Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrajnie subiektywny top wszechczauff
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
 
59. I znów wykonawca, którego znam zbyt słabo i na pewno w wolniejszej chwili (kiedy taka będzie :?: Icon_wink2 ) zabiorę się do gruntowniejszego poznawania go. Może wtedy w topie będę miał więcej jego utworów.
58. To zdecydowanie ulubiony utwór Doorsów i nie ma to żadnego związku z pewnym kultowym filmem, który akurat mnie strasznie znudził.
57. Dla odmiany coś znacznie nowszego. Anja wnosi powiew świeżości do obecnej muzyki i pokazuje, że ciągle są jakieś nowe drogi.
55. 23 tygodnie na szczycie mojej listy i dopiero 55 miejsce? Naprawdę świetne nagranie, ale wyżej przebić się nie mogło. I nie dlatego, że zbyt świeże, bo dwa nowsze nagrania są wyżej.
54. Słuchając tego utworu nie mam wątpliwości, kto jest najlepszym wokalistą na świecie. Z niezłej piosenki Eltona zrobił perełkę. Czaruje głosem od pierwszej nutki do ostatniej. Gdyby muzycy mu towarzyszący pokazali klasę chociaż w połowie taką jak wokalista, to utwór byłby u mnie w 20, a nie poza 50.
53. Zdecydowanie najwyżej notowane nagranie koncertowe. Absolutny majstersztyk - zrobić z przyjemnej, lecz błachej pioseneczki pełen dramatyzmu kawałek rockowy.
52. Tworzenie przepięknych melodii do wspaniałych textów i znakomite wykonanie to umiejętności, której Skaldom można pozazdrościć. Niestety nie wszystko od nich zależało, co niestety słychać w ich nagraniach. Przez długi czas moim ulubionym utworem było Ty z textem Młynarskiego stylizowanym na Mickiewicza, jednak ostatnio zdecydowanie najbardziej mi się podoba ta piiosenka z textem Szymborskiej.
50. Niesamowity blues zaskakujący zmianami tempa i wspaniałym nastrojem to mój zwycięzca topu Beatlesów. Tutaj też zaszedł z ich nagrań najwyżej.
46. Miałem wątpliwości co do nagrań Nucleusa, bo to na pewno najbardziej jazzowe nagrania w moim topie (a czysty jazz sobie odpuściłem z założenia). Jednak niewątpliwie słychać tam elementy innej muzyki, a już Ariadne zupełnie nie zaklasyfikowałbym do jazzu.
43. Gdyby to nagranie dostałoby szansę pojawienia się na moiej liście, to na pewno by na niej zdrowo zamieszało. Z tego co widzę, to mój cover numer 2 wszechczasów. Suzanne w wersji oryginalnej nie załapała się do mojego topu, a jej polska przeróbka po prostu jest tak odmienna od oryginału, tak świeża i pomysłowo zaaranżowana, że nie mogła nie znaleźć się wysoko w moim topie.
41. 10 Tadeusz Woźniak - Pewnego dnia o świcie
42. 11 Dżamble - Naga rzeka
43. 12 Aga Zaryan - Suzanne
44. King Crimson - In the court of the Crimson King
45. Kingdom Come - Galactic zoo
46. Nucleus - Ariadne
47. The Pop Group - Savage sea
48. Barclay James Harvest - She said
49. King Crimson - The night watch
50. The Beatles - Yer blues
51. Claire Hamill - Denmark
52. 13 Skaldowie - Jaskółka
53. The White Stripes - Jolene
54. Al Jarreau - Your song
55. Tool - Right in two
56. King Crimson - Easy money
57. Anja Garbarek - The last trick
58. The Doors - The end
59. Van Der Graaf Generator - Lemings
60. Genesis - Dusk


Jeżeli ktoś ma ochotę, to może spróbować zgadnąć chociaż część z 9 polskich piosenek, które będą wyżej. Myślę, że część jest do wyczucia.
27.04.2008 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #102
 
kajman napisał(a):Jeżeli ktoś ma ochotę, to może spróbować zgadnąć chociaż część z 9 polskich piosenek, które będą wyżej. Myślę, że część jest do wyczucia.
Na pewno "Moja Krew" Icon_smile2
kajman napisał(a):53. The White Stripes - Jolene
53. Zdecydowanie najwyżej notowane nagranie koncertowe. Absolutny majstersztyk - zrobić z przyjemnej, lecz błachej pioseneczki pełen dramatyzmu kawałek rockowy.
Potwierdzam, inne wersje nijak się nie mają do tej.

.
27.04.2008 12:23 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
 
kajman napisał(a):Jeżeli ktoś ma ochotę, to może spróbować zgadnąć chociaż część z 9 polskich piosenek, które będą wyżej. Myślę, że część jest do wyczucia.
"To co nienazwane" Icon_razz
i pewnie jeszcze niejedna AMJ Icon_smile2
27.04.2008 12:27 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #104
 
42. 11 Dżamble - Naga rzeka
7
44. King Crimson - In the court of the Crimson King
10
49. King Crimson - The night watch
po przypomnieniu 7
50. The Beatles - Yer blues
6
51. Claire Hamill - Denmark
mam wreszcie Jej dwie płyty i może to tam jest...
53. The White Stripes - Jolene
10 poczekalnia mojego topu Icon_wink2
56. King Crimson - Easy money
7
57. Anja Garbarek - The last trick
7
58. The Doors - The end
10
60. Genesis - Dusk
8

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.04.2008 02:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #105
 
No i kiedy ja to wszystko przesłucham Icon_wink2 Na szczęscie nadchodzący tydzień jest spokojniejszy i dłuższy weekend sie zapowiada. Icon_smile2 Ocenie te które znam.



42. 11 Dżamble - Naga rzeka - 8
43. 12 Aga Zaryan - Suzanne - 8
44. King Crimson - In the court of the Crimson King - 10 Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim ( utwór z mojego TOP 10)
45. Kingdom Come - Galactic zoo - a tu jestem bardzo ciekawy , bo jestem pod wrażeniem A scientific experiment ...
49. King Crimson - The night watch - 9
50. The Beatles - Yer blues - 8
53. The White Stripes - Jolene - 10 Icon_exclaim
55. Tool - Right in two - 10 Icon_exclaim
56. King Crimson - Easy money - 10
57. Anja Garbarek - The last trick - 7
58. The Doors - The end - 10 Icon_exclaim Icon_exclaim
60. Genesis – Dusk - 8
61. 14 Wilki - Aborygen - 6
63. Pink Floyd - Shine on you crazy diamonds - 10 Icon_exclaim Icon_exclaim
65. King Crimson - Cadence and cascade - 10 (mój numer 1 z Posejdona)
68. King Crimson - In the wake of Poseidon - 9
70. 18 Mr Z'oob - Kartka dla Waldka - 9
72. Led Zeppelin - Dazed and confused - 10 Icon_exclaim
74. Dire Straits - Private investigations - 10 Icon_exclaim
75. Bjork - Pagan poetry - 8
78. Kingdom Come - Metal monster - to mnie bardzo interesuje
79. The Beatles - The fool on the hill - 8
80. Blood Sweat & Tears - Spinning wheel - 8

kajman napisał(a):Jeżeli ktoś ma ochotę, to może spróbować zgadnąć chociaż część z 9 polskich piosenek, które będą wyżej. Myślę, że część jest do wyczucia.
To co nienazwane , Zrób co możesz - AMJ , bedzie może cos z repertuaru T. Woźniaka i Dżamble Icon_wink2 . A To co nienazwane nawet w TOP 10.
27.04.2008 11:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #106
 
41. 10 Tadeusz Woźniak - Pewnego dnia o świcie - nie znam
44. King Crimson - In the court of the Crimson King - 5/5
50. The Beatles - Yer blues - nie kojarzę
51. Claire Hamill - Denmark - nie znam
53. The White Stripes - Jolene - 4/5
54. Al Jarreau - Your song - nie znam
55. Tool - Right in two - 4/5
56. King Crimson - Easy money - nie znam
60. Genesis - Dusk - 4/5

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.04.2008 11:30 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #107
 
kajman napisał(a):58. To zdecydowanie ulubiony utwór Doorsów i nie ma to żadnego związku z pewnym kultowym filmem, który akurat mnie strasznie znudził.
W takim razie wersja z helikopterami Ci się nie podoba? Icon_wink2
kajman napisał(a):55. 23 tygodnie na szczycie mojej listy i dopiero 55 miejsce? Naprawdę świetne nagranie, ale wyżej przebić się nie mogło. I nie dlatego, że zbyt świeże, bo dwa nowsze nagrania są wyżej.
Według mnie to i tak szalenie wysoko. Rozumiem, że gdyby nie mycha to nie znałbyś tego nagrania?
kajman napisał(a):43. Gdyby to nagranie dostałoby szansę pojawienia się na moiej liście, to na pewno by na niej zdrowo zamieszało. Z tego co widzę, to mój cover numer 2 wszechczasów. Suzanne w wersji oryginalnej nie załapała się do mojego topu, a jej polska przeróbka po prostu jest tak odmienna od oryginału, tak świeża i pomysłowo zaaranżowana, że nie mogła nie znaleźć się wysoko w moim topie.
W takim razie znajdę trochę czasu, żeby ją przesłuchać. Icon_wink2 [cover numer 2? a 1?]

kajman napisał(a):Jeżeli ktoś ma ochotę, to może spróbować zgadnąć chociaż część z 9 polskich piosenek, które będą wyżej. Myślę, że część jest do wyczucia.
Ja będę celował w wykonawców:
- Anna Maria Jopek
- Republika
- może MWNH
- Andrzej Zaucha
- Tadeusz Woźniak
- Marek Grechuta
- Krystyna Prońko
- Dżamble

Republika albo Anna Maria razy dwa, więc wszystko się zgadza. Icon_wink2
27.04.2008 11:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #108
 
Yacy napisał(a):42. 44. 49. 50. 53. 56. 57. 58. 60.
51. Claire Hamill - Denmark
mam wreszcie Jej dwie płyty i może to tam jest...
42. etc. Straszne, taki znawca ocenił tylko 9 piosenek. Chyba już całkiem jestem muzycznie poświrowany.
51. Pochodzi z płyty Touchpaper, dla mnie jej najlepszej, na której jest jeszcze...
27.04.2008 03:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #109
 
Aro napisał(a):44. King Crimson - In the court of the Crimson King - 10 Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim ( utwór z mojego TOP 10)
45. Kingdom Come - Galactic zoo - a tu jestem bardzo ciekawy , bo jestem pod wrażeniem A scientific experiment ...
65. King Crimson - Cadence and cascade - 10 (mój numer 1 z Posejdona)
kajman napisał(a):Jeżeli ktoś ma ochotę, to może spróbować zgadnąć chociaż część z 9 polskich piosenek, które będą wyżej. Myślę, że część jest do wyczucia.
To co nienazwane , Zrób co możesz - AMJ , bedzie może cos z repertuaru T. Woźniaka i Dżamble Icon_wink2 . A To co nienazwane nawet w TOP 10.
44. Myślałem, że u mnie będzie w TOP10 Crimsonów, ale nie dało rady.
45. Drugi utwór podiobał Ci się znacznie mniej, ale 8 to też bardzo dobra ocena. A ten utwór poi pierwszym przesłuchaniu był w 10, a w drugim jakoś nie do końca mi podpasował.
65. Mój dopiero 4.
Przyznam się, że nieźle mnie rozgryzłeś, chociaż nie wszystko udało Ci się trafić. Komentuję akurat Twoją wypowiedź na ten temat, bo jest najpełniejsza. Icon_biggrin3
27.04.2008 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #110
 
saferłel napisał(a):nie znam - nie kojarzę
Jest faktem, że wszedłem w bardzo odległe od ogólnie znanych rejony, ale jednak jest sporo rzeczy, których nie znasz, a które powinieneś poznać, żeby mieć orientację w tym, co się ciekawego działo w muzyce. Ale i tak znasz bardzo dużo, a ja (jednak trochę Icon_lol starszy od Ciebie) ciągle odkrywam nowe nieznane lądy.
27.04.2008 03:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #111
 
27.04.2008 04:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #112
 
kajman napisał(a):Intuicja czy analiza moich komentarzy?
I jedno i drugie. Icon_smile2
kajman napisał(a):W każdym razie jest dwóch polskich wykonawców, którzy jeszcze się pojawią, a na których nie wpadłeś.
Ten pierwszy to Natasza Czarmińska.
kajman napisał(a):a drugi to taki, którego w zasadzie nie lubię, gdyby nie to [i tutaj przechodzę do punktu...]
1. że nagrał absolutnie mój ulubiony cover. To taki utwór, którego fragment (1 1/3) minuty po prostu wgniata mnie w glebę. Niestety, nie mogę porównać go z oryginałem, bo ten jest po prostu absolutnie niedostępny(przynajmniej dla mnie, ale nie jestem pewien, czy wykonawca też go słyszał). Aha i chyba będzie u mnie na 21 miejscu.
Kompletnie nic mi to nie mówi, więc nawet nie mam szans odgadnąć. Jeśli byś go lubił to jakieś szanse by były, a tak... poddaję się. Icon_smile2 Już się nie mogę doczekać. Icon_biggrin3
27.04.2008 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #113
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):W każdym razie jest dwóch polskich wykonawców, którzy jeszcze się pojawią, a na których nie wpadłeś.
Ten pierwszy to Natasza Czarmińska.
I tu pojawia się problem. Nie wiem dlaczego, ale zgubiłem 2 piosenki Nataszy, które powinny znaleźć się wysoko. Przypuszczalnie po pierwszym przesłuchaniu z niewiadomych przyczyn nie zapisałem sobie utworów w excelu.
A 21-40 już wkrótce. Zestaw przygotowany i pozostały tylko komentarze.
27.04.2008 06:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #114
 
39. Sinead O'Connor po raz pierwszy i jedyny z jej znakomitego (moim zdaniem najlepszego) albumu The lion and the cobra. Jest w nim mnóstwo świetnych piosenek, a w tym Troy.
38. Pewnie wielkie zaskoczenie dla osób śledzących moją listę i czytających przeróżne moje komentarze. Anna Maria Jopek dotarła tylko do 38 miejsca (stając się zarazem polskim numerem 9). Zgodnie z przewidywaniam tą piosenką jest To co nienazwane. No cóż, może pewnym wyjaśnieniem tak niskiej pozycji będzie to, że jest to jedyna piosenka w 40, która ma mniej niż 20 lat (z lat 90-tych nie ma żadnego utworu w 60).
36. EDIT bo zgubiłem. Atrhur Brown, jeden z najbardziej kontrowersyjnych brytyjskich muzyków po nieudanej próbie wydana drugiej płyty swojej grupy The Crazy World of Arthur Brown tworzy nowy zespół Kingdom Come, który prezentuje awangardową muzykę z elementami progressive i psychodelic. Wydaje trzy płyty, z których najwyżej cenię pierwszą Gallactic zoo dossier (może dlatego także, że z pozostałych udało mi się zdobyć jedynie pojedyńcze nagrania). Dla mnie to jedna z najciekawszych grup w historii muzyki, a na pewno jedna z najbardziej oryginalnych.
33. Kolejne odkrycie Piotra Kaczkowskiego (nie jestem pewnien, czy ta piosenka nie znalazła się w słynnej galerii liter greckiego alfabetu) to Claire Hamill. Ta piosenka nie jest jedynym znakomitym prezentem od tej pani, ale jest moim ulubionym (chociaż swego czasu bardziej podobało mi się Denmark).
32. Czy można połączyć jazzrock z progrockiem? Na tym przykładie widać, że tak, bo powstało dzieło olśniewające zmiennością formy i wirtuozerią wykonania. Wielka szkoda, że czterech muzyków z liderem Billem Chasem zginęło w katastrofie samolotowej. Być może niektórzy kojarzą ten utwór, bo był moją propozycją do jednej z NL.
31. Nie na darmo cytat z tej piosenki jest moim podpisem. Może to wydawać się dziwne, ale dla mnie ulubionym utworem Grechuty jest ta piękna, podnosząca na duchu opowieść, świetnie skonstruowana muzycznie.
29. No i kolejny utwór, który był moją propozycją do NL. Zespołowi nzarzucano kopiowanie twórczości kilku zespołów, ale jeżeli tak ma wyglądać kopiowanie, to ja chciałbym, żeby takich kopistów było jak najwięcej (szczególnie, że moim zdanie muzycznie byli lepsi od niektórych z zespołów, które ponoć naśladowali). Ten utwór można bez problemu uznać za wzorcowy dla prog rocka.
28. I znów mój ulubiony prog (kiedyś mówiło się symphonic lub art) rock. Maksymalnie zagęszczona ostra muzyka w pierwszej części przechodzi w końcówce w delikatną balladę (funkcjonującą potem samodzielnie jako singiel Soon). Akurat ta najbardziej znana część robi na mnie w całym tym utworze najmniejsze wrażenie.
27. Kolejny polski utwór i nie jest na mojej liście z powodu lokalnego patriotyzmu. Jeden z najbardziej spójnych utworów, które słyszałem, w którym wszystkie nutki są na odpowiednim miejscu i służą stworzeniu niesamowitego nastroju, spotęgowanego rewelacyjną partią saxofonu Zabora IV. A do tego wszystkiego jeszcze totalnie surrealistyczny text.
26. I wracamy do prog rocka i jednego z najlepszych zespołów w tym gatunku. Może niektórzy się ze mną nie zgodzą, ale w porównaniu z takimi utworami jak ten, to to co robili po odejściu Hacketta było bolesnym upadkiem świetnego zespołu.
25. To utwór, którego nie mogło w moim topie zabraknąć - co zresztą niektóre osoby przewidziały. Republika stworzyła wiele rewelacyjnych utworów, ale żaden dramatyznem nie może dorównać.
22. Tadeusz Woźniak był w naszej muzyce zjawiskiem zupełnie odrębnym. Śpiewał i grał zupełnie co innego, niż ktokolwiek inny miał do zaproponowania. Po piewrwszej świetnej płycie z Zegarmistrzem światła, Smakiem i zapachem pomarańczy, Balladą dla Potęgowej i moim ulubionym Leżę nagrał drugą, znacznie trudniejszą muzycznie, z rozbudowanymi utworami. Nie ma na niej słabego utworu, a texty niektórych z nich (szczególnie Dosłowność) wstrząsneły niejednym. Moje ulubione to pięknie pulsujące z surrealistycznym (uwielbiam takie) textem Pewnego dnia o świcie, a przede wszystkim znakomita rozbudowana suita Odcień ciszy.
21. Historia tego utworu jest szokująca. Wykonywało ją na początku Dzikie Dziecko, potem zafascynowała się nim Halina Frąckowiak w okresie współpracy z jego twórcą, Zbigniewem Hołdysem. Później Frąckowiak podarowała go Hoffmanowi i w ten sposób powstał pierwszy przebój grupy Turbo, której późniejsze nagrania bledną w porównaniu z tym utworem. Najpierw są cztery minuty solidnego rockowego granie, potem przepiękne gitarowe wyciszenie, a potem następuje fragment (ok. minuty i 20 sekund), który mnie powalił na ziemię i wcisnął w glebę zdominowany przez wokal, a przede wszystkim perzez obłędny rytm peerkusji. Całość uzupełnia świetny luźny kończący utwór fragment instrumentalny. No i text przejmujący do głębi o obojętności świata na dramat człowieka.
21. 4 Turbo - Fabryka keksów
22. 5 Tadeusz Woźniak - Odcień ciszy
23. King Crimson - Starless
24. The Pop Group - Don't sell your dreams
25. 6 Republika - Moja krew
26. Genesis - Dancing with the moonlit knights
27. 7 Kobranocka - Sztuka jest skarpetką kulawego
28. Yes - The gates of delirium
29. Barclay James Harvest - Dark now my sky
30. King Crimson - Indoor games
31. 8 Marek Grechuta - Pieśń kronika
32. Chase - Invitation to a river
33. Claire Hamill - The moon is a powerfull lover
34. King Crimson - Fracture
35. Kingdom Come - Creep
36. King Crimson - Ladies of the dancing water
37. King Crimson - One more red nightmare
38. 9 Anna Maria Jopek - To co nienazwane
39. Sinead O'Connor - Troy
40. King Crimson - Ladies on the road


Została jeszcze pierwsza 20. Pewnie już wszyscy śledzący (nawet pobieżnie ten wątek) zdają sobie sprawę, że została ona zdominowana przez jeden zespół. Można powiedzieć, że także przez 4 płyty, z których pochodzi łącznie 12 z 20 utworów. Co ciekawe, jedna z tych płyt pochodzi z dorobku innego wykonawcy. Pozostały jeszcze 3 polskie piosenki i ku mojemu zaskoczeniu wszystkie załapią się do czołowej 10. Co jeszcze? Po pierwszym przesłuchaniu najwyższa piosenka innego poza moim faworytem wykonawcy znajdowała się na X miejscu (przez pomyłkę w innym poście wprowadziłem kogoś w błąd), a teraz inna piosenka zaszła o 6 miejsc wyżej. Wyniki podam jeszcze dzisiaj (nie wcześniej niż po kolejnym przesłuchaniu pierwszej 10, której kolejność mam w zasadzie ustawioną, ale po prostu nie mogę się powstrzymać).
27.04.2008 07:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #115
 
Dokładnie Icon_wink Jak chcesz możesz przygotować ABC muzyki ze swojego topu dla mnie (specjalny top dla mnie) tych numerów które muszę znać Icon_biggrinIcon_biggrin No i pamiętaj, że ja głównie skupiam się na latach 90 Icon_wink obecnie i je poznaje jak najbardziej szczegółowo.

21. 4 Turbo - Fabryka keksów - nie znam
25. 6 Republika - Moja krew - 4'5/5
26. Genesis - Dancing with the moonlit knights - 5/5 - czekałem długo na 5-kowe genesis Icon_wink
27. 7 Kobranocka - Sztuka jest skarpetką kulawego - nie znam
38. 9 Anna Maria Jopek - To co nienazwane - 3'5/5
39. Sinead O'Connor - Troy - nie znam

Hoho z tej części to dopiero nie znam rzeczyIcon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.04.2008 08:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #116
 
kajman napisał(a):taki znawca ocenił tylko 9 piosenek.
Icon_eek2 bez przesady.
chociaz w kilku przypadkach wystarczyłoby przypomnienie, ale nie ma na to niestety czasu obecnie ... Np. King Crimson sporo znam, ale żeby przyporządkowac tytul do utwrou to musiałbym opalić płytę, a niestety... Może przy okazji Topu KC sie uda Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.04.2008 08:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #117
 
kajman napisał(a):32. Chase - Invitation to a river
O ile pamiętam, to załapał sie u mnie na punktowaną dziesiątke w NL.

.
27.04.2008 08:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #118
 
kajman napisał(a):Kolejne odkrycie Piotra Kaczkowskiego (nie jestem pewnien, czy ta piosenka nie znalazła się w słynnej galerii liter greckiego alfabetu)
czy wiesz może coś więcej w tym temacie? Bo ja cos pamiętam, cos słyszałem ale chciałbym się dowiedzieć więcej o tej :liście:

21. 4 Turbo - Fabryka keksów
8
23. King Crimson - Starless
7
25. 6 Republika - Moja krew
8
26. Genesis - Dancing with the moonlit knights
8
27. 7 Kobranocka - Sztuka jest skarpetką kulawego
7
28. Yes - The gates of delirium
8
29. Barclay James Harvest - Dark now my sky
7
33. Claire Hamill - The moon is a powerfull lover
10
36. King Crimson - Ladies of the dancing water
7
37. King Crimson - One more red nightmare
7
38. 9 Anna Maria Jopek - To co nienazwane
7
40. King Crimson - Ladies on the road
8

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
27.04.2008 08:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #119
 
21. 4 Turbo - Fabryka keksów - 9
23. King Crimson - Starless - 10 Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim - genialny utwór z Red (to mogłoby też byc w moim TOp 10)
24. The Pop Group - Don't sell your dreams - czyli w TOP 20 coś jeszcze z nich zostało Icon_wink2
25. 6 Republika - Moja krew - 10 Icon_exclaim
26. Genesis - Dancing with the moonlit knights - nie kojarze w tej chwili
30. King Crimson - Indoor games )kłania sie także niezła płyta Lizard - 9
34. King Crimson - Fracture - 8
35. Kingdom Come - Creep - i znowu ten ciekawy wykonawca i także coś z nich jeszcze bedzie wyżej Icon_wink2
36. King Crimson - Ladies of the dancing water - 10
37. King Crimson - One more red nightmare - 9
38. 9 Anna Maria Jopek - To co nienazwane - 10
40. King Crimson - Ladies on the road - 10 Icon_exclaim Icon_exclaim

A numer jeden; niech zgadnę ...... Formentera Lady lub Island , a w dziesiątce może bedzie także tytułowy Red, z polskich Zaucha, Dżamble chyba że cos przeoczyłem.. Napiecie rosnie Icon_wink2 Ale wyniki poznam jutro , bo mam tony dokumentów do przerobienia......Pozdrawiam
27.04.2008 08:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 380
Dołączył: Jun 2007
Post: #120
 
saferłel napisał(a):Hoho z tej części to dopiero nie znam rzeczyIcon_razz2
Ciekawe ile utworów będziesz znał z pierwszej 20?
27.04.2008 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości