Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
14 notowanie z 06.04.2008
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #1
14 notowanie z 06.04.2008
Tak jak zapowiadałem tydzień temu jest wiele powrotów. Postanowiłem przesłuchać dobrze mi znane płyty jeszcze raz i kolejny raz wybrać z nich swoich faworytów. Nie zdążyłem przesłuchać wszystkich, więc reforma jest niedokończona. Icon_wink2
Gdy stawiałem kolejny znaczek przy utworze (co oznacza miejsce w 50) zdałem sobie sprawę (kolejny raz), że nie zmieszczę ich wszystkich w podstawowym zestawieniu. Wpadłem na pomysł (troszkę ściągając z kajmana Icon_wink2), żeby utworzyć dodatkową część listy: "Poza listą". W niej znajdą się najlepsze utwory z płyt (minimum 8,5/10). Nie wiem czy kogoś to interesuje, ale misie to przyda przy układaniu listy. Icon_razz Jeszcze tylko muszę wymyślić kiedy wyrzucać utwory z tej listy... [Na razie znajdują się na niej utwory z płyt, które przesłuchałem w tym tygodniu.]

Komentarz już tradycyjnie o nowościach, a reszta jako odpowiedź na Wasze komentarze. Icon_smile2 Nowości jest tylko 5. [częściowe wytłumaczenie w notowaniu płyt.]
Bardzo wysoko -bo na drugim- debiutuje Lao Che. Już kiedyś wspominałem, że nie wiem co zrobić z jednym utworem z Gospel. Czasem brzmi porażająco, a innym razem zbyt płasko, za krótko i niedopracowanie. W tym tygodniu przesłuchałem go dwa razy i zabrzmiał fenomenalnie. Jeśli w nadchodzącym tygodniu nie spodoba misie to może wypaść z listy. Taka lista. Kiedyś wspominałem, że na najnowszej płycie Lao Che trzy utwory odstają od reszty. Według mnie ten najbardziej. Tematem i klimatem pasuje do poprzedniej płyty (genialnego Powstania Warszawskiego).

Dwie nowości (Masters Of War i Talk To The River) to zasługa ksch-a, a także neon.ki. Icon_wink2 Wszystko zaczęło się mniej więcej miesiąc temu gdy usłyszałem w Minimaxie trzy utwory z najnowszej płyty RPWL. Od razu wiedziałem, że muszę ją przesłuchać. Niestety poszukiwania nie dały żadnego rezultatu. Dwa tygodnie temu w neon.kowej liście przebojów ksch podał adres: http://www.bunalti.com/. Strona wygląda trochę strasznie Icon_wink2, ale ma bardzo przydatną opcję: New albums (2008). Zacząłem przeglądać kolejne strony i znalazłem RPWL! Przesłuchałem i na razie płyta kandyduje do zagranicznego podium tego roku. Na razie najbardziej podobają misie trzy nagrania. Masters Of War to pewnie jak niektórzy kojarzą utwór Boba Dylana. Za to co RPWL zrobili z tym utworem należą się wielkie brawa. Do wyśmienitego tekstu napisać wyśmienitą muzykę i oto efekt. Uwielbiam ten utwór za to, że nie wiem kiedy się kończy (jest nieźle połamany). Aha. Może ktoś nie słyszał nigdy o RPWL, więc napiszę że chyba można go zaliczyć do szeroko rozumianego progressive.
Niżej debiutuje Talk To The River, który zapowiadał się jako zwykła ballada, a jest czymś więcej. Ujmuję mnie swoją prostotą i niezwykłą wstawką w środku utworu.

Na 23 miejscu debiutuje efekt ponownego przesłuchiwania płyty Autor. Płyta podoba misie coraz bardziej, ale Autoportret Witkacego zyskuje od dobrych kilkunastu dni i teraz to on jest moim ulubionym utworem z płyty.

Ostatnią nowością ("Last, but not least") jest utwór, który ma dziwną historię. Kilka tygodni temu na sąsiednim forum Zawiesina w forowym notowaniu płyt na drugim miejscu umieścił Gospel, a na pierwszym Gogola Bordello. Wtedy napisałem, że kto wyprzedza Lao Che jest warty Poznania. Jak powiedziałem tak zrobiłem i w tym tygodniu przesłuchałem płytę. Hmm... Jakby ją tu opisać? Klimat jest zbliżony do Gospel (w tym sensie, że i tu i tu czuć, że artyści mieli niezły ubaw nagrywając płytę), słychać wiele instrumentów, naleciałości z różnych gatunków itd. Brzmi jak bałkańska płyta. Mimo, że podoba misie akcent wokalisty to na listę trafia tytułowe nagranie, w którym wokalista raczej odpoczywa. Icon_wink2

Tyle o liście, a na koniec trochę z innej beczki. W poniedziałek rozpoczynam praktyki i -w zależności od tego co uda misie zdziałać- będę miał trochę więcej czasu albo dużo więcej czasu. Icon_biggrin3 W związku zacznę się zapoznawać z wszystkimi nieznanymi utworami z moich ulubionych list i zabiorę się za te listy, na których jest tylko: Nieznany wykonawca - Nieznany utwór. Icon_wink2 Icon_mrgreen Utworzyłem już pomoc cyfrową (arkusz kalkulacyjny, w którym będę kopiował tytuły nieznanych utworów) oraz analogową (zeszyt, w którym będę notował utwory/wykonawców wartych głębszego zapoznania zasłyszanych w Trójce). Poza tym zajmę się kilkoma innymi sprawami związanymi z listą (uporządkowaniem dysku, utworzeniem formularza do podsumowań, sprawdzeniem dat wydania przesłuchanych albumów itd.)

Aha. Czas na pierwszy odcinek o Lao Che. Icon_mrgreen Nie wiem jaka jest wiedza forowiczów na temat Lao Che, więc zacznę od biografii zaczerpniętej z oficjalnej strony zespołu. Na początek co było przed Lao Che. (Przyznam, że nie słyszałem żadnego zespołu tu wymienionego. Jeśli nie będzie problemów ze znalezieniem płyt to przesłucham je w tym tygodniu.)
Cytat:W roku 1999, muzycy zespołu Koli, wiedzeni zamiłowaniem do grania na żywo, postanowili powołać do życia zespół, który mógłby stanąć naprzeciw ich potrzebom i zainteresowaniom.

Powstaje LAO CHE

Co było wcześniej? Denat przez wiele lat grał na bębnach w zespole Hazael znanym ze znakomitych koncertów, choćby w Jarocinie w 93 i 94 roku oraz Metalmanii 1994 gdzie wystąpił u boku Morbid Angel, Cannibal Corpse i Samael. Brał udział w nagraniu trzech albumów: Thor (Loud Out Rec. 1994), When the Sun Is Dead (Baron Rec.1995), The Kiss and Other Movements (Ceremony Rec.1996). Produkcją tego ostatniego, realizowanego w niemieckim studio Woodhouse, zajął się Waldemar Sorychta znany z grupy Grip Inc.
W tym samym czasie Spięty nabierał doświadczenia w death metalowym Aberration, zaś Dimon i Warz spotykali się na próbach zespołu Darkside.
W 1996 roku Denat powołał do życia hip hopową formację Kanabiplanto, która doczekała się kasety Przyjaciele Jamesa B. (1997) wydanej nakładem QQRYQ Productions, zaś dwa lata później, jako Himillsbach, nagrał album z muzyką eksperymentalną. W tym samym czasie przestaje istnieć Kanabiplanto a w jej miejsce powstaje Koli.
Do Denata dołącza perkusista Stonehenge - Dimon oraz Spięty - wtedy gitarzysta i wokalista harcorowego projektu Hope I, w którym aktywnie udzielał się również Żubr, późniejszy basista Lao Che. W 1999 Koli podpisało kontrakt z Warner Music Poland czego efektem była płyta pt. Szemrany. Podczas pracy nad tym albumem wykrystalizował się pierwszy skład zespołu Lao Che. Do Denata, Spiętego i Dimona dołączyli Warz, Żubr oraz Bogusławowicz.

A całe notowanie wygląda tak:

pozycja|pozycja przed tygodniem|ilość tygodni w zestawieniu (ilość tygodni na pierwszym)

01 01 10 NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec (10)
02 NN 01 TY CZŁOWIEK JESTEŚ? - Lao Che
03 12 11 TO, CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
04 22 11 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz, Dwa, Trzy
05 PP 05 DARK STAR - Fish (pozycja przed wypadkiem: 06)
06 37 03 ANESTHETIZE - Porcupine Tree
07 PP 13 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek (pozycja przed wypadkiem: 25)
08 PP 03 GOLIATH - The Mars Volta (pozycja przed wypadkiem: 09)
09 PP 02 SIEDMIU NIE ZAWSZE WSPANIAŁYCH - Lao Che (pozycja przed wypadkiem: 08)
10 PP 04 HYDROPIEKŁOWSTĄPIENIE - Lao Che (pozycja przed wypadkiem: 07)
11 06 02 NIEPOJĘTE i ULOTNE - Anna Maria Jopek
12 PP 03 CAVALETTAS - The Mars Volta (pozycja przed wypadkiem: 16)
13 05 05 13TH STAR - Fish
14 29 10 GOOD DAY MY ANGEL (live) - Myslovitz
15 21 07 HUNT - Nest
16 NN 01 MASTERS OF WAR - RPWL
17 26 07 UMIERA PIĘKNO - Aga Zaryan
18 14 09 GDZIEKOLWIEK - Grzegorz Turnau
19 PP 10 DŁUGA DROGA W DÓŁ - Happysad (pozycja przed wypadkiem: 11)
20 13 02 CHODŹMY - Grzegorz Turnau
21 24 07 PUNK FREUD - Pink Freud
22 30 08 CZAS - Katarzyna Groniec
23 NN 01 AUTOPORTRET WITKACEGO - Strachy na Lachy
24 18 02 BROKEN HARP - PJ Harvey
25 07 08 NOTHING COMPARES 2U - Jimmy Scott
26 10 10 IDŹ SWOJĄ DROGĄ - Raz, Dwa, Trzy
27 PP 04 BÓG ZAPŁAĆ - Lao Che (pozycja przed wypadkiem: 27)
28 PP 07 ENCORE JESZCZE RAZ - Strachy na Lachy (pozycja przed wypadkiem: 33)
29 03 11 FIGHTING FOR A LOST CAUSE - Antimatter
30 15 08 WE CLOSE OUR EYES - British Sea Power
31 PP 13 PIOSENKA STARYCH KOCHANKÓW - Raz, Dwa, Trzy (pozycja przed wypadkiem: 30)
32 11 02 MIRACLES - Dave Gahan
33 23 05 LYRA - Kate Bush
34 25 02 RUBEN'S TATOO - Songdog
35 19 02 9-29-045 - Green Carnation
36 36 10 ORDINARY PEOPLE - Neil Young
37 PP 09 DYBUK - Żywiołak (pozycja przed wypadkiem: 05)
38 NN 01 TALK TO THE RIVER - RPWL
39 27 09 WRACAM DO DOMU - Justyna Steczkowska
40 20 13 BROTHERS IN ARMS - Metallica
41 PP 07 KAZIMIERZ WIERZYŃSKI - Strachy na Lachy (pozycja przed wypadkiem: 34)
42 02 04 NAGLE KTOŚ - Cree
43 35 02 PIERWSZY DZIEŃ RESZTY NASZEGO ŻYCIA - Anna Maria Jopek
44 40 02 MONTPARNASSE - Songdog
45 09 05 LANDSLIDE - Stacey Kent
46 04 02 WHERE IN THE WORLD - Fish

47 PP 10 SZKLANA GÓRA - Strachy Na Lachy (pozycja przed wypadkiem: 37)
48 31 02 BARBARELLA - Songdog
49 NN 01 SUPER TARANTA - Gogol Bordello
50 33 02 NUDE - Radiohead

wypadły:
08 46 04 VENICE - Chris Botti
16 NN 01 PODOBNO GDZIEŚ ISTNIEJE - Katarzyna Groniec
17 NN 01 ZNÓW WĘDRUJEMY - Grzegorz Turnau i Andrzej Sikorowski
28 NN 01 GROW GROW GROW - PJ Harvey
32 NN 01 SILENCE - PJ Harvey
34 NN 01 PRZETRWAMY - Raz, Dwa, Trzy
38 NN 01 TO TALK TO YOU - PJ Harvey
39 NN 01 LOSER HEAVEN - Songdog
41 NN 01 ŻAL ZA PIOTREM S. - Grzegorz Turnau i Andrzej Sikorowski
42 NN 01 HOUSE OF CARDS - Radiohead
43 NN 01 LONG ROAD OUT OF EDEN - The Eagles
44 NN 01 ON PORTHCAWL SANDS - Songdog
45 NN 01 WHITE CHALK - PJ Harvey
46 NN 01 VIDEOTAPE - Radiohead
47 NN 01 OWLS - Songdog
48 NN 01 LAST FLOWERS TO HOSPITAL - Radiohead
49 PP 02 DRAGON - Tori Amos (pozycja przed wypadkiem: 46)
50 PP 02 DAY TRIP - Pat Metheny Trio (pozycja przed wypadkiem: 49)

nowości - 5 (+ 13 powrotów), bez zmian - 2, w dół - 22, do góry - 8,
Pogrubione nowości, zazielenionych 5 największych awansów i zaczerwienionych 5 największych spadków.
47 utworów z mojej listy nie ma w zestawie do głosowania na LP3 (poprzednio: 49).

Nowości na chomiku: http://www.chomikuj.pl/abd3mz/mycharts-a...4notowanie
Notowanie płyt za chwilę.

EDIT: Zmieniłem temat z 14 notowanie z 06.03.2008 na 14 notowanie z 06.04.2008. :roll:
06.04.2008 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #2
 
Poza listą:
(kolejność utworów ma znaczenie tylko gdy są to utwory tego samego wykonawcy)

SOUL DEALER - Anna Maria Jopek
NAGLE - Anna Maria Jopek
DANCE OF THE MANATEE - Fair to Midland
UPGRADE^BRIGADE - Fair to Midland
SAY WHEN - Fair to Midland
ARC OF THE CURVE - Fish
OPENWATER - Fish
FORCES OF VICTORY - Gogol Bordello
AMERICAN WEDDING - Gogol Bordello
ŚWIAT W OBŁOKACH - Grzegorz Turnau
TWOJA POSTAĆ - Grzegorz Turnau
TALKING TO GOD - Hurt
SUMMERS LOST - Hurt
THANK YOU FOR LISTENNING - Hurt
ET AL - Hurt
PODOBNO GDZIEŚ ISTNIEJE - Katarzyna Groniec
TAMTA KOBIETA - Katarzyna Groniec
NIE WALCZ - Katarzyna Groniec
mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che
ZBAWICIEL DIESEL - Lao Che
WAY OUT OF HERE - Porcupine Tree
BYNAJMNIEJ - Raz, Dwa, Trzy
SILENCED - RPWL
ON PORTHCLAW SANDS - Songdog
CROWN OF THORNS - Songdog
ILYENA - The Mars Volta
06.04.2008 04:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Widzę, że Lao kompletnie tobą zawładnął i bardzo dobrze Icon_wink Liderka jednak nie do przebicia. Kolejna Jopek (w ogóle na duży plus u ciebie w tym tyg. jak widzę też na podstawie innych numerów), na kolejnej liście na podium. Wcale nie mam zamiaru narzekać jak niektórzy Icon_razz2, tylko chwalę to, bo niezłą płytę wydała i wszystkie piosenki są na niezłym poziomie. Ta też, chociaż mam innych faworytów. Trochę śmiesznie wygląda Fish z życiorysem: 6 - out - 5....Icon_biggrin ale dobrze że się pojawia znów. Hydropiekło się osuwa Icon_wink2 I tak wyżej niż u mnie. RPWL...mój tata tego słuchał, nie sądzę jednak że to prog rock z tego co słyszałem we fragmentach (a może źle kojarzę?) Zresztą za kilka minut sobie poczytam o nich w TR bo coś tam jest, to się dowiem. W każdym razie tata oddzwonił do kolegi, który mu to wysłał z informacją, że to słabe jest - a więc może mi się spodoba Icon_biggrin To by było logiczne heh. Dostało się Gahanowi. Ale Miracles i u mnie pewnie na dłuższą metę by nie wytrzymał, czołówka to płyty raczej nie jest.
Niestety PJ wypada z setką innych fajnych tracków Icon_sad Rozbudziłeś tylko moją ciekawość jak sobie poradzi a tu klapa Icon_cry2 A taki Happysad wraca :/
Przyznam, że nie odwiedziłem tydzień temu chomika, nie zapoznałem się z Sondogiem, więc zrobię to za minut kilka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.04.2008 05:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #4
 
notowanie 9 z 06 kwietnia 2008 r.

Już tradycyjnie enter grupuje płyty na podobnym poziomie.

01. Lao Che - Gospel
02. Anna Maria Jopek - ID
03. The Mars Volta - Bedlam In Goliath
04. Tool - 10.000 days
05. Porcupine Tree - Fear Of The Blank Planet
06. Fish - 13th Star
07. Sweet Noise - The Triptic
08. Strachy na Lachy - Autor
09. RPWL - The RPWL Experience
10. Raz, Dwa, Trzy - Młynarski
11. Katarzyna Groniec - Przypadki

12. I Ching - I Ching
13. Songdog - A Wretched Sinners Song
14. Grzegorz Turnau - Historia pewnej podróży
15. Fair To Midland - Fables From a Mayfly: What I Tell You Three Times is True
16. Happysad - Nieprzygoda
17. Hurt - Vol. II
18. The Chronicles of Israfel - Starborn, Tome I

19. R.E.M. - Accelerate

Tool i Sweet Noise debiutują tylko na liście płyt, bo słuchałem ich nieuważnie. Muszę je bardziej oswoić.

R.E.M. to największe rozczarowanie. Nie takie R.E.M. lubię i prawdę mówiąc przeczuwałem, że płyta misie nie spodoba, gdy Grzegorz Zembrowski w Mikrokosmosie kilkanaście tygodni temu opowiadał o tej płycie. Pewnie przesłucham jeszcze raz i dam sobie spokój.

I Ching - zdobycie nagrań tego zespołu w sieci jest niemożliwe. Prawie. Icon_wink2 Ba! Ciężko dowiedzieć się czegoś o tym zespole, bo wyskakują taroty, wróżby... Płytę znalazłem na pewnym chomiku, zachomikowałem do siebie (jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam na priva) i ściągnąłem. Znałem kilka utworów wcześniej dzięki Owczarkowi. Co tu dużo mówić: "muzyka jest pokarmem duszy, mądre słowa sycą mózg"...
Wydawało misie, że I Ching to zupełnie zapomniany zespół, ale ostatnio zobaczyłem go u Listoholika (polskie płyty wszech czasów). Czy ktoś jeszcze zna ten zespół?

Top Radiohead na dniach. Wiem, że miał być w środę, potem dzisiaj... Miałem napisać niezbyt pozytywną opinię, ale przeczytałem kilka komentarzy i postanowiłem dać im jeszcze jedną szansę. (Jak nie teraz to kiedy?)
06.04.2008 05:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Hmmm R.E.M. się nie podoba, Radiohead ogólnie niezbyt pozytywnie też - no tragedia dla mnie przyznam tym bardziej, że to czołówka mojego topu artystów, top 10 oczywisty Icon_razz2 Cóż... Ciekawe jak inni moi topowi artyści by sobie radzili u ciebie Icon_razz2 bo ci dwoje tacy najbardziej przystępni chyba dla ciebie, tak sądze... Accelerate na szczęście zbiera bardzo pozytywne opinie we wszystkich pismach, TV itp na świecie...i tylko zaważyłem, że Polacy na niego narzekają Icon_biggrin Serio!
Na pocieszenie jest 1 miejsce wśród płyt bardzo fajne oczywiście. To samo mogę rzecz o całej czołówce w sumie, oprócz 7 której nie znam. Tak naprawe tylko Happysad i RDT to rzeczy które mnie nudzą. Kilku pozycji oczywiście nie znam. Zapoznam się może z tym niedostępnym nigdzie I Chingiem...skoro niedostępym to warto u siebie mieć Icon_biggrin

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.04.2008 05:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Nie wiem czy zauważyłeś, ale zawsze jak wklejasz listę ostatnio to dopadam do niej 1 i komentuje zanim ty zaczniesz notowanie płyt wstawiac, to już 3 czy 4 raz taka sytuacja hehe.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.04.2008 05:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #7
 
saferłel napisał(a):Kolejna Jopek (w ogóle na duży plus u ciebie w tym tyg. jak widzę też na podstawie innych numerów), na kolejnej liście na podium.
Wydaje misie, że odkryłem płytę na nowo, więc kilka tygodni może być w czołówce.
saferłel napisał(a):Wcale nie mam zamiaru narzekać jak niektórzy Icon_razz2, tylko chwalę to, bo niezłą płytę wydała i wszystkie piosenki są na niezłym poziomie. Ta też, chociaż mam innych faworytów.
Niezłe to za mało powiedziane. Icon_wink2 A które należą do Twoich faworytów?
saferłel napisał(a):Trochę śmiesznie wygląda Fish z życiorysem: 6 - out - 5....Icon_biggrin ale dobrze że się pojawia znów.
Może trochę. Dla mnie dziwne jest trzymanie utworu na liście, którego nie miało się ochoty słuchać.
saferłel napisał(a):Hydropiekło się osuwa Icon_wink2 I tak wyżej niż u mnie.
Osuwa?! Icon_razz
saferłel napisał(a):RPWL...mój tata tego słuchał, nie sądzę jednak że to prog rock z tego co słyszałem we fragmentach (a może źle kojarzę?) Zresztą za kilka minut sobie poczytam o nich w TR bo coś tam jest, to się dowiem. W każdym razie tata oddzwonił do kolegi, który mu to wysłał z informacją, że to słabe jest - a więc może mi się spodoba Icon_biggrin To by było logiczne heh.
Mówiłem, że jestem słaby w gatunkach, ale jednak dla mnie jest to prog. Chociaż jak teraz patrzę to te dwa utwory na mojej liście najmniej z całej płyty...
saferłel napisał(a):Dostało się Gahanowi. Ale Miracles i u mnie pewnie na dłuższą metę by nie wytrzymał, czołówka to płyty raczej nie jest.
No właśnie dla mnie to jest czołówka płyty. Dokładnie numer jeden. Icon_razz
saferłel napisał(a):Niestety PJ wypada z setką innych fajnych tracków Icon_sad Rozbudziłeś tylko moją ciekawość jak sobie poradzi a tu klapa Icon_cry2 A taki Happysad wraca :/
Myślałem, że to jest do przewidzenia... Ale mam już swój numer jeden z tej płyty.
saferłel napisał(a):Przyznam, że nie odwiedziłem tydzień temu chomika, nie zapoznałem się z Sondogiem, więc zrobię to za minut kilka.
Wiem. Widziałem ilość ściągnięć.
06.04.2008 09:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
saferłel napisał(a):Hmmm R.E.M. się nie podoba, Radiohead ogólnie niezbyt pozytywnie też - no tragedia dla mnie przyznam tym bardziej, że to czołówka mojego topu artystów, top 10 oczywisty Icon_razz2
R.E.M. słabo znam (ale dwa utwory bardzo misie podobają). a co do Radiohead to jeszcze szansa jest, że misie spodoba. Choć nie będzie to top10.
saferłel napisał(a):Cóż... Ciekawe jak inni moi topowi artyści by sobie radzili u ciebie Icon_razz2 bo ci dwoje tacy najbardziej przystępni chyba dla ciebie, tak sądze...
Wymień kilka to się okaże. Icon_razz
saferłel napisał(a):Nie wiem czy zauważyłeś, ale zawsze jak wklejasz listę ostatnio to dopadam do niej 1 i komentuje zanim ty zaczniesz notowanie płyt wstawiac, to już 3 czy 4 raz taka sytuacja hehe.
Zawsze czy ostatnio? Icon_razz Policzyłem przed chwilą i 4 czy 5 razy się wstrzeliłeś. Icon_biggrin3 Nie wiem jak to robisz, ale może pora publikacji mojej listy Ci odpowiada? Icon_smile2
06.04.2008 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Może będę mało oryginalny ale z płyty AMJ podoba mi się bardzo 1 singiel, Skłamałabym i Zrób co możesz...ale płyty ciągle słucham, więc czołówka może się zmienić.

Heh z tym Lao, to miałem na myśli osunięcie się w porównaniu z tyg. sprzed wypadnięcia Icon_biggrin

Numer 1 piszesz? No to chyba płyta Gahana nie ma u ciebie wysokich not, co? Icon_wink

Hmm nie wiem czy do było do przewidzenia czy nie....akurat liczyłem, że PJ się utrzyma, zawsze się liczy na mistrzów Icon_wink

Hmm to skomplikowane zdanie: zawsze jak wklejasz listę ostatnio Icon_biggrin Myślę, że nie mam co w nim tłumaczyć...chodzi mi o ostatnie tyg. powiedzmy te 4-5 i wtedy zawsze komentowałem tak szybko Icon_razz2 Gdyby sytuacja tak miała miejsce od 1 notowania to bym po prostu nie dodał słówka: ostatnio Icon_razz2

http://www.lastfm.pl/user/saferdrunk/ - tutaj wejdź i zjedź troszkę w dół na ranking ogółny artystów- wśród całej 50 są artyści którzy są w moim topie absolutnym, najniżej z niego jest DM z pewnością. Gdzieś tam się panoszy pod koniec Icon_razz2
Dodam jeszcze, że top 8 listy last.fm mocny jak cholera, bo np. takie Rolling Stones to nie jest nawet może w 50 moich ulubieńców, ale mają dużo płyt to trochę się tej ich muzyki nabiło Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.04.2008 10:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #10
 
saferłel napisał(a):Heh z tym Lao, to miałem na myśli osunięcie się w porównaniu z tyg. sprzed wypadnięcia Icon_biggrin
I tak uważam, że "osunięcie" to nie jest odpowiednie słowo. Icon_razz
saferłel napisał(a):Numer 1 piszesz? No to chyba płyta Gahana nie ma u ciebie wysokich not, co? Icon_wink
Trudno jest odnieść sukces na liście, ale to nie znaczy że się nie podoba.
saferłel napisał(a):Hmm to skomplikowane zdanie: zawsze jak wklejasz listę ostatnio Icon_biggrin Myślę, że nie mam co w nim tłumaczyć...chodzi mi o ostatnie tyg. powiedzmy te 4-5 i wtedy zawsze komentowałem tak szybko Icon_razz2 Gdyby sytuacja tak miała miejsce od 1 notowania to bym po prostu nie dodał słówka: ostatnio Icon_razz2
Niestety muszę Cię poprawić. Icon_razz Nie była to seria. Icon_wink2
saferłel napisał(a):http://www.lastfm.pl/user/saferdrunk/ - tutaj wejdź i zjedź troszkę w dół na ranking ogółny artystów- wśród całej 50 są artyści którzy są w moim topie absolutnym, najniżej z niego jest DM z pewnością. Gdzieś tam się panoszy pod koniec Icon_razz2
No, ale to jest chyba suma przesłuchań utworów danego wykonawcy, a nie Twój top artystów. Dla mnie ilość przesłuchań nie przekłada się na ocenę. [A co do pierwszej 8 to prawie ich nie znam.]
saferłel napisał(a):Dodam jeszcze, że top 8 listy last.fm mocny jak cholera, bo np. takie Rolling Stones to nie jest nawet może w 50 moich ulubieńców, ale mają dużo płyt to trochę się tej ich muzyki nabiło Icon_smile
To jest wada tego o czym pisze wyżej.
07.04.2008 10:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 968
Dołączył: Nov 2007
Post: #11
 
To ja zacznę troszkę inaczej. Trzy pierwsze zazielenione REWELACYJNE
Icon_mrgreen Lista jest niezła jak zawsze. Bo jest i AMJ ,
i RDT i Kasia Groniec których to bardzo lubie Icon_biggrin3
ALE... co do Lao Che to nadal nie mam
zdania , może za jakis czas cos wpadnie w ucho. Zobaczy się .
Pozdrawiam Icon_smile2
07.04.2008 12:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #12
 
abd3mz napisał(a):Na 23 miejscu debiutuje efekt ponownego przesłuchiwania płyty Autor. Płyta podoba misie coraz bardziej, ale Autoportret Witkacego zyskuje od dobrych kilkunastu dni i teraz to on jest moim ulubionym utworem z płyty.
Icon_eek2 ja kilkadziesiąt minut temu dopisałem to do mojego zestawu, z którego układam listę.

.
07.04.2008 01:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Nie zgodzę się z tobą Sebastian. Tak jak napisałem wszyscy główni artyści znajdują się w top 50 bez wyjątku, tak naprawdę jest to pewnie nawet top 30...tylko to DM tak się plasuje dziwnie nisko ;] Oczywiście nie jest to kolejność od 1 do 30 zgodnie z prawdą, ale jednak...Nawet na Rolling Stones zwracam uwagę ;] Takie Anybody Seen My Baby...fantastyczne Icon_biggrin Gdyby ktoś mi się nie spododał to jednak nie katowałem bym jego dyskografii (szczególnie jakby miał z 20 płyt) i nie nabijał naliczeń na last fm.

Szkoda, że nie znasz prawie nic z 8...i pewnie w ogóle większośc listy obca ci jest Icon_razz2..nie wypada mi napisać nic innego jak: no to niedobrze - ale kto by tak nie napisał Icon_biggrin

A ty potrafisz podać swój top artystów? Może szykujesz niedługo jakiś ranking wszechczasów?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.04.2008 03:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #14
 
Aro napisał(a):To ja zacznę troszkę inaczej. Trzy pierwsze zazielenione REWELACYJNE
Icon_mrgreen
Będę się upierał, że wszystkie. Icon_razz
Aro napisał(a):ALE... co do Lao Che to nadal nie mam zdania , może za jakis czas cos wpadnie w ucho. Zobaczy się .
Czekam. Icon_smile2
[Tak z ciekawości. Enter automatycznie wciska Ci się co kilka sekund? Icon_wink2]
stavanger napisał(a):Icon_eek2 ja kilkadziesiąt minut temu dopisałem to do mojego zestawu, z którego układam listę.
Cieszę się. Icon_smile2 [Pamiętaj, że ja byłem pierwszy. Icon_wink2]
saferłel napisał(a):Gdyby ktoś mi się nie spododał to jednak nie katowałem bym jego dyskografii (szczególnie jakby miał z 20 płyt) i nie nabijał naliczeń na last fm.
Coś w tym jest, ale jest to patrzenie na muzykę pod kątem przebojowości. Spójrz na przykład na moją liderkę. przez 10 tygodni przesłuchałem ją 11 razy, a na przykład numer 10 (Hydropiekłowstąpienie) przez miesiąc przesłuchałem pewnie z 60 razy jak nie więcej.
saferłel napisał(a):Szkoda, że nie znasz prawie nic z 8...i pewnie w ogóle większośc listy obca ci jest Icon_razz2..nie wypada mi napisać nic innego jak: no to niedobrze - ale kto by tak nie napisał Icon_biggrin
Jestem raczej otwarty na muzykę, ale ogranicza mnie CZAS. Nowe płyty, artyści z mojej listy, przygotowania do topu itd. pochłaniają niemal cały mój czas na słuchanie muzyki. Pewnie kiedyś.
saferłel napisał(a):A ty potrafisz podać swój top artystów? Może szykujesz niedługo jakiś ranking wszechczasów?
Trochę się wykpię od odpowiedzi na to pytanie i podam top polskich artystów, których znam całą dyskografię:
1, Republika
2. Marek Grechuta
3. Lao Che
4. Coma

Kilka miesięcy temu myślałem, że swój top wszech czasów ułożę za 5 lat, ale chyba będzie to szybciej.
07.04.2008 04:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #15
 
abd3mz napisał(a):49 NN 01 SUPER TARANTA - Gogol Bordello
Tuś mi niespodzianko Icon_razz Zagrają we Wrocławiu na na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej . Będę Icon_mrgreen

[Obrazek: kleschko.png]
07.04.2008 07:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
Re: 14 notowanie z 06.03.2008
Ja tutaj robię wszystko, żeby odchudzić swoją listę i mieć jeszcze czas na słuchanie czego innego, a Ty mi tutaj takie numery wycinasz:
abd3mz napisał(a):05 PP 05 DARK STAR - Fish (pozycja przed wypadkiem: 06)
12 PP 03 CAVALETTAS - The Mars Volta (pozycja przed wypadkiem: 16)
Żeby tylko to, ale jeszcze dołożyłeś mi coś więcej (ale nie zdradzę, co. A do tego wyrzuciłeś z 30 tylko te piosenki, które mają wsparcie u innych. Chyba przestanę zaglądaćna Twoją listę. Icon_wink2
07.04.2008 10:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #17
 
kajman napisał(a):Ja tutaj robię wszystko, żeby odchudzić swoją listę i mieć jeszcze czas na słuchanie czego innego, a Ty mi tutaj takie numery wycinasz:
To trzeba mi mówić takie rzeczy! Od następnego notowania lista będzie zaczynać się od 31 miejsca, więc zero wsparcia z mojej strony!
07.04.2008 10:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #18
 
abd3mz napisał(a):
stavanger napisał(a):Icon_eek2 ja kilkadziesiąt minut temu dopisałem to do mojego zestawu, z którego układam listę.
Cieszę się. Icon_smile2 [Pamiętaj, że ja byłem pierwszy. Icon_wink2]
Ale byłem pierwszy ze "Szklaną Górą" Icon_razz

.
07.04.2008 11:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 784
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
stavanger napisał(a):
abd3mz napisał(a):Na 23 miejscu debiutuje efekt ponownego przesłuchiwania płyty Autor. Płyta podoba misie coraz bardziej, ale Autoportret Witkacego zyskuje od dobrych kilkunastu dni i teraz to on jest moim ulubionym utworem z płyty.
Icon_eek2 ja kilkadziesiąt minut temu dopisałem to do mojego zestawu, z którego układam listę.
Czyżby zanosiło się na kolejny superprzebój Strachów na Forumowej?
08.04.2008 08:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #20
 
kajman napisał(a):Czyżby zanosiło się na kolejny superprzebój Strachów na Forumowej?
Jeżeli pomożesz to kto wie. Icon_wink2
kleschko napisał(a):Tuś mi niespodzianko Icon_razz Zagrają we Wrocławiu na na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej . Będę Icon_mrgreen
Czekam na relacje. Icon_smile2
08.04.2008 09:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości