Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #81
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Uriah Heep JULY MORNING 1971 Look at Yourself
w BTW od: ok. 1998 (ale znałem ten kawałek na pewno już przed 1994. a przynajmniej ten główny riff, bo jak słuchałem go w pierwszym trójkowym topie, to nie rozpoznałem. A na pewno nazwy zespołu. Chociaż - z taką nazwą to nic dziwnego i oczywiście źle ją zapisałem Icon_wink2 )


standing ovation absolutnie zasłużone! :oklaski:
Swoją drogą, jak sobie patrzę na to wideo, to sobie myślę: kurcze, Holendrzy mogli, a Polacy nie? Bo przecież SBB staje od razu przed oczyma z Anthimosem Apostolisem na gitarze, Piotrowskim na perkusji i Skrzekiem na klawiszach i harmonijce. Czy byli gorsi? Na pewno nie aż tak, aby być aż tak wielokrotnie mniej znani na świecie niż Focus. A może zadecydowało te kilka lat spóźnienia? W 1975 era artrocka już się kończyła, nie powstała już chyba żadna ważna płyta tego najbardziej progresywnego nurtu, wszedł on już w niszę, nadchodziła era punka, wkrótce słodkie lata 80-te, a SBB dopiero startowało jako samodzielny twór.

Blisko BTW: na tej samej płycie zespół zmajstrował jeszcze ponad 23 minutowe dzieło, Eruption, opowiadające o historii Orfeusza i Eurydyki. Tutaj 10 minutowy fragment, gdzie możemy też zobaczyć jak panowie wymiatają (takiej muzyki dużo lepiej się słucha widząc wykonawców. A na pewno jej wrogów mniej znudzi Icon_wink2 ).

Cytat:Widziałeś film Gimme Shelter dokumentujący to wydarzenie?
Tak, kilka lat temu, chyba z okazji okrągłej rocznicy, widziałem na TVP.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.09.2012 11:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #82
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Nilsson WITHOUT YOU 1971 Nilsson Schmilsson
w BTW od: ok. 2002


[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
28.09.2012 11:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #83
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Nieco z opóźnieniem, ale wrzucam ostatnią partię:

Janis Joplin MERCEDES BENZ 1971 Pearl
w BTW od: 2010


koncert w Charlton

Sądzę, że to największy przebój zespołu w latach 70-tych. Znałem go już wcześniej, ale dopiero wersja Sheryl Crow ze składanki Tribute to The Who mnie zachwyciła i dopiero wtedy zwróciłem na niego większą uwagę. Niewykluczone, że bez Sheryl ten kawałek w ogóle by się nie znalazł w BTW.

To był drugi singiel z płyty. Pod koniec kawałka pojawia się motyw, który występuje także w innym utworze z krążka - "Won't Get Fooled Again" (długas na sam koniec płytki). Niewykluczone, że jest to też pozostałość tego, że miał to być koncept album, rock-opera.

Kiedy pisałem o Bonhamie, zwróciłem uwagę na to, że Zwierzak z Muppetów był wg. mnie inspirowany dwoma perkusistami, z czego jednym z nich był Bonham. Tym drugim był Keith Moon. Człowiek-demolka, który niszczył hotelowe kible, pokoje, telewizory, nawet własne mieszkanie i własny hotel (na koncert w Charlton, który tu widzimy wyżej, wparował robiąc dziurę w dachu budynku Rotfl ), czy samochód. W pewnym momencie lekarze zdiagnozowali u niego coś, co się nazywa osobowością chwiejną emocjonalnie typu pogranicznego (można sobie poczytać objawy tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowość_c...borderline - jak nic, idealnie pasuje jak się o nim czyta). Przez to zespół miał zakaz wstępu do większości znanych sieci hoteli, a np. kiedy grali w Nowym Jorku, to musieli spać poza miastem, bo ŻADEN hotel w mieście nie chciał ryzykować ich wizyty!Człowiek, który przez lata leciał w paszczę śmierci, nie potrafiący zaznać chwili spokoju. I świadomy tego, co mu grozi (kiedy Ringo Starr, zmartwiony tym, co się dzieje z Keithem, powiedział mu, że jeśli tak dalej będzie żył, to wkrótce umrze, Keith odpowiedział: "Taaak, wiem"). I jak to wszystko się łączy: w 1978, ostatniego dnia swojego życia, Keith był ze swoją narzeczoną, pewną szwedzką modelką, na imprezie u McCartneyów z okazji premiery filmu o Buddy Hollym. Potem wrócił do mieszkania, który wynajmował od Harry'ego Nilssona. Poprosił dziewczynę o jajecznicę, a kiedy ta mu odpowiedziała, żeby sam sobie zrobił, coś tam jej odburknął i zaszył się w pokoju. Wziął kilkadziesiąt tabletek, którymi leczył się z nałogu alkoholowego (lekarz, który mu je przepisał, nie znał go na tyle dobrze, by wiedzieć że ryzykowne jest dawać mu butelkę z tak dużą ilością tabletek) i wskutek tego zmarł (ale sekcja wykazała, że tylko 6 z nich zdążyło się rozpuścić w żołądku w momencie kiedy zmarł, reszta nie zadziałała. Tyle, że ten lek zmieszany z alkoholem był groźny już po 3 tabletkach DZIENNIE, a nie naraz).
Czyli historia Keitha skończyła się tak, jak miała się skończyć. Czyli smutno. Miał zaledwie 32 lata...

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.12.2012 12:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #84
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Kolejny numer, który chyba na zawsze będzie mi się kojarzył z pewnym wydarzeniem:
Johnny Pearson and His Orchestra SLEEPY SHORES 1972 Sleepy Shores
w BTW od: 2011


koncert z Kopenhagi z 1972

Nie wiem, czy nie mój ulubiony Purple z tej płyty. Najbardziej bluesowy z tych 3 numerów. Wręcz klasyczny blues, tyle że szybki, raczej w stylu lat 50-tych niż 70-tych, odstający od metalowego czy hardrockowego stylu poprzednich 2 utworów. Znowu świetna zabawa między gitarą i organami, wokal tym razem mało się udziela i w zasadzie niewiele zapodaje, ale Ian dodatkowo się udziela na harmonijce, jeszcze zwiększając bluesowość nagrania.

Dopiero teraz zauważyłem, że to najdłuższy numer na płycie. Który w dodatku na koncertach był przedłużany nawet do 10 minut. Ale - absolutnie tego nie czuć, rzecz płynie gdzieś poza czasem i wciąga nas w swój wir szalonej bluesowej zabawy. Stanowczo - słuchając jego trudno być "lazy" i "stay in bed"!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.12.2012 12:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #85
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Thin Lizzy WHISKEY IN THE JAR 1972 singiel
w BTW od: ok. 1998


.... bo tak się składa, że album Transformer był współprodukowany przez Davida Bowiego, który postanowił pomóc Lou Reedowi odnieść komercyjny sukces. Którego ten nie mógł się doczekać. Bo przecież należy pamiętać o tym, że choć The Velvet Underground są teraz wymieniani jako jeden z ważniejszych zespołów rockowym (a "płyta z bananem" jest objęta niesamowitym kultem i ogólnie poważana), to na początku lat 70-tych rozpadli się właśnie głównie z powodu braku sukcesu komercyjnego (PS. zespołu nie ma w BTW bo albo do nich jeszcze nie dorosłem, albo po prostu jest to dla mnie zbyt dziwne i za surowe, szczególnie jak na tamte lata. Może jakby to ostrzej zagrali, po punkowemu, to owszem. Ale że jeszcze na punk trzeba było czekać prawie 10 lat, to jakieś takie pitu-pitu momentami. Owszem, tekstowo nawet ciekawe, ale ogólnie taka mocniejsza wersja Dylana. Czyli - słuchać wolę w cudzych wersjach Icon_twisted ). Solowego Lou też nie szło lepiej.

W sumie nie dziwię się Bowiemu, bo Lou to też taki muzyczny wariat i dziwak, który np. nagrał płytę całą składającą się z dźwięków puszczanych od tyłu (w dodatku - głównie sprzężeń!). Nawet z wyglądu trochę kosmita, czyli niewątpliwie bratnia dusza dla Davida Icon_wink2 . Człowiek w ogóle próbujący różnych dziwnych rzeczy i w sumie nie zdziwiło mnie, jak się dowiedziałem że ożenił się z Laurie Anderson kilka lat temu Icon_wink2 . Próbował oczywiście nie tylko muzycznie, także szerzej artystycznie. I nie tylko artystycznie, bo także narkotykowo. Stąd też po pewnym czasie ten kawałek przestano interpretować jako piosenkę śpiewaną dla kobiety, a raczej postrzegano jako piosenkę śpiewaną dla narkotyku. Najczęściej - heroiny (o której Lou śpiewał już wcześniej, zupełnie bezpośrednio, w The Velvet Underground). I tutaj kolejne moje zetknięcie z tym utworem, wcale nie pierwsze lecz trzecie - w filmie Trainspotting, który dał przebojowi kolejne pokolenia fanów.

Sądzę, że to jego największy przebój, który też poznałem najpierw w coverze. Bo moje dwa pierwsze z nim zetknięcia to najpierw Duran Duran. I to był chyba ich pierwszy kawałek jaki w ogóle poznałem żeby było zabawniej. To znaczy - znałem nazwę, ale wtedy w 1995 nie potrafiłem to podpiąć pod żaden kawałek. Podobnie jak z PSB trochę. Ale nie do końca, bo PSB lubiłem nie znając nazwy, ale DD nie wydaje mi się. A potem w wersji, w której Lou śpiewał to z całym gronem różnych artystów, z racji jakiejś charytatywnej akcji BBC. Do czasów płyty "The Raven" był to jedyny mi znany jego kawałek.

Ciekawostka: kiedyś na angielskim poznałem słowo "lurid". Zastanawiałem się wówczas, czy przypadkiem Lou nie wziął pseudonimu od tego słowa Icon_wink2 . Ostatecznie wyszło, że Reed to jego prawdziwe nazwisko, ale w sumie może jest w tym jakaś prawda?

Lou ma jeszcze w BTW jeden numer, a jeden może nie bardzo blisko BTW, ale gdzieś tam w tle. Już totalnie niepiosenkowy, ciężki, męczący, zdecydowanie bardziej w jego stylu niż słodziutkie "Perfect Day". To Like a Possum z 2000. Może do momentu aż zaprezentuję tą część BTW już w nim będzie, ale na obecną chwilę wpisuję go tutaj, może też dla pamięci własnej. Ostrzegam: ponad 18 minut! Oczywiście - poznany dzięki minimaxowi (bo gdzie indziej można takiego długasa usłyszeć?)

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.12.2012 12:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #86
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Ostatnie 2 utwory w tej części BTW:

Eagles DESPERADO 1973 Desperado
w BTW od: ok. 2006


Głupio wyszło, bo dopiero co przy Lou Reedzie marudziłem na Dylana, a teraz nagle go umieszczam. Ale cóż mam powiedzieć - w tym przypadku akurat żaden cover nie daje rady przy oryginale (a wersja Gunsów wkurza na maxa. Zmasakrowali ten kawałek Icon_mad ). Możliwe, że to kwestia całkiem słodkiej jak na Boba produkcji - te chórki, fortepian, delikatne tła? Plus to, że lubię ten film? Ostatnie jednak na pewno nie, bo nie kojarzy mi się to w ogóle filmowo. Owszem, film lubię ale jakoś piosenki z nim nie wiążę. I odwrotnie. Nawet nie pamiętam, w którym momencie się pojawia (dawno oglądałem dodam na swe usprawiedliwienie). Tak czy inaczej - rzecz jest świetna i dlaczego Bob nie dostał za nią Oscara dla najlepszej filmowej piosenki roku 1973, pozostanie jedną z dziwnych tajemnic Akademii :roll: .

Ciekawostka: w oryginale podmiotem lirycznym jest zastępca szeryfa, który właśnie umiera i śpiewa nam ten kawałek na pożegnanie. Ale przez lata Dylan zmieniał słowa tego utworu w czasie występów i można było zmieniać tę interpretację.

Ciekawostka 2: rzecz stała się wręcz stałym elementem filmowych soundtracków. Wiki podaje conajmniej 16 filmów, w których znajdziemy ten utwór (oczywiście, w różnych wersjach, bo liczba coverów też jest olbrzymia. Lista, niepełna bo np. nie obejmuje Martyny Jakubowicz, tutaj: http://www.bjorner.com/songsk.htm#_Knockin' ).

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.12.2012 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #87
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Ostatnie rozstrzygnięcia w konkursie. Przypomnę, został jeszcze 2 pytania, których nie rozwiązałem:

7. Ile utworów jest nie po angielsku? (żeby nie było - jeśli jest 1 zdanie nie po angielsku, to się nie liczy. Czyli dajmy na to - "Michelle" odpada. Cały albo chociaż większość musi być po innemu) (1p.)
8. Ile jest utworów instrumentalnych? (0p.)

Odpowiedzi to:
7. 6 (LA BAMBA, MILORD, NON JE NE REGRETTE RIEN, GYÖNGYHAJÚ LÁNY (DZIEWCZYNA O PERŁOWYCH WŁOSACH), JE T'AIME MOI NON PLUS, LES CHAMPS-ÉLYSÉES)
8. 9 (IN THE MOOD, MOONLIGHT SERENADE, TAKE FIVE, RED RIVER ROCK, BOUREE, SAMBA PA TI, STAR SPANGLED BANNER (Live at Woodstock), HOCUS POCUS aczkolwiek jest wokal, to trudno to nazwać słowami Icon_wink2 , więc potraktowałem go jako instrument, SLEEPY SHORES). Plus "zapomniany" LOVE STORY THEME, którego nie liczyłem.

Zatem - na pytanie 7 nikt dobrze nie odpowiedział . Najbliżej byli aaktt i thestranglers, ale za to nie ma punktów. Może w kolejnej części zmienię to, bo okazało się to bardzo trudnym pytaniem. Ale nawet gdybym im policzył po punkcie, to nie zmieniłoby to zwycięzcy.
Na pytanie 8 dobrze odpowiedział aaktt, ale nie dostaje punktu, bo to pytanie miało ważyć tylko w przypadku remisu.

Zatem ostateczna kolejność w konkursie wygląda tak:

Kertoip - 6 (1 punkt Znawca, 1 za lata 50-te, 1 za gradację, 1 za The Beatles, 1 za Abbey Road, 1 za 1969)
albarn - 5 (1 za gradację, 1 za The Beatles, 2 za Abbey Road, 1 za 1969)
aaktt - 4 (i pół Icon_wink2 ) (2 za 1939, 1 za gradację, 1 za The Beatles, "pół" za instrumentalne)
thestranglers - 4
(1 za gradację, 1 za The Beatles, 1 za Abbey Road, 1 za rok 1969)

Nagrodami dla zwycięzcy będzie płyta CD pewnego zespołu (waham się między dwoma, sądzę że jednak wybiorę CocoDraże Icon_smile2 ), płyta z uaktualnionym zestawem BTW (czyli z tymi 10 zapomnianymi kawałkami) do słuchania w zaciszu domowym lub w hałasie komunikacyjnym miasta, możliwe też że koszulka innego zespołu (też z kręgu TopOrbit). Uroczyste wręczenie miało się odbyć na najbliższym Zlocie LPP3, ale że zwycięzcy nie będzie, to trzeba będzie jakiś inny termin znaleźć na galę Icon_wink2 .
Jak dobrze pójdzie, to wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pdf-a z całym Topem, tak aby można było sobie czytać o piosenkach w trakcie jego słuchania (z mediaboxu lub miejsca, które wskaże). Będzie to nieco przeredagowana wersja tego, co tutaj wygryzmoliłem przez te prawie pół roku (bo język forowy jednak nie zawsze pasuje do języka papierowego że tak powiem). Ale tylko nieco, także nie oczekujcie jakieś super książki z tego Icon_razz . Zresztą - jest to dopiero w opracowaniu, stanąłem około roku 1961 i na razie nie mam czasu tego dalej kopiować.

Dziękuję wszystkim za czytanie i komentowanie!!! Icon_smile2

uff... to był długi i dość wyczerpujący topic...

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2012 12:35 PM przez Miszon.)
04.12.2012 12:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #88
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
I jeszcze obiecana lista wszystkich kawałków (podkreślone to te dodane w tym roku, które nie brały udziału w konkursie i statystykach. Aha - czy potrzebujecie jeszcze jakiś "specjalistycznych" statystyk? Icon_smile2 ):

Wykonawca TYTUŁ Rok Płyta
Glenn Miller Orchestra IN THE MOOD 1939 singiel
Glenn Miller Orchestra MOONLIGHT SERENADE 1939 singiel
Judy Garland OVER THE RAINBOW 1939 OST: The Wizard of Oz
The Ink Spots MAYBE 1940 singiel
The Ink Spots I DON'T WANT TO SET THE WORLD ON FIRE 1941 singiel
Louis Armstrong A KISS TO BUILD A DREAM ON 1951 singiel
Nat King Cole UNFORGETTABLE 1951 singiel
Bill Haley And His Comets (WE'RE GONNA) ROCK AROUND THE CLOCK 1954 Rock Around the Clock
Little Richard TUTTI FRUTTI 1955 singiel / 1956: OST: Don't Knock the Rock / 1957: Here's Little Richard
The Platters ONLY YOU (AND YOU ALONE) 1955 The Platters
Ella Fitzgerald MANHATTAN 1956 Ella Fitzgerald Sings the Rodgers and Hart Songbook
Elvis Presley HEARTBREAK HOTEL 1956 EP: Heartbreak Hotel / Elvis' Golden Records
Elvis Presley LOVE ME TENDER 1956 EP: Love Me Tender / Elvis' Golden Records
Elvis Presley HOUND DOG 1956 EP: The Real Elvis / Elvis' Golden Records
Gene Vincent and His Blue Caps BE-BOP-A-LULA 1956 singiel
Bill Haley And His Comets SEE YOU LATER ALLIGATOR 1956 singiel
Carl Perkins BLUE SUEDE SHOES 1956 singiel / 1956: Dance Album of...Carl Perkins
Little Richard LONG TALL SALLY 1956 singiel / OST: Don't Knock the Rock / 1957: Here's Little Richard
Chuck Berry ROLL OVER BEETHOVEN 1956 singiel / OST: Rock, Rock, Rock
Elvis Presley JAILHOUSE ROCK 1957 EP: Jailhouse Rock / Elvis' Golden Records
Paul Anka DIANA 1957 singiel
Jerry Lee Lewis GREAT BALLS OF FIRE 1957 singiel
Marylin Monroe I WANNA BE LOVED BY YOU 1958 OST: Some Like It Hot
Chuck Berry JOHNNY B. GOODE 1958 singiel / 1959: Chuck Berry Is on Top
Ritchie Valens LA BAMBA 1958 singiel / 1959: Ritchie Valens
Dave Brubeck Quartet TAKE FIVE 1959 Time Out
Edith Piaf MILORD 1959 Disque d’Or
Brenda Lee I'M SORRY 1960 Miss Dynamite
Chubby Checker LET'S TWIST AGAIN 1960 singiel
Johnny & The Hurricanes RED RIVER ROCK 1960 singiel
Ray Charles GEORGIA ON MY MIND 1960 The Genius Hits the Road
Dell Shannon RUNAWAY 1961 Runaway / 1986: OST: Crime Story
Audrey Hepburn MOON RIVER 1961 OST: Breakfast at Tiffany's
Ray Charles HIT THE ROAD JACK 1961 singiel
Ben E. King STAND BY ME 1961 singiel / 1962: Don't Play That Song!
John Lee Hooker BOOM BOOM 1962 Burnin'
Ray Charles I CAN'T STOP LOVING YOU 1962 Modern Sounds in Country and Western Music
Pat Boone SPEEDY GONZALES 1962 singiel
Edith Piaf NON, JE NE REGRETTE RIEN 1962 Récital 62
Gerry And The Pacemakers YOU'LL NEVER WALK ALONE 1963 How Do You Like It?
The Beatles I SAW HER STANDING THERE 1963 Please Please Me
The Beatles PLEASE PLEASE ME 1963 Please Please Me
The Beatles I WANT TO HOLD YOUR HAND 1963 singiel
The Trashmen SURFIN' BIRD 1963 singiel / 1964: Surfin' Bird
The Beatles A HARD DAY'S NIGHT 1964 A Hard Day's Night
The Beach Boys I GET AROUND 1964 All Summer Long
The Kinks YOU REALLY GOT ME 1964 Kinks
Roy Orbison OH, PRETTY WOMAN 1964 singiel / 1965: Orbisongs
The Animals HOUSE OF THE RISING SUN 1964 singiel / The Animals [US]
Simon And Garfunkel THE SOUND OF SILENCE 1964 Wednesday Morning, 3 A.M. / 1966: Sounds of Silence
Bob Dylan MR. TAMBOURINE MAN 1965 Bringing It All Back Home
Gerry And The Pacemakers FERRY CROSS THE MERSEY 1965 Ferry Cross the Mersey
The Beatles YESTERDAY 1965 Help!
The Righteous Brothers UNCHAINED MELODY 1965 Just Once in My Life
The Who MY GENERATION 1965 My Generation
The Rolling Stones (I CAN'T GET NO) SATISFACTION 1965 singiel / Out of Our Heads [US]
James Brown I GOT YOU (I FEEL GOOD) 1965 singiel / 1966: I Got You (I Feel Good)
The Mamas & The Papas CALIFORNIA DREAMIN' 1965 singiel / 1966: If You Can Believe Your Eyes and Ears
The Troggs WILD THING 1966 From Nowhere - The Trogg
Nancy Sinatra BANG BANG (MY BABY SHOT ME DOWN) 1966 How Does That Grab You?
James Brown IT'S A MAN'S MAN'S MAN'S WORLD 1966 It's a Man's Man's Man's World
The Beach Boys GOD ONLY KNOWS 1966 Pet Sounds
The Beach Boys GOOD VIBRATIONS 1966 singiel / 1967: Smiley Smile
Herman’s Hermits NO MILK TODAY 1966 singiel / 1967: There's a Kind of Hush All Over the World
Janis Joplin SUMMERTIME 1966 singiel / 1968: Cheap Thrills
Frank Sinatra STRANGERS IN THE NIGHT 1966 Strangers in the Night
Percy Sledge WHEN A MAN LOVES A WOMAN 1966 When a Man Loves a Woman
Jimi Hendrix Experience FIRE 1967 Are You Experienced?
Jimi Hendrix Experience HEY JOE 1967 Are You Experienced? [US]
The Moody Blues NIGHTS IN WHITE SATIN 1967 Days of Future Passed
Cream SUNSHINE OF YOUR LOVE 1967 Disraeli Gears
Aretha Franklin RESPECT 1967 I Never Loved a Man the Way I Love You
The Beatles I AM THE WALRUS 1967 Magical Mystery Tour
Procol Harum A WHITER SHADE OF PALE 1967 Procol Harum [US]
The Beatles LUCY IN THE SKY WITH DIAMONDS 1967 Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
The Beatles A DAY IN THE LIFE 1967 Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band
Gene Pitney SOMETHING'S GOTTEN HOLD OF MY HEART 1967 singiel
Scott McKenzie SAN FRANCISCO (BE SURE TO WEAR SOME FLOWERS IN YOUR HAIR) 1967 singiel / The Voice of Scott McKenzie
The Beatles ALL YOU NEED IS LOVE 1967 singiel / Magical Mystery Tour
The Doors BREAK ON THROUGH (TO THE OTHER SIDE) 1967 The Doors
The Doors LIGHT MY FIRE 1967 The Doors
The Doors THE END 1967 The Doors
Leonard Cohen SUZANNE 1967 The Songs of Leonard Cohen
Aretha Franklin THINK 1968 Aretha Now
Simon And Garfunkel MRS. ROBINSON 1968 Bookends
Big Brother and the Holding Company PIECE OF MY HEART 1968 Cheap Thrills
Jimi Hendrix Experience ALL ALONG THE WATCHTOWER 1968 Electric Ladyland
Mia Farrow LULLABY 1968 OST: Rosemary's Baby
Deep Purple HUSH 1968 Shades of Deep Purple
The Beatles HEY JUDE 1968 singiel
Louis Armstrong WHAT A WONDERFUL WORLD 1968 singiel
Steppenwolf BORN TO BE WILD 1968 Steppenwolf
The Beatles WHILE MY GUITAR GENTLY WEEPS 1968 The Beatles
Mama Cass with the Mamas & the Papas DREAM A LITTLE DREAM OF ME 1968 The Papas & The Mamas
Omega GYÖNGYHAJÚ LÁNY (DZIEWCZYNA O PERŁOWYCH WŁOSACH) 1969 10.000 lepes
The Beatles SOMETHING 1969 Abbey Road
The Beatles I WANT YOU (SHE'S SO HEAVY) 1969 Abbey Road
The Beatles HERE COMES THE SUN 1969 Abbey Road
The Beatles BECAUSE 1969 Abbey Road
The Beatles GOLDEN SLUMBERS 1969 Abbey Road
Shocking Blue VENUS 1969 At Home
Creedence Clearwater Revival PROUD MARY 1969 Bayou Country
Blood, Sweat And Tears SPINNING WHEEL 1969 Blood, Sweat And Tears
Led Zeppelin BABE I'M GONNA LEAVE YOU 1969 Led Zeppelin
Led Zeppelin WHOLE LOTTA LOVE 1969 II
King Crimson 21ST CENTURY SCHIZOID MAN 1969 In the Court of the Crimson King: An Observation by King Crimson
King Crimson I TALK TO THE WIND 1969 In the Court of the Crimson King: An Observation by King Crimson
King Crimson EPITAPH 1969 In the Court of the Crimson King: An Observation by King Crimson
King Crimson IN THE COURT OF THE CRIMSON KING 1969 In the Court of the Crimson King: An Observation by King Crimson
Serge Gainsbourg & Jane Birkin JE T'AIME MOI NON PLUS 1969 Jane Birkin/Serge Gainsbourg
Joe Dassin LES CHAMPS-ÉLYSÉES 1969 Les Champs-Élysées
Frank Sinatra MY WAY 1969 My Way
David Bowie SPACE ODDITY 1969 Space Oddity
Jethro Tull BOUREE 1969 Stand Up
Joe Cocker WITH A LITTLE HELP FROM MY FRIENDS 1969 With a Little Help from My Friends
King Crimson PICTURES OF A CITY 1970 In the Wake of Poseidon
King Crimson IN THE WAKE OF POSEIDON 1970 In the Wake of Poseidon
Santana SAMBA PA TI 1970 Abraxas
George Harrison ALL THINGS MUST PASS 1970 All Things Must Pass
George Harrison MY SWEET LORD 1970 All Things Must Pass
Simon And Garfunkel BRIDGE OVER TROUBLED WATER 1970 Bridge Over Troubled Water
Carpenters (THEY LONG TO BE) CLOSE TO YOU 1970 Close To You
Deep Purple CHILD IN TIME 1970 Deep Purple In Rock
Led Zeppelin IMMIGRANT SONG 1970 III
Led Zeppelin SINCE I'VE BEEN LOVING YOU 1970 III
Derek And The Dominos LAYLA 1970 Layla and Other Assorted Love Songs
The Beatles LET IT BE 1970 Let It Be
Cat Stevens LADY D'ARBANVILLE 1970 Mona Bone Jakon
Francis Lai LOVE STORY THEME 1970 OST: Love Story
Black Sabbath IRON MAN 1970 Paranoid
Black Sabbath PARANOID 1970 Paranoid
Black Sabbath WAR PIGS 1970 Paranoid
Creedence Clearwater Revival HAVE YOU EVER SEEN THE RAIN? 1970 Pendulum
Mungo Jerry IN THE SUMMERTIME 1970 singiel / 1971: Electronically Tested
Cat Stevens WILD WORLD 1970 Tea for the Tillerman
Country Joe McDonald I FEEL LIKE I'M FIXIN' TO DIE RAG (Live at Woodstock) 1970 Woodstock: Music from the Original Soundtrack and More
Ten Years After I'M GOING HOME (FROM WOODSTOCK) 1970 Woodstock: Music from the Original Soundtrack and More
Jimi Hendrix Experience STAR SPANGLED BANNER (Live at Woodstock) 1970 Woodstock: Music from the Original Soundtrack and More
Led Zeppelin BLACK DOG 1971 (IV symbols)
Led Zeppelin ROCK AND ROLL 1971 (IV symbols)
Led Zeppelin STAIRWAY TO HEAVEN 1971 (IV symbols)
Ten Years After I'D LOVE TO CHANGE THE WORLD 1971 A Space in Time
Don McLean AMERICAN PIE 1971 American Pie
Jethro Tull AQUALUNG 1971 Aqualung
Pink Floyd ATOM HEART MOTHER 1971 Atom Heart Mother
John Lennon IMAGINE 1971 Imagine
John Lennon JEALOUS GUY 1971 Imagine
Bill Withers AIN'T NO SUNSHINE 1971 Just as I Am
The Doors LA WOMAN 1971 L.A.Woman
The Doors RIDERS ON THE STORM 1971 L.A.Woman
Uriah Heep JULY MORNING 1971 Look at Yourself
Focus HOCUS POCUS 1971 Moving Waves
Nilsson WITHOUT YOU 1971 Nilsson Schmilsson
Janis Joplin MERCEDES BENZ 1971 Pearl
Emerson, Lake & Palmer PROMENADE / THE SAGE 1971 Pictures at an Exhibition
John and Yoko, The Plastic Ono Band with the Harlem Community Choir HAPPY XMAS (WAR IS OVER) 1971 singiel
The Rolling Stones WILD HORSES 1971 Sticky Fingers
The Who BABA O'RILEY 1971 Who's Next
The Who BEHIND BLUE EYES 1971 Who's Next
Deep Purple LAZY 1972 Machine Head
Deep Purple HIGHWAY STAR 1972 Machine Head
Deep Purple SMOKE ON THE WATER 1972 Machine Head
Thin Lizzy WHISKEY IN THE JAR 1972 singiel
Johnny Pearson and His Orchestra SLEEPY SHORES 1972 Sleepy Shores
Elvis Presley ALWAYS ON MY MIND 1972 SP: Separate Ways
David Bowie ZIGGY STARDUST 1972 The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars
Lou Reed PERFECT DAY 1972 Transformer
The Eagles DESPERADO 1973 Desperado
Bob Dylan KNOCKIN' ON HEAVEN'S DOOR 1973 OST: Pat Garrett & Billy the Kid

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.12.2012 12:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #89
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
UWAGA UWAGA! Pokusiłem się o coś dla mnie kompletnie nieprzewidywalnego i niesamowitego! Mianowicie - wybrałem z tego grona ok. 160 utworów 11 absolutnie ulubionych. I to czysto subiektywnie! Icon_smile2
Oto one:

Judy Garland OVER THE RAINBOW 1939 OST: The Wizard of Oz
Little Richard TUTTI FRUTTI 1955 singiel / 1956: OST: Don't Knock the Rock / 1957: Here's Little Richard
Jerry Lee Lewis GREAT BALLS OF FIRE 1957 singiel
Audrey Hepburn MOON RIVER 1961 OST: Breakfast at Tiffany's
The Animals HOUSE OF THE RISING SUN 1964 singiel / The Animals [US]
The Mamas & The Papas CALIFORNIA DREAMIN' 1965 singiel / 1966: If You Can Believe Your Eyes and Ears
Jimi Hendrix Experience HEY JOE 1967 Are You Experienced? [US]
The Beatles ALL YOU NEED IS LOVE 1967 singiel / Magical Mystery Tour
Louis Armstrong WHAT A WONDERFUL WORLD 1968 singiel
Simon And Garfunkel BRIDGE OVER TROUBLED WATER 1970 Bridge Over Troubled Water
The Beatles LET IT BE 1970 Let It Be

W 100% nie jestem pewny tej jedenastki, ale można powiedzieć, że jakoś tak to szło Icon_wink2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
04.12.2012 12:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #90
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Uaktualnienie:

kawałki, które dodałem do tej części Topu w listopadzie 2012:

Gene Kelly SINGIN' IN THE RAIN 1952 OST: Singin' in the Rain
Neil Sedaka OH! CAROL 1958 singiel / 1961: Neil Sedaka Sings Little Devil and His Other Hits
The Who MY GENERATION 1965 My Generation
Jefferson Airplane WHITE RABBIT 1967 Surrealistic Pillow
Santana BLACK MAGIC WOMAN / GYPSY QUEEN 1970 Abraxas
Santana OYE COMO VA 1970 Abraxas

zaś w tym roku dodałem:
Elvis Presley CAN'T HELP FALLING IN LOVE 1961 Blue Hawaii
Harry Nilsson EVERYBODY'S TALKIN' 1968 Aerial Ballet - jestem w szoku, że o tym zapomniałem...
King Crimson CAT FOOD 1970 In the Wake of Poseidon - to zapowiadałem już pisząc o tej płycie Crimsonów
Simon And Garfunkel THE BOXER 1970 Bridge Over Troubled Water - to też zapowiadałem, że dodam
Yes ROUNDABOUT 1971 Fragile
Yes CLOSE TO THE EDGE 1971 Close to the Edge - przemyślałem sprawę, że obciach brak Yesów przed 1973

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
30.07.2013 12:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 428
Dołączył: Aug 2008
Post: #91
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Lekki remanent. Przy okazji zacząłem się łamać i wrzucać jazz i filmową. Na pewno jednego użytkownika ucieszy piosenka o pewnych owocach Icon_cool2 .
Dochodzą:

George Gershwin and Orchestra RHAPSODY IN BLUE 1932 Rhapsody in Blue
Vaughn Monroe LET IT SNOW, LET IT SNOW 1945 singiel
Charlie Parker Sextet TICO TICO 1952 singiel
Edith Piaf PADAM PADAM 1954 singiel
Nat King Cole SMILE 1954 singiel
Louis Armstrong A THEME FROM THE THREEPENNY OPERA (MACK THE KNIFE) 1955 singiel
Wanda Jackson FUJIYAMA MAMA 1957 singiel
John Coltrane BLUE TRAIN 1958 Blue Train
The Chordettes LOLIPOP 1958 singiel
John Barry & Orchestra JAMES BOND THEME 1962 Dr. No
Duke Ellington & John Coltrane IN A SENTIMENTAL MOOD 1963 Duke Ellington & John Coltrane
Henry Mancini THE PINK PANTHER THEME 1963 OST: The Pink Panther
Stan Getz and João Gilberto, Astrud Gilberto THE GIRL FROM IPANEMA 1964 Getz/Gilberto
Chuck Berry YOU NEVER CAN TELL 1964 St.Louis to Liverpool
Jimi Hendrix Experience PURPLE HAZE 1967 Are You Experienced? [US]
The Beatles STRAWBERRY FIELDS FOREVER 1967 singiel / Magical Mystery Tour
Led Zeppelin DAZED AND CONFUSED 1969 Led Zeppelin
Black Sabbath BLACK SABBATH 1970 Black Sabbath
Don McLean VINCENT 1971 American Pie
Pink Floyd ECHOES 1971 Meddle
Shirley Bassey DIAMONDS ARE FOREVER 1971 OST: Diamonds are Forever
T. Rex CHILDREN OF THE REVOLUTION 1972 singiel
Stevie Wonder SUPERSTITION 1972 Talking Book
Procol Harum GRAND HOTEL 1973 Grand Hotel
Procol Harum FIRES (WHICH BURNT BRIGHTLY) 1973 Grand Hotel
Suzi Quatro CAN THE CAN 1973 singiel / Suzi Quatro


Usunięty:
Black Sabbath PARANOID 1970 Paranoid

Cały czas się zastanawiam, co dać z Milesa Davisa, bo przyznam że zawsze u niego słuchałem całych płyt, nie zwracajac uwagi na poszczególne utwory.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.07.2022 10:01 PM przez Miszon.)
24.07.2022 02:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Online
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 378
Dołączył: Jun 2007
Post: #92
RE: Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.1.
Moi faworyci tutaj to Zeppelini i Hotel. Tylko jakoś mi się z filmem nie kojarzą. Z jazzem jeszcze mniej.
24.07.2022 08:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezustanny Top Wszechczasów - odsłona I.3 (1982-1990) Miszon 162 41 970 15.09.2022 11:42 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasòw odsłona I.4 (1989-1994) Miszon 17 4 229 15.09.2022 11:10 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów Miszon 49 6 517 29.12.2019 02:09 PM
Ostatni post: Miszon
  Bezustanny Top WszechCzasów I.5 Miszon 199 23 537 06.05.2019 08:21 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości