Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
15 notowanie z 13.04.2008
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
A teraz uczta dla mnie.
Spodziewałem się, że to OK Computer najbardziej cię do siebie przekona, drugie miejsca dla IR to już jednak mała niespodzianka. Stawiałem, że conajmniej 2 płyty je prześcigną.
Miło mi widzieć moje ukochane The Bends na 3 pozycji. Znaczy to, że nie jest fanem muzyki dla emerytów jaką zdarzało się ostatnimi laty robić Radiohead Icon_razz2
Mój utwór wszechczasów Radiohead umieściłeś na 24 miejscu. Dobrze że się to 27 zmieścił ;] Za to nie ma świetnego Just Icon_razz2...a nie jest!! Już się bałem i zacząłbym się gniewać Icon_razz2 Ubóstwiam ten numer, a video to po prostu...no po prostu..kapitalny pomysł. Musisz kiedyś zobaczyć Icon_wink Dziwi mnie tylko, że do tej klasyfikacj płyty dołączyłeś EPKĘ My Iron Lung...i trochę chyba z braku miejsca Creep akustycznie dałeś na listę, właśnie z tej pozycji Icon_razz2 Równie dobrze, na drugim miejscu twojego topu mógłby być No Surprises live Icon_razz2. I czemu The Bends jest podpisane jako pozycja z My Iron Lung? No co ja mam tu pisać, w sumie wszystko znam doskonale, wszystkie piosenki lubię, które umieściłeś na tej liście piosenek....
Poleciłbym ci do przesłuchania jeszcze b-sidy, ale widzę, że zmęczony jesteś ;]

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.04.2008 12:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 137
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #22
 
Aro napisał(a):A to akurat powinienieś znać z NL 5
pewnie tak, ale tych utworów było pewnie coś około 400 i trudno tak spamiętać wszystkie te nie znane Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
14.04.2008 01:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #23
 
Tych nie lubię (na szczęście to ostatnia dziesiątka Icon_wink2
41 35 03 9-29-045 - Green Carnation
45 21 08 PUNK FREUD - Pink Freud

A tych co nie znam jest sporo Icon_redface2

.
14.04.2008 02:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #24
 
saferłel napisał(a):Hmm tym razem jako ostatni pisze komentarz, czyli zupełne przeciwieństwo sytuacji sprzed tygodnia.
Mam nadzieję, że nie będziesz ostatni. Icon_cool2
saferłel napisał(a):Nie znoszę pisać na drugiej strony, muszę kopiować sobie listę do postu i dopiero wtedy odpisywać, odpowiednio usuwają fragment który już opisałem.
Już kiedyś o tym pisałem. Na stronie głównej kliknij "Preferencje" i wybierz ilość postów na stronę. Ja mam 25.
saferłel napisał(a):Nie podoba mi się już w ogóle ta sytuacja na 1 miejscu.
Pozwolisz na kilka cytatów? Icon_wink2 Poprzedni numer jeden też Ci się nie podobał:
saferłel w 1 notowaniu napisał(a):Zaczynasz w moich oczach nie najlepiej, od słabej trójki Icon_razz2, ale potem jest tylko lepiej!
Ale przejdźmy do konkretów:
saferłel w 12 notowaniu napisał(a):Hmm ja tak narzekam na Groniec, to aż się boję ile się naliczysz tych ''razy'' ;]
Myślałem, że będzie tego więcej:
saferłel w 5 notowaniu napisał(a):Katarzyna Groniec nigdy niczym mnie nie zaskoczyła, tak samo jest w tym przypadku Icon_cry2
saferłel w 6 notowaniu napisał(a):Dybuk jest fajny, ale nadal nie jest to super silne nagranie, a z 10 lubie pare numerów ale jest tam słabe RDT lub też Groniec.
saferłel w 10 notowaniu napisał(a):Po za tym znów mało zmian w 10. Zmieniłbym lidera i może zaczął już wycofywać Metallice oraz Happysad (to najbardziej przereklamowany band dla mnie na świecie obecnie Icon_razz2)
saferłel w 11 notowaniu napisał(a):Nie chcę już tej twojej liderki Icon_wink Niech się zamieni chociażby z tym Mars Voltę.
saferłel w 12 notowaniu napisał(a):Skoro inni artyści powinni się ich obawiać, to może Groniec wreszcie ustąpi?
saferłel w 14 notowaniu napisał(a):Widzę, że Lao kompletnie tobą zawładnął i bardzo dobrze Icon_wink Liderka jednak nie do przebicia.
7 na 11 tygodnii. Icon_cool2 Icon_wink2
14.04.2008 05:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #25
 
saferłel napisał(a):Z drugiej strony i AMJ namnożyło się strasznie. Jak tak patrzę na kolejne miejsce i zespoły, które okupują je to tak sobie myślę, że dojdzie jeszcze do sytuacji, że 10 zespołów będzie miało po 5 piosenek na twojej liście ;]
Bardziej prawdopodobna wydaje misie sytuacja, że 5 artystów będzie miało po 10 utworów. Icon_cool2
saferłel napisał(a):Lata minęły od premiery ostatniego Toola, ale miło zobaczyć te lepsze fragmenty na twojej liście, bo akurat te najwyższe pozycje Tool z listy to moje ulubione ich numeryz ostatniego LP. Udało cię się trafić w moje gusta Icon_razz2
Spełnia zasady, więc jest. Cieszę się, bo nie często mamy podobne gusta.
saferłel napisał(a):Hydropiekło na 10...tylko?
O masz. W tamtym tygodniu się osunęło, a teraz tylko na 10. Icon_razz
saferłel napisał(a):Widzę, że pojawia się Raconteurs....to pewnie z nowej płyty, jeszcze jej nie znam na pamięć, ale pewnie tak....
Tak z nowej płyty. Trzeci utwór na płycie.
saferłel napisał(a):A najlepszy utwór na liście to Portishead. W dodatku to mój ulubiony zespół na liście.
No proszę. Widzę, że ocena mojej listy w związku z tym wzrosła. Icon_wink2
saferłel napisał(a):ZESPÓŁ...bo z wielką radością widzę jak awansowała moja ukochana Pj Harvey.
A narzekałeś, że kilka utworów wypadło. Mało, który artysta potrafi dłużej utrzymać na liście kilka utworów.
saferłel napisał(a):Tylko spadku Nude nie daruję....
Ja się cieszę, że w ogóle udało misie zmieścić.
14.04.2008 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #26
 
Yacy napisał(a):Nie lubię:
13 NN 01 10.000 DAYS (WINGS PART 2) - Tool
15 NN 01 ROSETTA STONED - Tool
33 NN 01 RIGHT IN TWO - Tool
i powiedzmy, że tu nie przepadam:
25 NN 01 THE DULL FLAME OF DESIRE - Björk
19 34 03 RUBEN'S TATOO - Songdog
Widzę, że w tym tygodniu obniżył się poziom mojej listy. Icon_wink2 Ale to i tak bardzo mało. Icon_smile2
Yacy napisał(a):nie znam:
40 NN 01 GIVE IT ALL AWAY - Sweet Noise
41 35 03 9-29-045 - Green Carnation
42 15 08 HUNT - Nest
Może kiedyś przyda misie ta informacja...
Yacy napisał(a):reszta ok. Icon_mrgreen
No to bardzo dobrze. Icon_smile2
14.04.2008 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #27
 
saferłel napisał(a):drugie miejsca dla IR to już jednak mała niespodzianka. Stawiałem, że conajmniej 2 płyty je prześcigną.
Pewnie gdyby były ujemne punkty za utwory, które misie nie podobają to byłoby tak jak mówisz. Wtedy wyprzedzili by ją The Bends i My Iron Lung.
saferłel napisał(a):Mój utwór wszechczasów Radiohead umieściłeś na 24 miejscu. Dobrze że się to 27 zmieścił ;]
To jest pozytywne podejście. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Ubóstwiam ten numer, a video to po prostu...no po prostu..kapitalny pomysł. Musisz kiedyś zobaczyć Icon_wink
Odpada. Mam nadzieję, że już nie zobaczę żadnego teledysku.
saferłel napisał(a):Dziwi mnie tylko, że do tej klasyfikacj płyty dołączyłeś EPKĘ My Iron Lung...i trochę chyba z braku miejsca Creep akustycznie dałeś na listę, właśnie z tej pozycji Icon_razz2
Była u ksch-a to ściągnąłem i przesłuchałem. Icon_wink2
saferłel napisał(a):I czemu The Bends jest podpisane jako pozycja z My Iron Lung?
Pewnie źle przekopiowałem z arkusza. Dzięki Tobie The Bends wyprzedziło In Rainbows. Icon_wink2
saferłel napisał(a):Poleciłbym ci do przesłuchania jeszcze b-sidy, ale widzę, że zmęczony jesteś ;]
Na tyle zmęczony, że daruje sobie stare Radiohead (oprócz 27-ki), ale jak wyjdzie nowa płyta to ją przesłucham.
14.04.2008 05:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
 
abd3mz napisał(a):Pozwolisz na kilka cytatów? Icon_wink2
Twoja lista, twoja działka... ale to mi wygląda na czepialstwo. Icon_razz
Zawsze jesteś taki skrupulatny?
14.04.2008 05:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #29
 
Drugi odcinek o Lao Che (daruję Wam historie personalne, bo to chyba nie jest takie ważne):
Cytat:(...)sekstet mógł spokojnie zabrać się do pracy nad pierwszym albumem. Praca następowała powoli, ze względu na ambicjonalne podejście muzyków i chęć stworzenia całości o konceptualnym charakterze. W tym czasie grupa zrobiła przedprodukcję całego materiału we własnym studio Schron; stroną produkcyjną materiału zajął się Warz. Podczas tej sesji objawił się całkowity obraz brzmienia pierwszej płyty zespołu, powstawały nowe utwory, rysowała się droga, którą Lao Che zrealizowało na debiutanckim albumie Gusła. W 2000 roku zespół podpisał kontrakt z firmą fonograficzną SP Records i między X 2000 a IX 2001, w Słabym Studio SP, zarejestrował 14 utworów. Realizacją nagrań zajął się Bogusławowicz.
Cytat:Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Na płycie Gusła, wszystko ma za zadanie oddać atmosferę zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Podano to w mieszance nowoczesnych brzmień co uatrakcyjnia i ujednolica charakter muzyki zespołu, która miałaby być sugerowana obecnemu słuchaczowi. Należy spodziewać się tekstów o charakterze archaicznym, wiele neologizmów i zapożyczeń z kultury wschodnich Słowian znalazło tutaj swoje miejsce. Jest to dziwny zlepek kulturowy, o dość ciemnym i tajemniczym koncepcie, związanym z Gusłami, czyli obrzędem wywoływania duchów. Całość zabrudzono wstawkami sampli, oraz szumami radiowymi co nadaje muzyce oryginalnego charakteru. Jest to autentyczna i niecodzienna płyta, która powinna zainteresować słuchaczy szukających w muzyce czegoś więcej niż rytmu i melodii.
Cytat:Pomysł na drugą płytę zespołu Powstanie Warszawskie pojawił się już podczas końcowego etapu prac nad płytą Gusła. Przez długi czas dojrzewał i nabierał kształtów. W połowie 2003 roku zespół zaczął tworzyć muzykę, która ma dzwierciedlać 10 obrazów (najbardziej znamiennych dla tego zrywu wydarzeń). Płyta została nagrana w wyposażonym w stare sprzęty studio Obuh. Do nagrań użyto przede wszystkim starych mikrofonów pamiętających lata 60-tę czy nawet lata 30-ste. Płyta Powstanie Warszawskie ukazuje się nakładem wytwórni ARS MUNDI w marcu 2005 roku.
14.04.2008 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #30
 
1981 napisał(a):Twoja lista, twoja działka... ale to mi wygląda na czepialstwo. Icon_razz
Zgadzam się! Ale myślę, że to jest sympatyczne czepialstwo. [Mam nadzieję, że saferłel tż tak to odbierze...]
1981 napisał(a):Zawsze jesteś taki skrupulatny?
Nie. Icon_smile2
14.04.2008 05:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
abd3mz napisał(a):1981 napisał/a:
Zawsze jesteś taki skrupulatny?
Nie. Icon_smile2
Uff... :roll:
14.04.2008 05:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
Tak mocno cię klipy Radiohead zawiodły, że nie masz ochoty poznać jednego z najlepszych teledysków ever według mnie Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.04.2008 07:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #33
 
saferłel napisał(a):Tak mocno cię klipy Radiohead zawiodły, że nie masz ochoty poznać jednego z najlepszych teledysków ever według mnie Icon_razz2?
To nie to. Nie chcę zobaczyć już żadnego teledysku. Nie widziałem, żadnego teledysku Radiohead.
14.04.2008 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
 
A cóż to za dziwne podejście. Co się stało?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.04.2008 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #35
 
Nic strasznego się nie stało. Icon_smile2 Czy ja wiem czy to takie dziwne? Znam (nie osobiście) kilka osób, które też nie oglądają teledysków.
Jak dla mnie to jest bardzo proste wytłumaczenie. Muzyka jest do słuchania. Koniec. [Ewentualnie dla niektórych do tańczenia.] Nie wiem jak Wy to odbieracie, ale mi teledysk zasłania muzykę. Podczas słuchania widzę teledysk, a to jest dla mnie niedopuszczalne. Nie chcę rezygnować z wrażeń jakie zapewnia "nieskażona" muzyka.
Może rzeczywiście to trochę dziwne w czasach telewizji muzycznych, ale ja mam kilka takich "przestarzałych" cech. Icon_smile2
14.04.2008 08:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Fakt dziwne, akurat sądzę, że nawet w takim skrajnym przypadku jak twoim obejrzenie klipu nie wyrządziłoby wielkich szkód w twoim muzycznym światku Icon_smile Szczególnie jeśli znasz jakiś numer już jakiś czas i to jego nieskażone piękno odkrywasz za każdym przesłuchaniem, to obejrzeć w dodatku obraz to byłoby miłe uczucie. Wyjątkowy obraz do wyjątkowej muzyki. Wiesz, na pewno, że z klipami jak z muzyką. Zdarzają się cudowne i kiepskie. Ale warto, warto Icon_razz2 Czasem klip potrafi jeszcze bardziej 'podkręcić'' dany kawałek.

PS - takie głupie pytanie....a zdjęcia swoich ulubionych artystów oglądasz, czy też nie Icon_biggrin? Wiesz jak wygląda....hmmm Groniec Icon_biggrin? (Nie odpowiadaj jeśli uznasz to za zbyt płaskie pytanie Icon_razz2 to tak propo tego czepialstwa....mojego Icon_razz2)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.04.2008 08:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #37
 
saferłel napisał(a):Szczególnie jeśli znasz jakiś numer już jakiś czas i to jego nieskażone piękno odkrywasz za każdym przesłuchaniem, to obejrzeć w dodatku obraz to byłoby miłe uczucie. Wyjątkowy obraz do wyjątkowej muzyki. Wiesz, na pewno, że z klipami jak z muzyką. Zdarzają się cudowne i kiepskie.
Wiem słyszałem, że są wybitne teledyski. Ja wcale nie twierdzę, że jest inaczej. Problem polega na tym, że nie da się obejrzeć teledysku dodatkowo. Według mnie oglądając teledysk rezygnuję się z pewnej części muzyki. Przynajmniej ja tak miałem.
saferłel napisał(a):Czasem klip potrafi jeszcze bardziej 'podkręcić'' dany kawałek.
U mnie było odwrotnie. Gdy zobaczyłem teledysk to utwór zaczynał tracić w moich oczach...
saferłel napisał(a):PS - takie głupie pytanie....a zdjęcia swoich ulubionych artystów oglądasz, czy też nie Icon_biggrin? Wiesz jak wygląda....hmmm Groniec Icon_biggrin?
Oglądać zdjęcia a wiedzieć jak wygląda to chyba co innego? Icon_wink2 Tak wiem jak wygląda Groniec, ale tylko dlatego, że widziałem zdjęcie okładki. Ja raczej nie szukam informacji o życiu prywatnym artystów, a to co wiem to dowiaduję się "niechcący". [Pewnych rzeczy wolałbym nie wiedzieć...]

Może żeby trochę bardziej nakreślić Ci moje podejście powiem -zaczynając od góry- o których wykonawcach nic nie wiem. [Poprzestanę na 30.]
Nie wiem ani jak wyglądają, ani jak się nazywają: Stare Dobre Małżeństwo, Tool, British Sea Power, Songdog, Dream Theater, happysad [jeśli dobrze odczytałem to wokalista ma na imię Kuba Icon_wink2], Porcupine Tree, The Mars Volta.
Mi to w ogóle nie przeszkadza. [A może pomaga?]

Wiem, że to może wydawać się/jest dziwne, ale mi to bardzo odpowiada. Icon_smile2
14.04.2008 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
niezle, cala pierwsza jedenastka po polsku.
o nie, znowu "Right In Two" Icon_wink2. znowu bedzie rok u kajmana... choc moze... wlasnie! to przeciez dobrze! moze wreszcie ktos mocniej powalczy z Jopek! a wiec jeszcze 3 oczka do gory niech pojdzie Icon_razz.
abd3mz napisał(a):Jeśli ktoś jest zainteresowany jakąś płytą to służę linkiem lub zachomikowanie. Jedną będę musiał przerobić na mp3.
a ktorą? Icon_mrgreen
fajnie, ze sie spodobala i mam nadzieje, ze pojdzie o te kilka oczek do gory i bedzie w dziesiatce Icon_smile2.

czego z Twojej listy nie znam? wielu rzeczy Icon_razz.
czego nie lubie? z czolowki przede wszystkim "Zrob co mozesz". byloby jeszcze "Nothing Compares 2U", ale wypadlo.

w plytach cieszy mnie Tool na drugim i Lao na Czecim.
15.04.2008 01:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #39
 
ku3a napisał(a):o nie, znowu "Right In Two" Icon_wink2 . znowu bedzie rok u kajmana... choc moze... wlasnie! to przeciez dobrze! moze wreszcie ktos mocniej powalczy z Jopek! a wiec jeszcze 3 oczka do gory niech pojdzie Icon_razz .
Icon_lol Przypominam, że u kajmana jakiś czas temu wypadł, więc nie wróci. Icon_razz
ku3a napisał(a):czego nie lubie? z czolowki przede wszystkim "Zrob co mozesz".
A inne Anny i Marie? Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):fajnie, ze sie spodobala i mam nadzieje, ze pojdzie o te kilka oczek do gory i bedzie w dziesiatce Icon_smile2 .
Do miejsca nie przykładałbym aż takiego znaczenia. Icon_smile2 [Nie będzie podsumować na ich podstawie.] Słucham dużo płyt i miejsce w połowie stawki uznaję za bardzo dobre. [Zresztą jak każde, chyba że zaznaczę inaczej. Icon_wink2] Markowa książka, markowa płyta... Czego chcieć więcej? Icon_biggrin3 Jak przerobię na mp3 to będę miał możliwość częstszego słuchania.
ku3a napisał(a):w plytach cieszy mnie Tool na drugim i Lao na Czecim.
A 7 i 8 miejsce? Icon_razz
15.04.2008 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 114
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
abd3mz napisał(a):A inne Anny i Marie? Icon_mrgreen
to co znam mi wystarcza Icon_razz.
abd3mz napisał(a):A 7 i 8 miejsce? Icon_razz
no tez, ale wydawalo mi sie, ze spadaja i dlatego nie wyroznilem Icon_wink2
15.04.2008 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości