Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koniec Świata - Burgerbar
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Koniec Świata - Burgerbar
To już 4 album tej grupy. Poprzednie 3 płyty dobre, ale ta rewelacyjna! Kto lubi Happysadowskie granie Koniec Świata na pewno się spodoba.
Mi po kilkunastu przesłuchaniach już każda piosenka się podoba, a na mojej liście póki co są tylko dwa single (Dziewczyna z naprzciwka, i 1980)

Lista utworów:
1. DZIEWCZYNA Z NAPRZECIWKA
2. BLUES O ROBOTNICZEJ KRWI
3. TRYBUNA LUDU
4. BURGERBAR
5. Z WŁASNEJ WOLI
6. BIEDA
7. CZESKI SEN
8. WYSTARCZY ŻE SERCE MI BIJE
9. PIOSENKA O ŚMIERCI
10. LIST
11. W GARDLE OD AMOLL
12. 1980

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
05.04.2008 01:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
nota wydawnicza

"BURGERBAR" to czwarta płyta katowickiej grupy Koniec Świata. Na nowym albumie zawartych jest dwanaście premierowych, świetnie zaaranżowanych, mocno rock & rollowo - punkowych piosenek.

Płyta zawiera wiele wpadających w ucho piosenek, które z założenia będą hitami śpiewanymi przez wszystkich. Pierwszym a zarazem rozpoczynającym płytę będzie utwór "Dziewczyna z naprzeciwka", który już od pierwszej chwili sprawia, że sami zaczynamy śpiewać kolejne refreny. Ten utwór doskonale wprowadza nas w klimat całej płyty, tworząc doskonały nastrój przed następnymi piosenkami, takimi jak "Blues o robotniczej krwi", czy "Trybuna Ludu" (doskonała melancholijna ballada ze świetnymi słowami komentującymi teraźniejszość). Tytułowy utwór "Burgerbar" to kolejny przebój na tej płycie (melodyjny punk-rock ze świetnymi dęciakami), którego melodia na długo zagości w głowach słuchaczy. Nie można pominąć kilku bardzo ważnych utworów, które na pewno nie pozwolą zapomnieć o nowym albumie formacji Koniec Świata. "Z własnej woli" (delikatne klimaty ska i rocka z doskonale zgraną sekcją dętą i żeńskim chórkiem) czy też chyba najbardziej przebojowy i zarazem najlepszy utwór na płycie "Wystarczy, że serce mi bije" (mocny rock & rollowy utwór ze świetną melodią i tekstem), płytę kończy bardzo klimatyczny utwór "1980" – kompletnie odbiegający od całości (akustyczna ballada ze skrzypcami i wiolonczelą, utwór raczej liryczny, ale za to z jakim tekstem).

Podsumowując można stwierdzić, że nowa płyta Końca Świata pt. "BURGERBAR" jest energiczna, melodyjna, bardzo rock & rollowa porcja muzyki i dzięki paru balladom jest też trochę nostalgiczna, zmuszająca do refleksji. Całość okraszona jest świetnymi aranżacjami i bardzo dobrymi tekstami. Bez wątpienia jest to najlepsza płyta w całej historii zespołu.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
05.04.2008 02:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #3
 
Na razie najbardziej podoba mi się: "Trybuna Ludu" Icon_smile2

.
07.04.2008 07:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SIEKIERA - Ballady na koniec świata emigrant 6 1 234 07.01.2012 02:15 PM
Ostatni post: emigrant
  Koniec Swiata - Oranżada PaTToN 9 1 631 28.04.2010 03:40 PM
Ostatni post: saferłel
  Wszystkie covery świata Miszon 14 3 987 23.01.2009 12:16 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Siekiera - Na wszystkich frontach świata tadzio3 11 1 942 25.03.2008 10:28 PM
Ostatni post: ku3a

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości