Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #41
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Co do relacji w TVP to nawet nie chce mi się wypowiadać po kilku dniach przerzuciłem się na Eurosport bo prowadzący studio olimpijskie i komentatorzy tak pompowali medalowy balon podczas każdego finału w którym występowali Polacy że nie można było już tego słuchać. Jeśli to była to docelowa impreza przez którą Polska nie uczestniczyła w tegorocznej Eurowizji to to tłumaczenie legło zupełnie w gruzach największym zwycięzcą tych igrzysk zapewne będzie Kurzajewski ktory za prowadzenie studia olimpijskiego na pewno otrzyma niezły przelew.Icon_sad

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
11.08.2012 01:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #42
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
30 miejsce Polski w tabeli medalowej jest najgorszym od 1948 notabene igrzyska również odbywały się w Londynie.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
12.08.2012 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #43
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Igrzyska niezbyt udane, choć oczywiście zdobyte medale cieszą i ich zdobywcom serdecznie gratuluję. Icon_smile Kilku faworytów zawiodło, nie wytrzymało presji, a to o czymś świadczy, że coś w tym kraju jest nie tak. My, kibice, wymagamy, dziennikarze nakręcają atmosferę, a sportowcy chyba sobie z tym nie radzą, choć jacyś psychologowie itp. w sztabach są. Jacy? Tego nie wiem.
A druga sprawa to jest to, o czym już ktoś wspomniał, że w związkach sportowych różnie się dzieje, wielu osobom tam zależy tylko na własnych korzyściach itp. (gdzieś ostatnio czytałem, że Maja Włoszczowska też ma po Igrzyskach trochę powiedzieć o tym co dzieje się w kolarstwie górskim).
Pominę oczywiście też fakt, że wielu sportowców musi trenować za granicą, gdyż tutaj nie mają ku temu warunków... .

Dobra, koniec narzekania, teraz ceremonia... Icon_smile

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
12.08.2012 09:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #44
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Ceremonia otwarcia świetna, więc i ceremonia zamknięcia nie mogła być gorsza!
Thank you, London! Icon_smile

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
13.08.2012 01:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #45
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Chyba to były pierwsze Igrzyska, podczas których z tak dużym zainteresowaniem śledziłem ceremonie otwarcia i zamknięcia.
Sportowo mogło być dużo lepiejIcon_smile
13.08.2012 12:01 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 466
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #46
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Obie ceremonie: otwarcia i zamknięcia świetne Icon_smile Najlepsze igrzyska w moim życiu! Przed Atenami i Pekinem (grecka olimpiada zdecydowanie bardziej zapadła mi w pamięci niż chińska), Sydney nie pamiętam.

Co zapamiętam z tych Igrzysk?
Wspaniałe boje naszych badmintonistów Nadieżdy Zięby i Roberta Mateusiaka, wyścig kolarski ze startu wspólnego i wygrana Kazacha Alekasandra Winokurowa, zmagania pływaków, a zwłaszcza osiągnięcia Phelpsa, Ryana Lochte czy Missy Franklin, tor kajakarstwa górskiego, na którym przy odrobinie szczęścia mogliśmy się cieszyć z dwóch medali, piątek czyli najpiękniejszy polski dzień igrzysk, kiedy zdobyliśmy dwa złote medale: Adrian Zieliński w podnoszeniu ciężarów i Tomasz Majewski w pchnięciu kulą, wyścigi finałowe w żeglarstwie, trzy złote medale najszybszego człowieka świata Bolta oraz świetne występy Blake, Rudishy, Faraha, Eatona, Felix czy w końcu Lavillenie w skoku wzwyż oraz oczywiście srebro dla Anity Włodarczyk. Cieszy mnie także rozstrzygnięcie w finale piłkarskim, w którym wygrał Meksyk.
13.08.2012 02:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #47
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
(13.08.2012 12:01 PM)michal91d napisał(a):  Chyba to były pierwsze Igrzyska, podczas których z tak dużym zainteresowaniem śledziłem ceremonie otwarcia i zamknięcia.

Dokładnie! Icon_smile A pomyśleć, że w ostatnim momencie zdecydowałem się na oglądanie. Początkowo ceremonii zamknięcie miałem nie oglądać, ale na szczęście nie popełniłem tego błędu.

A co z igrzysk pamiętam? Hmm... O tym może napiszę coś więcej w najbliższym czasie. : )

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
13.08.2012 03:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #48
RE: Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012
Największe plusy tych igrzysk to oczywiście postawa wspomnianych przez Piotrka duetu badmintonistów Zięby i Mateusiaka, pingpongistki Natalii Partyki oraz plażowego duetu Fijałek (jeden z angielskich komentatorów przy prezentacji przeczytał nazwisko reprezentanta Polski: "Fidżałek") i Prudel. Choć nie awansowali do strefy medalowej to właśnie ich postawa wzbudzała we mnie największą sympatię. Plaże powinny się teraz zaroić od ich naśladowców.
A teraz siatkarze. Teraz widać że szczyt formy przyszedł za wcześnie. Od początku olimpiady, a już na pewno od czasu od czasu bułgarskiego lania w drugim meczu wiedziałem, że nasza olimpijska kariera zakończy się na ćwierćfinale. W sofijskim finale LŚ zabrakło takich tuzów jak Włosi czy Rosjanie, i to głównie dzięki ich nieobecności Polacy wygrali finałowy turniej w stolicy Bułgarii. Amerykanie byli do ogrania również w Londynie co udowodnili w ćwierćfinale Włosi. Dwie czołowe drużyny tegorocznej LŚ zakończyły karierę na ćwierćfinale. Przypadek? Chyba jednak nie.
Lekkoatletyka. Tutaj na bieżni i poza nią królem był niepokonany Bolt. No i nie zawiódł kulomiot Tomasz Majewski, który jako jedyny Polak obronił zdobyte przed czterema laty złoto w Pekinie. No i Anita Włodarczyk.
O pływaniu nie napiszę bo wyczyny Phelpsa mnie nie ruszają.
Dobrze że można było oglądać olimpiadę także na internecie. To co oferowała "nasza" telewizja nie zadowalało mnie w pełni. Szkoda, że mało popularyzowane są mniej znane w Polsce takie dyscypliny jak taekwondo. To właśnie dzięki temu, że można było z każdej areny zmagań obejrzeć relację w sieci to był spory plus uniezależniający mnie od tego co serwują nam publiczne media. I dzięki temu też mogłem obejrzeć walki turnieju taekwondo, gdzie wiele pojedynków stało na dobrym poziomie. Dyscyplina ta jest obecna na olimpiadzie od 1992 roku, a do tej pory nie miałem możliwości obejrzeć ani jednej walki taekwondo w telewizji. Dzięki relacjom z sieci wreszcie mogłem poznać tę dyscyplinę
Podsumowanie:
30 miejsce w klasyfikacji medalowej 30 olimpiady i to wspólnie z... Azerbejdżanem, czyli krajem gdzie miała miejsce tegoroczna Eurowizja. Po raz trzeci nie została przekroczona magiczna bariera 10 medali. Nic dodać, nic ująć.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
13.08.2012 10:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Igrzyska Olimpijskie Beijing 2022 EVENo 104 3 334 20.02.2022 04:56 AM
Ostatni post: Miszon
  Igrzyska Olimpijskie Tokyo 2020 (2021) EVENo 132 3 817 08.08.2021 11:21 PM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  Zimowe Igrzyska w Soczi, 2014 prz_rulez 21 3 118 23.02.2014 10:29 PM
Ostatni post: michal91d
  Vancouver 2010 - Zimowe Igrzyska Olimpijskie saferłel 229 45 792 14.03.2010 01:38 AM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości