z innych piosenek lub tylko z nazwy.
1. Janis to cover Emmy (zresztą chyba pisałem w opisie).
2. Jeżeli będziesz chciał, będziesz mógł coś podkraść zwierzakowi.
22.04.2008 12:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
No to kolej na kolejną 20.
199. Nagranie jak dla mnie zupełnie nie w stylu Rezerwatu. Cięższa muzyka, a do tego piękny, mądry text. Myślę, że mogłoby zrobić furorę na LP3, ale pewnie nie wolno było.
194. Roberta to jedna z moich ulubionych soulistek (rzekłbym nawet, że ulubiona). A mimo to załapała się tylko w pięknym duecie z PB, chociaż jeszcze jej 2 piosenki były blisko.
193. Nie jestem wielbicielem ani George'a ani Mary J. Ale cover Wondera wyszedł im niesamowicie (nawet jeżeli był bliski wersji Steviego).
192. Pierwsza dama polskiej piosenki, jak kiedyś mówiono. Wspaniała, ale to wystarczyło tylko na koniec 2 setki.
188. W Polsce piosenka praktycznie znana tylko z wykonania Elvisa Costello, ale mi bardziej pasuje w tej surowszej wersji.
187. Moja zdecydowanie ulubiona płyta Paula to Tug of war, a ulubiony utwór to mniej znany z duetów z S Wonderem (wspólnie przez nich napisany).
185. Piosenka powaliła mnie na filmie Paris Texas. Niestety, Jewetta nagrała poza tym bardzo mało i rzeczy znacznie słabsze, w których nawet jej cudowny głos nie mógł wiele pomóc.
182. Człowiek z kręgu brytyjskiej alternatywy (przynajmniej dla mnie) lat 80-tych, nagrał mnóstwo świetnych utworów, w tamtych czasach jeden z moich ulubieńców (przy czym wtedy wolałem ten utwór, który jest nieco niżej w moim zestawieniu).
Uwaga!Istniały dwa zespoły Kingdom Come nie mające ze sobą nic wspólnego. Ten w moim zestawieniu to ten starszy i z tego co wiem, znacznie mniej znany.
181. King Crimson - Exiles
182. The The - Heartland
183. Cat Stevens - Old schoolyard
184. The Beatles - Magical mystery tour
185. Jewetta Steele - I'm calling you
186. The Doors - Riders on the storm
187. Paul McCartney & Stevie Wonder- What they you're doing
188. Robert Wyatt - Shipbuilding
189. Kingdom Come - Time captives
190. Anna Maria Jopek - Ja wysiadam
191. Wolna Grupa Bukowina - Majster Bieda
192. Ewa Demarczyk - Garbus
193. George Michael & Mary J Blige - As
194. Roberta Flack & Peabo Bryson - Tonight I celebrate my love
195. Stevie Wonder - Pasttime paradise
196. Mr Z'oob - W knajpie króla gór
197. Bez Jacka - Bałwanek
198. The Waterboys - Church not made in hands
199. Rezerwat - Modlitwa o więź
200. The Beatles - Sun king
22.04.2008 12:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #19
 
Widzę, że do NL wrzucasz swoją czołówkę. Icon_smile2 Ciekawe czy będzie coś jeszcze.
kajman napisał(a):186. The Doors - Riders on the storm
Liczę, że będzie The End.
kajman napisał(a):181. King Crimson - Exiles
Już? Nie za szybko? Icon_wink2

[Ja będę raczej czytał niż komentował.]
22.04.2008 12:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 394
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
abd3mz napisał(a):Widzę, że do NL wrzucasz swoją czołówkę. Icon_smile2 Ciekawe czy będzie coś jeszcze.
kajman napisał(a):186. The Doors - Riders on the storm
Liczę, że będzie The End.
kajman napisał(a):181. King Crimson - Exiles
Już? Nie za szybko? Icon_wink2
Z NL będzie jeszcze kilka utworów (i to niektóre bardzo wysoko). Będzie też co najmniej jeden utwór z NL (tutaj haczyk), którego ja nie wystawiłem.
186. Tego nie zdradzę.
181. Że King Crimson czy że ten utwór? To tylko dodam, że to mój numer 2 z jedynej płyty z pierwszego okresu, którą nie w pełni akceptuję (co zresztą widać, a właściwie nie widać w moim zestawieniu płyt tygodnia).
22.04.2008 12:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości