Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów - 2012
michal91d
Unregistered

 
Post: #101
RE: Top wszech czasów - 2012
Zaczyna się pierwsza pięćdziesiątka. Tutaj zaczynają się już prawdziwe hity mojego życia.
Chyba nie zdradzę za dużo mówiąc, że w tej piątce są już ostatnie utwory, które pojawiły się na mojej liście.

[Obrazek: mumford_sons-the_cave_s.jpg]
50. Mumford & Sons - The Cave
Sigh No More (2009)
Czasem myśląc o tym, że "The Cave" nie pojawiło się na mojej liście, przychodzą mi do głowy myśli, że może to i dobrze. Może zabiłyby go punkty, tygodnie, a tak ten utwór może cieszyć się wolnością. Niesamowity utwór, który dojrzewał we mnie od dwóch lat. Uwielbiam, po prostu uwielbiam wersję koncertową z Reading. Dzięki niej pokochałem to nagranie. To w niej widzę pasję i radość z tworzenia muzyki.





[Obrazek: Coldplay_-_Viva_la_Vida-150x150.jpg]
49. Coldplay - Viva la Vida
Viva la Vida or Death and All His Friends (2008)
Miłość od pierwszego przesłuchania. "Viva la Vida" przesłuchałem 42 razy pod rząd, to zapamiętałem. Chce to przeżyć na koncercie, chcę zaśpiewać z Martinem i spółką "ooo". Może za dwa miesiące "Viva.." będzie w moim rankingu dużo wyżej.





[Obrazek: A10301A0001187318H_m.jpg]
48. Manic Street Preachers - Your Love Alone is not Enough
Send Away the Tigers (2007)
To nagranie kojarzę jeszcze z gimnazjum. Szalało wtedy na słowackiej liście przebojów, ale chyba nie tylko. Sympatyczna, przebojowa piosenka.




[Obrazek: HaND-1.jpg]
47. Stereophonics - Have a Nice Day
ust Enough Education to Perform (2001)
To niesamowite, że ten utwór ma już 11 lat. Ciągle brzmi świeżo, ciągle słyszę w nim tęsknotę za beztrosą. Dobrze nastrajające na nowy dzień.




[Obrazek: CR0948.jpg]
46. Kings of Leon - Sex on Fire
Only by the Night (2008)
Pamiętam szaleństwo jakie ogarnęło świat cztery lata temu przy okazji premiery "Sex on Fire". Śpiewali go wtedy wszyscy (no... prawie). Lider pierwszego, jeszcze nieopublikowanego notowania mojej listy.


09.08.2012 04:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #102
RE: Top wszech czasów - 2012
Mumfordzi i KoL świetnie, natomiast Viva La Vida jednak za wysoko.
09.08.2012 04:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #103
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):Chyba nie zdradzę za dużo mówiąc, że w tej piątce są już ostatnie utwory, które pojawiły się na mojej liście.
chyba nie pojawiły się? KOL - najlepsi w tej odsłonie.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.08.2012 05:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #104
RE: Top wszech czasów - 2012
dziobaseczek napisał(a):chyba nie pojawiły się? KOL - najlepsi w tej odsłonie.
nieee, może źle się wyraziłem. W topie nie będzie już utworów, które gościły na mojej liścieIcon_lol
09.08.2012 05:10 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #105
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):W topie nie będzie już utworów, które gościły na mojej liście
no to jaram się i czekam na następne odsłony.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
09.08.2012 05:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #106
RE: Top wszech czasów - 2012
Byłem pewien, że Post Break Up Sex jeszcze tu będzie Icon_surprised
09.08.2012 05:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #107
RE: Top wszech czasów - 2012
49 - obok Clocks i Lovers In Japan moje ulubione nagranie Coldplay
48 - bardzo udany, radosny pop-rockowy kawałek. uwielbiam Icon_wink
46 - chyba jestem jedyną osobą którą drażni wokal w tym nagraniu. :<

(09.08.2012 05:05 PM)dziobaseczek napisał(a):  
michal91d napisał(a):Chyba nie zdradzę za dużo mówiąc, że w tej piątce są już ostatnie utwory, które pojawiły się na mojej liście.
chyba nie pojawiły się?

Viva La Vida i Sex On Fire były na Wędrownej. Icon_razz2

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.08.2012 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #108
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):49. Coldplay - Viva la Vida
byli u mnie przez trzy tygodnie na pierwszym z tym nagraniem ale ... mają sporo lepszych nagrań ciekawe ile jeszcze się ich pojawiIcon_wink

michal91d napisał(a):48. Manic Street Preachers - Your Love Alone is not Enough
jeśli to jedyne ich nagranie w tym topie to wg mnie nie najlepszy wybór

michal91d napisał(a):47. Stereophonics - Have a Nice Day
wolę ich w spokojniejszym wydaniu ale tego nagrania trudno też nie znać i nie lubić

michal91d napisał(a):46. Kings of Leon - Sex on Fire
a to nagranie spodobało mi się całkiem nie dawno dopiero

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
10.08.2012 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #109
RE: Top wszech czasów - 2012
(09.08.2012 05:19 PM)dziobaseczek napisał(a):  
michal91d napisał(a):W topie nie będzie już utworów, które gościły na mojej liście
no to jaram się i czekam na następne odsłony.
o, ja też, bardzo Icon_smile

KoL bardzo fajne, podobnie jak "Viva" - oba dotarły do mnie do #2.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.08.2012 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #110
RE: Top wszech czasów - 2012
Szymek79 napisał(a):jeśli to jedyne ich nagranie w tym topie to wg mnie nie najlepszy wybór
na takie komentarze odpowiadam tylko: Icon_wink Jeszcze niejedno Cię zaskoczy
10.08.2012 02:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #111
RE: Top wszech czasów - 2012
[Obrazek: keanx29x04x04xrev.jpg]
45. Keane - Everybody's Changing
Hopes and Fears (2003)
Choć swoją przygodę z Keane zacząłem od "Is It Any Wonder?" to jednak "Everybody's Changing" zachwyciło mnie jeszcze bardziej. Na jego korzyść przemawia lekkość i przebojowość. Kiedyś wielki hit, dziś nieco zapomniany przez rozgłośnie radiowe.





[Obrazek: 094636977553_m.jpg]
44. Sigur Rós - Sæglópur
Takk... (2005)
Cudowny wstęp, piękne rozwinięcie, piorunująca końcówka i wyciszenie. Tak można opisać ten niesamowity utwór Sigur Rós. Jeden z najlepszych w ich dyskografii.





[Obrazek: R-150-1622652-1275067730.jpeg]
43. Athlete - Hurricane
Beyond the Neighbourhood (2007)
Czasem zastanawiam się, co takiego jest w tym utworze, że od kilku lat skutecznie świdruje moją głowę. Bo właściwie nie ma tu nic specjalnego: ot, zwyczajny indie-rock, powie ktoś. A jednak. Grupie Athlete udało się stworzyć coś, co od kilku lat skutecznie przyciąga moją uwagę.




[Obrazek: Mew-Comforting-Sounds-238439.jpg]
42. Mew - Comforting Sounds
Frengers (2003)
Przy okazji Naszej Listy na forum lp3 wspominałem kiedyś, że ten utwór ma szansę wejść do mojego topu. Nie spodziewałem się, że od tego czasu jego pozycja aż tak się umocni. Duńskie arcydzieło.




[Obrazek: R-150-1408170-1291002953.jpeg]
41. U2 - With or Without You
The Joshua Tree (1987)
A może lepiej nie opisywać? Klasyk. Może tylko wspomnienie ze szkoły, gdzie w książce do angielskiego miałem tekst tego utworu. Dzięki temu znam go na pamięć.


10.08.2012 02:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 634
Dołączył: May 2008
Post: #112
RE: Top wszech czasów - 2012
O, "With or Without You" to jedyny utwór U2, o którym mogę napisać z czystym sumieniem, że naprawdę go lubię i czuję. Kilka lat temu był zresztą w moim TWC, teraz jest w tym bardzo szerokim (nienotowanym, obejmującym pewnie już kilka tysięcy pozycji). Poza tym coś pewnie jeszcze by się znalazło, "One" ma świetny tekst, "Sunday Bloody Sunday" też mi brzmi, ale to jednak nie to.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.08.2012 02:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 934
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #113
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):45. Keane - Everybody's Changing
Łatwiej wymienić o czym stacje radiowe nie zapomniały. Niestety, ale tak jest. Icon_neutral3 W sumie od zawsze lubiłem ten utwór, tylko trochę mi się go zaniedbało.
michal91d napisał(a):44. Sigur Rós - Sæglópur
O i taki Sigur Rós do mnie przemawia. Icon_wink
michal91d napisał(a):43. Athlete - Hurricane
Tego nie znałem, całkiem fajne granie. Icon_smile

http://rateyourmusic.com/~meni
10.08.2012 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 707
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #114
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):45. Keane - Everybody's Changing
to było ich pierwsze nagranie na mojej liście i od razu sukces a później było jeszcze lepiej

michal91d napisał(a):43. Athlete - Hurricane
oni zachwycili mnie tylko raz nagraniem "Wires" i trochę mniej singlem "Half Light"

michal91d napisał(a):41. U2 - With or Without You
drugi klasyk jak najbardziej popieram na pewno jedno z moich ulubionych nagrań Irlandczyków

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
10.08.2012 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #115
RE: Top wszech czasów - 2012
Przedziwnie układa się ten top. Z wyjątkiem pojedynczych, dosyć przewidywalnych strzałów pokroju U2, dominuje tu NAPRAWDĘ świeża muzyka. Nie spodziewałem się aż takiego wietrzenia Twojej listy Icon_wink I cóż, wiele z tych kawałków podoba mi się, nie powiem. Coldplay, Kene, Stereophonics czy Muse - znane marki z czasów, kiedy nagrywali naprawdę ważne numery z perspektywy XXI wieku. No ale właśnie....XXI wiek. Patrzę na Maniców i widzę niezły singiel z ich nowej płyty, ale przy reszcie dyskografii kawałek ten ginie gdzieś w 5-6 dziesiątce ich hitów. Lista ma tu niebagatelny wpływ i powtórzę raz jeszcze - aż tak mocnego jej oddziaływania się nie spodziewałem. Bardziej ''top wszech czasów WLP'' niż ''top wszech czasów'' Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.08.2012 10:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #116
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):Bardziej ''top wszech czasów WLP'' niż ''top wszech czasów'' Icon_wink
hmmm... Utworów z mojej listy wbrew pozorom nie ma dużo. W pierwszej pięćdziesiątce tylko 2.
saferłel napisał(a):No ale właśnie....XXI wiek.
Przez moment przyszła mi do głowy myśl, żeby nazwać ten top "Topem XXI wieku", ale to byłoby krzywdzące dla kilku baaardzo ważnych nagrań, które jeszcze przed nami
saferłel napisał(a):Patrzę na Maniców i widzę niezły singiel z ich nowej płyty, ale przy reszcie dyskografii kawałek ten ginie gdzieś w 5-6 dziesiątce ich hitów. Lista ma tu niebagatelny wpływ i powtórzę raz jeszcze - aż tak mocnego jej oddziaływania się nie spodziewałem.
Maniców nie było u mnie z "Your Love Alone..". Nie tworzyłem wtedy listy.
saferłel napisał(a):Z wyjątkiem pojedynczych, dosyć przewidywalnych strzałów
A czy pisałem już, że ten top nie będzie nieprzewidywalny?Icon_wink
10.08.2012 10:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #117
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):A czy pisałem już, że ten top nie będzie nieprzewidywalny?Icon_wink
Ale U2 w tej postaci mógłbyś sobie darować Icon_wink

michal91d napisał(a):Maniców nie było u mnie z "Your Love Alone..". Nie tworzyłem wtedy listy.
Widzisz, a ja właśnie widzę taką rzecz, to od razu lista (jakakolwiek) przychodzi mi na myśl i związane z tym inspiracje, wspomnienia. Ten ogólny repertuar jest taki...listowy Icon_wink Może też odbieram to przez pryzmat swoich notowań. Niemniej, nigdy bym nie zgadł, że ktoś znający MSP może tak bardzo kochać akurat ten singiel.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.08.2012 10:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #118
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):Ale U2 w tej postaci mógłbyś sobie darować Icon_wink
będzie jeszcze wiele takich utworówIcon_razz
saferłel napisał(a):Widzisz, a ja właśnie widzę taką rzecz, to od razu lista (jakakolwiek) przychodzi mi na myśl i związane z tym inspiracje, wspomnienia. Ten ogólny repertuar jest taki...listowy Icon_wink Może też odbieram to przez pryzmat swoich notowań. Niemniej, nigdy bym nie zgadł, że ktoś znający MSP może tak bardzo kochać akurat ten singiel.
Niektóre utwory to nie tylko sama muzyka, to również wspomnienia, cała otoczka - dzięki temu stają się wyjątkowe. Może i jest kilka lepszych muzycznie singli MSP, ale akurat ten (i jeszcze jeden) wszedł mi bardzo mocno do głowy. Pisałem na początku, że nie wiem czy ten top mogę nazwać topem najlepszych utworów usłyszanych w moim życiu...

A co do przewidywalności - jeżeli jest ktoś chętny to z chęcią zobaczę typy na pierwszą piątkę
10.08.2012 10:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #119
RE: Top wszech czasów - 2012
[Obrazek: rem_man_on_the_moon.jpg?w=150&amp;h=150]
40. R.E.M. - Man on the Moon
Automatic for the People (1992)
Nie pamiętam gdzie po raz pierwszy to usłyszałem, ale pamiętam, że refren siedzi w mojej głowie od bardzo dawna. Niepowtarzalny utwór, nikt juz tak dzisiaj nie gra.





[Obrazek: coldplay-2.jpg]
39. Coldplay - The Scientist
A Rush of Blood to the Head (2002)
Jeden z moich ulubionych utworów Coldplay. Miłość od pierwszego usłyszenia. Jeden z najlepszych teledysków w historii. Piękno.





[Obrazek: embracex06x09x04xrev.jpg]
38. Embrace - Gravity
Out of Nothing (2004)
Trzeci utwór Coldplay w tym zestawieniu. Tym razem w wersji Embrace. Co ciekawe, to wersję Embrace poznałem jako pierwszą. Piękny utwór, oby więcej takich znalazło się na szóstym albumie zespołu.




[Obrazek: R-150-2857476-1304247502.jpeg]
37. Travis - Sing
The Invisible Band (2001)
Kolejny utwór, do którego po 11 latach wciąż chce się wracać, wciąż brzmi świeżo. Chyba są jeszcze nagrania, które nigdy się nie zestarzeją. Jeden z największych przebojów zespołu, jeden z najlepszych teledysków.




[Obrazek: 6051coldplay.jpg]
36. Coldplay - Politik
A Rush of Blood to the Head (2002)
Jeden z niewielu niesinglowych utworów w zestawieniu. Utwór Coldplay, który przez ostatnie dwa lata niesamowicie zyskał na sile. Brakuje mi takiego grania mojego ulubionego zespołu...


11.08.2012 01:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #120
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):40. R.E.M. - Man on the Moon
W życiu bym nie pomyślał, że jakiś R.E.M. się może pojawić tak wysoko. Zaskoczenie.

michal91d napisał(a):39. Coldplay - The Scientist
michal91d napisał(a):36. Coldplay - Politik
Kolejność jak najbardziej prawidłowa. ''Politik'' to również mój faworyt Icon_smile, jednak widzę, że mojego ulubionego utworu od Coldplay w tym topie nie będzie - co za paradoks ;P

michal91d napisał(a):Travis - Sing
To był dobry klip.....sama piosenka już nie robi na mnie takiego wrażenia jak kiedyś.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.08.2012 01:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości