Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
Icon_smile Wiele długich miesięcy czekałem, żeby napisać taką wiadomość - w 2012 roku ukaże się pierwsza od siedmiu lat płyta brytyjskiego tria Saint Etienne, bezpośredni następca krążka ''Tales from Turnpike House''! Informacje na temat premiery ''Can I Borrow a Feeling'' (to podobno jedynie ''szkicowy'' tytuł, chociaż moim zdaniem jest...piękny i muzycy mogliby go zachować) zespół zamieścił w e-mailu wysłanym do członków fan-clubu:

Hi Everybody.

It's been a while since our last missive, but fear not this is for good reason as we've been plotting, hatching and other mysteriously creative verbs. Our new record deal is finally signed! The new album "Can I Borrow a Feeling" (not really called that) will be released early next year. We have been working with various different luminaries and are finally beginning to see the light at the end of the tunnel. A nice tunnel mind you, like a tunnel of love.

Cudnie Icon_smile Kto jak nie Saint Etienne może po raz kolejny obrócić muzykę pop w sztukę!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2012 11:13 PM przez saferłel.)
29.10.2011 11:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Saint Etienne - Can I Borrow a Feeling
Kolejna zmiana tytułu płyty Icon_wink? Tym razem sam zespół ogłosił, że nadchodzący album nosi nazwę ''Words and Music by Saint Etienne'', lecz najpewniej będzie poczekać do maja 2012 roku, bo właśnie w tym miesiącu zostanie on wydany. Dodatkowa informacja dot. kolejnej uznanej marki, która pojawiła się w studio podczas sesji nagraniowej - to Nick Coler, znany przede wszystkim ze swojej współpracy z projektem KLF, a także jako aranżer, songwriter i producent piosenek Girls Aloud, Pet Shop Boys, Kylie Minogue oraz Gabrielli Cilmi.

Wcześniej potwierdzono, że zespół nagrywał swój ósmy album z pomocą Richarda X i Guya Davie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.01.2012 11:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
JEST! Icon_biggrin3

[Obrazek: 04bf1ab5.jpg]

Okładka! A niej już spis piosenek Icon_wink (chociaż zespół oficjalnie nie podał jeszcze tracklisty, hehe) Premiera 21 maja. Wydawcą Universal.

Tracklista: (o ile dobrze widzę)

1. Over the Border
2. I've Got Your Music
3. Heading for the Fair
4. The Last Days of Disco
5. Answer Song
6. Tonight
7. Record Doctor
8. Popular
9. Twenty Five Years
10. DJ
11. When I Was Seventeen
12. I Threw It All Away
13. Haunted Jukebox

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.02.2012 08:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
01. Over the Border - to niebanalne wprowadzenie do płyty ma charakter monologu, w którym Sarah Cracknell opowiada o swoim ''life in a pop'' (parafrazując tytuł pewnego wydawnictwa) przez pryzmat najróżniejszych wydarzeń z minionych lat. Dowiadujemy się m.in. o jej niespełnionych ''pielgrzymkach'' pod dom Petera Gabriela, ulubionych magazynach muzycznych oraz rozterkach związanych z tym czy mając dzieci i męża nadal podkochiwałaby się w Marcu Bolanie z T-Rex. Osobliwą spowiedź przerywa od czasu do czasu harmonijny refren, gdzieś indziej znów pobrzmiewają delikatne reminiscencje przepełnionego ogniem hiszpańskiego flamenco singla ''Pale Movie''...sam zatracam się we wspomnieniach. Bardzo wyjątkowy opener. 4,5/5

02. I've Got Your Music - nie wiem czy ktoś dojdzie do podobnych wniosków, ale jak dla mnie ''I've Got Your Music'' wydaje się odrobinę naginać scenariusz przygotowany przez zespół na okazję ''Words and Music''. Nagranie prezentuje się niezwykle bezpośrednio, onieśmielając swoim dyskotekowym hookiem zbudowanym na wzór największych przebojów Kylie Minogue. Jest aż nadto chwytliwe i zdaje się wołać: ''jestem skazany na sukces, tylko mnie posłuchaj''. Czy to jeszcze hołd, czy już raczej rodzaj pastiszu najbardziej pożądanych dancefloorowych melodii wszech czasów? 3,5/5

03. Heading for a Fair - znów robi się nostalgicznie. W tle słyszę odgłosy cichutkiej pozytywki, a z tekstu wnioskuję, że przyszedł czas na pierwszy w życiu koncert....i na pierwszą poważną dyskusję z rodzicami. Iść czy nie? Raczej poszła, na pewno. I warto było. Warto było również umieścić 'Heading for a Fair'' na albumie. W końcu jest okazja, aby posłuchać prawdziwego fortepianu i nieco wyrównać oddech (po ''I've Got Your Music'' nie jest to taka prosta sprawa). Z doświadczenia wiem, że takie ''zakurzone'' piosenki najlepiej znoszą próbę czasu. Mój kandydat na singla. 4/5

04. Last Days of Disco - niby kilka piosenek o tym tytule już w dziejach muzyki powstało, a jednak disco wciąż ma się całkiem dobrze Icon_wink Saint Etienne nie są jednak dosłowni w swojej pracy. Chociaż w refrenie używają magicznego sloganu autorstwa Davida Bowie (''let's dance!''), to aranżacyjnie stawiają na dosyć wysublimowany soft-synthpop, doskonale korespondujący z motywami przewodnimi płyty ''Tales from Turnpike House'' z 2005 roku. Klasyczne Saint Etienne, eleganckie i uwodzicielskie. 4,5/5

05. Tonight- jeden z lepszych tanecznych kawałków ostatnich miesięcy, z bardzo chwytliwym refrenem, emanujący uczuciem tęsknoty za najbardziej przełomowymi chwilami w naszej muzycznej edukacji. Bo kiedyś każdy wieczór zmieniał nasze życie, każdej nocy otaczała nas muzyka i ludzie, z którymi dzieliliśmy wspólne pasje, a ''dźwięki uderzały w nas niczym fale''. ''Tonight'' to także pierwszy prawdziwy popis Richarda X, odpowiedzialnego za współprodukcję ''Words and Music''. Żaden inni spec od electropopu nie potrafi obecnie nadać piosence takiej dynamiki, zachowując jednocześnie mnóstwo wolnej przestrzeni do zagospodarowania np. przez ekwilibrystyczny sampling. 4,5/5

06. Answer Song- prawdziwie entuzjastyczna kompozycja, zanurzona w tradycji muzyki rozrywkowej lat 60., stylizowana na ''niedzielny podwieczorek'', skąpana w blasku światła odbitego od kieliszków do szampana, w końcu napędzana orkiestrowym rozmachem i wywołująca uśmiech na twarzy. Czyżbyśmy mieli ją usłyszeć w jakieś reklamie w TV? Icon_wink2 Przy takim popie może zaiskrzyć. Odpowiednią paralelą wydaje się porównanie do olśniewających nagrań z przedostatniej płyty duetu Goldfrapp lub też antydepresyjnego rocka serwowanego w XXI wieku przez Jasona Pierce'a i jego Spiritualized. 4/5

07. Record Doctor- krótkie interludium, także rodzaj wprowadzenia do nagrania ''Popular'' - raczej niewarte szerszego omówienia Icon_wink Bez oceny.

08. Popular - ''touch me, touch me, squeeze me, please me''. Przygotowany przez producencki duet Coler-Cat frywolny ''Popular'', zasłużył na łatkę najbardziej rozerotyzowanego momentu ''Words and Music'', lecz marnie skończyłby, gdyby miałby to być jego jego jedyny atut. Niech nie umknie naszej uwadze dosyć zachowawcza, minimalistyczna koncepcja nagrania, które zdaje się nie odbiegać w zasadniczy sposób od swojej wersji demo. To rzecz jasna tylko założenie wysnute na bazie oszczędności w aranżu firmowanej przez system MIDI. Spodziewalibyście się, że ten archaiczny wynalazek znów będzie w modzie? Potencjalny singiel. 3,5/5

09. Twenty Five Years - kolejny mid-tempo z dosyć ciekawym, nieco soulowym zacięciem w chórkach. Po raz kolejny (i nie ostatni) pojawiają się namacalne ''smooth-popowe'' skojarzenia z wcześniejszymi płytami Brytyjczyków, kiedy to na dłuższy moment porzucili eurotaneczne patenty, przenosząc swoje studio nagrań do Skandynawii. Właśnie w Malmo zarejestrowali swój najmocniej przebijający się do świadomości mniej wnikliwych słuchaczy album ''Good Humor'', którego atmosfera została scedowana na ''25 Years'' z bardzo dobrym skutkiem. Zresztą, nie słychać tam przypadkiem odrobiny magii dawnego The Cardigans? 3,5/5

10. DJ- Richard X tu był. Jeżeli ktoś jest fanem nowoczesnych, lekkich jak piórko, lecz solidnych jak stalowe szyny w nodze electropopowych bangerów, to ''DJ'' wydaje się być odpowiedzią na jego modlitwy. Na usta znów cisną się porównania do repertuaru Kylie Minogue (''Come into My World''?), w głowie buzuje sympatyczna ''wyliczanka'' klawiszy, a nasycone euforią wokale Cracknell w połączeniu z ulotną melodią przyjemnie orzeźwiają. Singiel, nie? 4/5

11. When I Was Seventeen - mój faworyt Icon_redface2 Prawdopodobnie dotknięty ręką samego stwórcy, ''a Bóg widział, ze były dobre'' i siódmego dnia odpoczywał ze słuchawkami na uszach. Zgadnijcie czego słuchał? ''Space and light and dream/That's all people need''. Nie ująłbym tego lepiej. Z mitologicznej mieszanki niezmierzonej przestrzeni, światła i snów stworzono poruszający, brutalnie smutny, ale równocześnie rozkwitający wewnętrznym pięknem kawałek, umiejscowiony gdzieś ponad empiryczną rzeczywistością. Kocham taki mały muzyczny ezoteryzm! Czasem już tak mam. Czasem piosenka pop przenosi mnie w jakiś zakręcony świat i zupełnie tracę dla niej głowę. Piszę bzdury, odprawiam dziwne ceremoniały, patrzę w gwiazdy. 5/5

12. I Threw It All Away - Saint Etienne bez klawiszy? To możliwe nawet na tak przesyconej elektroniką płycie jak ''Words and Music''. ''I Threw It All Away'' nie jest wprawdzie akustykiem, lecz został rozpisany wyłącznie na tzw. żywe instrumenty, co nadaje mu unikalną w kontekście reszty materiału, baśniową sylwetkę. Naturalnie nie jest to pierwsza próba skonfrontowania się Brytyjczyków z bardziej dystyngowanym repertuarem, aczkolwiek większości osób szybciej skojarzy ''I Threw It All Away'' z twórczością np. Tori Amos lub The Cranberries za ich ''złotych lat''. 3,5/5

13. Haunted Jukebox- w kończącym ''Words and Music'' nagraniu zespół powraca do swoich początków, gdzie w intrygujący sposób łączył klubowe melodie ze spuścizną europejskiego popu, lokującego się głównie w okolicach basenu Morza Śródziemnego. Delikatna gitara przeplatana jest równie oszczędnie dozowanymi plamami z syntezatora i potulnie postukującym automatem perkusyjnym. Indie-popowe fascynacje, nabyte podczas przesłuchań dyskografii The Fields Mice oraz The Magnetic Fields, wciąż stanowią o songwriterskiej sile tria. Podziękujmy Saint Etienne za wprowadzenie nas w letni stan słodkiego lenistwa. 4/5

Świetna płyta, ich najlepsza od niemal piętnastu lat! Najbardziej ujmuje mnie radość bijąca z powyższych wykonań. Lubię słyszeć, jak zespół bawi się tym, co robi. Oni to potrafią. Obecnie muzyka rozrywkowa, wbrew swoim konstytucyjnym zapisom, stała się jak na moje ucho zbyt mechaniczna i metafizycznie przewidywalna. Saint Etienne przetrwali tak wiele, bo chociaż na listach przebojów przepadają bez śladu, to potrafią promieniować emocjami na skalę nieporównywalnie większą niż 90% wszystkich wykonawców na tej planecie. Czuć zaangażowanie. Do tego dochodzą jeszcze atrybuty czysto kompozytorskie, ale o nich napisałem już niemal wszystko w track-by-track.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.05.2012 01:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
meni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 923
Dołączył: Feb 2011
Last.fm
Post: #5
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
Posiliłem się tą płytą z Twojego chomika. Icon_wink Wprawdzie odsłuchałem tylko raz... ale dostałem to co chciałem. Icon_biggrin Świetna odpowiedź dla tych co wątpią we współczesny pop. Icon_smile Opener iście zaskakujący i kapitalnie skomponowany. Piękny! W dodatku jak widzę, że mamy wspólnego faworyta. Icon_biggrin

http://rateyourmusic.com/~meni
20.05.2012 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #6
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
muzyka tła,nic ponadto.
26.05.2012 09:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
Opłaca mi się to przesłuchiwać Icon_questionIcon_razz
26.05.2012 04:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
Kogo o to pytasz i dlaczego się w ogóle wahasz?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.05.2012 05:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #9
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
No Ciebie, Ciebie, skoro 4 posty z rzędu są Twoje i tak zachwalasz Icon_wink
a waham się, bo nie chce tracić czasu, gdyby okazało się to być dalekie od moich oczekiwań.
26.05.2012 05:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
Ja póki co słuchałem czterech utworów, w tym Pawłowego faworyta i nie powiem, żeby to była płyta dla mnie. Ale na pewno, podobnie jak Garbaż, dam jej sprawiedliwy, rzetelny odsłuch na słuchawkach Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.05.2012 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
Tomekk napisał(a):No Ciebie, Ciebie, skoro 4 posty z rzędu są Twoje i tak zachwalasz Icon_wink
Skoro nikt tutaj się nimi nie interesuje, nie zna ich, to były aż cztery posty z rzędu, napisane zresztą w odstępie kilku ładnych miesięcy.

Tomekk napisał(a):a waham się, bo nie chce tracić czasu, gdyby okazało się to być dalekie od moich oczekiwań.
Nie znam Twoich oczekiwań, nie wiem jakie są. Odpowiadam za to, co napisałem. Tym można się sugerować lub nie.

aaktt napisał(a):Garbaż
Nie lubię, gdy ktoś przekręca ich nazwę. To może i jest zabawne raz czy dwa, ale ludzie jakoś lubią powtarzać te same motywy nieskończoną ilość razy, poczynając od moich rodziców, kończąc na jakichś durnych publikacjach w internecie.

aaktt napisał(a):dam jej sprawiedliwy, rzetelny odsłuch na słuchawkach Icon_wink
Zauważyłem, że strasznie się męczysz z większością moich ulubionych płyt. Może nie warto?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.05.2012 04:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
saferłel napisał(a):Zauważyłem, że strasznie się męczysz z większością moich ulubionych płyt. Może nie warto?
Ale one już na mnie czekają, tylko muszę zabukować termin Icon_wink

saferłel napisał(a):Nie lubię, gdy ktoś przekręca ich nazwę. To może i jest zabawne raz czy dwa, ale ludzie jakoś lubią powtarzać te same motywy nieskończoną ilość razy, poczynając od moich rodziców, kończąc na jakichś durnych publikacjach w internecie.
Ależ to żadne przekręcanie. Jeśli by czytać z francuska, to Garbaż jak nic!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.05.2012 04:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #13
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
zasypiam przy drugim utworze
29.05.2012 07:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
http://www.youtube.com/user/primaverasou...sults_main

Ponieważ w tym roku Primavera umożliwia fanom z całego świata oglądanie festiwalu na żywo za pośrednictwem YT, chciałbym zaprosić Was na transmisję występu Saint Etienne o godzinie 23:00 prosto z Barcelony Icon_smile Brytyjczycy to już stali bywalcy imprezy (grali tam dwukrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat, teraz wystąpią po raz trzeci), ale tym razem na pewno urozmaicą setlistę kawałkami z nowej płyty Icon_smile

EDIT: Oczywiście z Porto nadają, eh to przyzwyczajenie Icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.06.2012 07:43 PM przez saferłel.)
02.06.2012 07:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #15
RE: Saint Etienne - Words and Music by Saint Etienne
po czestszym słuchaniu nawet ok
07.06.2012 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Coldplay - Music Of The Spheres Szymek79 34 1 553 22.08.2022 01:05 PM
Ostatni post: AKT!
  Saint Etienne - I've Been Trying To Tell You Szymek79 0 238 05.08.2021 11:10 AM
Ostatni post: Szymek79
  Franz Ferdinand - Right Thoughts, Right Words, Right Action saferłel 18 3 997 20.08.2013 10:41 PM
Ostatni post: bugman
  AlunaGeorge - Body Music Szymek79 3 1 122 04.06.2013 08:12 PM
Ostatni post: adik 303
  The House of Love - She Paints Words in Red saferłel 2 1 189 15.12.2012 05:03 PM
Ostatni post: saferłel
  Kate Bush - 50 Words For Snow Szymek79 20 6 555 24.11.2011 04:02 AM
Ostatni post: 1981
  Viva Brother - Famous First Words michal91d 15 3 042 29.07.2011 11:19 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Saint Etienne - A Glimpse of Stocking saferłel 2 850 06.12.2010 09:49 PM
Ostatni post: saferłel
  Stereolab - Not Music saferłel 0 642 17.10.2010 11:17 AM
Ostatni post: saferłel
  Gossip - Music For Men jszmiles 1 1 182 30.07.2009 12:02 AM
Ostatni post: jszmiles

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości