Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPGP notowanie 820
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 463
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #1
LPGP notowanie 820
Zmiana lidera - no tak tego należało się spodziewać. Również należało się spodziewać kto ten fotel przejmie, bo to chyba było jasne. Ale nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałem, że nie będzie to singlowe DAY BY DAY, ale utwór który tydzień temu debiutował pod angielskim tytułem ROUND AND ROUND. Niestety tym razem dałem się wyprowadzić w pole mediom dostarczającym informacje na temat muzyki pop w Korei. O wszystkim się zorientowałem dopiero w połowie minionego tygodnia, kiedy notowanie było już opublikowane. Nie chciałem specjalnie z tego powodu zmieniać pliku z notowaniem, więc postanowiłem, że błąd naprawię przy okazji następnego (to jest dzisiejszego) notowania, co niniejszym czynię zgodnie z trzecią zasadą listy NO MORE ENGLISH, która zakłada maksymalną eliminację angielskich tytułów i promocję utworów pod tytułami w językach ojczystych.
Co do nowości. Na pierwszy ogień T-ara, bo któżby inny. DAY BY DAY trochę mnie niestety zawiodło. Core Contents Media wybrało do promocji chyba najsłabszy utwór z płyty. Klimatem przypomina może CRY CRY z czwartego minialbumu BLACK EYES (DAY BY DAY jest szósty w dorobku grupy), ale jest od niego wyraźnie słabszy - brakuje mi tutaj jakiegoś spoiwa co sprawiałoby że odbierałbym utwór jako jedną sensowną całość. Lepsze moim zdaniem są utwory TTEONAJIMA i SARANGNEOLI co znalazło odzwierciedlenie w notowaniu, obydwa mają szanse na wysokie pozycje w czołowej 11.
Trzy miesiące temu kiedy na pozycji lidera LOVEY DOVEY zostało zastąpione przez VOLUME UP 4minute, zastanawiała mnie jedna rzecz. Czy T-arze uda się pobić rekord DJ Bobo jeżeli chodzi o czas spędzony na najwyższej pozycji? Bowiem po notowaniu 804 z 9 kwietnia koreańska grupa i szwajcarski DJ były notowane po 58 razy na pozycji lidera. Na odpowiedź twierdzącą na to pytanie nie trzeba było czekać długo bo jedynie trzy miesiące.
Ponadto powroty dwóch czołowych żeńskich zespołów koreańskich, czyli 2NE1 oraz So Nyeo Shi Dae. 2NE1 zdecydowały się jedynie na wydanie singla po czym wyruszają w trasę koncertową. So Nyeo Shi Dae po raz kolejny testują swoje możliwości w Japonii zanim wydadzą nową płytę w Korei. PAPARAZZI nowy japoński singiel grupy zapewne pojawi się również w Korei, ale dopiero po jakimś czasie, zapewne przy okazji promocji nowego albumu, który pojawi się prawdopodobnie jesienią tego roku. No i na deser nowy kawałek Hello Venus sprawczynie największej niespodzianki tego roku jaką było znalezienie się na pozycji lidera debiutującego na rynku zespołu.


[Obrazek: f40b043a708fd931.jpg]

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.07.2012 10:31 AM przez kolej_grzesiek.)
08.07.2012 11:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 463
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #2
RE: LPGP notowanie 820
[Obrazek: f089f9e4b3263215.jpg]

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
08.07.2012 11:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: LPGP notowanie 820
Alinaaaaaaa! Cieszę się bardzo!
09.07.2012 12:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 695
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
RE: LPGP notowanie 820



























[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
12.07.2012 02:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
NordicBoy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 469
Dołączył: Mar 2010
Post: #5
RE: LPGP notowanie 820
(09.07.2012 12:16 AM)prz_rulez napisał(a):  Alinaaaaaaa! Cieszę się bardzo!

Jaaap! Ja również! Icon_smile

" ...og lev som skulle du dø i dag..." Icon_smile

http://mathsflights.blogspot.com/ Fotorelacja ze Sztokholm (5-7.09.2012)
13.07.2012 10:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości