Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Berryz Koubou - Be genki (Naseba naru!)
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Berryz Koubou - Be genki (Naseba naru!)
[Obrazek: cover1.jpg]

Co prawda singiel wyszedł już trzy miesiące temu, to, pomimo sporego zainteresowania muzyką azjatycką tutaj, został olany na forum. (No, ja w sumie też przypomniałem sobie o nich dopiero dzisiaj Icon_wink ) W sumie nie jest to aż tak dziwne - na liście Oricon nigdy nie miały singla w pierwszej Trójce, a na liście albumów tylko jeden z nich fuksem dostał się do pierwszej dziesiątki. Właściwie, gdyby nie szczęście i trafienie na ich "Koi no jubaku" w jpopsuki.tv (a dodam, że oglądałem tę telewizję tylko kilka razy w życiu), to nie zwróciłbym na nich uwagi - choć pewnie i tak przesłuchałbym je przy którejś paczce z Oricon Chart.

Tymczasem, to bardzo ciekawy zespół. Wykonują one wesołą muzykę, która, z jednej strony, zawiera elementy rdzennie japońskie, co - poza enki - nie jest zbyt częste, z drugiej - jest inspirowana latami siedemdziesiątymi, o czym dobitnie świadczy ich cover sprzed czterech lat o dziwnie znajomym tytule "Dschingis Khan"...



26.06.2012 05:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Berryz Koubou - Be genki (Naseba naru!)
Całkiem dobre melodyjnie, przypomina mi devo Icon_razz2 Szkoda, że całokształt jest taki infantylny i mam wrażenie, jakby to była muzyka dla umysłowo chorych. Za dużo tej słodyczy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.06.2012 05:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości