Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
∆ - Taro - Głos oddaje członkom zespołu -
Cytat:''Taro'' is about two war photographers – Robert Capa and Gurda Taro – who met during the second world war. They became lovers and got engaged to one another and were head over heels, then Gurda Taro was killed. I don’t think Robert Capa ever got over it. He died about ten years later in Indochina, when he stepped on a landmine, so the song documents those moments just before, during and after he steps onto it. It’s basically talking about those moments and how he knows that he’s dying, but that he’s going to be seeing Gerda Taro soon.
Powiem szczerze, że dawno żadna kompozycja tak bardzo mnie nie poruszyła. A jeśli jakaś rzecz jest w stanie wyprowadzić skuteczny cios i trafić mnie gdzieś pod pancerzem, to wtedy czuję się bezbronny i nie jestem wstanie napisać nawet krótkiego usprawiedliwienia wyjaśniającego ''dlaczego to jest tak piękne''. Po prostu przesłuchajcie.

Chairlift - Guilty as Charged - Trochę to trwało zanim wyciąg krzesełkowy ponownie zawitał na górnej stacji mojej listy <taki żarcik>. ''Guilty as Charged'' nie jest bynajmniej kolejnym ocierającym się o fikuśny new wave przebojem z refrenem, który mógłby powodować zaburzenia percepcji czasu wśród miłośników ejtisowych szlagierów. Ten mroczny, powiedziałbym ''doom-elektroniczny'' closer z albumu ''Something'', to rzecz przepełniona mechanicznym stukotem perkusji, synthpopowymi hookami rodem z najczarniejszych mszy Depeche Mode oraz leniwym, post-punkowym poczłapywaniem basu. Pikanterii dodaje też śpiewająca w ''seksualnie niebezpieczny'' sposób Caroline Polachek. Jej głos przepełnia fantastyczne podniecenie, które ''sympatycznie'' koresponduje z odrobinę sadomasochistycznymi linijkami w stylu: ''You know I'm guilty as charged/go on and punish me''. Można pogryźć sobie wargi aż do krwi.

Grizzly Bear - Yet Again - Zdenerwowali mnie chłopcy w tym sezonie. Perfekcyjne ulizany ''Sleeping Ute'', pierwszy singiel z albumu ''Shields'', wydawał się bezpiecznym autoplagiatem, który co najwyżej mógł utrzymać przy zespole grupę najbardziej zagorzałych fanów, a nie dostarczyć nowych, fascynujących bodźców dla ''poszukiwaczy'' takich jak ja. Zanim jednak porzuciłem resztki nadziei, zespół przypomniał o sobie drugim premierowym nagraniem i tym razem nie odwalił fuszerki. Ktoś napisał o ''Yet Again'', ze to najbardziej komercyjna kompozycja w karierze Grizzly Bear. Pół-żartem lub nie, ale coś w tym jest. Trwający ponad pięć minut numer sprawia wrażenie idealnej radiowej piosenki. Wszystko za sprawą doskonałej melodii, licznych przejść, zmian tempa oraz rytmicznej żonglerki, które w efekcie sprawiają, iż w ciągu pięciu minut możliwych jest kilkanaście scrobli ''Yet Again'' na last fm-ie Icon_wink W powietrzu wciąż unosi się za to zapach prowincjonalnej nostalgii. Czuję przebój.

The Mountain Goats - Cry for Judas - Rozpustę opisaną w jednym z powyższych utworów skutecznie zażegna ''Cry for Judas''. Oto bowiem na liście goszczę w tym tygodniu ''folkowych kaznodziei'' z The Mountain Goats. Ciepłe gitarowe brzmienia od razu nasuwają skojarzenia z Arcade Fire, Calexico czy The Decemberists, ale to przecież formacja Johna Darnielle otworzyła pod koniec lat 90. worek z alternatywnymi przebojami w stylistyce lo-fi folkowej, które przesiąkły przez twórczość wyżej wspomnianych ekip. ''Cry for Judas'' to po prostu następne trofeum do tej wspaniałej kolekcji, sprowadzający nad nasze głowy trochę promieni słońca z nad amerykańskiego nieba. I kto by pomyślał, że największą inspirację czerpią podobno....z black metalu Icon_wink

AP. PP. LT.

01. NE. 01. ∆ - Taro
02. 02. 08. Django Django - Waveforms
03. 08. 07. Beach House - Wild
04. 01. 10. ∆ - Breezeblocks
05. 05. 05. The Raveonettes - She Owns The Streets
06. 07. 07. Porcelain Raft - Drifting In And Out
07. 03. 09. David Byrne & St. Vincent - Who
08. 06. 08. Savages - Flying To Berlin
09. 22. 04. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Only In My Dreams
10. 17. 03. Animal Collective - Today's Supernatural

11. 12. 08. Fiction - Careful
12. 11. 06. Charlie XCX - You're The One
13. 04. 12. Savages - Husbands
14. 09. 09. iamamiwhoami - goods
15. 29. 02. Crystal Castles - Plague
16. NE. 01. Chairlift - Guilty As Charged
17. 32. 02. Metronomy - She Wants
18. 15. 06. Spiritualized - Little Girl
19. 13. 10. Wild Beasts - Loop The Loop
20. 10. 04. No Doubt - Settle Down

21. 14. 09. Hot Chip - Don't Deny Your Heart
22. 16. 11. Wilco - Dawned On Me
23. 25. 07. Dead Can Dance - Amnesia
24. 44. 03. Future Islands - Cotton Flower
25. 21. 04. Magic Wands - Crystals
26. 20. 10. Society - All That We've Become
27. NE. 01. Grizzly Bear - Yet Again
28. 18. 11. The Vaccines - No Hope
29. 33. 08. Purity Ring - Fineshrine
30. 24. 10. Lemonade - Neptune

31. 31. 12. Yeasayer - Henrietta
32. 26. 11. Eight And A Half - Go Ego
33. 19. 06. Pet Shop Boys - Winner
34. 37. 02. The Antlers - Drift Drive
35. 30. 12. Saint Etienne - When I Was Seventeen
36. 23. 08. The Smashing Pumpkins - My Love Is Winter
37. 35. 14. Ronika - In Side Out
38. NE. 01. The Mountain Goats - Cry For Judas
39. 38. 05. The Walkmen - Heartbreaker
40. 34. 03. Liars - Octagon

41. 39. 03. Scissor Sisters - Baby Come Home
42. 40. 07. Little Dragon - Sunshine
43. 27. 06. Richard Hawley - Down In The Woods
44. 36. 12. Scissor Sisters - Somewhere
45. 42. 02. Kobiety - Zimowe Maliny
46. 41. 05. Metz - Headache
47. 57. 30. Chairlift - Amanaemonesia
48. 56. 13. Passion Pit - Talk A Walk
49. 47. 15. Garbage - Sugar
50. 53. 16. The Beach Boys - That's Why God Made The Radio
51. 45. 17. St. Vincent - Krokodil
52. 28. 11. Twin Shadow - Five Seconds
53. 43. 05. The xx - Angels
54. 49. 04. Noisettes - Winner
55. 48. 11. Slowdance - Boyfriend
56. 51. 18. Killing Joke - Colony Collapse
57. 46. 13. Little Boots - Headphones
58. 50. 09. Rufus Wainwright - Rashida
59. 52. 16. Dum Dum Girls - Caught In One
60. 59. 21. TRUST - Dressed For Space
61. 62. 13. The Tallest Man On Earth - 1904
62. 68. 16. KO KO - Float
63. 54. 14. Summer Camp - Better Off Without You
64. 55. 15. Analogue Monsta - Time To
65. 61. 18. Frankie Rose - Know Me
66. 58. 13. Doldrums - Jump Upv
67. 60. 19. John Maus - No Title (Molly)
68. 63. 19. Liars - No. 1 Against The Rush
69. 66. 15. Metric - Youth Without Youth
70. 65. 28. Django Django - Hail Bop

Z listy wypadły:

z 64 - Screaming Females - Expire - po 18 tyg. (max: 38)
z 67 - Rufus Wainwright - Out Of The Game - po 22 tyg. (max: 3)
z 69 - Ultravox - Brilliant - po 16 tyg. (max: 4)
z 70 - Dirty Projectors - Gun Has No Trigger - po 18 tyg. (max: 5)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2012 12:15 AM przez saferłel.)
16.08.2012 12:14 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
saferłel napisał(a):01. NE. 01. ∆ - Taro
o żesz ty! Nowość na szczycie - to musi być coś byczego. Słucham i słyszę, że faktycznie niezwykła piosenka! Znacznie lepsza od Breezeblocks. Przepiękna.
saferłel napisał(a):27. NE. 01. Grizzly Bear - Yet Again
u mnie w kolejce na top, muszę się osłuchać, ale faktycznie bije na głowę poprzedni singiel
saferłel napisał(a):16. NE. 01. Chairlift - Guilty As Charged
aleś pyknął recenzję, normalnie tak jak Steven King opisujący pełnię księżyca, w dodatku dokładnością do mikrometra Icon_smile Faktycznie niesamowita piosenka, ale do takich pereł w ich wykonaniu już przywykam.
saferłel napisał(a):38. NE. 01. The Mountain Goats - Cry For Judas
tu muszę się trochę pomęczyć, bo lo-fi folk ma ostatnio do mojego serca nie po drodze. Ale posłucham i zobaczymy co z tego będzie.
saferłel napisał(a):15. 29. 02. Crystal Castles - Plague
z pewnym niepokojem podchodzę do tego nagrania, ale pierwszy odsłuch w lepszej jakości faktycznie na plus (pierwotnie miałem promo w paskudnej jakości)

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.08.2012 06:20 AM przez dziobaseczek.)
16.08.2012 06:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
wow, nowość na pierwszym! muszę przesłuchać.
z pierwszej dwudziestki znam tylko No Doubt i w dodatku mi się nie podoba Icon_wink2.
na listach wspólne mamy tylko "No Hope"...
choć może "Amnesia" u mnie kiedyś doczłapie.
16.08.2012 10:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
dziobaseczek napisał(a):wow, po prostu wow! Nie spodziewałem się tego po nich, choć do płyty zabieram się od jakiegoś czasu. Przepiękne!
To zupełnie zaskakujący closer. Cała płyta to raczej eksperymentalny art pop w konwencji Tv on The Radio + ich własna innowacyjność, która sprawa, że nagle tak ''wypłynęli na powierzchnie''. ''Taro'' wypada tutaj niejako bardziej tradycyjnie, ale....właśnie jest wyjątkowe. Głównie przez bardzo emocjonalny kontekst i niezwykłą warstwę instrumentalną - od spokojnych partii gitary przez dźwięki świata do kończącej symfonii.

michal91d napisał(a):martwi mnie trochę spadek Society, może gdy okaże się kto tak naprawdę za tym stoi jeszcze się podniosą?
Mnie z kolei martwi, że nic nowego od nich nie wycieka Icon_wink

dziobaseczek napisał(a):Faktycznie niesamowita piosenka, ale do takich pereł w ich wykonaniu już przywykam.
No to hop-myk na listę Icon_wink

dziobaseczek napisał(a):z pewnym niepokojem podchodzę do tego nagrania, ale pierwszy odsłuch w lepszej jakości faktycznie na plus
Ja naładowany koncertami z Offa podszedłem do równie ''alternatywnych'' Crystal Castles (którzy zresztą powinni się za rok pojawić w Katowicach!) i naprawdę wciągnął mnie ten numer, chociaż na początku w ogóle nie wydawał mi się listowy.

ku3a napisał(a):z pierwszej dwudziestki znam tylko No Doubt i w dodatku mi się nie podoba Icon_wink2.
Tylko nie mów w takim razie, że podobało Ci się coś z dwóch ostatnich płyt Icon_wink Moim zdaniem świetny przebój, pomimo iż nie w moim stylu do końca. Ale też dosyć szybko się nudzi Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2012 12:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #5
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
saferłel napisał(a):01. NE. 01. ∆ - Taro
Nie znam tej delty, playlista już syta jak widzę Icon_wink
saferłel napisał(a):08. 06. 08. Savages - Flying To Berlin
13. 04. 12. Savages - Husbands
Już znam tytuły więc wszystko na dobrej drodze ku liście.
saferłel napisał(a):09. 22. 04. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Only In My Dreams
I tego się spodziewałem.
saferłel napisał(a):15. 29. 02. Crystal Castles - Plague
saferłel napisał(a):powinni się za rok pojawić w Katowicach!
A skąd takie przecieki? Czy bardziej "wishful thinking"? Icon_wink
saferłel napisał(a):16. NE. 01. Chairlift - Guilty As Charged
17. 32. 02. Metronomy - She Wants
Tak dobre płyty że wciąż nie ma się dość singli. Też nie miałem jeszcze "She Wants"...
saferłel napisał(a):27. NE. 01. Grizzly Bear - Yet Again
Kolejna ważna grupa przed debiutem u mnie.
saferłel napisał(a):36. 23. 08. The Smashing Pumpkins - My Love Is Winter
Nie będzie "The Celestials" tu?
saferłel napisał(a):47. 57. 30. Chairlift - Amanaemonesia
Wiesz że jest tu przynajmniej jeden fan tego nagrania? Icon_wink
saferłel napisał(a):48. 56. 13. Passion Pit - Talk A Walk
57. 46. 13. Little Boots - Headphones
Wśród tegotygodniowych premier.
saferłel napisał(a):53. 43. 05. The xx - Angels
Myślę że wreszcie mnie chwyci a wtedy może być nieźle.
16.08.2012 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
saferłel napisał(a):Tylko nie mów w takim razie, że podobało Ci się coś z dwóch ostatnich płyt Icon_wink
aż musiałem sprawdzić w wiki co było na dwóch ostatnich płytach Icon_wink2. nie, nic z dwóch ostatnich nie było na mojej liście i nie pamiętam, żeby coś z tego mi się podobało Icon_wink2.
16.08.2012 01:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
Po tej nowości na pierwszym już wiem co robi Safer, gdy nie układa listy - wymyśla co by na niej zrobić, żeby nas zszokować Icon_razz

W ogóle oszukiści z tej grupy podają, że to numer z "An Awesome Wave", a ja go tam nigdzie nie widzę -.-
Ale przesłuchałem, dzięki dobrodziejstwu streamingu, i muszę napisać, że oczywiście mógłbym wrzucić do nagranie u siebie na listę, ale wtedy zszokowałbym samego siebie ^^
Rozumiem co czujesz w związku z tym nagraniem, bywa, że miewam podobne stany, ale akurat ten numer nie powoduje we mnie takich odczuć Icon_wink

Zastanawia mnie "Waveforms", bo jak sam przyznałeś poprzednie DD radziło sobie słabiej, a przy "Default" ten numer brzmi bardzo zachowawczo, a ma takie loty Icon_surprised

W ogóle dziesiątka trochę nie po mojej myśli, ale liczę na to, że niedługo debiutujące właśnie Grizzly Bear nadejdzie z odsieczą Icon_biggrin
"Today's Supernatural" niesamowicie wysoko jak na poziom samego utworu; "Goods" nie zdziałało cudów; fajnie, że pojawiło się Metronomy -- szkoda, że z najgorszym numerem na płycie Icon_sad

No Doubt chwyciło na krótko; odbębniłeś sprawę, wrzuciłeś ich niedbale do dziesiątki na jeden tydzień, zapisałeś w statystykach i za tydzień już będą w strefie wypadków Icon_razz

"Winner" zawiodło?

Twin Shadow u Ciebie był chyba wyżej, ale u mnie trzyma się dużo lepiej Icon_surprised
Fajnie, że Beach Boysi w górę Icon_biggrin Nie spodziewałem się ich tak dobrej formy na DLP Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2012 01:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
aaktt napisał(a):astanawia mnie "Waveforms", bo jak sam przyznałeś poprzednie DD radziło sobie słabiej, a przy "Default" ten numer brzmi bardzo zachowawczo, a ma takie loty Icon_surprised
Słabiej o tyle, że jak na swój potencjał, to spędziło tylko 4 tygodnie w top 10. Poza tym single dzieli kilka miesięcy i już wielokrotnie, że wyniki danej piosenki na liście wcale nie zależą tylko i wyłącznie od jej samej. Najlepszy singiel z płyty może nigdy nie dojść równie wysoko co jakiś ''dolepiony'' w ostatniej fazie promocji numer.

aaktt napisał(a):"Today's Supernatural" niesamowicie wysoko jak na poziom samego utworu;
Dla mnie o wiele lepszy niż podwójny singiel sprzed kilkunastu tygodni. Efekty widać. Ten jest, tamtych nie było w ogóle.

aaktt napisał(a):fajnie, że pojawiło się Metronomy -- szkoda, że z najgorszym numerem na płycie Icon_sad
Ja specjalnie sięgnąłem po najlepszy utwór, którego jeszcze nie było Icon_wink Poza tym to był pierwszy singiel nawet.....

aaktt napisał(a):"Winner" zawiodło?
Spytaj mnie, jak przesłucham album. Dzięki kampanii informującej już dawno nastawiłem się na płytę, która będzie w stanie dostarczyć być może tylko jednej lub dwóch dodatkowych piosenek na listę i to nie wiadomo czy do top 10, czy tak jak w przypadku ''Winner'' do top 20. Postaram się wybrać jak najlepiej, lecz prawdę mówiąc mało mnie obchodzi status ich singli na DLP.

aaktt napisał(a):Fajnie, że Beach Boysi w górę Icon_biggrin Nie spodziewałem się ich tak dobrej formy na DLP Icon_wink
A trzeba już nowy singiel wykroić.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2012 01:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
saferłel napisał(a):Poza tym single dzieli kilka miesięcy i już wielokrotnie, że wyniki danej piosenki na liście wcale nie zależą tylko i wyłącznie od jej samej. Najlepszy singiel z płyty może nigdy nie dojść równie wysoko co jakiś ''dolepiony'' w ostatniej fazie promocji numer.
Wiem, wiem, znam to Icon_wink Światowe listy przebojów też to znają Icon_smile

saferłel napisał(a):Poza tym to był pierwszy singiel nawet.....
Wiem, zupełnie nietrafiony. Gdyby to był przypadkiem pierwszy utwór od Metronomy jaki bym usłyszał, mógłbym nigdy nie sięgnąć po tę płytę Icon_sad

saferłel napisał(a):Postaram się wybrać jak najlepiej, lecz prawdę mówiąc mało mnie obchodzi status ich singli na DLP.
Brzmi groźnie. Jesteś w stanie wojny z DLP? Icon_wink
A żaden b-side z "Winner" się nie pojawi na liście? Pamiętam, że pisałeś, że lepsze Icon_smile

saferłel napisał(a):A trzeba już nowy singiel wykroić.
No ja myślę i wypatruję Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2012 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
aaktt napisał(a):Wiem, wiem, znam to Icon_wink Światowe listy przebojów też to znają Icon_smile
Widzisz jak dużo mnie z nimi łączy Icon_razz2

aaktt napisał(a):Wiem, zupełnie nietrafiony. Gdyby to był przypadkiem pierwszy utwór od Metronomy jaki bym usłyszał, mógłbym nigdy nie sięgnąć po tę płytę Icon_sad
Świetny, mroczny Icon_twisted Pisałem swego czasu, że przypomina mi jedno z nagrań Scissor Sisters...

aaktt napisał(a):Brzmi groźnie. Jesteś w stanie wojny z DLP? Icon_wink
Nie, po prostu czym jest numer 1 na liście singli przy numerze 1 na liście płyt Icon_wink? Ja chcę świetną, koncepcyjną płytę, a nie szereg singli. Jeśli udałoby się dostarczyć jakieś przeboje, to też byłoby miło oczywiście.

aaktt napisał(a):A żaden b-side z "Winner" się nie pojawi na liście? Pamiętam, że pisałeś, że lepsze Icon_smile
Sam nie wiem, nie są na listowej playliście. Są jakby w innej kategorii Icon_wink B-sidowej właśnie. Może poczekam już na nowy singiel? Problem też w tym, że mój ulubiony b-side w ogóle się na listę nie nadaję, bo to zbyt eksperymentalne granie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2012 02:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
saferłel napisał(a):Widzisz jak dużo mnie z nimi łączy Icon_razz2
Widzę, DLP = UK Top 70 z tego tygodnia Icon_razz

saferłel napisał(a):Świetny, mroczny Icon_twisted Pisałem swego czasu, że przypomina mi jedno z nagrań Scissor Sisters...
To raczej kiepska rekomendacja. + Scissor Sisters są według Ciebie mroczni? Icon_wink

saferłel napisał(a):Nie, po prostu czym jest numer 1 na liście singli przy numerze 1 na liście płyt Icon_wink?
Ale nie prowadzisz listy płyt ^^

Ja się domagam po raz kolejny jednego z następujących zestawień: Pawłowy TWC piosenek lub albumów
Poproszę o datę rozpoczęcia jednego z nich Icon_wink

saferłel napisał(a):Problem też w tym, że mój ulubiony b-side w ogóle się na listę nie nadaję, bo to zbyt eksperymentalne granie.
Powinieneś może rozszerzyć granicę listowości - ja proponuję, żebyś sobie wrzucił na playlistę jeden czy dwa przeboje Pendereckiego i zobaczył jak sobie radzą Icon_biggrin Później już nic nie będzie problemem Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2012 03:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
aaktt napisał(a):To raczej kiepska rekomendacja. + Scissor Sisters są według Ciebie mroczni? Icon_wink
''Mroczny'' to kiepska rekomendacja? Scissor Sisters akurat są mroczni (na swój osobliwy sposób oczywiście, nie jest ro porównywalne z Burzumem itd...) w tym kawałku, który z ''She Wants'' mi się kojarzy Icon_smile Ogólnie uważam za radosny, jajcarski popowy band.





aaktt napisał(a):Ale nie prowadzisz listy płyt ^^
Bo co tydzień ta lista byłaby inna. Poza tym ranking końcoworoczny to jedyna lista, jaka mnie interesuje. Nie jestem taki drobnostkowy, żeby co tydzień wykładać top płyt i różne inne zestawienia. Nigdy tego nie lubiłem. Dlatego m.in. pierwsze podsumowanie DLP planuję zrobić dopiero po pięciuset notowań (chociaż planowałem pierwotnie tysiąc, ale to jednak za daleka perspektywa).

aaktt napisał(a):Pawłowy TWC piosenek lub albumów
Często sobie wyobrażam, słuchając pewnych piosenek, gdzie umieściłbym je w takim topie i w jakiej konfiguracji. Ale obiecałem sobie, że nie zrobię takiego zestawienia raczej. Nie potrafiłbym. A jeśli, to za 10-15 lat.

Top płyt dużo bardziej prawdopodobny. Generalnie wydaje mi się łatwiejszy do ułożenia, bardziej miarodajny, może nie tak ciekawy z punktu widzenia innych osób (preferujących piosenkowe topy), ale dla mnie to sedno. Tylko, że cały czas muszę poznać wiele albumów Icon_smile To potrwa, powiedzmy, 5-6 lat.

aaktt napisał(a):ja proponuję, żebyś sobie wrzucił na playlistę jeden czy dwa przeboje Pendereckiego i zobaczył jak sobie radzą Icon_biggrin Później już nic nie będzie problemem Icon_biggrin
Granica listowości jest tak szeroka, jak szerokie są moje zainteresowania. Ale pewna muzyka po prostu nie jest stworzona do takiego pakowania w osobne pudełeczka i umieszczenia pośród innych kawałków.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2012 03:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #13
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
saferłel napisał(a):(na swój osobliwy sposób oczywiście, nie jest ro porównywalne z Burzumem itd...)
ach szkoda, bo moim pierwszym skojarzeniem z "mroczny" był właśnie Burzum Icon_mrgreen

wklejonej piosenki posłucham później, bo teraz by mi trochę zakłóciła obrzędy

saferłel napisał(a):Bo co tydzień ta lista byłaby inna.
mam ten sam problem Icon_cry2 ale zastanawiam się czy jej nie wskrzesić w formie analogicznej do piosenek, czyli tylko nowości

saferłel napisał(a):Ale obiecałem sobie, że nie zrobię takiego zestawienia raczej. Nie potrafiłbym.
Icon_surprised spróbuj chociaż! jak nie wyjdzie, nikt przecież nie zmusi Cię do publikacji ^^

saferłel napisał(a):To potrwa, powiedzmy, 5-6 lat.
Icon_surprised a nie możesz zrobić wersji demo, a za te 6 lat wersji beta?
ja wolę układać co rok ten swój niedoskonały top i zbliżać się do ostatecznego kształtu niż później z rozpędu popełnić jakiś niewybaczalny błąd w jedynym słusznym, oczekiwanym od lat zestawieniu Icon_wink

saferłel napisał(a):Ale pewna muzyka po prostu nie jest stworzona do takiego pakowania w osobne pudełeczka i umieszczenia pośród innych kawałków.
Penderecki będzie zawiedziony Icon_sad dobrze, że chociaż w radiu Eska nie są tacy zamknięci w swoich szufladkach ^^

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2012 04:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
aaktt napisał(a):ja wolę układać co rok ten swój niedoskonały top i zbliżać się do ostatecznego kształtu niż później z rozpędu popełnić jakiś niewybaczalny błąd w jedynym słusznym, oczekiwanym od lat zestawieniu Icon_wink
To kiedy doczekamy się wersji beta od Ciebie w takim razie Icon_wink?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2012 04:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
To zależy Icon_smile Pewnie też potrzebuję jeszcze kilku lat; ale są czynione pewne postępy ~ w ogóle zmieniłem swoje podejście do instytucji topu wszech czasów i będzie miał w tym roku nieco inną postać niż dotychczas Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2012 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #16
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
Tę deltę będę musiał sprawdzić. Cokolwiek od nich znam było zawsze niezłe, ale nie szalałem. Może to nagranie wzbudzi większy entuzjazm.
Będę musiał zajrzeć do płyty Chairlift i wybrać nowego singla. Mam coś w głowie od samego początku, ale muszę się upewnić.

Ariel i Raveonettes z mojej czołówki tutaj też sobie dobrze radzą. Kibicuję im, jak również nowym Animalom, do których bardzo się ostatnio przekonałem.

saferłel napisał(a):A jeśli, to za 10-15 lat.
2027. Z zegarkiem w ręku! Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
22.08.2012 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
saferłel napisał(a):''Taro'' wypada tutaj niejako bardziej tradycyjnie, ale....właśnie jest wyjątkowe. Głównie przez bardzo emocjonalny kontekst i niezwykłą warstwę instrumentalną - od spokojnych partii gitary przez dźwięki świata do kończącej symfonii.
W porządku, ale po Twoim opisie spodziewałem się czegoś bardziej wzniosłego. Już prędzej Hand-Made sprawia takie wrażenie.
22.08.2012 06:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
prz_rulez napisał(a):W porządku, ale po Twoim opisie spodziewałem się czegoś bardziej wzniosłego.
Uff. Na szczęście nie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.08.2012 07:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 055
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
Numer 1 jest przerewelacyjny

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
01.09.2012 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #20
RE: DLP - Notowanie 297 (11.08.12)
Czemu znowu się ociągasz z postowaniem listy?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2012 10:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości