Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka klasyczna
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: Muzyka klasyczna
Ja się zawsze starałem ją omijać, chociaż kilka utworów lubię i/lub cenię. Ale zdecydowanie więcej mnie wkurza. Szczególnie nie trawię Chopina (ale to pewnie już wszyscy wiedzą), operetki i walców Straussów (o tym może już nie wszyscy). Śpiew operowy wydaje mi się czymś bardziej nienaturalnym nawet od growlu i też staram się go mocno omijać.
27.08.2017 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: Muzyka klasyczna
No coś wspominałeś o tym Chopinie, aczkolwiek kompletnie tego nie rozumiem. To przez ten uraz ze szkołą muzyczną?
Wiadomo, że śpiew operowy nie jest czymś codziennym, ale czy wszystko, co nietypowe, jest złe? Icon_wink
27.08.2017 11:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
RE: Muzyka klasyczna
prz_rulez napisał(a):To przez ten uraz ze szkołą muzyczną?
Nie, to nie ma nic wspólnego. Po prostu to co napisałem wykonywane klasycznie mnie odrzuca. Przeróbki bardzo różnie, bo Santor mnie dobija (ale ona to też prawie we wszystkim), ale np Muse czy Tori bardzo mi się podobała.
prz_rulez napisał(a):Wiadomo, że śpiew operowy nie jest czymś codziennym, ale czy wszystko, co nietypowe, jest złe?
Nie napisałem, że nietypowe lecz nienaturalne. A to już inna para kaloszy. Mnie denerwuje tak jak by mnie denerwowali ludzie chodzący po ulicy na rękach.
27.08.2017 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gaspard Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 054
Dołączył: Dec 2016
Post: #24
RE: Muzyka klasyczna
Jeśli chodzi o mnie to przyjemnie jest posłuchać raz na jakiś czas, ale słuchanie na okrągło by mnie mocno wnerwiało (a kilka lat temu rodzice mieli fazę na RMF Classic i zawsze gdy u nich byłem, dostawałem szału)
27.08.2017 11:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: Muzyka klasyczna
A ja ostatnio słucham symfonii Jeana Sibeliusa - fińskiego kompozytora z początku XX wieku. Plus soundtrack do "Dunkierki" Hansa Zimmera.
28.08.2017 09:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Muzyka klasyczna
Dzięki za rekomendację!
Z moich wczorajszych odkryć polecam jeszcze Dorę Pejačević - bardzo łagodne kompozycje. A jeszcze z klasyki orientu fajny jest Kemani Tatyos Efendi, ale tu już nie wszystkie polecam do relaksu - niektóre bliskowschodnie frazy potrafią być wtedy bardzo irytujące Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2017 12:25 AM przez prz_rulez.)
29.08.2017 12:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: Muzyka klasyczna
prz_rulez napisał(a):Choć prawda jest taka, że i u mnie przez wiele lat pojawiała się tylko okazjonalnie.
a teraz pojawia się częściej?

1981 napisał(a):ja ostatnio słucham symfonii Jeana Sibeliusa
której?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2017 12:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #28
RE: Muzyka klasyczna
(29.08.2017 12:54 PM)AKT! napisał(a):  a teraz pojawia się częściej?
Zobacz na mojego last.fma Icon_smile
29.08.2017 02:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #29
RE: Muzyka klasyczna
najs, też miewałem takie fazy; ostatnio wracam sporadycznie, głównie do rzeczy, które znam; nie mam czasu i zajawki na ciągłe diggowanie, ale miło
jeśli ja mógłbym coś polecić z rzeczy późnoromantycznych, to piękny jest oktet smyczkowy najsłynniejszego rumuńskiego kompozytora -- george'a enescu:


na wydanej w 2002 roku pod kremerem płycie sparowano go pięknie z późniejszym kwintetem; cudo

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2017 04:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
RE: Muzyka klasyczna
Ja wczoraj (tudzież przedwczoraj) trafiłem na to:
29.08.2017 09:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: Muzyka klasyczna
AKT! napisał(a):1981 napisał(a):
ja ostatnio słucham symfonii Jeana Sibeliusa
której?
Wszystkich 7 - z płyty nagranej z London Symphony Orchestra z 2016 r.
29.08.2017 09:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #32
RE: Muzyka klasyczna
aaa, no tak Icon_wink
ja sibeliusa w sumie nigdy jakoś bardziej nie słuchałem; może to i dobra rekomendacja na tę porę roku

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.08.2017 01:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
RE: Muzyka klasyczna
Takie coś znalazłem:

I to w sumie też ciekawe:

Jeszcze obadam czy jest coś ciekawego w tej materii z Wysp Owczych.
30.08.2017 03:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #34
RE: Muzyka klasyczna
nie ma czegoś takiego jak islandzka muzyka klasyczna; oni oszukują ludzi xD

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.08.2017 11:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
RE: Muzyka klasyczna
Oj, przestań Icon_razz2
Tzn. jeśli traktujemy muzykę poważną/klasyczną jako rzeczy zrobione przed 1900/1901, no to pewnie tak. Chociaż chyba już pod koniec XIX wieku jacyś kompozytorzy islandzcy działali.
Cóż, i tak to lepiej niż twórcy z Wysp Owczych - podobno tylko jeden z nich napisał symfonię Icon_wink
(Ale i tak są kUl)
31.08.2017 01:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #36
RE: Muzyka klasyczna
prz_rulez napisał(a):Tzn. jeśli traktujemy muzykę poważną/klasyczną jako rzeczy zrobione przed 1900/1901, no to pewnie tak
oj nie, ja piszę ogólnie; to co oni zwykle proponują jako klasyczną to są jakieś rozwodnione ambienty z odrobiną pianina xD no weź
ja zresztą słucham głównie rzeczy napisanych po 1900 i też je wpisuję w termin muzyki klasycznej, która zawiera też modernizm i dodekafonię i myślę, że lwią część tego, co określaliśmy jako współczesną 10 czy 20 lat temu, czyli rzeczy powojenne; zasadniczo po współczesnej jest jeszcze muzyka nowa i to są te rzeczy, które robi się obecnie i kilka(naście) lat wstecz

prz_rulez napisał(a):Cóż, i tak to lepiej niż twórcy z Wysp Owczych - podobno tylko jeden z nich napisał symfonię Icon_wink
gratuluję!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
31.08.2017 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: Muzyka klasyczna
Ciekawy artykuł (oczywiście nie tylko związany z klasyką):
https://www.classicfm.com/discover-music...a-tritone/
21.12.2018 06:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 064
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #38
RE: Muzyka klasyczna
Ja z muzyki klasycznej ostatnio zapuszczam się w pełen katalog wykonań Herberta von Karajana. Ot zobaczyłem że wysoko jest na RYM ceniony cykl symfonii Beethovena w jego wykonaniu i uposażyłem się w 86-płytowy zestaw. Icon_biggrin Póki co ciężko mi wybrać absolutne highlighty, tym bardziej, że brak mi porównania, ale podoba mi się bardzo sporo. Można powiedzieć, że to odważne wejście w muzykę baroku i romantyzmu. Icon_smile
Poza tym trochę przekonałem się do Szopenowych mazurków, nokturnów i polonezów (w wykonaniu Rubinsteina, a jakże), chociaż bardziej jednak mi odpowiada muzyka wieloinstrumentalna.

Bardziej współczesne nurty jakoś mnie nie przekonują.

Śpiewu operowego też nie znoszę, ale symfonie panów Strusiów uwielbiam!

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.12.2018 08:10 PM przez Dobromiera.)
21.12.2018 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
RE: Muzyka klasyczna
W dzisiejszego GW ciekawe podsumowanie roku, czyli 10 najbardziej polecanych płyt z muzyką poważną z roku 2018:

http://wyborcza.pl/7,113768,24286187,10-...rects=true

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
22.12.2018 12:15 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #40
RE: Muzyka klasyczna
wkleiłbyś tu tę listę? artykuł za paywallem Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.12.2018 03:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości