Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top wszech czasów - 2012
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #201
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):w sumie to ja nie wiem, co Wy słyszycie w "No Regrets".
bo napisana przez Pet Shop BoysIcon_wink

michal91d napisał(a):10. Coldplay - In My Place
to nagranie było w pierwszym notowaniu mojej listy i nie porwało mnie tak jak 3 single z debiutu za to drugi singiel z "Rusha" to już inna historia

michal91d napisał(a):9. Snow Patrol - Run
muszę się przyznań że najpierw poznałem wersję Leony Lewis pewnie dlatego że na Lp3 chyba nie było oryginału

michal91d napisał(a):8. Radiohead - Fake Plastic Trees
a to chyba największa niespodzianka w czołówce

michal91d napisał(a):7. Starsailor - Four to the Floor
spory przebój na mojej liście Top50 roku ale mimo wszystko wyżej sobie cenię nagrania ktore nie miały okazji u mnie gościć "Alcoholic" i "Poor Misguided Fool".

michal91d napisał(a):6. Oasis - Wonderwall
spodziewany składnik tego Topu a czy pojawi się jeszcze "Whatever"...?

W Top5 zapewne Travis, Keane i Coldplay (tylko ile razy).

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.08.2012 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #202
RE: Top wszech czasów - 2012
Szymek79 napisał(a):bo napisana przez Pet Shop BoysIcon_wink
aaa to wszystko wyjaśnia, dziękiIcon_smile
17.08.2012 12:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #203
RE: Top wszech czasów - 2012
[Obrazek: coldplay_xy_fixyou_single.gif?w=150&h=150]
5. Coldplay - Fix You
X&Y (2005)
Są takie utwory, przy których słuchaniu prawie zawsze towarzyszą mi ciarki. Jeśli do tego dojdzie klimat i odpowiednia atmosfera to efekt jest gwarantowany. Najpiękniejszy utwór Coldplay moim skromnym zdaniem.







[Obrazek: R-150-1824801-1299784352.jpeg]
4. Oasis - Don't Look Back in Anger
(What's the Story) Morning Glory? (1996)
"Co może być lepsze od Coldplay?" zapytają niektórzy. Są takie cztery utwory, cztery naprawdę niesamowite utwory. Jednym z nich jest absolutny klasyk lat 90. Moje ulubione nagranie Oasis.





17.08.2012 12:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #204
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):5. Coldplay - Fix You
mniejsze dawki widzę, Fix you - wspaniałe, ale pod warunkiem, że się kocha Coldplay. Ja "tylko" bardzo lubię.
michal91d napisał(a):. Oasis - Don't Look Back in Anger
- to lubię bardzo, świetna bujająca piosenka. Zżera mnie ciekawość co jest na podium!!!

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
17.08.2012 12:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #205
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):5. Coldplay - Fix You
w 3 tygodnie to było u mnie na podium (co nie zdarza się często) a później trzy tygodnie na szczycie no i status ulubionego nagrania z "X&Y".

michal91d napisał(a):4. Oasis - Don't Look Back in Anger
co do klasyka lat 90-tych w zupełności się zgodzę ale u mnie wyżej jednak by było 'Wonderwall"

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.08.2012 12:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #206
RE: Top wszech czasów - 2012
Szymek79 napisał(a):bo napisana przez Pet Shop BoysIcon_wink
michal91d napisał(a):aaa to wszystko wyjaśnia, dziękiIcon_smile
Przecież to nieprawda Icon_rolleyes Icon_razz2 Skąd masz takie informacje? Tradycyjnie to Williams z Chambersem ją stworzyli. Poza tym ja nie jestem zombie-zwolennikiem wszystkie, czego dotknie się Tennant/Lowe Icon_wink

''No Regrets'' to najbardziej dramatyczna piosenka w jego karierze. Emocjonalna, momentami agresywna, ze znakomitym drive'em. Wiele się w niej dzieje, a pomimo tego melodia wciąż brzęczy w uchu. Od zawsze ją lubiłem i mi nie przeszło.

michal91d napisał(a):Najpiękniejszy utwór Coldplay moim skromnym zdaniem.
Jestem rozczarowany pozytywnie tym wynikiem. Piosenki, jak może wiesz, nie lubię, ale byłem pewien, że będzie na 1 miejscu. Jestem PEWIEN NA 200%, że gdzieś na tym forum napisałeś raz czy dwa, że to najlepszy utwór jaki w życiu słuchałeś/poznałeś, czy jakoś tak. Może tego poszukam Icon_wink Ale skoro zmieniłeś zdanie, to dobrze. Po prosty tamten cytat maksymalnie mnie zmylił Icon_smile

michal91d napisał(a):"Co może być lepsze od Coldplay?" zapytają niektórzy. Są takie cztery utwory, cztery naprawdę niesamowite utwory. Jednym z nich jest absolutny klasyk lat 90. Moje ulubione nagranie Oasis.
Hahaha Icon_biggrin Fantastycznie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.08.2012 12:55 PM przez saferłel.)
17.08.2012 12:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #207
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):Jestem PEWIEN NA 200%, że gdzieś na tym forum napisałeś raz czy dwa, że to najlepszy utwór jaki w życiu słuchałeś/poznałeś, czy jakoś tak. Może tego poszukam Icon_wink
tak, padło takie zdanie ponad trzy lata temuIcon_smile I nawet wiem gdzie, ale nie powiem. Od tego czasu trochę się jednak zmieniło
17.08.2012 01:04 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #208
RE: Top wszech czasów - 2012
saferłel napisał(a):Przecież to nieprawda Icon_rolleyes Icon_razz2 Skąd masz takie informacje?
pomyliłem trochę fakty (chyba tak na Lp3 było przedstawiane) ale na wokalu wspomagającym pojawia się Neil Tennant ale co się odwlecze to nie uciecze bo po latach przecież było "She's Madonna".

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
17.08.2012 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 131
Dołączył: Dec 2014
Post: #209
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):13. Robbie Williams - Angels
Moje ulubione nagranie Robbiego, tu jest jeszcze szczery, przynajmniej do mnie dotarł jak nie wiem co.
michal91d napisał(a):9. Snow Patrol - Run
Trzeba rozdzielić tę kompozycję od tego co SP robią dzisiaj. Posłuchać jej fenomenologicznie, dla niej samej i żadna RMF-playlista jej wtedy nie doskoczy. Leona Lewis starała się ale oryginału nie przebiła, tyle lat minęło a ten utwór wciąż zachwyca, ogarnia człowieka całego, dając dokładnie to co potrzeba. Klimat nieuchwytny dla wielu do dzisiaj.
17.08.2012 01:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #210
RE: Top wszech czasów - 2012
Skoro mamy już tylko top 3, to biorąc pod uwagę swoje dotychczasowe hity&missy, obstawiam tak top 3:

3. The Vaccines - Post Break-Up Sex (jestem niepewny tego strzału, wydaje mi się, że za wysoko, za szybko.....no ale tyle piosenek z ''listy'' tu było, nawet jedna tegoroczna, więc ryzykuję)
2. The Verve - Bitersweet Symphony
1. Travis - Why Does It Always Rain On Me

W sumie kolejność dwójki ustalona bardziej na podstawie Twojej sympatii do grup niż na bezpośrednim pojedynku, bo ciężko byłoby mi w ten sposób rozstrzygnąć.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.08.2012 01:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #211
RE: Top wszech czasów - 2012
Szymek79 napisał(a):ale na wokalu wspomagającym pojawia się Neil Tennant
I Neil Hannon z The Divine Comedy - to prawda ;]

Williams reportedly phoned Neil up one day and asked him to drop by the studio to provide backing vocals on, as he described it, "this new Pet Shop Boys-style tune I've just written."
Nigdy o tym tak nie myślałem, swoją drogą.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.08.2012 01:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #212
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):Moje ulubione nagranie Oasis.
Pjona. Moje też Icon_biggrin

Jestem bardzo ciekaw podium Icon_surprised

saferłel napisał(a):no ale tyle piosenek z ''listy'' tu było, nawet jedna tegoroczna, więc ryzykuję
Nie będzie, Michał pisał dawno temu już przy którymś nagraniu, że to najwyżej notowany numer z listy Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.08.2012 02:08 PM przez AKT!.)
17.08.2012 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #213
RE: Top wszech czasów - 2012
Nie zauważyłem. No to nie wiem co uzupełni top 3.....ah, wiem! Jakiś inny Sigur Ros!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.08.2012 02:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #214
RE: Top wszech czasów - 2012
[Obrazek: R-150-696249-1148796055.jpeg]
3. Travis - Why Does It Always Rain on Me?
(The Man Who) (1999)
Travis - zespół, który wiele dla mnie znaczy. Nagrali jeden z najlepszych utworów, jakie kiedykolwiek słyszałem. Towarzyszył mi podczas wielu chwil mojego życia. Nie miałem wątpliwości, że powinien znaleźć się na podium tego zestawienia.





17.08.2012 03:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #215
RE: Top wszech czasów - 2012
[Obrazek: sigurHoppipolla.jpg]
2. Sigur Rós - Hoppípolla
(Takk...) (2005)
Są na świecie utwory, które wydaje się, że nie powstały za pomocą ludzi, a czegoś lepszego. Takim utworem jest "Hoppipolla" z absolutnie fantastyczną aranżacją, z bogactwem dźwięków i fantastycznym klimatem. Pisałem o tym kiedyś, ale "Hoppipolla" przyczyniła się do mojego wejścia w świat muzyki "dziwnej" i niekonwencjonalnej. Idealne w każdej sytuacji.







Numer jeden powinien pojawić się w przeciągu 10 minut.
17.08.2012 07:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #216
RE: Top wszech czasów - 2012
''Why Does It Always Rain On Me'' to jeden z moich ulubionych Travisów, może nawet najbardziej ulubiony, chociaż teledysk mógłby być bardziej różnorodny Icon_wink Świetny post-britpopowy numer. Teraz soft-rock to jakaś przeżuta papka, nienadająca się niemal w połowie przypadków do ponownego odtworzenia. A oni, chociaż nigdy nie byli moimi wielkimi ulubieńcami, potrafili swego czasu tworzyć melodyjne, eleganckie kompozycje. Aż dziw, że nie wygrali Icon_wink

Sigur Ros w swoim podniosłym, nieco już popowym stylu (zapowiedź tego, co wydarzy się w 2008 roku). Nie znałem tego utworu wcześniej, bo i zbytnio nie interesuje się współczesnym post-rockiem i dream popem w progresywnym wydaniu. Zawsze mnie ciekawiło, że tak bardzo polubiłeś zespół, który jednak gra zdecydowanie inną muzykę niż na co dzień obserwujemy na Twojej liście. Ten top pokazał, że nie ukrywałeś przed nami żadnych innych smaczków tego rodzaju, które z różnych względów nie mogły/nie miały okazji pokazać się na WLP. Dla mnie Sigur Ros jest chyba troszeczkę zbytnio rozleniwiony i powierzchowny w tym co tworzy. Ale nie znam jeszcze starszych płyt.

To co, Verve na pierwszym Icon_wink? I zgarniam jakąś nagrodę za typy Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.08.2012 07:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #217
RE: Top wszech czasów - 2012
No cóż, Paweł przewidział już wszystko kilka dni temu, ale mówiłem, że ten top będzie przewidywalnyIcon_smile

[Obrazek: CS1767293-02A.jpg]
1. The Verve - Bitter Sweet Symphony
(Urban Hymns) (1997)
Czasem mam ochotę być jak Richard Ashcroft w teledysku do tego utworu, choć wtedy zatraciłbym swoje "ja". Utwór, przy którym odpływam. Absolutne arcydzieło, mój utwór wszech czasów. Nie pamiętam jak go poznałem, pamiętam tylko, że zapętlałem go kilka razy pod rząd. Nagranie, które podczas sesji skutecznie odrywa moją uwagę, często zaczynając przygodę buszowania i szukania coraz to nowszych klipów na YT. Do tego dochodzi masa wspomnień, bo staram się, żeby ten utwór towarzyszył mi wszędzie, gdzie to tylko możliwe.






Dołączam wersję z jednym z najlepszych koncertowych występów ever.


Dziękuję wszystkim za komentarze, za trafne typy i śledzenie topu z najważniejszą muzyką mojego życia.
17.08.2012 08:01 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #218
RE: Top wszech czasów - 2012
Ja poznałem ten utwór dzięki reklamie bodaj samochodów, która leciała przed serialem "Dzień za dniem" w TVP. (Tak - mówili na mnie w szkole Corcky Thatcher, nienawidziłem tego Icon_razz) Tytuł poznałem dopiero podczas zabawy w odgadywanie tytułów piosenek podczas dni otwartych na anglistyce na UG.

Travis też był dla mnie swego czasu wielkim odkryciem, chociaż bardziej świadomym. (o Travisie dowiedziałem się z Roweru Błażeja, o Oasis zresztą też Icon_wink Były takie czasy, kiedy ten tekst bardzo do mnie pasowałIcon_wink

W ogóle mnóstwo rzeczy sobie przy okazji tego topu poprzypominałem. Tak jak już chyba napisałem, to też w dużej mierze top mojej wczesnej młodości...
17.08.2012 08:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #219
RE: Top wszech czasów - 2012
michal91d napisał(a):Muse - Map of the Problematique
Świetny kawałek polubiłem go stosunkowo późno, bo jakoś zimą tego roku dzięki mojemu koledze, który często tłukł to na słuchawkach, a że ich nie zakładał to wszystko słyszałem i tak wyszło, że teraz jest to jeden z moich ulubieńców z SMBH.
michal91d napisał(a):50. Mumford & Sons - The Cave
lubię, ale nic poza tym
michal91d napisał(a):49. Coldplay - Viva la Vida
michal91d napisał(a):46. Kings of Leon - Sex on Fire
michal91d napisał(a):45. Keane - Everybody's Changing
Grupka utworów, które u mnie znalazłyby się koło miejsca 100.

michal91d napisał(a):41. U2 - With or Without You
A ja tak dla zasady nie lubię oklepanych utworów U2 Icon_razz2
michal91d napisał(a):40. R.E.M. - Man on the Moon
Oo i jest najlepszy utwór z Automatic'a Icon_biggrin
michal91d napisał(a):39. Coldplay - The Scientist
Teledysk rzeczywiście cudo, a sama piosenka niesiona przez album sama nie brzmi już tak jak kiedyś. Dla mnie sporo straciła.
michal91d napisał(a):36. Coldplay - Politik
Za to ta sporo zyskała.
michal91d napisał(a):37. Travis - Sing
Taki ich typowy utwór u mnie by się nie załapał ale zawsze to miło sobie przypomnieć Travisa Icon_smile
michal91d napisał(a):35. a-ha - Lifelines
michal91d napisał(a):21. a-ha - Forever Not Yours
Któryś z tych na pewno by się u mnie pojawił, ale poza tym są jeszcze inne od nich które uwielbiam.
michal91d napisał(a):33. The Cure - Friday I'm in Love
Rozweselasz Icon_smile Choć ja od nich wolę Lullaby
michal91d napisał(a):32. Coldplay - Speed of Sound
Chyba nadal mój numer trzy, bo wyżej jednak się nie da. Choć zmiany na szczycie niewątpliwie za jakiś czas mogą się poczynić.
michal91d napisał(a):28. Muse - Hysteria
Do tego przekonywałem się na tzw chama, ale udało się.
michal91d napisał(a):26. Blur - Song 2
mój jedyny ulubiony blur
michal91d napisał(a):25. R.E.M. - Imitation of Life
Tym to mnie zaskoczyłeś. Wiedziałem, że to lubisz, ale nie że aż tak.
michal91d napisał(a):24. The Cranberries - Zombie
Typowy bywalec takich notowań, mój numer #2 od nich, top50 murowane.
michal91d napisał(a):20. The Killers - Mr. Brightside
Strasznie mi obrzydł. Zresztą nie tylko on cała ich twórczość. Mają jakiś krótki termin przydatności chyba. Choć Spaceman i Somebody Told Me nadal bardzo lubię.
michal91d napisał(a):19. Coldplay - Violet Hill
Klimat prześwietny, ale dla mnie to trochę mało.
michal91d napisał(a):18. Franz Ferdinand - Take Me Out
A ja jednak wolę megapoztywne Can't Stop Feeling.
michal91d napisał(a):17. Muse - Starlight
No chyba nic nie muszę pisać.
michal91d napisał(a):16. Keane - Somewhere Only We Know
O kolejny zapomniany hicior, szkoda.
michal91d napisał(a):15. Editors - The Racing Rats
A ja za dużo od nich nie znam, ale Papillon mi się podobało.
michal91d napisał(a):14. Snow Patrol - Chasing Cars
michal91d napisał(a):13. Robbie Williams - Angels
Obie piosenki mają moc, trzeba tylko ją poczuć.
michal91d napisał(a):10. Coldplay - In My Place
Bój z Lovers in Japan o pierwsze twa od zawsze i będzie trwać, bo ich pozycje są niezagrożone.
michal91d napisał(a):9. Snow Patrol - Run
Cud, miód i orzeszki moje top #3 Icon_wink
michal91d napisał(a):6. Oasis - Wonderwall
uuu ja chyba nie czuję mięty do Oasis, ale granice #200 są bardzo osiągalne Icon_smile
michal91d napisał(a):5. Coldplay - Fix You
a ja nigdy nie widziałem w tym tych emocji i tego co widzą w tym inni.
michal91d napisał(a):4. Oasis - Don't Look Back in Anger
a tego wręcz nie lubię, choć kiedyś nasłuchiwałem u brata.
michal91d napisał(a):2. Sigur Rós - Hoppípolla
Jedyny kawałek który od nich kojarzę bez problemu.
Kordian napisał(a):1. The Verve - Bitter Sweet Symphony
Jakoś nie zaskoczył mnie numer 1. Po takiej ilości The Verve i barku tego kawałku do pozycji 20 było to wręcz wiadome Icon_wink

dzięki za top i może do skomentowania u mnie, ale dopiero za jakiś czas! Icon_smile
17.08.2012 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Online
jegomość
*****

Liczba postów: 24 633
Dołączył: May 2008
Post: #220
RE: Top wszech czasów - 2012
Ładny numer jeden Icon_smile U mnie w pierwszym topie cztery (!) lata temu też się pojawił w top 50; później już się nie pojawił mimo rozszerzania topu o kolejne pozycje, bo doszedłem do wniosku, że to jednak niekoniecznie ja. Ale jest w propozycjach co roku - może jeszcze wróci Icon_wink

Dwójka też całkiem całkiem - jedno z lepszych nagrań z "Takk", choć ja Sigurów nie podciągałbym pod dziwną czy niekowencjonalną muzykę. To konwencja - tyle, że inna; ciężko mówić o niekonwencjonalności jeśli od dwóch dekad nagrywa się płyty w takim samym stylu i ma się tony naśladowców Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.08.2012 02:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości