Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów - 2012
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #141
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):Pamiętam, że już w gimnazjum za mną to chodziło.
ja to poznałem w podstawówce, więc Ty pewnie też musiałeś Icon_wink

michal91d napisał(a):Dziś tych melodii trochę brakuje.
tu się zgadzam w 100%, Radiohead z lat 90 i obecne to niestety przepaść Icon_sad

michal91d napisał(a):33. The Cure - Friday I'm in Love
brzmi zawsze cudownie, nie tylko w piątki Icon_smile
12.08.2012 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #142
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):Coś mało finezyjni jesteście w tych swoich typach w dyskografii The Cure Icon_wink
Ja tam byłem dośc finezyjny w swoim TWC Icon_wink chociaż oczywiście Friday też było Icon_lol
Man On The Moon! Icon_smile to także mój topowy kawałek Icon_smile
I cieszą No Surprises, chociaż do topu sporo zabrakło.
13.08.2012 11:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #143
RE: Top wszech czasów - 2012
[Obrazek: the_feeling-sewn_s.jpg]
30. The Feeling - Sewn
Twelve Stops and Home (2006)
The Feeling poznałem dzięki Fifie. Szybko zauroczyli mnie swoim debiutanckim albumem. "Sewn" od dłuższego czasu zachwyca mnie swoją lekkością i jak to się mówi "flowem". Sporo pianina, które coraz częściej będzie pojawiać się w tym topie.




[Obrazek: R-150-1688071-1237006621.jpeg]
29. Thirteen Senses - Into the Fire
The Invitation (2004)
8 lat minęło od wydania singla "Into the Fire". Grupa Thirteen Senses wciąż stara się nagrać coś równie dobrego, ale mając w dorobku tak fantastyczny singiel chyba będzie im ciężko. Kapitalny utwór, mój ulubiony, bardzo w moim stylu. W ostatnich latach często wykorzystywany jako podkład do wydarzeń na świecie, np. rewolucji w Egipcie.





[Obrazek: muse-hysteria.jpg]
28. Muse - Hysteria
Absolution (2003)
Bardzo jestem ciekawy czy czasy, kiedy Muse było Muse, a nie Queen jeszcze wrócą. Świetny gitarowy kawałek, z bardzo dobrą partią basu i gitarową solówką. Był wysoko w moim topie Muse, jest wysoko w topie wszech czasów.




[Obrazek: R-150-1067987-1189662979.jpeg]
27. Travis - Closer
The Boy with No Name (2007)
"Closer" czyli jak poznałem Travis i jak zaczęła się moja przygoda z LP3. Nowy singiel zespołu Travis usłyszałem w Trójce podczas przełączania stacji radiowych, prawdopodobnie był piosenką dnia, ale nie usłyszałem wykonawcy. Kilka dni później również podczas "zabawy kanałami radiowymi" na jednym z parkingów usłyszałem inny przebój zespołu. Prowadzący wspomniał wtedy o "Closer" i skojarzyłem fakty - znalazłem zespół, który oczarował mnie swoim utworem. Szybko dowiedziałem się, że jest na LP3 i tak zaczęła się moja przygoda z tą listą. Zacząłem słuchać częściej i częściej. Teraz pewnie byłoby im bardzo ciężko wejść do notowania...




[Obrazek: R-150-1165030-1292787240.jpeg]
26. Blur - Song 2
Blur (1997)
Najkrótszy utwór w zestawieniu, ale pewnie i najmocniejszy. Cóż mogę napisać. Blur od kilku lat śmiało puka do grona moich ulubionych zespołów. "Song 2" - czy nagrali coś lepszego? Chyba tak, ale o tym później.


13.08.2012 12:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #144
RE: Top wszech czasów - 2012
"Song 2"!! Woo-hoo! Icon_biggrin

"Hysteria" to był pierwszy utwór Muse na mojej liście, ale tak bardziej z braku laku, bo już wtedy przyglądałem się im z WTF wymalowanym na twarzy, jednakże zgadzam się, wtedy byli bliżej słuchalnej muzyki Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.08.2012 01:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #145
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):Blur od kilku lat śmiało puka do grona moich ulubionych zespołów. "Song 2" - czy nagrali coś lepszego? Chyba tak, ale o tym później.
świetnie! Icon_smile bardzo się cieszę. Ciekawe, co to jest to lepsze - stawiam na "Tender" Icon_smile
13.08.2012 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #146
RE: Top wszech czasów - 2012
albarn92 napisał(a):Tender" Icon_smile
Ło nie, daruj Panie! Ja bym chciał jakąś balladkę, ale taką pełnokrwistą, cichutką Icon_wink

michal91d napisał(a):Travis - Closer
Jeden z ostatnich singli zespołu, które zdziałały u mnie sporo. Tak jednak myślę, że dzisiaj trudno byłoby temu samemu nagraniu powtórzyć sukces. Czas leci...

michal91d napisał(a):Muse - Hysteria
O tak, wtedy byli bardzo słuchalni Icon_smile Ciekawy czy mój lider od Muse się pojawi Icon_smile

michal91d napisał(a):The Feeling - Sewn
Fajna pioseneczka z subtelną melodią, znana mi z radia. Bliska niebezpiecznej granicy ''for boysbands only'', ale jednak trzyma pion chyba po odpowiedniej stronie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2012 01:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Online
Moderator
*****

Liczba postów: 40 692
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #147
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):30. The Feeling - Sewn
było u mnie na liście chyba również moja ulubiona ich pozycja choć ta płyta była bardzo płodna w przeboje muszę przyznać

michal91d napisał(a):27. Travis - Closer
lubię to nagranie bodajże drugi największy ich przebój na liście za "Re-Offender" i raczej bym nie postawił go wyżej od nagrań które były wcześniej w tym topie

michal91d napisał(a):26. Blur - Song 2
liczę na "The Universal", ze będzie wyżej. A znasz to:Icon_wink



[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
13.08.2012 01:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #148
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):Najkrótszy utwór w zestawieniu, ale pewnie i najmocniejszy. Cóż mogę napisać. Blur od kilku lat śmiało puka do grona moich ulubionych zespołów. "Song 2" - czy nagrali coś lepszego? Chyba tak, ale o tym później.
lubię tę piosenkę, pamiętam jak się pojawiła! To był przełom i nie zapomnę jak w radiu RMF puścili, myślałem, że coś się z radioodbiornikiem stało Icon_smile
michal91d napisał(a):27. Travis - Closer
z tej płyty Closer wypadł dosyć przeciętnie, bił go na głowę niesamowity Selfish Jean. Uratował go teledysk. A dziś stwierdzam, że to bardzo fajna piosenka.
michal91d napisał(a):28. Muse - Hysteria
ta piosenka zabija! Jeden z najlepszych piosenek, nie tylko Muse, ale wogóle we wszechświecie.
michal91d napisał(a):29. Thirteen Senses - Into the Fire
Zgadzam się, za często uciekali się w przeciętne rozwiązania. Into The Fire jest przepiękny.
michal91d napisał(a):The Feeling poznałem dzięki Fifie
Któż to Fifie? Choć The Feeling to bardzo nierówna formacja, to mieli niesamowite momenty, ta piosenka taka jest!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.08.2012 01:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #149
RE: Top wszech czasów - 2012
dziobaseczek napisał(a):Któż to Fifie?
powinienem napisać FIFIE. Taka gra, często z naprawdę dobrą muzykąIcon_lol
albarn92 napisał(a):Ciekawe, co to jest to lepsze - stawiam na "Tender" Icon_smile
to się okaże Icon_smile
saferłel napisał(a):Ciekawy czy mój lider od Muse się pojawi Icon_smile
a co jest Twoim liderem od Muse? Jakiś dzwonek tym razem?Icon_lol
saferłel napisał(a):Bliska niebezpiecznej granicy ''for boysbands only''
eee tam, do boysbandu to im jeszcze daleko
13.08.2012 02:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #150
RE: Top wszech czasów - 2012
dziś wyróżniam jeden kawałek:
michal91d napisał(a):28. Muse - Hysteria
I w pełni zgadzam się ze słowami Marcina:
dziobaseczek napisał(a):ta piosenka zabija! Jeden z najlepszych piosenek, nie tylko Muse, ale wogóle we wszechświecie.
saferłel napisał(a):Ciekawy czy mój lider od Muse się pojawi
Moim liderem jest "Time is Running Out", może nie tylko moim Icon_wink
13.08.2012 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #151
RE: Top wszech czasów - 2012
thestranglers napisał(a):Moim liderem jest "Time is Running Out", może nie tylko moim Icon_wink
Na pewno nie naszym wspólnym Icon_wink

michal91d napisał(a):a co jest Twoim liderem od Muse? Jakiś dzwonek tym razem?Icon_lol
Tak, tym razem ten do drzwi Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2012 02:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #152
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):"Song 2" - czy nagrali coś lepszego?
Można w sumie wstawić cokolwiek z "Think Tank" Icon_razz2
13.08.2012 02:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #153
RE: Top wszech czasów - 2012
thestranglers napisał(a):Można w sumie wstawić cokolwiek z "Think Tank" Icon_razz2
Nawet "We've Got a File on You" ? Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.08.2012 02:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 129
Dołączył: Dec 2014
Post: #154
RE: Top wszech czasów - 2012
Hehe, kwestia ogrania akurat w przypadku obu utworów. Jeden ograny, drugi wcale.
13.08.2012 02:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #155
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):"Song 2" - czy nagrali coś lepszego?
chyba nie Icon_razz

michal91d napisał(a):28. Muse - Hysteria
pierwszy kawałek Muse poznany przeze mnie, chyba podczas LP3.
Kiedyś słuchając go emocje były większe.

michal91d napisał(a):Szybko dowiedziałem się, że jest na LP3 i tak zaczęła się moja przygoda z tą listą.
a ja Travis poznałem od "Re-Offender", którego tutaj na pewno nie uświadczymy Icon_wink
"Closer" obok "Sing" to ich największy przebój.
13.08.2012 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #156
RE: Top wszech czasów - 2012
Tomekk napisał(a):michal91d napisał(a):"Song 2" - czy nagrali coś lepszego?
chyba nie Icon_razz
Obiektywnie pacząc, moim zdaniem najlepszym kawałkiem Blur jest zdecydowanie Tender. Ale Song 2 to (nomen omen) zdecydowanie druga pozycja Icon_lol Mówię o nim niekiedy, że to najlepsza piosenka Nirvany Icon_wink
Tylko że moje zestawienie ulubionych kawałków Blur wygląda totalnie inaczej Icon_wink
14.08.2012 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #157
RE: Top wszech czasów - 2012
albarn92 napisał(a):Obiektywnie pacząc, moim zdaniem najlepszym kawałkiem Blur jest zdecydowanie Tender.
Jak mam to rozumieć ;P? Ty masz tak pomieszane te pojęcia ''ulubioności'', że nie wiem jak interpretować Icon_wink

Ja nie sądzę, żeby ''Song 2'' w ogóle łapał się do top 10 ich najlepszych rzeczy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.08.2012 12:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #158
RE: Top wszech czasów - 2012
Chyba pierwsza taka piątka w zestawieniu, gdzie wszystkie utwory mają ponad 10 lat.

[Obrazek: 35296.jpg]
25. R.E.M. - Imitation of Life
Reveal (2001)
Mój ulubiony utwór R.E.M.. Od dzieciństwa uwielbiam teledysk, który w telewizji pojawiał się niezwykle często. O ile dobrze pamiętam, również poza "30 ton". Melodia - to najmocniejsza strona tego utworu. Melodia mojego dzieciństwa.




[Obrazek: The_Cranberries_Zombie-150x150.jpg]
24. The Cranberries - Zombie
No Need to Argue (1994)
Dopiero kilka lat temu odkryłem co tak naprawdę śpiewa Dolores w refrenie. Wcześniej było to dla mnie "iiioooooeeee". Mój ulubiony utwór The Cranberries - pełen emocji i pazura, którego na nowej płycie niestety zabrakło.





[Obrazek: R-150-420455-1264113221.jpeg]
23. Manic Street Preachers - If You Tolerate This Your Children Will Be Next
This Is My Truth Tell Me Yours (1998)
Najpiękniejszy utwór Manic Street Preachers (oczywiście według mnie). Jeden z hymnów lat 90. Tutaj znów dużą rolę odgrywają emocję i naprawdę dobry refren. Świetnie zaaranżowany utwór.




[Obrazek: R-150-619355-1276277897.jpeg]
22. Radiohead - Karma Police
OK Computer (1997)
Pierwszy poznany przeze mnie utwór Radiohead. Zachęcił mnie do przesłuchania genialnego "OK Computer" i rozpoczął moją fascynację Radiohead z lat 90. Charakterystyczny teledysk tylko dodaje smaczku temu naprawdę klimatycznemu nagraniu.




[Obrazek: ML_5529.jpg]
21. a-ha - Forever Not Yours
Lifelines (2002)
Zarówno "Lifelines" jak i "Forever Not Yours" poznałem w tym samym czasie. Ale to ten drugi utwór wywarł na mnie lepsze wrażenie. To już były czasy nagrywania piosenek z radia na kasety. Więc Michał brał kasetę, grał "Forever Not Yours" i przewijał do początku. Jeden z pierwszych objawów syndromu zapętlania utworów.Icon_smile


14.08.2012 12:43 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #159
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):Zarówno "Lifelines" jak i "Forever Not Yours" poznałem w tym samym czasie.
od 30 tki podsłuchuję sobie przy okazji, by poczuć Twoją moc (do sprawdzenia na last.fm Icon_smile) - ładna piosenka z fajnym obrazem. Nie będę posuwał truizmów typu "są lepsze" czy coś takiego. To hity Twojego życia. Myślę, że utwór godny top 30.
michal91d napisał(a):Pierwszy poznany przeze mnie utwór Radiohead. Zachęcił mnie do przesłuchania genialnego "OK Computer" i rozpoczął moją fascynację Radiohead z lat 90
idealna piosenka!!!
michal91d napisał(a):Najpiękniejszy utwór Manic Street Preachers (oczywiście według mnie). Jeden z hymnów lat 90.
Faktycznie PRZEPIĘKNY, zgadzam się w całości!
michal91d napisał(a):24. The Cranberries - Zombie
to ich Opus Magnum - nigdy nie miałem wątpliwości.
michal91d napisał(a):Melodia - to najmocniejsza strona tego utworu. Melodia mojego dzieciństwa.
choć nie przepadam za tą piosenką, rozumiem wydźwięk sentymentalny

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.08.2012 01:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #160
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):R.E.M. - Imitation of Life
Pierwszy i ostatni tak popowy numer R.E.M. Później melodie nie były już tak radosne i ożywcze....ale patrząc np. na mój top zespołu wnioskuję, że były co najmniej równie dobre Icon_wink

michal91d napisał(a):The Cranberries - Zombie
Jak topowaliśmy album, to ''Zombie'' dałem na ostatnie miejsce. Ale lubię ten numer.

michal91d napisał(a):Manic Street Preachers - If You Tolerate This Your Children Will Be Next
W sumie mógłbym napisać ''niemal'' to samo co przy R.E.M, bo jednak MSP byli z natury bardziej popowi w późniejszych latach. Ja jednak preferuję albumy do 96 roku włącznie i potem kilka nowszych rzeczy. ''Truth'' jest zbyt wygładzone, ale sam singiel ma świetną melodię i może w top 20 kawałków MSP by u mnie zagościł przy odrobinie szczęścia.

michal91d napisał(a):a-ha - Forever Not Yours
Silny numer, top 4-5 płyty. Chociaż jednak tytułowy najbardziej mnie rusza ;D

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.08.2012 01:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości