Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elbow - The Seldom Seen Kid
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Elbow - The Seldom Seen Kid
[Obrazek: The_Seldom_Seen_Kid.jpg]
I cóż mogę rzecz....zaczął się wysyp doskonałych płyt i mam nadzieję, że to nie chwilowe. Najpierw dEUS, który zyskał u mnie status miana płyty roku, a teraz pozycja, która kto wie czy za kilkanaście godzin gdy dogłębniej się z nią zapoznam nie zmieni dEUSA na prowadzeniu.
Elbow to nieznany mi dotąd zespół ze strony muzycznej, znany ze ''słuchu'' i znany mi jako ceniona marka. Wydał płytę już prawie miesiąc temu bo 17 marca. Przyznam się, że zgrałem album prawie po premierze, ale dopiero teraz do niego zajrzałem (wczoraj) dzięki temu, że znajomy ciągle się upierał, że to jedna z najpiękniejszych płyt roku, bije w rankingach zarówno Cave'a jak i R.E.M - co ciekawe to ten sam znajomy, który mi dEUSA wychwalał - JAKI MAGIK czy co? W każdy razie będę go słuchał od dziś za 1 razem Icon_razz2...już na pewno.

Elbow pewnie obecny jest na kilku listach z nagraniem Grounds For Divorce czyli 1 singlem z albumu. Całość utrzymana jest w bardzo slow-owych klimatach, które nie przypominają tej kompozycji za bardzo....ale jest to piękne. Wokalista ma bardzo miły, lekko ''starty'' głos...czasem małe skojarzenie z Peterem Gabrielem może się pojawić. Piosenki są długie, oparte w dużej mierze o fortepian, wiolonczelle i perkusyjne brzmienia. Gitary raczej w wersji akustycznej. Aż sam się dziwię sobie, że pokochałem (już po 2 przesłuchaniu!!) ten album pozbawiony naprawę mocnych uderzeń....

Polecam ogromnie. Zaczynam ładować na chomika.

1. "Starlings" - 5:20
2. "The Bones of You" (Elbow; contains elements of "Summertime" by George Gershwin, Dubose Heyward, Dorothy Heyward & Ira Gershwin) - 4:49
3. "Mirrorball" - 5:50
4. "Grounds for Divorce" - 3:39
5. "An Audience with the Pope" - 4:27
6. "Weather to Fly" - 4:29
7. "The Loneliness of a Tower Crane Driver" - 5:14
8. "The Fix" (Elbow, Richard Hawley) - 4:27
9. "Some Riot" - 5:23
10. "One Day Like This" - 6:34
11. "Friend of Ours" - 5:01
12. "We're Away" (bonus track) - 1:59

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.04.2008 05:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #2
 
miałem ochotę na ten album, ale jak 3 raz zaczęło mi ściągać od nowa to zrezygnowałem. Na szczęście są inne może nie szybsze żródła, ale pewniejsze od chomika Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.04.2008 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Przykro mi, nie wiem co się stało ;[

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.04.2008 10:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #4
 
już mam ale pewnie dziś tylko urywki... Może tylko singelki Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
07.04.2008 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Singielki, to masz na myśli numer 4 i 10?, tak?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.04.2008 03:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
saferłel napisał(a):Singielki, to masz na myśli numer 4 i 10?, tak?
Tak ! i po razie zdecydowanie - nr 4 Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.04.2008 03:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Dla mnie oba świetne, tylko który tu pierwszy na listę dać Icon_razz2 Chyba jednak ten bardziej ograny wszędzie...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.04.2008 05:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Elbow - Flying Dream 1 Szymek79 6 302 09.11.2021 11:03 PM
Ostatni post: Dobromiera
  Elbow - Build A Rocket Boys! bugman 12 2 203 05.03.2011 07:49 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości