Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 612 (22.07.2007.)
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 612 (22.07.2007.)
I kolejne notowanie w którym nie dzieje się zbyt wiele, ale w taki upał ciężko w ogóle się skupić a co dopiero listę układać Icon_evil. Jednak tym razem przynajmniej trochę sypnęło nowościami Icon_smile2 Z ciekawszych zmian warto jedynie zanotować prawdziwy hyper-skok Devina z pewnym wsparciem ze strony Ziltoida Wszechwiedzącego Icon_wink2 oraz duży awans Perry Farrella i Satellite Party z pewnym wsparciem ze strony Flea i Johna F. Icon_smile2
A jeśli chodzi o nowości to większość z nich jest dosyć "heavy", więc pewnie mało komu się spodobają Icon_wink2
Ale po kolei:
PARADISE LOST to już weterani mojej listy. W swojej długiej karierze miewali różne wzloty i upadki, ale ich ostatni album bardzo mi przypadł do gustu. Ponieważ jednak singlowe "The Enemy" wykazuje oznaki wypalenia, na liście pojawia się kolejny fragment tegoż albumu. Wybór padł na mocny i mroczny utwór "prawie-tytułowy" Icon_wink2
OZZY to osobnik którego chyba przedstawiać nie trzeba. Co prawda jego poprzedni singiel poniósł na mojej liście totalną klęskę, ale mimo wszystko postanowiłem dać Staruszkowi kolejną szansę a nowy singiel okazał się być znacznie fajniejszy Icon_smile2
DREAM THEATER też chyba przedstawiać nie trzeba. Singlowy kawałek z ich najnowszego albumu już mi się trochę osłuchał, więc wybrałem kolejny, chyba najbardziej chwytliwy i radiowy na nowym albumie. Niestety nie udało mi się znaleźć w sieci miejsca gdzie byłby on do przesłuchania Icon_wink2
PAIN to szwedzki projekt niejakiego Petera Tagtgrena, znanego z ekstremalnie metalowego Hypocrisy (mieli u mnie jeden spory hit: "Eraser"), ponieważ jednak Pan Peter ma wiele innych muzycznych zainteresowań, które do Hypocrisy nie pasują, wyżywa się w Pain, gdzie proponuje bardziej melodyjny repertuar Icon_wink2
A STATIC-X to amerykańscy industrialowcy, którzy w zasadzie cały czas w kółko grają ten sam kawałek, ale i tak ich lubię Icon_lol Icon_mrgreen



Notowanie 612
Z dnia 22.07.2007


TT PT Wykonawca Utwór IT MP

01 01 FAIR TO MIDLAND Dance of the Manatee 14 1
02 02 THE SMASHING PUMPKINS Tarantula 9 1
03 03 TYPE O NEGATIVE September Sun 16 1
04 04 PORCUPINE TREE Fear of a Blank Planet 15 1
05 06 MARILYN MANSON Heart Shaped Glasses 13 5
06 17 DEVIN TOWNSEND Hyperdrive 2 6
07 08 MACHINE HEAD Now I Lay Thee Down 14 7

08 05 DREAM THEATER Constant Motion 11 1
09 10 THE WHITE STRIPES Icky Thump 12 9
10 09 QUEENS OF THE STONE AGE Sick Sick Sick 12 6

11 11 RED HOT CHILI PEPPERS Stadium Arcadium 8 11
12 12 STRATA Hot/Cold (Darling Don't) 8 12
13 14 TOOL Rosetta Stoned 6 13
14 15 NEUROSIS Water Is Not Enough 8 14
15 16 RUSH Armor and Sword 4 15

16 13 VELVET REVOLVER She Builds Quick Machines 9 13
17 07 PARADISE LOST The Enemy 14 1
18 22 KATATONIA Consternation 6 18
19 21 KILLSWITCH ENGAGE The Arms of Sorrow 11 19

20 20 CHEVELLE I Get It 8 20

21 31 SATELLITE PARTY Hard Life Easy 3 21
22 18 SATELLITE PARTY Wish Upon a Dog Star 16 6
23 26 ANTIMATTER Leaving Eden 6 23
24 19 HURT House Carpenter 20 1
25 24 TYPE O NEGATIVE These Three Things 21 1
26 25 TOOL Right In Two 38 1
27 30 THE SMASHING PUMPKINS Doomsday Clock 3 27
28 28 MASTODON Crystal Skull 5 28
29 29 DAATH Subterfuge 5 29
30 ** PARADISE LOST Requiem 1 30

31 23 IRON MAIDEN Out of the Shadows 15 12
32 36 INCUBUS Oil and Water 3 32
33 37 DEAD POETIC Self-Destruct and Die 3 33

34 34 KARNIVOOL Roquefort 4 34
35 35 EVANS BLUE The Pursuit 6 35
36 32 HURT UBleed 9 25
37 27 ONESIDEZERO My Confessions 9 19
38 38 THE USED The Bird and the Worm 7 33
39 39 FINGER ELEVEN Falling On 15 24
40 33 RUSH Far Cry 18 1

41 ** OZZY OSBOURNE Not Going Away 1 41
42 ** DREAM THEATER Forsaken 1 42

43 40 MEGADETH Sleepwalker 19 6
44 ** PAIN Zombie Slam 1 44
45 ** STATIC-X Cannibal 1 45

46 42 MASTODON Sleeping Giant 15 14
47 41 THE MARS VOLTA Vermicide 29 5
48 44 HURT Overdose 29 1
49 48 SYSTEM OF A DOWN Holy Mountains 31 4
50 47 ISIS Holy Tears 31 1

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
22.07.2007 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
 
no, mamy tylko 2 wspólne utwory w naszych top20, THE WHITE STRIPES oraz MARILIN MANSON, ale dobre i to Icon_smile
moja lista-lista na forum jutro!
22.07.2007 03:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
nr 1 oczywiście świetny Icon_smile2 Pozycja nr 2 też nie gorsza - u mnie co prawda trochę straciła Tarantula ale nr 7 to nie taka zła pozycja. Ciekawe czy ma u Ciebie jeszcze szanse powrotu na nr 1 ? Zobaczymy
DEVIN TOWNSEND Hyperdrive - cóż za skok do top10!!! Z jednej strony fajnie ale z drugiej szkoda bo ... zablokował miejsce w top10 RHCP Icon_frown Ale może za tydzień ktoś się zlituje i opuści top10 Icon_smile2
Faktycznie dzisiejsze nowości raczej sie u mnie nie znajdą... ale już taki np. DEAD POETIC Self-Destruct and Die powinien niedługo zameldowac się w top30 Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.07.2007 03:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
5 nowosci, a mimo wszystko "Holy Mountains" jeszcze przezylo Icon_biggrin3
strasznie zachwalali plyte Ozzy'ego w Tylko Rocku, wiec ją sobie sciagnalem. No coz, posluchalem z 6 razy i wiecej chyba nie bedzie. Strasznie monotonna, szczegolnie wokalnie. Staruszek probuje spiewac rozne teksty, ale ani w tym jakiegos zaru, ani z glosu juz nic ciekawego sie nie wyciagnie, a instrumentalnie tez bez zachwytow.
22.07.2007 05:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Nadal świetny numer 1. Icon_smile2 Zresztą tak jest od kilku tygodni. Icon_wink2 "Icky" znów przetoczył się oczko do góry. Szkoda, że Red Hoci jeszcze teo nie zrobili.
Z nowości znam jedynie Dream Theater i choć bardziej mi się podoba od poprzedniej piosenki to niestety również tu bez rewelacji. Zresztą jak cała płyta. Icon_razz
22.07.2007 06:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Yacy napisał(a):DEVIN TOWNSEND Hyperdrive - cóż za skok do top10!!! Z jednej strony fajnie ale z drugiej szkoda bo ... zablokował miejsce w top10 RHCP Icon_frown Ale może za tydzień ktoś się zlituje i opuści top10 Icon_smile2
Się zobaczy, mam przeczucie że to notowanie to taka "cisza przed burzą" Icon_wink2

Yacy napisał(a):Faktycznie dzisiejsze nowości raczej sie u mnie nie znajdą... ale już taki np. DEAD POETIC Self-Destruct and Die powinien niedługo zameldowac się w top30 Icon_smile2
Co do Dead Poetic, to tak samo jak u mnie Icon_wink2 A nowości faktycznie do Twojej Listy raczej by nie pasowały Icon_smile2




ku3a napisał(a):strasznie zachwalali plyte Ozzy'ego w Tylko Rocku, wiec ją sobie sciagnalem. No coz, posluchalem z 6 razy i wiecej chyba nie bedzie. Strasznie monotonna, szczegolnie wokalnie. Staruszek probuje spiewac rozne teksty, ale ani w tym jakiegos zaru, ani z glosu juz nic ciekawego sie nie wyciagnie, a instrumentalnie tez bez zachwytow.
Mam podobne odczucia, też nie rozumiem tych wszystkich zachwytów Icon_wink2 Ale jednak parę kawałków jest niezłych.

Gary napisał(a):Z nowości znam jedynie Dream Theater i choć bardziej mi się podoba od poprzedniej piosenki to niestety również tu bez rewelacji. Zresztą jak cała płyta. Icon_razz
Tu też się zgodzę Icon_wink2 Faktycznie płyta poniżej oczekiwań, a "Chaos" w tytule pojawia się nie bez powodu Icon_razz Ale i tu parę kawałków jest niezłych Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
22.07.2007 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Podoba mi się pierwsze miejsce Fair to Midland oraz awanse Marilyn Manson i White Stripes.
Nie podoba mi się spadek Toola. Ja wiem, że to 38 tydzień i że tylko jedno miejsce, ale i tak mi się nie podoba Icon_exclaim
I jeszcze jedno, gdyby to było Solar winds a nie Hyperdrive to bardzo bym się ucieszył.
26.07.2007 01:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
Re: Notowanie 612 (22.07.2007.)
p.u.r.h. napisał(a):1. PARADISE LOST to już weterani mojej listy. W swojej długiej karierze miewali różne wzloty i upadki, ale ich ostatni album bardzo mi przypadł do gustu. Ponieważ jednak singlowe "The Enemy" wykazuje oznaki wypalenia, na liście pojawia się kolejny fragment tegoż albumu. Wybór padł na mocny i mroczny utwór "prawie-tytułowy" Icon_wink2
2. OZZY to osobnik którego chyba przedstawiać nie trzeba. Co prawda jego poprzedni singiel poniósł na mojej liście totalną klęskę, ale mimo wszystko postanowiłem dać Staruszkowi kolejną szansę a nowy singiel okazał się być znacznie fajniejszy Icon_smile2
3. DREAM THEATER też chyba przedstawiać nie trzeba. Singlowy kawałek z ich najnowszego albumu już mi się trochę osłuchał, więc wybrałem kolejny, chyba najbardziej chwytliwy i radiowy na nowym albumie.
1. Akurat Requiem w przeciwieństwie do Enemy nie robi na mnie specjalnego wrażenia i na moje poparcie liczyć nie może.
2. Mam wrażenie, że w jakiś sposób przyczyniłem się do tego debiutu. Też podoba mi się znacznie bardziej od poprzedniego utworu.
3. Poczekam z szukaniem aż pojawi się wyżej.
26.07.2007 01:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 684
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
ku3a napisał(a):Strasznie zachwalali plyte Ozzy'ego w Tylko Rocku, wiec ją sobie sciagnalem. No coz, posluchalem z 6 razy i wiecej chyba nie bedzie. Strasznie monotonna, szczegolnie wokalnie. Staruszek probuje spiewac rozne teksty, ale ani w tym jakiegos zaru, ani z glosu juz nic ciekawego sie nie wyciagnie, a instrumentalnie tez bez zachwytow.
Znam 2 utwory z tej płyty i pierwszy zupełnie mnie nie zaqchwycił, ale ten z kolei to bardzo ładny temacik i do tego bardzo dobrze zagrany.
26.07.2007 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
Re: Notowanie 612 (22.07.2007.)
kajman napisał(a):1. Akurat Requiem w przeciwieństwie do Enemy nie robi na mnie specjalnego wrażenia i na moje poparcie liczyć nie może.
Nie to nie Icon_razz Mi chyba nawet bardziej się podoba.
kajman napisał(a):2. Mam wrażenie, że w jakiś sposób przyczyniłem się do tego debiutu. Też podoba mi się znacznie bardziej od poprzedniego utworu.
Nie da się ukryć żę owszem - nowy Ozzy czekał już od pewnego czasu na przesłuchanie, ale dopiero Twoja lista mnie do tego zmotywowała Icon_wink2 Ale warto było Icon_smile2
kajman napisał(a):I jeszcze jedno, gdyby to było Solar winds a nie Hyperdrive to bardzo bym się ucieszył.
Solar Winds? Akurat ten numer nie był wśród kandydatów na listę, parę innych znacznie bardziej mi wpadło w ucho, ale może jeszcze się zastanowię Icon_wink2 A słyszałeś cały album?

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
26.07.2007 10:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #11
 
p.u.r.h. napisał(a):OZZY to osobnik którego chyba przedstawiać nie trzeba. Co prawda jego poprzedni singiel poniósł na mojej liście totalną klęskę, ale mimo wszystko postanowiłem dać Staruszkowi kolejną szansę a nowy singiel okazał się być znacznie fajniejszy Icon_smile2
Ozzy to był taki polski zespół z początku lat 80, ale nawet last.fm ich nie rozpoznaje i wrzuca do jednego worka z tym bardziej popularniejszym OZZYm Icon_lol

.
27.07.2007 01:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Greg Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 706
Dołączył: Jul 2007
Post: #12
 
ogolnie to duzo utworow nie znam, jokos rock mnie juz tak nie pociaga jak kiedys Icon_smile moze nie w tym zeby sluchac czegos nowego, no chyba, ze ktos wyjatkowo sie wyroznia.

02 02 THE SMASHING PUMPKINS Tarantula 9 1 - ciekawe czy 2gi singiel tez bedzie tak fascynujacy.

05 06 MARILYN MANSON Heart Shaped Glasses 13 5 - myslalem, ze nigdzie nie leci videoklip do tego singla, ale znalazlem jakas wlaska stacje gdzie widzialem raz teledysk po poludniu. ale styl MM juz chyba przeminal, cieszko sie dzis przebic. bardzo slabe osiagniecia jak dotad po wydaniu nowego materialu.

09 10 THE WHITE STRIPES Icky Thump 12 9 - za szybko mi sie znudzil ten kawalek, ale czasem do niego za to teraz wracam.

10 09 QUEENS OF THE STONE AGE Sick Sick Sick 12 6 - zjadliwe

11 11 RED HOT CHILI PEPPERS Stadium Arcadium 8 11 - ciekawy jestem czy cos jeszcze z ostatniego albumu pojawi sie na malym krazku.

16 13 VELVET REVOLVER She Builds Quick Machines 9 13 - takie, chyba za bardzo do przodu sie nie posuneli z tym kawalkiem

17 07 PARADISE LOST The Enemy 14 1 - ehh, juz myslalem ze The Enemy - ZESPOL i szukam co to za utwor Icon_smile

20 20 CHEVELLE I Get It 8 20 - no chyba pora zebyc posluchal nastepnego singla.

21 31 SATELLITE PARTY Hard Life Easy 3 21 - widze za caly album rowniez ci sie podoba, ja jeszcze nie slyszalem, ale mam ochote.

22 18 SATELLITE PARTY Wish Upon a Dog Star 16 6 - o a to dopiero odskocznia na twojej liscie, moj poprzedni numer jeden.

38 38 THE USED The Bird and the Worm 7 33 - niezachwycajacy mnie wcale singiel, moze drugi singiel jest ciekawszy, ale jeszcze nie slyszalem.

41 ** OZZY OSBOURNE Not Going Away 1 41 - czy to naowy singiel?

47 41 THE MARS VOLTA Vermicide 29 5 - czy oni nie wydali przypadkiem nowego albumu, cos mi sie przypomina...?

[Obrazek: a0de53da-069f-48a8-8dda-a308de7b7d25.jpg]

[Obrazek: logo_gmc500.png]
28.07.2007 02:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Greg napisał(a):16 13 VELVET REVOLVER She Builds Quick Machines 9 13 - takie, chyba za bardzo do przodu sie nie posuneli z tym kawalkiem
Też nie jestem zachwycony, to ich pierwszy kawałek który nie wszedł u mnie do top10 Icon_wink

Greg napisał(a):21 31 SATELLITE PARTY Hard Life Easy 3 21 - widze za caly album rowniez ci sie podoba, ja jeszcze nie slyszalem, ale mam ochote.
Zdecydowanie warto Icon_smile2 Warto dodać że w tym kawałku gościnnie udzielają się Flea i J. Frusciante Icon_wink2
Greg napisał(a):22 18 SATELLITE PARTY Wish Upon a Dog Star 16 6 - o a to dopiero odskocznia na twojej liscie, moj poprzedni numer jeden.
U mnie aż tak wysoko nie zaszli, ale posiedzieli sporo w top10 Icon_smile2
Greg napisał(a):38 38 THE USED The Bird and the Worm 7 33 - niezachwycajacy mnie wcale singiel, moze drugi singiel jest ciekawszy, ale jeszcze nie slyszalem.
Mnie też jakoś specjalnie nie zachwycił, ale to w ogóle pierwszy ich kawałek który choć trochę mi się spodobał Icon_wink2
Greg napisał(a):41 ** OZZY OSBOURNE Not Going Away 1 41 - czy to naowy singiel?
Wiem tylko że pojawił się na listach "airplay" w US, więc pewnie tak Icon_wink2
Greg napisał(a):47 41 THE MARS VOLTA Vermicide 29 5 - czy oni nie wydali przypadkiem nowego albumu, cos mi sie przypomina...?
Podobno w studiu siedzą, ale ma się pojawić jeszcze w tym roku.

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
28.07.2007 10:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości