Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
Richard Hawley - Down in the Woods - Richard Hawley to legendarna postać brytyjskiej sceny rockowej i aż dziw bierze, że ''Down in the Woods'' to jego dopiero drugi solowy przebój na mojej liście. Pierwszy gitarzysta epoki britpopu, członek epizodycznej (acz bardzo przyjemnej) formacji Longpigs oraz wieloletni kolaborator Pulp przygotował w tym roku swój siódmy studyjny krążek, z którego drugim singlem Parlophone uczyniło ''Down in the Woods''. Ten wyboisty numer nabity jest space-psychodelicznym prochem, wpędzającym w ruch spiralny refren oraz dodającym piosence niebywałego przyśpieszania. Do tej pory prace Hawleya nigdy nie cechowały się tak agresywnym, wręcz noise'owym warsztatem, za pomocą którego starał się zdobyć uznanie publiczności. To raczej muzyk stawiający na roznegliżowane, dream-popowe kołysanki dla dorosłych. Album ''Standing on the Sky's Edge'' wiele w tym temacie zmienił i ''Down in the Woods'' najprawdopodobniej nieprzypadkowo znalazło się na małej płytce. Nie tylko zawiera w sobie esencje nowego nagrania, ale też pokazuje jak wszechstronnym gitarzystą jest Hawley.

Pet Shop Boys - Winner - Nowe PSB. I znów trzeba zmieniać w głowie ''fabryczne ustawienia'', żeby przestawić się na nowe częstotliwości-twórczości. Znów nie ma powtórki z rozrywki. ''Winner'' najpierw zaskoczył in minus, tak dla zasady, bowiem nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek od razu polubił nową propozycję od tandemu Tenant/Lowe (taka przypadłość fana). Następnie zaskoczył....ponownie in minus, a główny zarzut wiązał się z dosyć banalnym (choć nie głupim) pro-olimpijskim tekstem, wydającym się kpić z IQ fanów duetu. Na sam koniec ''Winner'' przeszedł jeszcze przez etap marudzenia dot. partykularnego miksu wokali oraz relatywnie ''bezpiecznej'' produkcji pozbawionej iskry grożącej zaprószeniem pożaru. I kiedy zdążyłem już napisać na OF, że go nienawidzę (to u mnie normalne, moi pet-koledzy nawet na to nie reagują), wtedy właśnie doszedłem do etapu odczuwania stopniowo narastającej przyjemności związanej z kolejnymi kontaktami. Podejrzewam, że ''Winner'' był kandydatem do tytułu oficjalnej piosenki Igrzysk w Londynie, lecz tytuł nie był w tym wypadku proroczy. Do innego nagrania, ''Down in the Woods''', nakręcono już nawet teledysk, lecz zaproszenie grupy na ceremonię zamknięcia IO zmieniło strategię. No właśnie. Czy ''Winner'' to pierwszy singiel PSB? Taki klasyczny number one? Na papierze tak, chociaż dla mnie pełni funkcję sportowego hymnu, który po czasie zostanie dodany do reszty ''Elysium'' i niekoniecznie jest reprezentatywny. ''Piosenka okolicznościowa'' ma swoje wymagania i motywacyjno-podbudowujący tekst z pewnością stanowi jedno z nich. Niemniej, zarówno most (czyli absolutny trademark grupy), jak i ostatnie kilkadziesiąt sekund są niepowtarzalne w ujęciu Pet Shop Boys. Po kilku spinach zaczyna wkręcać niesamowicie. Szkoda tylko, że medialni chłopcy z Muse zagarnęli ten olimpijski ogień dla siebie. Myślę, że ''Winner'' umiałby lepiej zatroszczyć się o podsycanie płomienia. Pozytywnym sygnałem jest natomiast wykorzystanie kawałka w spocie podsumowującym tegoroczny ''Wimbledon''. I jest jeszcze wspomnienia ceremonia zamknięcia IO. Kilka miliardów ludzi przed telewizorami...i sierpniowy singiel numer 2....tzn. 1 Icon_smile

Charlie XCX - You're the One - Charlie XCX kilkukrotnie balansowała u mnie na granicy wejścia do podstawowego notowania, ale zawsze brakowało jej skutecznego argumentu, który mógłby ostatecznie przeważyć szalę na korzyść czy to ''Nuclear Season'' czy ''Stay Away''. Te piosenki były bardzo obiecujące, ale jednocześnie z perspektywy kilkunastu tygodni stawały się tylko zwiastunem tego, co w końcu wychwyciłem w jej najnowszym singlu z EP o tym samym tytule. Bo Charlotte Aitchison to wyjątkowo zagmatwana postać. Trudna do słuchania dla kogoś, kto chciałbym we współczesnym popie w prosty i nie budzący wątpliwości sposób oddzielić ziarno od plew. Wydaje się bowiem akceptować pewne utarte, powszechnie stosowane w popchartsach modele komponowania oraz promocji, a z drugiej strony nie możemy się dziwić, że ktoś otagował jej styl jako ''dark pop''. ''You're the One'' to dobry przykład. Utwór od początku do końca przeprowadzany jest wzorcowo, posiada romantyczny tekst, wokale są - jak to mawiam - ''zaangażowane'' i pełne żarliwości (strasznie mocny ma dziewczyna głos). Drugie dno stanowią detale. Ciężki electropopowy bas, fantastyczne klawiszowe pasaże, które kojarzą się z ambient-dubowym stylem One Dove (generalnie następuje głęboki wdech lat 90.) oraz mnóstwo przestrzeni, mnóstwo pojemności, czegoś niezwykle rzadkiego w nowoczesnej muzyce rozrywkowej. Jednym słowem - ''You're the One'' nigdzie się nie śpieszy. Nie ma presji sprasowania melodii do dwóch minut i pięćdziesięciu sekund. Utwór jest absolutnie kompletny. Dołączam oficjalnie do grona fanów.

Spiritualized - Little Girl - Nadejście tego singla ogłosiłem kilka dni temu w stworzonym na takie potrzeby dziale, tak więc niekoniecznie musi Was dziwić akurat ten wybór z albumu ''Sweet Heart Sweet Light''. Zresztą, czy znając moje zamiłowanie do twórczości J.Pierce'a ktokolwiek mógłby dziwić się dobrej formie jego projektu na liście? Kandydatów wszak było sporo, aby objąć spuściznę po niedawno oddelegowanym do archiwum ''Hey Jane'' i prawdę powiedziawszy chyba ten ''oficjalny singlowy przełom'' przeważył na korzyść ''Little Girl''. Uważam, że lepszej kompozycji pod względem potencjału komercyjnego na całym ''Sweet Heart Sweet Light'' nie uświadczycie, co sugerowałoby, że należy zatroszczyć się o wpuszczenie tego cuda na playlistę Icon_wink To naprawdę pop w bardzo szlachetnym, tradycyjnym wydaniu. Utwór kipi pozytywną energią, słonecznym, post-beatlesowskim lenistwem i w bardzo bezpośredni sposób nawiązuje do brzmień lat 60. czy 70. Dodatkowego posmaku dodają wyjęte niczym ze starych płyt gitarowe solówki, orkiestrowe aranżacje oraz stojący na straży harmonii gospelowy chórek, nieodłączny towarzysz nagrań Spiritualized. Z czystym sumieniem wysłałbym ''Little Girl'' na szczyt list przebojów.

AP. PP. LT.

01. 02. 04. David Byrne & St. Vincent - Who

02. 03. 05. ∆ - Breezeblocks
03. 05. 06. Eight And A Half - Go Ego
04. 01. 07. Savages - Husbands
05. 08. 03. Purity Ring - Fineshrine
06. 11. 05. Wild Beasts - Loop The Loop
07. 25. 02. Porcelain Raft - Drifting In And Out
08. 22. 03. Fiction - Careful
09. 04. 07. Scissor Sisters - Somewhere
10. 14. 05. Lemonade - Neptune

11. 07. 06. Twin Shadow - Five Seconds
12. 06. 08. Little Boots - Headphones
13. 13. 05. Society - All That We've Become
14. 27. 06. The Vaccines - No Hope
15. 09. 04. Hot Chip - Don't Deny Your Heart
16. 17. 03. Savages - Flying To Berlin
17. 12. 07. Saint Etienne - When I Was Seventeen
18. 10. 09. Ronika - In Side Out
19. 16. 06. Slowdance - Boyfriend
20. 31. 03. Django Django - Waveforms

21. 19. 11. Dum Dum Girls - Caught In One
22. NE. 01. Richard Hawley - Down In The Woods
23. 20. 11. The Beach Boys - That's Why God Made The Radio
24. 21. 04. Rufus Wainwright - Rashida
25. 39. 02. Beach House - Wild
26. 30. 03. The Smashing Pumpkins - My Love Is Winter
27. 18. 12. Ultravox - Brilliant
28. 41. 06. Wilco - Dawned On Me
29. NE. 01. Pet Shop Boys - Winner
30. NE. 01. Charlie XCX - You're The One


31. 28. 04. iamamiwhoami - goods
32. 42. 02. Little Dragon - Sunshine
33. 15. 08. The Tallest Man On Earth - 1904
34. 34. 02. Dead Can Dance - Amnesia
35. 23. 10. Garbage - Sugar
36. 33. 13. Killing Joke - Colony Collapse
37. 24. 09. Spector - Celestine
38. NE. 01. Spiritualized - Little Girl
39. 26. 11. Purity Ring - Obedear
40. 29. 10. Analogue Monsta - Time To

41. 37. 08. Doldrums - Jump Up
42. 32. 09. Summer Camp - Better Off Without You
43. 47. 14. Screaming Females - Expire
44. 38. 14. Liars - No. 1 Against The Rush
45. 43. 18. Rufus Wainwright - Out Of The Game
46. 40. 23. Django Django - Hail Bop
47. 35. 09. SpaceGhostPurrp - No Evidence
48. 44. 11. KO KO - Float
49. 63. 07. Yeasayer - Henrietta
50. 54. 25. Chairlift - Amanaemonesia
51. 36. 14. John Maus - No Title (Molly)
52. 45. 17. Grimes - Circumambient
53. 46. 17. Masquer - A Crush
54. 49. 16. TRUST - Dressed For Space
55. 53. 15. Hot Chip - Flutes
56. 51. 14. Dirty Projectors - Gun Has No Trigger
57. 48. 10. Metric - Youth Without Youth
58. 50. 12. St. Vincent - Krokodil
59. 52. 13. Frankie Rose - Know Me
60. 60. 08. Passion Pit - Talk A Walk
61. 55. 09. Monika Brodka - Varsovie
62. 57. 13. Art Imperial - Cult Of Love
63. 56. 12. Little Boots - Every Night I Say A Prayer
64. 58. 12. Hundred Waters - Boreal
65. 59. 13. 2:54 - Wait/Awake
66. 62. 17. Tindersticks - This Fire Of Autumn
67. 64. 19. Cave Birds - In Love From Afar
68. 65. 18. Ronika - Automatic
69. 67. 15. Ladyhawke - Anxiety
70. 61. 15. Garbage - Battle In Me

Z listy wypadły:

z 66 - Garbage - Blood For Poppies - po 17 tyg. (max: 1)
z 68 - Magic Wands - Space - po 21 tyg. (max: 2)
z 69 - Keane - Disconnected - po 15 tyg. (max: 2)
z 70 - School Of Seven Bells - Scavenger - po 20 tyg. (max: 8)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.07.2012 11:39 PM przez saferłel.)
08.07.2012 11:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
Keane i Garbage - moje dwa numery jeden Icon_wink A teraz oba wylatują... W sumie dość szybko jak na poziom zachwytów na początku, zwłaszcza w przypadku "Blood For Poppies". I co się okazało? U mnie "Blood For Poppies" wciąż w pierwszej dwudziestce Icon_biggrin
A za tydzień szykują się kolejne wyloty moich faworytów...
Charlie XCX mnie cieszy, ale wiesz, że czekam też ina Iconę Pop Icon_smile
09.07.2012 12:15 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #3
RE: DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
To jest aż dziwne, ale wcześniej nie widziałem żadnego notowania tej listy Icon_redface
Te piosenki lubię:
12. 06. 08. Little Boots - Headphones
14. 27. 06. The Vaccines - No Hope
17. 12. 07. Saint Etienne - When I Was Seventeen

21. 19. 11. Dum Dum Girls - Caught In One
23. 20. 11. The Beach Boys - That's Why God Made The Radio
27. 18. 12. Ultravox - Brilliant

37. 24. 09. Spector - Celestine

57. 48. 10. Metric - Youth Without Youth
61. 55. 09. Monika Brodka - Varsovie
63. 56. 12. Little Boots - Every Night I Say A Prayer
65. 59. 13. 2:54 - Wait/Awake
70. 61. 15. Garbage - Battle In Me
09.07.2012 12:52 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 125
Dołączył: Dec 2014
Post: #4
RE: DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
saferłel napisał(a):05. 08. 03. Purity Ring - Fineshrine
Czy to czasem nie najlepszy ich wynik u Ciebie?
saferłel napisał(a):06. 11. 05. Wild Beasts - Loop The Loop
Miło że nie zapominasz o tym albumie.
saferłel napisał(a):49. 63. 07. Yeasayer - Henrietta
Dobry ruch, wreszcie ktoś docenił ten kawałek.

A gdzie nowy Blur? Icon_wink
09.07.2012 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
thestranglers napisał(a):A gdzie nowy Blur? Icon_wink
Zbyt słaby, nie będzie.

thestranglers napisał(a):Czy to czasem nie najlepszy ich wynik u Ciebie?
Nie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.07.2012 04:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
po takim opisie (a właśnie, dawno już nie pisałem, że uwielbiam Twoje plastyczne opisy muzyki Icon_smile2 ) spodziewam się nowego PSB w najściślejszej czołówce jeszcze przed startem Igrzysk Icon_smile2. no i proszę, jaki piękny okres - Ty masz nowe Garbage i PSB, a ja Offspring i Serja Icon_wink2.
10.07.2012 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
ku3a napisał(a):no i proszę, jaki piękny okres - Ty masz nowe Garbage i PSB, a ja Offspring i Serja Icon_wink2.
To tylko teoria.

Garbage już mi się znudziło. Płyty praktycznie nie słucham, utwory, jak widać, lecą na łeb na szyje. Planuję ewentualnie wrzucić jeszcze jakiś oficjalny singiel i na tym chyba skończymy. Liczę na ''Control'', 99%-owy amerykański singiel. Okazało się, że w UK wydają 30 lipca ''Big Bright World'', co uznałem za ponury żart :/ Oby tylko nowy teledysk, kręcony w bólach przez ostatni miesiąc, nie był przygotowany właśnie pod ten kawałek, bo wtedy naprawdę się pogniewamy i może w ogóle nie uświadczycie nowego G na DLP Icon_razz2 Ostatnią szansą będzie jesienna EP, o ile jej wydanie dojdzie do skutku.

Co do PSB, to ''Winner'' jest bardzo wkręcający i byłby wspaniałym olimpijskim hymnem (co nie znaczy, że jest piosenką 5/5, o nie, to dwie różne sprawy), lecz po albumie oczekuje czegoś zupełnie innego. Wydawca w USA napisał o ''Elysium'': ''warm and deep electronic sound'', czyli taneczny klimat ''Yes'' odchodzi raczej do lamusa. Eventowy ''Winner'' dodaje pikanterii, jednak ten okres nazwałbym raczej ''pełnym nerwów i spekulacji'' (dobrze, że wszystko wyładowuję na OF Icon_razz2) niż ''pięknym'' Icon_wink Dadzą radę, chociaż pewnie trzeba będzie wybrać między ''critical acclaimed'' a czterema singlami w top 5 DLP Icon_wink Tak jak za najlepszych czasów.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.07.2012 07:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
saferłel napisał(a):Garbage już mi się znudziło.
No właśnie widzę... a tyle było z Twojej strony entuzjazmu Icon_sad
10.07.2012 07:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
saferłel napisał(a):wtedy naprawdę się pogniewamy i może w ogóle nie uświadczycie nowego G na DLP Icon_razz2
no ej! nie rób nam tego Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Co do PSB
ja na razie słyszałem raz, więc jeszcze nie mam zdania. czy byłoby lepsze od "Survival" to też ciężko mi mówić, ale póki co nowy Muse wydaje mi się zbyt patetyczny.
11.07.2012 09:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
Ach, "zbyt patetyczny"... Uwielbiam taką krytykę, prawie tak samo jak "kiczowaty" Icon_razz2
11.07.2012 11:16 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
Ale to jest prawda. Muse grubo przesadziło w tym temacie. Przedłożyli puste efekciarstwo nad dobrą melodię. Wydaje się, jakby ''Survival'' ważył z 200 kg. Zaraz zejdzie na zator. Nawet mój współlokator nazwał ten kawałek ''odrażającym'' Icon_wink Mi się tam podoba jedynie pierwsze kilkadziesiąt sekund, bo brzmi zupełnie nie jak współczesnej Muse Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2012 11:21 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
RE: DLP - Notowanie 291 (07.07.12)
Hmm... Pozwolisz, że przesłucham jeszcze raz, od początku do końca? Icon_wink2
11.07.2012 04:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości