Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Garbage - Not Your Kind of People
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Garbage - Not Your Kind of People
[Obrazek: garbage1.jpg]
data wydania: 15.05.12

Lista utworów:


1. Automatic Systematic Habit
2. Big Bright World
3. Blood for Poppies
4. Control
5. Not Your Kind of People
6. Felt
7. I Hate Love
8. Sugar
9. Battle In Me
10. Man on a Wire
11. Beloved Freak

głosowanie do: 8 czerwca

Dawno nie zgłaszałem niczego do naszej forumowej zabawy, bo też dawno przestała ona przyciągać inne osoby i stała się trochę wymarłym punktem na mapie mycharts.pl. Liczę, że nowa płyta Garbage przynajmniej na moment zmieni/odczaruje sytuację. ''Not Your Kind of People'' wydaje się spełniać kilka istotnych warunków potrzebnych do tego, aby kolejne topowanie nie było udziałem jedynie dwóch czy trzech osób oraz ich zdawkowych komentarzy. Przede wszystkim stoi za nią znany i lubiany zespół, w środku też prezentuje się zdecydowanie nie najgorzej, a opinie docierające z różnych zakątków forum zdają się potwierdzać sens zgłoszenia jej do Topłyty.

W takim razie do dzieła Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.05.2012 03:29 PM przez saferłel.)
18.05.2012 05:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Garbage - Not Your Kind of People
1. Control
2. Automatic Systematic Habit
3. Man on a Wire
4. Battle In Me
5. Sugar
6. Not Your Kind of People
7. Blood for Poppies
8. I Hate Love
9. Beloved Freak
10. Big Bright World
11. Felt
18.05.2012 05:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Jakiś komentarz? Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2012 05:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
RE: Garbage - Not Your Kind of People
1. Sugar
2. Beloved Freak
3. Control
4. I Hate Love
5. Man on a Wire
6. Battle In Me
7. Automatic Systematic Habit
8. Not Your Kind of People
9. Blood for Poppies
10. Big Bright World
11. Felt

no co tu duzo mowic. bardzo dobra plyta, bez zadnych zbednych wypelniaczy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2012 05:23 PM przez bugman.)
18.05.2012 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
RE: Garbage - Not Your Kind of People
W końcu może topłyta ożyje. W ogóle do głowy przyszła mi ostatnio myśl, żeby wrócić do pomysłu zgłaszania płyt nie starszych niż rok lub dwaIcon_wink

Płytę przesłuchałem kilka dni temu. Teraz wszystko ułożyć w dobrej kolejności
18.05.2012 05:40 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Garbage - Not Your Kind of People
michal91d napisał(a):płyt nie starszych niż rok lub dwaIcon_wink
Może to i myśl. Nowości, szczególnie jakieś takie bardziej prominentne z różnych powodów, budzą chyba większe zainteresowanie...i zawsze budziły.

Jakby co, to wrzucam niedługo wersję HQ na swojego chomika, więc można będzie sobie dosłuchać w lepszej jakości.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.05.2012 05:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #7
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Za nowe, nie zdążę się osłuchać. : P
18.05.2012 06:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Glosowanie trwa aż trzy tygodnie, więc bez obaw. Zresztą na każdą płytę w zabawie można głosować kiedy tylko się chce. Kiedyś tam wyniki będą aktualizowane ;]

Płytę w HQ wrzuciłem na chomika. Transfer darmowy, bo przy okazji udostępniam nowe Saint Etienne członkom innego forum, więc korzystajcie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.05.2012 06:29 PM przez saferłel.)
18.05.2012 06:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
RE: Garbage - Not Your Kind of People
ok, przesłucham jeszcze raz i ułożę swoją kolejność.
24.05.2012 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Przesłuchując cały album można się trochę zmęczyć.
Trzeba po prostu podejść do odsłuchu z zaangażowaniem, bo to nie jest płyta łatwa i lekka.
Moim zdaniem Garbage nie stracili nic ze swojego uroku, którym czarowali w latach 90.
Caly czas się rozwijają, ale jednocześnie nie zmieniają gwałtownie swojego brzmienia.

Sam jestem zaskoczony moim numerem jeden, ale na chwilę obecną jest najlepszy, ale cała pierwsza szóstka, to killery Icon_cool
Trochę jednak rozczarowały mnie kawałki od 8-11, widocznie taka odsłona Garbage nie jest dla mnie. Wolę szybsze kawałki, ale nie zawsze, bo np. utwór tytułowy uważam za bardzo dobry. (a przecież nie jest to "łupanka").
Ogólna ocena jest pozytywna, jak na razie czołówka płyt z 2012 roku.


1. Automatic Systematic Habit
2. Blood For Poppies
3. Not Your Kind of People
4. Battle In Me
5. Man On A Wire
6. I Hate Love
7. Sugar
8. Control
9. Felt
10. Beloved Freak
11. Big Bright World
24.05.2012 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Nie potrafię ułożyć zadowalającej kolejności. Płyta jest zbyt różnorodna, a poziom (z wyjątkiem ostatniego nagrania) bardzo zbliżony. W sumie większych wątpliwości nie miałem jedynie co do top 2. Nieformalnym zwycięzcą jest z pewnością ''Blood for Poppies'', które chociaż straciło początkowy ''entuzjazm'' i ''firstsinglowy napęd'', to tak na dobrą sprawę podoba mi się coraz bardziej. Doszedłem do wniosku, że to równocześnie najlepszy tekst na ''Not Your Kind of People''.

Ogólnie dobra rzecz.

01. Sugar
02. I Hate Love
03. Battle In Me
04. Control
05. Not Your Kind of People
06. Blood For Poppies
07. Felt
08. Beloved Freak
09. Automatic Systematic Habit
10. Man On A Wire
11. Big Bright World

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.05.2012 05:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #12
RE: Garbage - Not Your Kind of People
To teraz dokończę to, co zostało mi przerwane po południu...

Sprawdziłem co się wypisuje w nadwiślańskim kraju na temat tej płyty. Okazuje się, że szanowne redaktorzyny prześcigają się w wypisywaniu bzdur i równaniu jej z ziemią. Safer dobrze mówił, że przeczytanie czegoś sensownego w Polsce na temat Garbage graniczy z cudem.

Odnośnie utworów:
- numer jeden - bezapelacyjny zwycięzca, co do tego wątpliwości nie miałem ani przez moment.
- pozycje 4-9 - w sumie ustanowione pod wpływem impulsu
- 10 i 11 - odpowiednio: nieprzekonująca ballada oraz ponoć przebojowy utwór w którym tego nie czuć.

1. Sugar
2. I Hate Love
3. Control (do 3 minuty najlepszy utwór na płycie. Złowroga harmonijka, bluesowe zapędy, zapachniało Teksasem - nie mylić z zespołem! Icon_razz I później wszystko zostało zaprzepaszczone tym cyfrowym przetworzeniem oraz poszatkowaniem wokalu. Szkoda. Icon_neutral)
4. Automatic Systematic Habit (mocny opener to zawsze dodatkowy plus dla artysty. Icon_wink)
5. Blood for Poppies
6. Battle In Me
7. Man on a Wire
8. Felt
9. Beloved Freak
10. Not Your Kind of People
11. Big Bright World

Jak to podsumować? Zespół sam podsunął mi pomysł: "Tell mother, tell your father, tell your friends, tell your teacher", że Garbage wydało płytę! I to taką, która będzie mocno liczyć się w (moim) podsumowaniu roku. Płytą roku nie będzie, bo ktoś już ten tytuł im skradł (mocny jest ten maj niebywale!), ale TOP3, kto wie? No chyba, że wprowadzimy tą moją podziałkę gatunkową... Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2012 01:03 AM przez meni.)
28.05.2012 01:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Garbage - Not Your Kind of People
meni napisał(a):Safer dobrze mówił, że przeczytanie czegoś sensownego w Polsce na temat Garbage graniczy z cudem
Powiem nawet, że spotkałem się i pozytywnymi recenzjami, które były jeszcze gorsze merytorycznie od tych złych Icon_lol W Polsce nie ukazał się do tej pory żaden ciekawy tekst o nowym wcieleniu Garbage.

Mój ulubiony fragment z recenzji onetu:

O dziwo Shirley Manson z przesadnym makijażem i cierpiętniczymi tekstami zaczyna przypominać nachalny image Jareda Leto, a nijaka ballada "Not Your Kind Of People" czy pretensjonany utwór "I Hate Love" trącą banałem 30 Seconds to Mars. Ukłon w stronę publicznosci emo jest w tym wypadku krzykiem rozpaczy i dramatyczną próbą powrotu na listy przebojów. Cóż, w końcu ten zespół zawsze był tylko produktem dużej wytwórnii.


Icon_lolIcon_lolIcon_lol Na szczęście cała recenzja została potężnie zlinczowana przez komentatorów.

Ps - pisownia oryginalna, z dwoma błędami w tak krótkim fragmencie Icon_wink

meni napisał(a):Płytą roku nie będzie, bo ktoś już ten tytuł im skradł (
Maj silny, oj tak. Jestem ciekawy co to za album. Bo znając nasze gusta, pewnie by mi się spodobał. Może już znam?

meni napisał(a):Control
Ja też wolałbym, aby końcówka była zaśpiewana w tradycyjnym stylu, ale przebolałem ten fragment i teraz słucham go ''na luzie'', bez nerwów. 5/5 przez to faktycznie nie będzie, ale uczciwie możemy chyba obaj przyznać, że nie podważa to w żaden sposób pozycji tej piosenki i jej uroku. A podobno ma to być kolejny singiel, takie plotki mnie dochodzą, zobaczymy czy się potwierdzą.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2012 05:24 PM przez saferłel.)
28.05.2012 05:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #14
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Łoł. Bardzo dobra płyta.
9/10

1. Blood For Poppies
2. Control
3. Automatic Systematic Habit
4. Battle In Me
5. I Hate Love
6. Sugar
7. Not Your Kind of People
8. Felt
9. Big Bright World
10. Beloved Freak
11. Man On A Wire
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2012 10:45 PM przez Dobromiera.)
28.05.2012 06:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #15
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Słuchałem zaraz po keane i aż odżyłem słuchając tej płyty Icon_smile
płyta dobra, ale chyba trochę mnie zmęczyła, tak subiektywnie. Myślę, że to kwestia osłuchania. Generalnie - szokująco dobry powrót - jakiego bym się nie spodziewał.
1. Automatic Systematic Habit
2. Not Your Kind of People
3. Sugar
4. Control
5. Blood For Poppies
6. I Hate Love
7. Battle In Me
8. Felt
9. Big Bright World
10. Beloved Freak
11. Man On A Wire

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2012 06:51 PM przez dziobaseczek.)
28.05.2012 06:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #16
RE: Garbage - Not Your Kind of People
saferłel napisał(a):ale uczciwie możemy chyba obaj przyznać, że nie podważa to w żaden sposób pozycji tej piosenki i jej uroku.
W żadnym wypadku, również się już do tego przyzwyczaiłem. Icon_wink Chociaż zły pomysł zawsze takim będzie i to się nie zmieni.

saferłel napisał(a):Jestem ciekawy co to za album. Bo znając nasze gusta, pewnie by mi się spodobał. Może już znam?
Kluczem tego fragmentu jest drugie moje zdanie:
meni napisał(a):No chyba, że wprowadzimy tą moją podziałkę gatunkową... Icon_wink
Myślę, że więcej nie muszę wyjaśniać. Icon_smile Nie wydaje mi się, żeby zainteresowała Cię ta płyta nawet w najmniejszym stopniu. Icon_wink

http://rateyourmusic.com/~meni
28.05.2012 07:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Napisz tytuł, jestem ciekawy!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.05.2012 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #18
RE: Garbage - Not Your Kind of People
Wedle życzenia. Icon_smile Nazywa się: Solarstone - Pure. I jeżeli rozpatrzysz ją pozytywnie (już nie mówię więcej Icon_wink), to będę niebywale zaskoczony. Icon_smile

http://rateyourmusic.com/~meni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2012 08:10 PM przez meni.)
28.05.2012 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #19
RE: Garbage - Not Your Kind of People
1. Automatic Systematic Habit
2. Blood For Poppies
3. Sugar
4. Battle In Me
5. Man On A Wire (tylko mnie to się podoba?? xDDD, uff na poprzedniej stronie Tomekk, bugman i 1981 dali to wyżej Icon_razz2)
6. Not Your Kind of People
7. Control
8. I Hate Love
9. Felt
10. Big Bright World
11. Beloved Freak

Płyta bardzo dobra, niestety kawałki numer 10 i 11 trochę odstają, ostatni nudny, a BBW bezpłciowy. Od razu wiedziałem, że Habit nic nie pobije, już przy pierwszym przesłuchaniu byłem pewien, że niżej nie usłyszę nic lepszego. A kwestia płyty roku u mnie będzie stała pod znakiem zapytania do końca roku Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2012 12:03 PM przez Remo.)
29.05.2012 12:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Adam1992 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 802
Dołączył: May 2012
Post: #20
RE: Garbage - Not Your Kind of People
1. Sugar - nie zastanawiałem się, utwór najlepszy na płycie.
2. Blood For Poppies
3. Automatic Systematic Habit
4. Battle In Me
5. Control
6. I Hate Love
7. Man on a Wire
8. Felt
9. Beloved Freak
10. Not Your Kind of People
11. Big Bright World - niestety...
01.06.2012 04:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  R.E.M. - Automatic For The People saferłel 64 12 058 09.12.2017 02:02 PM
Ostatni post: Szymek79
  Christina Aguilera - My Kind of Christmas AKT! 22 2 303 07.03.2010 11:52 PM
Ostatni post: Yacy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości