Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barcelona - Not Quite Yours
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Barcelona - Not Quite Yours
[Obrazek: uB1C5.jpg]

Właśnie dzisiaj ma swoją premierę druga płyta zespołu Barcelona.
Historia tego albumu jest bardzo ciekawa. Grupa poprosiła swoich fanów o pomoc za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Ich celem było uzbieranie 25 tys. dolarów. Udało im się zebrać prawie dwa razy więcej. Za wpłaty określonych sum fani mieli okazję do otrzymania specjalnych materiałów, a także m.in. mogli odsłuchać album tydzień przed premierą, otrzymać wersję winylową krążka, a także porozmawiać z zespołem za pośrednictwem Skype. Za wpłatę 4000 dolarów zespół oferował prywatny koncert.

Tracklista:
01. Hanging in a Void
02. Slipping Away
03. Watching Me
04. Only Son
05. Slowly
06. Evermore
07. ‘Til Death
08. Change
09. Midnight
10. Less Than Two

Co mogę napisać? Zespół w wywiadach podkreślał, że nowa płyta będzie bardziej surowa od debiutu i miał rację - większość utworów oparta jest na gitarze akustycznej, choć momentami brakuje pianina. Nie ma tu utworów na miarę "Please Don't Go". Potencjał jest, melodie są, ale produkcja kuleje. (A Kevin Augunas współpracował już m.in. z Gotye i Cold War Kids). Przykład? Np. tutaj i tutaj. W ogóle nie słychać gitary basowej, perkusja momentami brzmi naprawdę źle...
Ale są też perełki (choć w produkcji też mi czegoś brakuje):


07.05.2012 04:08 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Barcelona - Not Quite Yours
już za pierwszym przesłuchaniem melodia chwyta, bardzo przyjemny kawałek. Oczywiście bez wow. Ale Barcelona nie jest od efektu wow, od tego są inni.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
08.05.2012 10:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Różni Wykonawcy: World Series: Barcelona Tom_Bonsz 0 684 23.11.2011 09:59 PM
Ostatni post: Tom_Bonsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości