Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 934 - 01.02.2009
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 934 - 01.02.2009
Za nami kolejny zlot forum LP3. Tym razem połączony z wizytą u Marka Niedźwieckiego Icon_smile2. Ale o tym będzie później i gdzie indziej, tutaj ważne jest to, że efektem tego była mniejsza ilość czasu na słuchanie muzyki. Właściwie w czwartkowy wieczów skończył się dla mnie tydzień, jeśli chodzi o utwory z mojej listy. Ci którzy wcześniej mieli kilka dobrych dni, mogli liczyć na dobry wynik. Przede wszystkim odbiło sie to na wynikach Comy, którą miałem przyjemność widzieć na żywo w niedzielę w studio im. Agnieszki Osieckiej. To że "Wola istnienia" dosyć znacznie pójdzie do góry wiedziałem już nawet przed koncertem, ale gdy wyczekiwany koncert zaczął się właśnie tym utworem, w dodatku fantastycznie zagranym, wiedziałem już, że może to oznaczać atak nawet na pierwszą dziesiątkę! I tak się stało! Ale w następnych tygodniach już tak łatwo nie będzie, choć jeśli jednak zdecyduję się pójść na koncert do Stodoły za 2 tygodnie... Ale to nie wszystko jeśli chodzi o Comę - "Cisza i ogień" jeszcze przed koncertem wyszła na drugie miejsce wśród najbardziej lubianych przeze mnie utworów z "Hipertrofii". Wreszcie zacząłem poszczególne utwory wyodrębniać z całości i mieć swoich ulubieńców. A na koncercie tak się złożyło, że "Wola istnienia" koncert otwierała, a "Cisza i ogień"... zamykały Icon_smile2. Efektem tego jest debiut na mojej liście i to na niezłym miejscu. Ale to nie wszystko, na koniec zostawiłem chyba najważniejsze - "Hipertrofia" zdetronizowała "Death Magnetic" Icon_exclaim Już tydzień temu bardzo mocno podbudowała swoją pozycję, wreszcie wszystko zaczęło grać tak jak powinno. W tym tygodniu to się jeszcze wzmocniło, no i był ten koncert! Tak więc po sześciu tygodniach panowania Metalliki, na pierwszym miejscu w płytach pojawia się Coma. Po sześciu tygodniach na pierwszym płyty zagranicznej, znów wygrywa nasza rodzima produkcja. W zeszłym roku płyty zagraniczne wygrały na mojej liście... tylko 6 razy Icon_exclaim 3 razy Serj Tankian i 3 razy Metallica. Jak te statystyki będą wyglądać w 2009 roku?

W tym tygodniu jakoś tak wyszło, że na liście piosenek jest tylko ta jedna jedyna nowość... Choć kandydatów jest wielu i raczej nie można mówić o zastoju. Po prostu ostatnio wróciłem do kilku piosenek, których w ostatnich tygodniach mniej słuchałem, a które były już pod koniec stawki i one to wykorzystały i nie dały się wykopać z listy. O dziwo tym razem więcej jest nowości w płytach Icon_razz. Choć może słowo "nowości" do jednej z tych płyt nie do końca pasuje Icon_smile2. Płytę Slipknot słuchałem już kilka miesięcy temu, ale jakoś do mnie nie trafiła i właściwie dość szybko odstawiłem ją na półkę, czyli krótko mówiąc wyrzuciłem z playlisty w kompie Icon_wink2. Nawet ostatnie sukcesy na mojej liście "Snuff" nie skłoniły mnie do tego, żeby do niej wrócić, ponieważ wiem, że ta ballada nie jest reprezentatywna dla płyty. Co więc sie stało? Któregoś dnia przypadkiem w telewizji zobaczyłem klip do "Psychosocial", choć liczy się tu raczej nie to, że zobaczyłem teledysk, a to, że usłyszałem ten kawałek. Wcześniej ten numer mnie nie kręcił, w tym razem zdecydowanie trafił na lepsze warunki i je wykorzystał. Postanowiłem jeszcze raz przysłuchać się albumowi i proszę! - debiut na liście. Druga nowość, to już nowość pełną parą - nowy Franz Ferdinand. Po pierwszych trzech przesłuchaniach trudno jeszcze wyrokować co z niej wyrośnie, ale zapowiada się nieźle. Dodatkowo nie robię sobie wielkich apetytów, więc nie będzie ciśnienia na wielkie wyniki. Czasem to przynosi dobry skutek.

Notowanie 934:

01. 01. 19. 19. All Nightmare Long - Metallica
02. 02. 05. 05. Better - Guns N'Roses
03. 03. 06. 06. Rozprawa o robokach - Kazik
04. 04. 19. 19. The Day That Never Comes - Metallica
05. 06. 07. 07. Snuff - Slipknot
06. 05. 06. 06. Kto tam u ciebie jest? - Nosowska
07. 13. 01. 01. The Day Before The Day - Dido
08. 07. 03. 03. Anusia - Kazik
09. 30. 01. 01. Wola istnienia - Coma
10. 09. 10. 10. Appalachian Springs - The Verve

11. 11. 24. Hiszpan - Lao Che
12. 14. 78. M.I.A. - Avenged Sevenfold
13. 08. 14. Stop, I Don't Love You Anymore - Sharleen Spiteri
14. 10. 11. I'm Outta Time - Oasis
15. 12. 12. Pussylicker - Frutti di Mare
16. 15. 08. My Mistakes Were Made For You - The Last Shadow Puppets
17. 16. 16. Nostalgia - Mirror & Dave Gahan
18. 17. 08. Mariola - Kazik
19. 23. 06. Wire To Wire - Razorlight
20. 18. 20. Chemicals - Scars On Broadway
21. 21. 33. Carolina Drama - The Raconteurs
22. 19. 34. Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che
23. 20. 24. Devour - Shinedown
24. 22. 11. Mnie nie zwiedziesz - Bracia
25. 28. 22. Raissa - Grabaż i Strachy na Lachy
26. 49. 02. Tell Me It's Not Over - Starsailor
27. 25. 14. Cyanide Sweet Tooth Suicide - Shinedown
28. 27. 19. Watercolor - Loaded Moses
29. 32. 41. mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che
30. 39. 04. Ulysses - Franz Ferdinand
31. 31. 09. Tańcz! Parlando - Mirosław Czyżykiewicz
32. 29. 04. Hostage Of Love - Razorlight
33. 24. 11. Guitar Gangsters & Cadillac Blood - Volbeat
34. 26. 05. Kokaina - Nosowska
35. NN. 01. Cisza i ogień - Coma
36. 36. 58. Alexander - Myslovitz
37. 33. 20. Praca za szejset - Frutti di Mare
38. 37. 02. Psychoteka - Żywiołak
39. 34. 11. Sound Of Madness - Shinedown
40. 35. 23. Stepping Stone - Duffy
41. 38. 12. Przeżyjemy zło - Totentanz
42. 41. 02. Everything - Lifehouse
43. 45. 02. Use Somebody - Kings Of Leon
44. 44. 04. Zgaś moje oczy - Akurat
45. 43. 04. Muchomory - Maria Peszek
46. 40. 07. Miłość, trzeźwość i pokora - Kasia Kowalska
47. 42. 03. 60 Thompson - Razorlight
48. 46. 41. Do syna Józefa Cieślaka - Lao Che
49. 50. 17. Elephants - Rachael Yamagata
50. 48. 06. Like Suicide - Seether

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

47. 13. Chinese Democracy - Guns N'Roses

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 922:

01. 03. 12. 12. Hipertrofia - Coma
02. 01. 21. 21. Death Magnetic - Metallica
03. 02. 44. 44. Gospel - Lao Che
04. 04. 09. 09. Silny Kazik pod wezwaniem - Kazik
05. 05. 06. 06. Osiecka - Nosowska
06. 06. 04. 04. Slipway Fires - Razorlight
07. NN. 01. 01. All Hope Is Gone - Slipknot
08. 07. 02. 02. Nowa ex-tradycja - Żywiołak
09. NN. 01. 01. Tonight: Franz Ferdinand - Franz Ferdinand
10. 08. 09. 09. Chinese Democracy - Guns N'Roses

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

09. 12. 12. The Sound Of Madness - Shinedown
10. 06. 06. Tribute To Queen - Bracia
03.02.2009 05:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #2
 
Jesli chodzi o mnie, to "Cisza i ogień" zwraca uwagę przede wszystkim świetną solówką. A na koncert owszem idę Icon_smile2.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.02.2009 06:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
ale który? bo zrobili też drugi - 18.02 i ja jeśli już to na ten pójdę, na 19.02 nie ma już biletów podobno.
03.02.2009 06:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
 
No ja też na ten drugi. Tzn. na pierwszy. Tzn. 18.02 Icon_smile2. Bo na 19.02 wcale nie "podobno" zabrakło biletów. Ale ładnie z ich strony, że zrobili drugi widząc zainteresowanie.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
03.02.2009 06:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
No to już teraz na pewno 10 raz! Icon_biggrin3 (czyli tak jak mój lider Icon_cool2 )
A ten utwór, tego zespołu już na 12 miejscu! Icon_mrgreen Jednak kibicuję im, by do dziesiątki weszli. Przynajmniej 3 lata będą punktować w podsumowaniu roku. Icon_smile2
Rzeczywiście Starsailor ładnie zaatakował, tak jak się spodziewałem po wpisie pod poprzednim notowaniem.
Z postawy zarówno piosenki jak i płyty Żywiołaka wnioskuję, że potrzebny jest dodatkowy, być może koncertowy bodziec. Icon_wink2
Co do Comy, to u mnie piosenki wyodrębniły się szybko, ale całość z każdym przesłuchaniem niestety gorzej. Chyba odbieram ją tak, jak Ty swego czasu "Stadium Arcadium". Icon_lol
Co do Franza Ferdinanda mam podobnie. Też nie przystępowałem z dużymi nadziejami i może dobrze. Podoba mi się to, że skoro zrobili to co robią inni w tych czasach, czyli sięgnęli po elektronikę, to zrobili to z głową na tyle, że nie utracili swoich dotychczasowych zalet. Ja ich zawsze ceniłem za bas i perkusję i to nadal pięknie u nich funkcjonuje.
Na płytę Slipknota, chyba się jednak nie skuszę. :roll:
03.02.2009 07:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #6
 
Nie słuchałem całej 'Hipertrofii", aczkolwiek cieszy mnie to, że Ci się 'wola istnienia' podoba.
Bo właśnie Coma, także Kazik, Nosowska i Slipknot... no i Gunsi .. podobają mi się najbardziej w TOP 10.
03.02.2009 07:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
''Jak musi być ta Coma, to niech będzie Cisza I Ogień'' - tak brzmi moja złota myśl i teraz ją zastosuje ;] Bardzo udany numer, który według mnie wybija się na tle reszty albumu.
Szkoda jednak, że tym razem tylko on prezentuje się jako nowość. Skarżyłem się ostatnio na Franza i moje błagania zostały wysłuchane. Top 30 ;] A u mnie...lista wieczorem Icon_wink Dido robi karierę równie niespodziewaną jak Sharleen Spiteri....i chyba to też będzie one hit wonder u ciebie - chociaż nie wiem jak sobie kiedyś u ciebie radziła. Szaleje Starsailor. Dziś zgrałem nowiutką Lilly Allen, wczoraj pod wieczór zaopatrzyłem się w równie gorącego Chrisa Cornella....zasłuchałem się ponadto w świetnym projekcie wokalistki The Knife, Fever Ray....dobra, dobra, ale piszę o tym by wytłumaczyć kolejny dzień zwłoki i życia w niewiedzy bez przesłuchania ani jednej piosenki Starsailora z nowej płyty, a co za tym idzie i singla. Coś nie radzi sobie nowy Razorlight Icon_cry2 A liczyłem na dobre wyniki, top 30 i tak dalej ;]

Tonight: Franz Ferdinand na liście płyt Icon_smile2 Również ją lubię, chociaż nie wiem czy tak samo mocno jak ty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
03.02.2009 07:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
Zerknąłem na wyniki jeszcze w czasie Astrologa, ale nie było czasu skomentować.
Gospel na trzecim! Nie za bardzo szalejesz?
Wola istnienia raczej misie podoba, ale brakuje jakiegoś błysku. To samo zresztą z płytą. Jak ja bym chciał mieć utwór Comy w pierwszej dziesiątce... :roll:
Dido mnie zaskoczyła. Dwa tygodnie temu, bo teraz to wiedziałem. Icon_mrgreen Bardzo się cieszę, że Ci się tak bardzo podoba. Ciekawe czy sięgniesz po płytę.
Żywiołak - jeszcze jeden koncert? Tak!
03.02.2009 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ksch Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 010
Dołączył: Sep 2007
Post: #9
 
abd3mz napisał(a):Żywiołak - jeszcze jeden koncert? Tak!
to rozumiem, że przynajmniej we trzech wybieramy się do Palladium 21 III? Icon_razz
Lao i Żywiołak za jednym zamachem Icon_wink2

Moja prywatna galeria
03.02.2009 11:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kaczy1993 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 430
Dołączył: Feb 2009
Post: #10
Re: notowanie 934 - 01.02.2009
ku3a napisał(a):...
01. 01. 19. 19. All Nightmare Long - Metallica
02. 02. 05. 05. Better - Guns N'Roses
No cóż, jak bardzo mi się podobały wcześniejsze single tych zespołów (The Day That Never Comes i Chinese Democracy) tak te nie za bardzo Icon_razz

ku3a napisał(a):...
20. 18. 20. Chemicals - Scars On Broadway
Ha! Tego się nie spodziewałem Icon_smile2 Posystemowskie klimaty... Icon_mrgreen Po They Say mój ulubiony utwór Scarsów

3 utwory Shinedown, ale brak Call Me :?: Icon_wink2 Nieładnie... Icon_lol

[Obrazek: Kaczy93.gif]
04.02.2009 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Czołowka bez zmian. Kazik na trzecim, to tak jak u mnie, z tym, ze z zupełnie inną piosenka. Icon_smile2
Przesłuchałem tę piosenkę Dido i muszę stwierdzić, że ma coś w sobie. Na razi tylko raz, ale wystarczyło by stwierdzić, że utwór znaaacznie lepszy od tego singlowego.
Ah ta M.I.A. Już była na skraju spadku z listy, a tu znowu blisko top 10. To teraz jestem prawie pewny, że dociągnie setki Icon_wink2
Raissa znowu w górę. To jeden z moich ulubionyc kawałków z pierwszej płyty. nie był nigdy w moim zestawieniu, ale może to się zmieni Icon_smile2
podobnie z Alexandrem. Niedawno wyszła reedycja "Miłości w czasach popkultury", a więc moze jest pretekst by coś z niej weszło na listę Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
04.02.2009 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #12
 
Nowa Coma Icon_smile2 musze sprawdzić co to za twór Icon_biggrin bo "Wola istnienia" spodobała mi się.
Żal trochę wypadajacych Gunsów, ale za tydzień Better może sobie to odbije...
9/30 to nie wynik marzeń, ale jest OK
04.02.2009 05:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #13
 
A wiesz, ze te Roboki po kilku ostatnich przesłuchaniach brzmią dla mnie świetnie. Byc może sie skusze Icon_wink2
Lider nuuuuuuuda wiec co ja tam bede... Icon_wink2
Weryfikacja statystyk : Mamy 6 wspólnych utworów obecnie (z tego 5 w TOP 12) , ale gdyby doliczyc te ktore u mnie juz wypadły byłby cały tuzin Icon_smile2 .
W tym tygodniu najbardziej ucieszyłem się z jedynej nowości w zestawieniu . Icon_biggrin3
Dlatego że polubiłes "Ciszę i Ogień" , oraz dlatego że nie jestem z tym kawałkiem osamotniony , a moze już jest nas trzech Icon_wink2 .
I tak sobie mysle ze ten utwór Comy ma najwieksze szanse na osiagniecie dobrego wyniku na forumowej.
05.02.2009 10:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Gary napisał(a):No to już teraz na pewno 10 raz! Icon_biggrin3 (czyli tak jak mój lider Icon_cool2 )
tak i to jeden z najlepszych wyników w historii! gdyby nie "Martyr", to rekord wynosiłby 12 tygodni!
Gary napisał(a):Z postawy zarówno piosenki jak i płyty Żywiołaka wnioskuję, że potrzebny jest dodatkowy, być może koncertowy bodziec. Icon_wink2
czasem słońce, czasem deszcz. tydzień temu wypadli gorzej, ale w dzisiejszym notowaniu wygląda na to, że znowu będzie lepiej.
Gary napisał(a):Chyba odbieram ją tak, jak Ty swego czasu "Stadium Arcadium". Icon_lol
hehe, jedno zdanie i już znam cały Twój stosunek do 'Hipertrofii" Icon_mrgreen
Paweł napisał(a):cieszy mnie to, że Ci się 'wola istnienia' podoba.
podobała mi się jeszcze zanim się okazało, że będzie singlem. nie na darmo zagrałem ją w pierwszej Rockiestrze.
saferłel napisał(a):Szkoda jednak, że tym razem tylko on prezentuje się jako nowość.
sam się zdziwiłem, że obecne towarzystwo w 50-ce takie niegościnne Icon_wink2
saferłel napisał(a):Dido robi karierę równie niespodziewaną jak Sharleen Spiteri....i chyba to też będzie one hit wonder u ciebie - chociaż nie wiem jak sobie kiedyś u ciebie radziła.
"Thank You" - 4 tygodnie w dziesiątce, najwyżej na 8.
"Here With Me" - 11 tygodni w dziesiątce, raz na pierwszym!
"White Flag" - 7 tygodni w dziesiątce, najwyżej na 5.
więc nie jest tak źle Icon_smile2.
saferłel napisał(a):wczoraj pod wieczór zaopatrzyłem się w równie gorącego Chrisa Cornella
też muszę się zapoznać z tą płytą.
abd3mz napisał(a):Gospel na trzecim! Nie za bardzo szalejesz?
no wiem, prawdziwa katastrofa - wyrównanie największego w karierze płyty spadku na mojej liście Icon_wink2
ksch napisał(a):to rozumiem, że przynajmniej we trzech wybieramy się do Palladium 21 III? Icon_razz
jest duża szansa Icon_smile2
Kaczy1993 napisał(a):Ha! Tego się nie spodziewałem Icon_smile2 Posystemowskie klimaty... Icon_mrgreen Po They Say mój ulubiony utwór Scarsów
jakbyś znał lepiej moją listę, to byś się nie dziwił Icon_razz.
a ja się zastanawiam czy "Chemicals" nie podoba mi się nawt bardziej niż "Thay Say", mimo że nigdy nie zdołał się przedrzeć do dziesiątki.
tadzio3 napisał(a):To teraz jestem prawie pewny, że dociągnie setki Icon_wink2
hehe, teraz to ja już się nie podejmuję obstawiania ile będzie siedzieć na liście Icon_mrgreen
Tomekk napisał(a):9/30 to nie wynik marzeń, ale jest OK
myślę, że to wspaniały wynik Icon_smile2
Aro napisał(a):A wiesz, ze te Roboki po kilku ostatnich przesłuchaniach brzmią dla mnie świetnie. Byc może sie skusze Icon_wink2
no to to rozumiem Icon_mrgreen
Aro napisał(a):I tak sobie mysle ze ten utwór Comy ma najwieksze szanse na osiagniecie dobrego wyniku na forumowej.
w każdym razie ja postaram się do tego sukcesu przyczynić Icon_wink2
08.02.2009 02:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #15
 
ku3a napisał(a):01. 01. 19. 19. All Nightmare Long - Metallica
napisałem u Aro napiszę i u Ciebie - świetny lider!!! Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):08. 07. 03. 03. Anusia - Kazik
uuuuuuu... Icon_frown
ku3a napisał(a):09. 30. 01. 01. Wola istnienia - Coma
no n i e ź l e !!!
ku3a napisał(a):44. 44. 04. Zgaś moje oczy - Akurat
przynajmniej druga "z moich propozycji" Icon_mrgreen nie spadła Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.02.2009 11:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości