Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skrajnie subiektywny top wszechczauff
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #81
 
81. Anna Maria Jopek - Ale jestem - nieznam
82. Genesis - Eleventh earl of Mar - 4/5
83. Lady Pank - Minus 10 w Rio - 3/5
84. The Raconteurs - Blue veins - 3'5/5
85. Frank Zappa - Dancing fool - nie znam
86. Krystyna Prońko - Biedna - nie znam
87. Genesis - Open door - 4/5
88. Stevie Wonder - As - nie znam
91. Genesis - Supper's ready - 5/5
92. Budgie - I turned to stone - nie znam
94. Dire Straits - Love over gold - 4'5/5 lub 5/5
95. Czesław Niemen - Człowiek jam niewdzięczny - nie znam

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2008 10:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #82
 
saferłel napisał(a):Heh albo nie znam, albo lecisz samymi klasykami Icon_razz2
To nie są zbiory rozłączne. Część tego, czego nie znasz można (przynajmniej moim zdaniem) określić mianem klasyk. No i są utwory, które nie podpadają pod żadną z tych kategorii.
26.04.2008 11:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #83
 
Lillian zorganizowała znawcę, ja proponuję coś innego. Przyszło mi to do głowy w związku z niektórymi komentarzami. Chodzi o odpowiedź na jedno pytanie:
Które miejsce zajmie najwyższy utwór nie należący do dorobku King Crimson?
Mogę tylko dodać, że na razie sam tego nie wiem, bo wprawdzie po pierwszym przesłuchaniu najwyższy taki utwór zajmuje X miejsce, ale drugie przesłuchanie (to tak teoretycznie, bo niektóre utwory dostają szansę i pięć razy - to wynika z przyjętych założeń) powoduje bardzo duże zmiany, więc i ten najwyższy niecrimsonowski utwór może znaleźć się na zupełnie innym miejscu niż teraz.
Zgodnie z sugestią abd3mza dodaję drugie pytanie (też nie znam jeszcze odpowiedzi, ale na razie wygląda na to, że to nie będzie taka sama odpowiedź, chociaż niewykluczone, że i to może się zmienić).
Jakie będzie najwyższe miejsce polskiego artysty?
26.04.2008 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #84
 
81. Anna Maria Jopek - Ale jestem - 9
82. Genesis - Eleventh earl of Mar - 8
83. Lady Pank - Minus 10 w Rio - 9
84. The Raconteurs - Blue veins - NZ
85. Frank Zappa - Dancing fool - NZ
86. Krystyna Prońko - Biedna - NZ
87. Genesis - Open door - 9
88. Stevie Wonder - As - NZ
89. Jethro Tull - Budapest - NZ
90. Nucleus - Suspension - NZ
91. Genesis - Supper's ready - 9
92. Budgie - I turned to stone - 7
93. Joni Mitchell - Woodstock -
94. Dire Straits - Love over gold
95. Czesław Niemen - Człowiek jam niewdzięczny - 8
96. Kate Bush - Cloudbusting - 10
97. Claire Hamill - Someday we will all be together - NZ
98. Łucja Prus & Janusz Strobel - Czas rozpalić piec - NZ
99. Lionel Richie - All night long - 8
100. Led Zeppelin - Battle of evermore - 10
101. Red Box - Chenko - 10
102. Pink Floyd - Several species of small furry animals gathered together in a cave and grooving with a pict - 8
103. Sugarcubes - Birthday - NZ
104. Led Zeppelin - How many more times - 10
105. Breakout - Co się stało kwiatom - NZ
106. Peter Gabriel & Kate Bush - Don't give up - 10 Icon_exclaim
107. Mory Kante - Yeke yeke - 9
108. Stevie Wonder - Sir Duke _ NZ
109. Red Box - Bantu - 7
110. Formacja Nieżywych Schabuff - Zangaro - ściąga się Icon_mrgreen
111. Jefferson Airplane - White rabbit
112. Anawa - Uwierz w nieznane - tez sie sciąga Icon_mrgreen
113. Genesis - Musical box - 8
114. Andrzej Zaucha - Leniwy diabeł - zaraz bedę sciągał z chomika Icon_wink2
115. Czesław Niemen - Com uczynił - 10
116. Led Zeppelin - Stairway to heaven
- 10 Icon_exclaim Icon_exclaim
117. Republika - Nieustanne tango
- 10
118. Mory Kante - Akwaba beach - NZ
119. MacDonald and Giles - Is she waiting - NZ
120. Stevie Wonder - Master blaster - to jest w kolejce do ściągnięcia Icon_lol
No i wyszło że duzo nie znam Icon_confused
26.04.2008 12:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #85
 
kajman napisał(a):Które miejsce zajmie najwyższy utwór nie należący do dorobku King Crimson?
Mogę tylko dodać, że na razie sam tego nie wiem.....
Icon_lol Icon_mrgreen
26.04.2008 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #86
 
kajman napisał(a):Które miejsce zajmie najwyższy utwór nie należący do dorobku King Crimson?
7.
Ja proponuję też drugie pytanie. Jakie będzie najwyższe miejsce polskiego artysty? Moja odpowiedź: 14.

Czekam z niecierpliwością. Icon_smile2
26.04.2008 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 956
Dołączył: Nov 2007
Post: #87
 
abd3mz napisał(a):Jakie będzie najwyższe miejsce polskiego artysty?
A Kajman je zadał na końcu posta Icon_wink2
26.04.2008 12:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #88
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):Które miejsce zajmie najwyższy utwór nie należący do dorobku King Crimson?
7.
Ja proponuję też drugie pytanie. Jakie będzie najwyższe miejsce polskiego artysty? Moja odpowiedź: 14.
Czekam z niecierpliwością. Icon_smile2
Odpowiedź już jutro. Nota bene będę podawał dodatkowo informacje, które miejsce w polskiej części topu zajmuje dana piosenka. Ale jestem jest 81 ogólnie i 20 polską piosenką (można powiedzieć, że 19, bo jedna to śpiewany po angielsku cover kanadyjskiej piosenki).
26.04.2008 12:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #89
 
80. To chyba najbardziej sztandarowy utwór fali jazzrocka, popularnej szczególnie w początku lat 70-tych, która zaowocowała mnóstwem przecudownej muzyki. A zarazem to jeden z najlepszych utworów w historii tego nurtu.
77. Jedyna piosenka poznana dzięki NL (i co ciekawe, dzięki jej edycji świątecznej), która trafiła do mojego zestawu. Myślę, że Zappa należy do tych wykonawców, których jeszcze zbyt mało znam, a poznać muszę koniecznie.
76. Po rozstaniu się z Grechutą Anawa nagrała jedną z najlepszych płyt w historii polskiej muzyki, koncept-album sięgający w głąb duszy człowieka. A ten wspaniały monumentalny utwór powinien trafić do księgi Guinessa, gdyż jest najstarszym śpiewanym textem w historii muzyki, bo ma ponad 4000 lat (to inwokacja do starobabilońskiego eposu o Gilgameszu).
75. Jakoś tak dziwnie się złożyło, że z solowego dorobku Bjork dostał się do mojego topu tylko jeden utwór (kilka następnych byłoby w 3 setce).
74. Dire Straits nagrało jak dla mnie jedną genialną płytę. Myślałem, że najwyżej u mnie dotrze tytułowe Love over gold, ale jednak tym razem wyżej oceniłem Private investigations. Pamiętam, jak w popołudniowej W tonacji Trójki puścił to Piotr Kaczkowski, co wystarczyło, żeby ten utwór kilka godzin później zadebiutował na 6 miejscu LP3.
73. To najmniej dylanowski Dylan, jakiego zdarzyło mi się słyszeć, ale chociaż lubię jego utwory, to właśnie ten zupełnie dla niego nietypowy, z charakterystyczną pulsacją stał się od pierwszego przesłuchania jego ulubionym utworem.
72. Przyznam się, że nie przewidziałbym, że ten utwór Zeppelinów zajdzie u mnie najwyżej, pozostawiając w pobitym polu utwory, które jak mi się przedtem zdawało, stawiałem wyżej (z Battle of evermore na czele).
70. Po Kawałku podłogi nie spodziewałem się, że znajdzie się coś, co może go przebić. A tutaj już następny utwór Mr Z'ooba zachwycił mnie bardziej.
69. Cat Stevens zawsze urzekał mnie umiejętnością tworzenia przepięknych melodii, lekkich, a wcale nie prostych. Akurat tym razem najbardziej urzekła mnie Hard headed woman z mojej ulubionej płyty Tea for the tillerman.
67. Kultowa płyta - Mrowisko - również i mnie nie pozostawiła obojętnym, a z niej zawsze najlepszym utworem była Epidemia euforii.
66. Gdy po wydaniu drugiej płyty Budka rozstawała się z Cugowskim, nagrała z nim jeszcze jeden utwór, który z tego też powodu pozostał jednym z mniej znanych jej utworów. Całkowicie niezasłużenie, bo jest to rewelacyjny utwór.
64. Nim Bjork pojawiła się na europejskich rynkach, sporo już nagrywała w rodzinnej Islandii. Nagrania są trudno dostępne, ale kilka utworów grupy Kukl udało mi się zsdobyć. I było warto, bo to Bjork w naprawdę znakomitym wydaniu.
63. W życiu bym się nie spodziewał, że najwyżej notowany utwór Floydów może znaleźć się tak nisko. Ale tak już wyszło - po prostu 62 utwory podobały mi się jeszcze bardziej.
62. Może zabrzmi to obrazoburczo, ale od Murów, Obławy i wielu innych nagrań Jacka Kaczmarskiego wole pochodzące z mojej ulubionej płyty Mury nagranie Pejzaż z szubienicą (o ile pamiętam, to z muzyką Gintrowskiego) zainspirowane obrazem (nie wiem czyim Icon_redface2 ) o tym samym tytule.
61. Tutaj właściwie nie ma co wiele komentować - to moim zdaniem najlepsze nagranie z płyty Wilki.
61. 14 Wilki - Aborygen
62. 15 Kaczmarski Gintrowski Łapiński - Pejzaż z szubienicą
63. Pink Floyd - Shine on you crazy diamonds
64. Kukl - Asssasin
65. King Crimson - Cadence and cascade
66. 16 Budka Suflera - Komentarz do pewnej legendy
67. 17 Klan - Epidemia euforii
68. King Crimson - In the wake of Poseidon
69. Cat Stevens - Hard headed woman
70. 18 Mr Z'oob - Kartka dla Waldka
71. The Pop Group - Thief of fire
72. Led Zeppelin - Dazed and confused
73. Bob Dylan - Man gave names to all the animals
74. Dire Straits - Private investigations
75. Bjork - Pagan poetry
76. 19 Anawa - Człowiek miarą wszechrzeczy
77. Frank Zappa - Don't eat the yellow snow
78. Kingdom Come - Metal monster
79. The Beatles - The fool on the hill
80. Blood Sweat & Tears - Spinning wheel
26.04.2008 01:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #90
 
61. 14 Wilki - Aborygen
8
63. Pink Floyd - Shine on you crazy diamonds
10
65. King Crimson - Cadence and cascade
6
68. King Crimson - In the wake of Poseidon
8
70. 18 Mr Z'oob - Kartka dla Waldka
7
72. Led Zeppelin - Dazed and confused
9
74. Dire Straits - Private investigations
10
75. Bjork - Pagan poetry
8
77. Frank Zappa - Don't eat the yellow snow
6
80. Blood Sweat & Tears - Spinning wheel
8

muszę koniecznie poszukac i posłuchać ANAWY Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.04.2008 02:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #91
 
kajman napisał(a):77. Jedyna piosenka poznana dzięki NL (i co ciekawe, dzięki jej edycji świątecznej), która trafiła do mojego zestawu.
Tak się właśnie zastanawiałem, który utwór masz na myśli i nic mi nie przychodziło do głowy. Nic dziwnego skoro nie brałem udziału w edycji świątecznej.
kajman napisał(a):76. Po rozstaniu się z Grechutą Anawa nagrała jedną z najlepszych płyt w historii polskiej muzyki, koncept-album sięgający w głąb duszy człowieka. A ten wspaniały monumentalny utwór powinien trafić do księgi Guinessa, gdyż jest najstarszym śpiewanym textem w historii muzyki, bo ma ponad 4000 lat (to inwokacja do starobabilońskiego eposu o Gilgameszu).
Zapowiada się niesamowicie. Zdecydowanie muszę poznać dokonania Anawy po rozstaniu z Grechutą, bo to co tworzyli razem jest dla mnie rewelacyjne.
kajman napisał(a):74. Dire Straits nagrało jak dla mnie jedną genialną płytę. Myślałem, że najwyżej u mnie dotrze tytułowe Love over gold, ale jednak tym razem wyżej oceniłem Private investigations. Pamiętam, jak w popołudniowej W tonacji Trójki puścił to Piotr Kaczkowski, co wystarczyło, żeby ten utwór kilka godzin później zadebiutował na 6 miejscu LP3.
Dzięki tadziowi3 poznałem ten utwór i bardzo misie podoba, ale nie aż tak. Kilka godzin wystarczyło na 6 miejsce? Niesamowity wynik. [A czy to przypadkiem nie było Zapraszamy do Trójki?] Już kilka razy wspominałeś utwory odkryte dzięki Piotrowi Kaczkowskiemu. Kiedyś pisałeś, że nie wiesz jak ludzie znajdują czas na słuchanie radia. Czy to znaczy, że już Go nie słuchasz?
kajman napisał(a):67. Kultowa płyta - Mrowisko - również i mnie nie pozostawiła obojętnym, a z niej zawsze najlepszym utworem była Epidemia euforii.
Tu ja mogę powiedzieć, że znam tę płytę dzięki Piotrowi Kaczkowskiemu. Nie tak dawno zagrał całą bez najmniejszej przerwy trzy godziny po północy. Mówił, że jest trudno dostępna. Masz ją? Jeśli nie to jest do ściągnięcia na jednym z chomików.
kajman napisał(a):66. Gdy po wydaniu drugiej płyty Budka rozstawała się z Cugowskim, nagrała z nim jeszcze jeden utwór, który z tego też powodu pozostał jednym z mniej znanych jej utworów. Całkowicie niezasłużenie, bo jest to rewelacyjny utwór.
O Budce miałem do tej pory takie same zdanie jak o Skaldach. Teraz się obawiam, że znów mogłem się pomylić...
kajman napisał(a):63. W życiu bym się nie spodziewał, że najwyżej notowany utwór Floydów może znaleźć się tak nisko.
A ja jestem zaskoczony, że tak wysoko. Chyba na sąsiednim forum pisałeś, że to najbardziej przereklamowany zespół. [Mam nadzieję, że nic misie nie pomyliło.]
Cytat:62. Może zabrzmi to obrazoburczo, ale od Murów, Obławy i wielu innych nagrań Jacka Kaczmarskiego wole pochodzące z mojej ulubionej płyty Mury nagranie Pejzaż z szubienicą (o ile pamiętam, to z muzyką Gintrowskiego) zainspirowane obrazem (nie wiem czyim Icon_redface2 ) o tym samym tytule.
Według mnie nie brzmi obrazoburczo. Ja znam zaledwie kilka nagrań i najbardziej podoba misie Obława. Tego nie znam.

Zastanawiam się jaki zespół może przerwać serię Crimsonów. Czy to będzie jedyny utwór tego wykonawcy w Twoim topie, a może będzie ich miał kilka w czołówce? [Nie liczę na odpowiedź. Tylko głośno myślę. Icon_smile2] Czuję, że to może być szerzej nieznany zespół z lat 70-tych. Ewentualnie jakieś bardzo pokręcone [niedocenione] nagranie znanego zespołu. Icon_smile2

[Za jakiś czas postaram się ściągnąć wszystko co umieściłeś na chomiku.]
26.04.2008 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
 
Yacy napisał(a):muszę koniecznie poszukac i posłuchać ANAWY Icon_wink2
Trzy utwory są lub będą na moim chomiku z okazji topu, a jak się trochę uspokoi (top MK, polski TWC), to mogę wrzucić całą płytę.
26.04.2008 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #93
 
kajman napisał(a):a jak się trochę uspokoi (top MK, polski TWC), to mogę wrzucić całą płytę.
mi własnie chodzi o całą płytę, więc poczekam, bo na razie i tak nie mam czasu na wsłuchiwanie się ...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.04.2008 05:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #94
 
abd3mz napisał(a):1. Kilka godzin wystarczyło na 6 miejsce? Niesamowity wynik. [A czy to przypadkiem nie było Zapraszamy do Trójki?]
2. Kiedyś pisałeś, że nie wiesz jak ludzie znajdują czas na słuchanie radia. Czy to znaczy, że już Go nie słuchasz?
kajman napisał(a):67. Kultowa płyta - Mrowisko - również i mnie nie pozostawiła obojętnym, a z niej zawsze najlepszym utworem była Epidemia euforii.
Masz ją?
66. O Budce miałem do tej pory takie same zdanie jak o Skaldach. Teraz się obawiam, że znów mogłem się pomylić...
63. A ja jestem zaskoczony, że tak wysoko. Chyba na sąsiednim forum pisałeś, że [Pink Floyd] najbardziej przereklamowany zespół. [Mam nadzieję, że nic misie nie pomyliło.]
99. Zastanawiam się jaki zespół może przerwać serię Crimsonów.
111. Czy to będzie jedyny utwór tego wykonawcy w Twoim topie, a może będzie ich miał kilka w czołówce? [Nie liczę na odpowiedź. Tylko głośno myślę. Icon_smile2] Czuję, że to może być szerzej nieznany zespół z lat 70-tych. Ewentualnie jakieś bardzo pokręcone [niedocenione]
1. Oczywiście, że Zapraszamy do Trójki. Po 16 Kaczor puścił (chyba więcej niż raz), a o 20 było na liście. Potem w identyczny sposób załapała się do 20 Autobiografia (pojawiła się niżej, bo notowanie było podwójne).
2. Tylko w pracy (tam muszę walczyć o Trójkę), a w domy obie listy.
66. Tak na mój odbiór to Budka grała muzykę na pograniczu prog i hard rocka. Niestety po odejściu Wenglorza (to był krótki epizod) zaczęli szukać muzyki łatwiejszej w odbiorze dla słuchacza. Jeszcze trafiały im się bardziej rozbudowane formy (jak Planeta smoka), ale już przechodzili do muzyki komercyjnej.
63. To nie ja to pisałem. A przynajmniej nie o zespole. Może skojarzyło się to, bo pisałem źle o dwóch najsławniejszych (a jak dla mnie wcale nie rewelacyjnych) płytach: Dark side i Wall.
99. Sam tego jeszcze nie iem.
111. Trochę jednak zaspokoję Twoją ciekawość. Po pierwszym przesłuchaniu najwyżej było pięć utworów (zaczynam od najniższego):
6) Utwór, który był na LP3, ale nie należy do najbardziej jego znanych utworów, z których już (jeden lub więcej) był w moim topie.
5) Mniej znany wykonawca i nie pamiętam, czy miałeś szansę go poznać.
4) Wykonawca bardzo znany, a utwór bardzo reprezentatywny dla pierwszego okresu jego działalności.
3) Wykonawca, który można powiedzieć, że należy do rekordzistów mojego topu w utworze kompozytora znanego z utworów kabaretowych.
2) Pełna klasyka. Bardzo znany wykonawca, bardzo znany utwór.
1) Był już u mnie w topie, a należy do tych namniej znanych z tych, którzy do tej pory się pojawili.
Dwa ułatwienia:
Jedna z piosenek była moim najwyżej notowanym utworem polskim.
Dwie piosenki były zwycięzcami moich topów tych wykonawców.
Dwa utrudnienia.:
Jest możliwe, że podane ułatwienia częściowo się dublują.
Wykonawca może być kobietą, mężczyzną lub zespołem.
No i żeby jeszcze namieszać to napiszę, że mogą być czarne konie, które przy pierwszym przesłuchaniu nie zostały niedocenione.
EDIT: Jeszcze jedno ułatwienie - pewne podpowiedzi możesz znaleźć w zupełnie innym miejscu.
26.04.2008 06:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #95
 
Yacy napisał(a):
kajman napisał(a):a jak się trochę uspokoi (top MK, polski TWC), to mogę wrzucić całą płytę.
mi własnie chodzi o całą płytę, więc poczekam, bo na razie i tak nie mam czasu na wsłuchiwanie się ...
Przesadziłem z tą całą płytą. Nie posiadam jej w jednym kawałku. Mogę wrzucić wszystkie utwory.
26.04.2008 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #96
 
A możesz podać tytuł, bo mam sprzeczne info.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
26.04.2008 06:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #97
 
kajman napisał(a):Oczywiście, że Zapraszamy do Trójki.
Skoro to takie oczywiste to dlaczego napisałeś, że to było: "W tonacji Trójki". Icon_wink2
kajman napisał(a):Tylko w pracy (tam muszę walczyć o Trójkę), a w domy obie listy.
Rozumiem, że nie słuchasz "wypełniaczy", ale że nie słuchasz audycji Piotra Kaczkowskiego, który miał wpływ na kształt Twojego topu to tego nie potrafię zrozumieć.
kajman napisał(a):To nie ja to pisałem. A przynajmniej nie o zespole. Może skojarzyło się to, bo pisałem źle o dwóch najsławniejszych (a jak dla mnie wcale nie rewelacyjnych) płytach: Dark side i Wall.
Icon_redface2 Rzeczywiście. Teraz sobie przypominam.
kajman napisał(a):4) Wykonawca bardzo znany, a utwór bardzo reprezentatywny dla pierwszego okresu jego działalności.
Genesis?
kajman napisał(a):Dwie piosenki były zwycięzcami moich topów tych wykonawców.
Moja krew i Dancing with a moonlight knight?
kajman napisał(a):1) Był już u mnie w topie, a należy do tych namniej znanych z tych, którzy do tej pory się pojawili.
The Beatles?

To strzały, więc możliwe że trafiłem w płot. Icon_wink2

[Co do oczekiwań to mam nadzieję na dwa jeszcze dwa utwory Republiki. Jeden będzie na pewno. Icon_cool2 ]
26.04.2008 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #98
 
Yacy napisał(a):A możesz podać tytuł, bo mam sprzeczne info.
Przyznam się, że tylko raz, w książeczce dołączonej do pięciopaku Zauchy wyczytałem, że płyta nazywa się Tańcząc w słońcu. Poza tym zawsze spotykałem się z nazwą Anawa, która zresztą widnieje na okładce winyla.
26.04.2008 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #99
 
61. 14 Wilki - Aborygen - 5/5 - proszę proszę, wiedziałem, że lubisz debiut Wilków, ale, że Aborygen aż tak wysoko w Topie ;] Miła niespodzianka jak dla mnie.
62. 15 Kaczmarski Gintrowski Łapiński - Pejzaż z szubienicą - nie znam
63. Pink Floyd - Shine on you crazy diamonds - 5/5 - Niby bardzo wysoko, ale..zawsze jakieś ''ale'' sie znajdzie Icon_razz2
64. Kukl - Asssasin - nie znam

Jak widać dużo nie znam z tej części Icon_wink

74. Dire Straits - Private investigations - 5/5
75. Bjork - Pagan poetry - nie znam
79. The Beatles - The fool on the hill - nie kojarze w tym momencie za dobrze Icon_sad
80. Blood Sweat & Tears - Spinning wheel - nie znam

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.04.2008 06:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #100
 
abd3mz napisał(a):
kajman napisał(a):Oczywiście, że Zapraszamy do Trójki.
Skoro to takie oczywiste to dlaczego napisałeś, że to było: "W tonacji Trójki". Icon_wink2
kajman napisał(a):Tylko w pracy (tam muszę walczyć o Trójkę), a w domy obie listy.
Rozumiem, że nie słuchasz "wypełniaczy", ale że nie słuchasz audycji Piotra Kaczkowskiego, który miał wpływ na kształt Twojego topu to tego nie potrafię zrozumieć.
kajman napisał(a):4) Wykonawca bardzo znany, a utwór bardzo reprezentatywny dla pierwszego okresu jego działalności.
Genesis?
kajman napisał(a):Dwie piosenki były zwycięzcami moich topów tych wykonawców.
Moja krew i Dancing with a moonlight knight?
kajman napisał(a):1) Był już u mnie w topie, a należy do tych namniej znanych z tych, którzy do tej pory się pojawili.
The Beatles?
To strzały, więc możliwe że trafiłem w płot. Icon_wink2
[Co do oczekiwań to mam nadzieję na dwa jeszcze dwa utwory Republiki. Jeden będzie na pewno. Icon_cool2 ]
Bo mnie zaćmiło. Wbrew pozorom tworzenie takiego topu to niezwykle stresujące zajęcie. Najchętniej zmieściłbym całą setkę w pierwszej 10. Wybór jest piekielnie trudny.
Ledwo wyrabiam się ze słuchaniem muzyki z kompa.
Niewykluczone, że Genesis.
No w zwycięzcach topów na pewno nie masz dwóch trafień, a czy jedno, to się okaże...
Chodziło o najmniej znany zespół, a nie utwór, węc przynajmniej w tym przypadku nie byli to Beatlesi.
Jeden na pewno, a czy dwa? Może, ale specjalnie bym na to nie liczył.
26.04.2008 07:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości