Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 284 (12.05.12)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 284 (12.05.12)
Ronika - In Side Out - Ronika wraca na DLP! Nie wiem ile przyjdzie mi czekać na jej kolejnego singla lub EP-kę (o płycie nie wspominając), ale do tego czasu mam zamiar posiłkować się stroną b dobrze znanego na forum ''Automatic''. ''Problem'' w tym, że ''In Side Out'' wspaniale marnuje się, będąc jedynie dodatkiem do ejtisowego szlagieru brytyjskiej piosenkarki. W dzisiejszych czasach, kiedy siła singla znacząco spada i przebojem może zostać niemal każdy skrawek muzyki nie ma to być może aż tak wielkiego znaczenia, jednakże nie spodziewałbym się uświadczyć ''In Side Out'' na jakimkolwiek przyszłym wydawnictwie Roniki. Szkoda. Kompozycja ma walory godne debiutanckiego albumu. Od ''Automatic'' różni ją nie tylko dosyć ''chłodny'' image, ale też bardziej syntezatorowa aranżacja, przypominająca aktualne dokonania Little Boots. Podejrzewam zresztą, że razem z ciut starszą koleżanką zrobią w 2012 roku wiele dobrego dla electropopu.

Summer Camp - Better Off Without You - Debiutancki album Summer Camp to bodajże październik/listopad zeszłego roku, jednak od razu (uprzedzając pytania) pragnę wstawić w tym miejscu wyraziste ''ALE'':
- ale przecież to zespół rodem z bandcampa, więc wszelka niewiedza dotycząca ich aktualnego stanu posiadania jest usprawiedliwiona.
- ale przecież to muzyka wybitnie nie pasująca do jesiennej pluchy.
- ale przecież musieli odsiedzieć swoje w prowizorycznej poczekalni.

Ten ostatni argument jest wyjątkowo kiepski/naciągany, zdaję sobie z tego sprawę. Niemniej, chyba prawidłowo wyczułem, że Amerykanie powinni pojawić się na DLP dopiero w momencie, gdy na balkonach naszych mieszkań pojawią się pierwsze leżaki, a podczas szkolnych przerw zaczną się nieśmiałe rozmowy o tegorocznych planach na wakacje. Chociaż z urodzenia jest to ''lo-fi'', ''Better Off Witout You'' nie daje po sobie poznać swojej trącącej amatorskością produkcji oraz bezkrytycznego traktowania każdego aspektu swojego jestestwa. To muzyka słońca, przeznaczona zarówno dla miłośników Destroyera, jak i zwolenników pierwszych nagrań Best Coasts.

Spector - Celestine - Przyznam, że przeżyłem małe rozczarowanie, kiedy Spector upublicznił swój poprzedni singiel (''Chevy Thunder''), zamierzając wypełnić z jego pomocą indie rockowe kafejki i bary na Wyspach. Nie miałem bowiem wątpliwości, że wydane wcześniej, na wskroś balladowe ''Grey Shirt & Tie'' spełniało jedynie rolę przystawki przed czymś właściwym każdej młodorockowej kapeli z aspiracjami - dynamicznym, punkowym singlem numer jeden. I taka miałaby być twarz Spector? ''Celestine'' dokonuje w tym temacie znaczącej poprawki. Nie tylko zwalnia ''Chevy Thunder'' z odpowiedzialności za wszystko co złe (lub ewentualnie dobre) w repertuarze piątki Anglików, ale też wyznacza (lub ewentualnie dopracowuje) kurs, za którym chce się wspólnie z nimi podążać. Soniczny riff, sprawnie poprowadzona melodia, zero kompromisów czy niepotrzebnych pro-pitchforkowych ''ulepszaczy'' - to stanowi o sile ''Celestine'', jak na razie najlepszego singla z dorobku bandu z Londynu. Nadal mam ich wysoko na liście tegorocznych objawień.

Monika Brodka - Varsovie - Nowy singiel Moniki Brodki wymagał ode mnie nieco więcej zaangażowania niż mogłem się spodziewać. Poświęciłem sporo czasu na ''wgryzanie się'' w ''Varsovie''....a może raczej ''gryzienie się'' z nim samym. Pomimo pracy w renomowanym studio na Zachodzie oraz przejęzyczeniu tekstu na angielski, Brodka (paradoksalnie) wypada w ''Varsovie'' mniej ''globalnie'' niż miało to miejsce na gruncie jej poprzedniego LP, co w konsekwencji z początku zbiło mnie z tropu. Jarmarczny klimat kompozycji również nakazuje doszukiwać się pewnych konotacji z wczesną twórczością piosenkarki i niekoniecznie jawi się jako rozwinięcie pomysłów z ''Grandy''. Jednak osi czasu nie da się załamać lub zawrócić. Mamy rok 2012, a za Brodką ciągnie się już spory bagaż doświadczeń. Kilka lat temu moglibyśmy w ogóle nie zwrócić uwagi na ''Varsovie'' - nie dlatego, że wstydem byłoby lansowanie piosenkarki z ''Idola'', lecz prawdopodobnie podobny repertuar przerósłby ówczesne możliwości Brodki. Dzisiaj brzmi bardzo dobrze.

SpaceGhostPurrp - No Evidence - Jedno z nowych wierzeń wytwórni 4AD. SpaceGhostPurrp otrzymał kontrakt w drugiej połowie 2011 roku i właśnie przygotowuje się do wydania debiutanckiego nagrania, którego singlem promującym jest m.in. ''No Evidence''. Pisząc o ''nowym wierzeniu'' brytyjskiej ikony przemysłu fonograficznego, nie tyle miałem na myśli nowego artystę, jakiś nowy akt czy pojedyncze objawienie, co raczej nowe muzyczne rejony, w kierunku których zwraca się szefostwo 4AD. Dream pop, gothic czy alternatywny rock nie są już jedyną ich wizytówką. SpaceGhostPurrp dołącza do grona artystów swobodnie wędrujących pomiędzy eksperymentalną elektroniką, hip hopem i ''nowymi brzmieniami'' klubowej sceny w USA i UK. Pomimo, że rap stanowi w przypadku ''No Evidence'' podstawowy środek przekazu, to właśnie pozostała scenografia przejmuje na siebie odpowiedzialność za kreowanie tajemniczego, spowitego papierosowym dymem i zaplamionego radioaktywnym kwasem wizerunku zgodnego z profilem wytwórni. Profilu nie związanego z żadnym czysto muzycznym czynnikiem. Chodzi o jakość.


AP. LP. PP.


01. 02. 09. Grimes - Circumambient
02. 06. 02. Metric - Youth Without Youth
03. 01. 06. John Maus - No Title (Molly)
04. 04. 04. Little Boots - Every Night I Say A Prayer
05. 14. 03. Purity Ring - Obedear
06. 12. 02. Garbage - Sugar
07. 03. 10. Ronika - Automatic
08. 08. 06. Dirty Projectors - Gun Has No Trigger
09. 05. 04. St. Vincent - Krokodil
10. 15. 04. Ultravox - Brilliant

11. 09. 09. Masquer - A Crush
12. 07. 07. Garbage - Battle In Me
13. 11. 05. 2:54 - Wait/Awake
14. 16. 03. The Beach Boys - That's Why God Made The Radio
15. 20. 03. Dum Dum Girls - Caught In One
16. 10. 06. Liars - No. 1 Against The Rush
17. 31. 02. Analogue Monsta - Time To
18. 13. 06. Japandroids - The House That Heaven Built
19. NE. 01. Ronika - In Side Out
20. 53. 10. Julia Marcell - Echo

21. 22. 05. Killing Joke - Colony Collapse
22. 30. 05. Frankie Rose - Know Me
23. 18. 07. Ladyhawke - Anxiety
24. 40. 03. KO KO - Float
25. 17. 08. Keane - Disconnected
26. 21. 10. Garbage - Blood For Poppies
27. 27. 08. TRUST - Dressed For Space
28. NE. 01. Summer Camp - Better Off Without You
29. 23. 09. Lotus Plaza - Strangers
30. NE. 01. Spector - Celestine
31. 26. 11. Norah Jones - Happy Pills
32. 24. 09. Rufus Wainwright - Out Of The Game
33. 19. 12. Spiritualized - Hey Jane
34. 29. 15. Django Django - Hail Bop
35. 25. 07. Hot Chip - Flutes
36. 28. 09. Tindersticks - This Fire Of Autumn
37. 37. 11. Cave Birds - In Love From Afar
38. NE. 01. Monika Brodka - Varsovie
39. 38. 06. Screaming Females - Expire
40. 32. 12. Born Blonde - I Just Wanna Be

41. 35. 17. Chairlift - Amanaemonesia
42. 36. 14. Magic Wands - Space
43. 43. 13. School Of Seven Bells - Scavenger
44. NE. 01. SpaceGhostPurrp - No Evidence
45. 47. 04. Hundred Waters - Boreal
46. 49. 05. Art Imperial - Cult Of Love
47. 51. 04. The Walkmen - Heaven
48. 33. 07. Sinéad O'Connor - Take Off Your Shoes
49. 44. 12. Santigold - Disparate Youth
50. 41. 10. Beach House - Myth
51. 39. 15. Chairlift - Sidewalk Safari
52. 50. 02. Bleech - Mondays
53. 42. 16. The Twilight Sad - Another Bed
53. 48. 17. La Sera - Please By My Third Eye
54. 34. 18. Foo Fighters - Back & Forth
56. 52. 15. Perfume Genius - Hood
57. 45. 16. Ladyhawke - Black, White & Blue
58. 60. 18. Grimes - Genesis
59. 46. 03. Marilyn Manson - No Reflection
60. 62. 14. Citizens! - Reptile
61. 69. 14. Memoryhouse - Walk With Me
62. 65. 17. dEUS - Second Nature
63. 57. 16. Saint Etienne - Tonight
64. 54. 07. Morten Harket - Scared Of Heights
65. 55. 08. Beck - Looking For A Sign
66. 56. 17. Neon Indian - Hex Girlfriend
67. 59. 11. The Asteroids Galaxy Tour - Suburban Space Invader
68. 58. 13. Lower Dens - Brains
69. 61. 14. Nicola Roberts - Cinderella's Eyes
70. 63. 08. Soulsavers - Longest Day

Z listy wypadły:

z 64 - Arctic Monkeys - R U Mine? - po 10 tyg. (max: 32)
z 66 - Metronomy & Roxanne Clifford - Everything Goes My Way - po 20 tyg. (max: 3)
z 67 - Porcelain Raft - Unless You Speak From Your Heart - po 17 tyg. (max: 1)
z 68 - The Shins - Simple Song - po 17 tyg. (max: 6)
z 70 - John Maus - Cop Killer - po 23 tyg. (max: 5)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.05.2012 08:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: DLP - Notowanie 284 (12.05.12)
Przede wszystkim - super, że jest nowe notowanie Icon_smile
Cytat:19. NE. 01. Ronika - In Side Out
Wokalnie przypomina mi chwilami Robyn. Poza tym - jeśli aż tak bardzo będziesz potrzebować wrzucić coś na listę, to zawsze pozostaje Ci "Wiyoo" (i tym razem na tym zakończę temat singli Roniki Icon_wink )
Cytat:12. 07. 07. Garbage - Battle In Me
26. 21. 10. Garbage - Blood For Poppies
Uuu, szkoda, że płyta nic nie zdziałała w tym względzie. I wiesz, że liczę na to, że powiesz mamie, tacie, przyjaciołom i nauczycielowi...
Cytat:I taka miałaby być twarz Spector?
No ja nie miałbym nic przeciwkoIcon_cool. Brakowało mi tego, co mógłbym nazwać "tradycyjnym indie-rockiem".
Cytat:-ale przecież musieli odsiedzieć swoje w prowizorycznej poczekalni
Ciekawe, ile będzie musiała tam przesiedzieć Wilczyca...
Nieźle się tupie nóżką do tego.
Cytat:20. 53. 10. Julia Marcell - Echo
Eeeee, no brawo! Ciekawe, kiedy ostatnio miał miejsce tak wysoki skok przy takim stażu. Postaram się dzisiaj wziąć za konwersję - nie wiem, czy tak słaba jakość w czymś pomoże, ale na pewno nie przeszkodzi Icon_smile
Cytat:Jarmarczny klimat
Jarmarczny - słowo klucz! Icon_lol
Cytat:lecz prawdopodobnie podobny repertuar przerósłby ówczesne możliwości Brodki
Jej możliwości czy możliwości jej fanów?
Cytat:52. 50. 02. Bleech - Mondays
Twój komentarz w Pe.eR.zeT-ce wróżył, że raczej do góry nie pójdą - no i miałem rację.
Cytat:Z listy wypadły:
z 64 - Arctic Monkeys - R U Mine? - po 10 tyg. (max: 32)
Szkoda. Tym bardziej, że za tydzień taki sam los spotka najprawdopodobniej Nicolę Roberts. Nowy singiel dawaj, Panie! Icon_wink
Cytat:17. 31. 02. Analogue Monsta - Time To
Zastanawiałem się, skąd mam to na [wiadomo czym Icon_wink] i okazało się, że to od Ciebie! Szok. Bardziej klimaty à la czarny piątek u Hirka Wrony niż DLP Saferłela.

Poza SGP w tym tygodniu wyjątkowo dobrze znani mi wykonawcy.
13.05.2012 08:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #3
RE: DLP - Notowanie 284 (12.05.12)
O, jest i Brodka. Mnie też zajęło chwilę, żeby się do tego nagrania przekonać, ale teraz uważam je za całkiem udane.

Maus już się wyszczycił; do Grimes muszę wrócić przynajmniej w postaci tego numeru.
Z dziesiątki najmilsze mi jest DP.

Ładnie awansują Beach Boysi Icon_biggrin Trzymam kciuki za dziesiątkę!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.05.2012 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: DLP - Notowanie 284 (12.05.12)
prz_rulez napisał(a):Wokalnie przypomina mi chwilami Robyn.
Może, staram się o tym nie myśleć, bo Robyn nie lubię.

prz_rulez napisał(a):Uuu, szkoda, że płyta nic nie zdziałała w tym względzie. I wiesz, że liczę na to, że powiesz mamie, tacie, przyjaciołom i nauczycielowi...
''Sugar'' przecież idzie do góry. ''Automatic'' raczej się u mnie nie pojawi w ogóle.

prz_rulez napisał(a):Jej możliwości czy możliwości jej fanów?
Może wszystkich razem ;]

prz_rulez napisał(a):Szkoda. Tym bardziej, że za tydzień taki sam los spotka najprawdopodobniej Nicolę Roberts. Nowy singiel dawaj, Panie! Icon_wink
Od kogo?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.05.2012 10:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: DLP - Notowanie 284 (12.05.12)
Cytat:Może, staram się o tym nie myśleć, bo Robyn nie lubię.
Icon_lol Chyba nie jest tak źle, skoro jednak "Dancing On My Own" załapało się na dwa tygodnie.
Cytat:''Automatic'' raczej się u mnie nie pojawi w ogóle.
I to będzie duży błąd. No nie wierzę, że wolisz "Mondays" Bleech od "Automatic" Icon_razz2
Cytat:Od kogo?
No od Nicoli, oczywiście. U mnie będzie już ciężko cokolwiek wybrać, bo prawie wszystko było Icon_biggrin "Cinderella's Eyes" nie wykorzystało swojej szansy na wejście do pięćdziesiątki i już raczej tego nie dokona, więc pozostaje jeszcze "Say It Out Loud"... małe szanse, ale kto wie?
14.05.2012 10:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 098
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #6
RE: DLP - Notowanie 284 (12.05.12)
saferłel napisał(a):Summer Camp - Better Off Without You
oj jakżesz przyjemna piosenka, równie udana jak mój numer 1. Oniryczna ale pełna życia. Mniam!
saferłel napisał(a):Przyznam, że przeżyłem małe rozczarowanie, kiedy Spector upublicznił swój poprzedni singiel (''Chevy Thunder'')
miałem podobna odczucia, Chevy był słabiutki. Celestine jest faktycznie znacznie lepiej.
saferłel napisał(a):19. NE. 01. Ronika - In Side Out
nie umiem nigdzie znaleźć. Proszę o link.
saferłel napisał(a):SpaceGhostPurrp - No Evidence
to mnie ciekawi - faktycznie rejony niby hip hopowe, ale jakość 4AD, zgadzam się, mało tego, ciekawe cóż takiego może nas czekać jeszcze.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
14.05.2012 11:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: DLP - Notowanie 284 (12.05.12)
Chevy wcale nie jest słabiutki! Icon_razz2
14.05.2012 11:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości