Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LAUREACI 2011
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
RE: LAUREACI
Szymek79 napisał(a):Dałeś dobry przykład z Metallicą ale zmiana stylu to moim zdaniem nie zawsze poddanie się komercji w złym znaczeniu tylko ewolucja bo jaki sens jest w nagrywaniu tego samego tylko pod innym tytułem nie wiem
To był konkretny przypadek, który wadził fanom Metallici. Ja jestem pierwszy w kolejce, który lubi jak zespół się zmienia, o ile to zmiany pożądane Icon_wink (tak, hehe, łatwo powiedzieć). Chociaż niektórzy nie muszą aż tak bardzo szukać nowych wyzwań, żeby brzmieć dobrze. Zależy od specyfiki, od gatunku jaki się uprawia itd...

Tomek - jedź na offa, jedź! Ja na Openerze w tamtym roku byłem tylko w jeden dzień. Nie mogliśmy się spotkać na The National Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.06.2012 12:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #42
RE: LAUREACI
saferłel napisał(a):Ja jestem pierwszy w kolejce, który lubi jak zespół się zmienia, o ile to zmiany pożądane
Czasem trzeba uszanować już odwagę twórców, że wspomnę tu "Zooropę" czy "In This Light And On This Evening". Zmienili się bo chcieli coś nowego, nie chcieli odcinać kuponów. Pamiętam ile to było przy tej pierwszej dąsań, kręcenia nosem, że co to ma być i w ogóle, a po latach podchodzimy już spokojnie do tego i wielu lubi i takie U2. Przy okazji polecam sobotnie, pierwsze już wakacyjne wydanie Historii Teledysków Icon_wink
saferłel napisał(a):Ja na Openerze w tamtym roku byłem tylko w jeden dzień.
Ja też byłem jeden dzień, ten jedyny letni dzień Icon_wink
saferłel napisał(a):Tomek - jedź na offa, jedź!
No bym pluł sobie w brodę że nie skorzystałem z możliwości poznania dwóch Forumowiczów Icon_smile myślę jeszcze który wybrać dzień, na pewno piątek albo sobota... Metronomy czy The Antlers, tak się teraz waham..
26.06.2012 01:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
RE: LAUREACI
Ja bardzo lubię ''Zooropę''. Jedna z ich najlepszych Icon_smile

Hmmm, no dylemat jest. Możesz sprawdzić nasze (moje i Marcina) rozpiski na poszczególne dni. Ja sądzę, że chyba 1 dzień jest najlepszy. Grają rewelacyjne debiutantki z Savages, jest co robić po północy nawet (Scott, Palaces) i gra Mazzy Star, którzy w sumie objawili się jako mój najważniejszy koncert tegorocznej edycji.....no i Metronomy jest Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.06.2012 01:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
RE: LAUREACI
Problem polega chyba na rozumieniu pojęcia komercyjny. W sumie to bardzo płynne pojęcie. Dla mnie to kwestia podejścia do muzyki. Jeżeli wykonawca chce się wpisać w panujące trendy w celu osiągnięcia sukcesu i udaje mu się osiągnąć to dla mnie jest artystą komercyjnym. Jeżeli natomiast idzie swoją drogą realizując swoją koncepcję artystyczną i to jest jego podstawowym celem to nawet jeżeli osiągnie sukces nie jest dla mnie artystą komercyjnym. Natomiast jeżeli chcąc utrzymać się na szczycie tracą ambicje i zaczynają nagrywać tak jak im się wydaje że publiczność oczekuje stają się wykonawcami komercyjnymi (inna sprawa, że niektórzy na tym tracą i osobowość i popularność). Może też być i tak (chociaż nieczęsty to przypadek), że artysta komercyjny zaczyna poszukiwać własnego oblicza i przestaje być (przynajmniej dla mnie) komercyjny. Może napiszę o Beatlesach bo dla mnie był to zespół przez kilka lat typowo komercyjny i przestało im to wystarczać. Zaczęli poszukiwać, eksperymentować i popchnęli muzykę niesamowicie mocno do przodu.
26.06.2012 09:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #45
RE: LAUREACI
AUTOREM TEKSTÓW ROKU wśród artystów ze świata została

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTDBFozP2bLgoRceI9Fpqu...dDHXpb-vlA]

Adele
27.06.2012 11:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #46
RE: LAUREACI
AUTOREM TEKSTÓW ROKU wśród artystów polskich została

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQYeNtRx0bjteFXKighXog...OTGrPs1vUT]

Kasia Nosowska
27.06.2012 11:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #47
RE: LAUREACI
PŁYTĄ ROKU w kategorii HIP-HOP/R&B wśród artystów ze świata jest

[Obrazek: 4_album_-_Beyonce.jpg]

Beyonce - 4
27.06.2012 11:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #48
RE: LAUREACI
PŁYTĄ ROKU w kategorii HIP-HOP/R&B wśród artystów polskich jest

[Obrazek: 3764907.jpg]

Fisz Emade - Zwierzę Bez Nogi
27.06.2012 11:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #49
RE: LAUREACI
PŁYTĄ ROKU w kategorii DANCE/ELEKTRONIKA wśród artystów ze świata jest

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRZ9rq6tp_XXr4sRl2NDaM...jvX1rBIn28]

Foster The People - Torches
27.06.2012 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #50
RE: LAUREACI
PŁYTAMI ROKU w kategorii DANCE/ELEKTRONIKA wśród artystów polskich

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcThvw2VaSErdaBgvwu4Jqp...g1EdKzk5oA]

Baaba Kulka - Baaba Kulka

i

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRyR7nI6hvBB24HAj1DdeI...6GiBoYOxYX]

MaRina - HardBeat
27.06.2012 11:28 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #51
RE: LAUREACI
kajman napisał(a):Może też być i tak (chociaż nieczęsty to przypadek), że artysta komercyjny zaczyna poszukiwać własnego oblicza i przestaje być (przynajmniej dla mnie) komercyjny.
Ja w sposób bardzo prosty podchodzę do tego zagadnienia, pomijając przypadek Gotye. Podoba mi się lub nie, jest kiepskie lub nie. Foster the people są fenomenem, bo pojawił się praktycznie na każdej liście na tym forum i uważam, że na ten sukces w pełni zasłużyli (swoją drogą największy ich przebój - Pumped up kids prezentuje się dosyć przeciętnie na płycie), Mogą sprzedać miliony płyt, jeśli jest dobre i mi się podoba - kupuję to. Ale wiem też, że przez brak dobrej, ba jakiekolwiek promocji dobre płyty przepadają, choć bywają znacznie lepsze, bardziej przebojowe, chwytliwe, fajne etc. Przyzwyczaiłem się do tego stanu rzeczy.
kajman napisał(a):Problem polega chyba na rozumieniu pojęcia komercyjny. W sumie to bardzo płynne pojęcie. Dla mnie to kwestia podejścia do muzyki. Jeżeli wykonawca chce się wpisać w panujące trendy w celu osiągnięcia sukcesu i udaje mu się osiągnąć to dla mnie jest artystą komercyjnym. Jeżeli natomiast idzie swoją drogą realizując swoją koncepcję artystyczną i to jest jego podstawowym celem to nawet jeżeli osiągnie sukces nie jest dla mnie artystą komercyjnym. Natomiast jeżeli chcąc utrzymać się na szczycie tracą ambicje i zaczynają nagrywać tak jak im się wydaje że publiczność oczekuje stają się wykonawcami komercyjnymi (inna sprawa, że niektórzy na tym tracą i osobowość i popularność). Może też być i tak (chociaż nieczęsty to przypadek), że artysta komercyjny zaczyna poszukiwać własnego oblicza i przestaje być (przynajmniej dla mnie) komercyjny. Może napiszę o Beatlesach bo dla mnie był to zespół przez kilka lat typowo komercyjny i przestało im to wystarczać. Zaczęli poszukiwać, eksperymentować i popchnęli muzykę niesamowicie mocno do przodu.
to chyba najlepiej ujmuje problem w moim przekonaniu.
saferłel napisał(a):Tomek - jedź na offa,
myślę, że Tomek już podjął decyzje Icon_smile

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
27.06.2012 11:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 444
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #52
RE: LAUREACI
thestranglers napisał(a):PŁYTĄ ROKU w kategorii DANCE/ELEKTRONIKA wśród artystów ze świata jest
Foster The People - Torches
Icon_eek to chyba jakiś żart

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
27.06.2012 11:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
RE: LAUREACI
Nie wiem czy żart, ale rywali mieli takich sobie, dosyć mało popularnych na forum, raczej skupionych wokół jednostek (Blake, Woon). Poza tym Nero pewnie dla wielu wydało się projektem kompletnie anonimowym (fakt ich nominacji jest już niczym zwycięstwo), M83 miało popularnego singla, ale stawiam 10zł, że mało kto (powiedzmy mniej niż 5-6 osób na forum) przesłuchalo ten LP w całości (więc jak tu walczyć o tytuł PŁYTY w danej kategorii), a Foster the People....no właśnie, oni wydali się najbardziej przystępni Icon_smile

Może w kategorii ''alternatywna płyta'' też wygrają Icon_biggrin? To by zmusiło mnie do odejścia z mycharts.pl za tzw. błąd śmiertelny i przypisanie ich do tego bardziej medialnego popu Icon_wink Ale tam pewnie wygra, równie ''zasłużona'' dla tej kategorii Florence...ekhm.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.06.2012 04:18 PM przez saferłel.)
27.06.2012 04:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 444
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #54
RE: LAUREACI
saferłel napisał(a):Nie wiem czy żart, ale rywali mieli takich sobie, dosyć mało popularnych na forum, raczej skupionych wokół jednostek (Blake, Woon). Poza tym Nero pewnie dla wielu wydało się projektem kompletnie anonimowym (fakt ich nominacji jest już niczym zwycięstwo)
no ja głosowałem na NeroIcon_wink, "Promises" zaczyna zdobywać Amerykę więc może więcej ludzi pozna co to.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
27.06.2012 04:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
RE: LAUREACI
Szymek79 napisał(a):no ja głosowałem na NeroIcon_wink
Całkiem przyzwoity wybór, taka wariacja na temat Prodigy z elementami współczesnych electro-brzemień, które zaczynają być w cenie na szerszym rynku. No ale tak jak wspomniałem, dla mnie sensacyjna nominacja.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.06.2012 04:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #56
RE: LAUREACI
Cieszy wygrana "Czwórki" Beyonce Icon_smile To naprawdę jeden z najlepszych czarnych krążków zeszłego roku, zdajcie się na moją fachową opinię Icon_mrgreen
No i Brodka z "Krzyżówką dnia" - tam rozstrzygnięcie nie mogło być inne! Najlepszy polski klip roku. Gotye dla przeciwwagi przemycił słaby klip na bazie popularności piosenki, ale trudno.

Nie wiem od kiedy Foster the People są Dance/Elektroniką? Ja bym powiedział, że to indie popik, ale było zawczasu filtrować zgłaszane propozycje przez gatunki, a nie się dziwić, że potem młodzież głosuje Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.06.2012 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 390
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
RE: LAUREACI
(27.06.2012 11:31 AM)dziobaseczek napisał(a):  Foster the people są fenomenem, bo pojawił się praktycznie na każdej liście na tym forum
No nie wiem czy można użyć określenia praktycznie na każdej liście jeżeli nie było ich na co najmniej: pięciu listach cały czas aktywnych na tym forum, dwóch listach, które zakończyły swój pobyt tutaj do kwietnia i jednej, która była prawie do końca 2011.
(27.06.2012 07:25 PM)aaktt napisał(a):  Nie wiem od kiedy Foster the People są Dance/Elektroniką?
Jedyne skojarzenie z tą muzyką to jest właśnie elektronika. Nota bene, chociaż głosowałem w tej kategorii to nie na Fostera, a min na płytę, która jak dla mnie jest zdecydowanie mniej elektroniczna (i kompletnie nie dance) niż Fosterzy.
27.06.2012 08:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #58
RE: LAUREACI
aaktt napisał(a):Nie wiem od kiedy Foster the People są Dance/Elektroniką? Ja bym powiedział, że to indie popik
kajman napisał(a):Jedyne skojarzenie z tą muzyką to jest właśnie elektronika.
Obaj macie rację. Wpisują się po prostu w miano "indietronica" Icon_wink
Jako że ta kategoria wzbudziła tyle kontrowersji to ja wyrażę jeszcze żal że zabrakło nawet w nominacjach miejsca na tak zacne albumy jak "Gravity The Seducer", "Feel It Break", czy chociażby "The English Riviera"...
28.06.2012 10:39 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #59
RE: LAUREACI
Szymek79 napisał(a):to chyba jakiś żart
Kategoria to nie tylko dance, ale też elektronika, a Fosterzy jak najbardziej do niej pasują.
Zresztą proszę ich zostawić w spokoju, niech się cieszą z drugiej statuetki Icon_twisted
28.06.2012 12:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
RE: LAUREACI
Fakt. Płyt Ladytron i Metronomy można było się tutaj spodziewać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.06.2012 12:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości