Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #21
RE: spisek na forum
mike napisał(a):Wy traktujecie to forum zbyt poważnie, może odrobina dystansu by wam nie zaszkodziła?
Pierwszy rozsądny głos tutaj. Również zalecam dystans w dużych dawkach.

Ale to są efekty braku poszanowania siebie nawzajem i nieczytania ze zrozumieniem - spory o pietruchę.

A w dziale administratorów były podejmowane problematyczne kwestia dotyczące konkretnych, niestosownych poczynań niektórych użytkowników w celu wyciągnięcia ewentualnych konsekwencji i podjęcia środków zaradczych. Nie był to może najszczęśliwszy sposób działania - czasem się sprawdzał, czasem nie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.04.2012 01:41 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #22
RE: spisek na forum
aaktt napisał(a):A w dziale administratorów były podejmowane problematyczne kwestia dotyczące konkretnych, niestosownych poczynań niektórych użytkowników w celu wyciągnięcia ewentualnych konsekwencji i podjęcia środków zaradczych. Nie był to może najszczęśliwszy sposób działania - czasem się sprawdzał, czasem nie.

i jak myślę o to jest wojna, bo chciałem to zlikwidować.
14.04.2012 01:44 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #23
RE: spisek na forum
Nie, nie o to.
Chodzi o ogólny brak komunikacji z tobą jako adminem. Tzn. piszemy, piszemy, piszemy. I nic. Zero merytorycznego ustosunkowania się do sprawy. To nie jest współpraca.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.04.2012 01:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #24
RE: spisek na forum
aaktt napisał(a):Nie, nie o to.
Chodzi o ogólny brak komunikacji z tobą jako adminem. Tzn. piszemy, piszemy, piszemy. I nic. Zero merytorycznego ustosunkowania się do sprawy. To nie jest współpraca.

Moze masz i racje. nie mówię ze jestem ideał bo takich nie ma
14.04.2012 01:48 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: spisek na forum
rado napisał(a):po pierwsze zwróciłem tobie 26 zl co dałeś na utrzymanie forum,
Bardzo dziękuję, że napisałeś kwotę jaką wpłaciłem. To bardzo fair.

rado napisał(a):po drugie mogę oddać całe forum jak mi ktoś zwrocie zainwestowane pieniądze, chociaż inwestowałem i cieszyłem się ze coś można dodać, zrobić itd. ale w obecnej sytuacji to zrozumiałe chce zwrotu w kwocie 700 zl
No tak, to niby zrozumiałe. Na razie nie będę pisał nic więcej. To bardzo poważna sprawa. Chciałbym, aby wypowiedzieli się inni, wszyscy Ci, którzy również chcieliby Twojego odejścia.

rado napisał(a):Ja osobiście wolał bym żeby forum sobie funkcjonowało tak jak do tej pory,
Moim zdaniem to nie jest możliwe. Ale poczekamy na zdanie innych.

Że też trafiliśmy na Ciebie...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.04.2012 01:50 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #26
RE: spisek na forum
saferłel napisał(a):Moim zdaniem to nie jest możliwe. Ale poczekamy na zdanie innych.

Że też trafiliśmy na Ciebie...

tak czy owak mogę odejść nawet za raz, dostaniesz zakodowana bazę danych bez skryptu, bo nie jest na sprzedaż a wykorzystam go do innego serwisu. czyli forum padnie z dnia na dzien. Bo to ty zacząłeś wą nie potrzebną przeczke.
14.04.2012 01:55 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: spisek na forum
Nie chodzi o to, żeby robić rewolucję. Rewolucje są dla głupców.
Ale atmosfera od dawna jest napięta i zgadzam się z Rado, że zamiast pisać po kątach czy za plecami, lepiej wreszcie otwarcie o tym podyskutować, zapytać wszystkich co sądzą i czego chcą.

W sumie dopiero chwilę temu zdałem sobie sprawę, że to wspomniane forum administracji, w takiej formie faktycznie było złym pomysłem. Ale problem tkwił w samym przyjętym sposobie działania jako dyskusji (żeby możliwie ocenić sprawę z różnych perspektyw). No nieważne, to akurat nie jest najważniejsze.

Najważniejsze jest odpowiedzieć sobie na pytanie: w jakim kształcie widzimy MyCharts.

Zmiany są potrzebne - to chyba widzą wszyscy. To już mamy punkt wspólny.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.04.2012 01:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #28
RE: spisek na forum
(14.04.2012 12:46 AM)saferłel napisał(a):  Nie mam pojęcia skąd emigrant wie o tym, jakie dyskusje toczyły się w zamkniętym dziale dla administratorów. To jest niemożliwe i świadczy o tym, iż był on informowany o tym przez rado, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę ich bliskie zażyłości.
Może byś przeprosił zamiast bezpodstawnie oczerniać i pisać o zażyłościach jakby Ci na tym najbardziej zależało?
Najłatwiej z góry siać jakieś chore teorię.
Nigdy nie ingerowałem w Forum, Panie Pawle. Jestem tu tylko i wyłącznie dla muzyki. I o niej chcę dyskutować.
14.04.2012 02:02 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: spisek na forum
To w końcu forum jest na sprzedaż za te 700 zł, czy nie. Ja na technicznych aspektach się nie znam, łatwo mnie zrobić w konia. Nie będę o tym na razie pisał i dalej prowadził tej dyskusji. Poczekam na innych, bo to jest rozsądne rozwiązanie. Zresztą wychodzi na to, że jestem największym winowajcom rozpadu mycharts. Wszak powiedziałem sobie, że teraz, po tym poście nie ma odwrotu. Coś się na pewno zmieni. Nigdy nie będzie tak samo.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.04.2012 02:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #30
RE: spisek na forum
saferłel napisał(a):To w końcu forum jest na sprzedaż za te 700 zł, czy nie. Ja na technicznych aspektach się nie znam, łatwo mnie zrobić w konia. Nie będę o tym na razie pisał i dalej prowadził tej dyskusji. Poczekam na innych, bo to jest rozsądne rozwiązanie. Zresztą wychodzi na to, że jestem największym winowajcom rozpadu mycharts. Wszak powiedziałem sobie, że teraz, po tym poście nie ma odwrotu. Coś się na pewno zmieni. Nigdy nie będzie tak samo.

Nie nie sprzedaje skryptu, bo nie po to je robiłem i nie chodzi o pieniądze bo mogę sam to utrzymywać. Szkoda że tego nikt nie docenia. admin jest nie dobry, nie idzie się dogadać itd. A myślę ze to nieco przesadzona opinia. Za to podnosi się krzyk i spiskuje, po tajemnie. juz raz tu była rewolucja o ile pamiętam, to też odeszlo kilka osób do konkurencyjnego forum. Czyżby nie spełnione aspiracje? czy powtórka z rozrywki. a może działanie zamierzone. tego nie wiem

Nie widzę powodu żeby coś ustalać poza placami innych userów, można to robić jawnie.
14.04.2012 02:11 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #31
RE: spisek na forum
saferłel napisał(a):To w końcu forum jest na sprzedaż za te 700 zł, czy nie.

ok, kupię to forum za te 700 zł, stać mnie Icon_biggrin
ale nie wiem, czy dla Ciebie Pawle będzie to zmiana na lepsze Icon_razz2Icon_razz2Icon_razz2
14.04.2012 02:13 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #32
RE: spisek na forum
Skoro tylu jest tutaj moderatorów, a raczej było, to proponowałem żeby każdy się zajął osobnym działem oczywiscie pozostało to bez odpowiedzi
14.04.2012 02:18 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #33
RE: spisek na forum
Listoholik napisał(a):ok, kupię to forum za te 700 zł, stać mnie Icon_biggrin
ale nie wiem, czy dla Ciebie Pawle będzie to zmiana na lepsze Icon_razz2Icon_razz2Icon_razz2

Nie nie sprzedaje, nie chcą mnie to nie. Nic na silę Dostana bazę danych której nie odczyta inny system, całość jest szyfrowana i nie ma możliwości ingerencji w bazę. a reszta nie będzie mnie interesować. Przygotowane są nowe autorskie dodatkowe moduły, niestety nie będzie raczej możliwości ich tutaj użycia. Szkoda ze saferłel buntuje ludzi, a tym samym niszczy to forum. Polubiłem tych ludzi, chociaż wirtualnie ale zawsze. nie wiem co dalej będzie
14.04.2012 02:24 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: spisek na forum
W ramach sprostowania:

emigrant napisał(a):Może byś przeprosił zamiast bezpodstawnie oczerniać i pisać o zażyłościach jakby Ci na tym najbardziej zależało?
Ale co złego jest w Waszych zażyłościach? Wstydzisz się tego z jakichś powodów, wstydzisz się korzystania z tego samego routera. Niektóre osoby co prawda informowały mnie iż jest to dziwne, że nie powiedzieliście nam o tym na samym początku, ale.....mnie to jakoś nie obchodzi szczególnie. Jedynie boli fakt, że miałeś zapewne dostęp do działu dla adminów. I nie tłumaczy tego żaden chwilowy brak hasła sprzed dwóch lat. Wtedy jakoś nie mialeś nic do napisania na ten temat. Co do wersji Listoholika, to przepraszam, ale ja nie wierzę w to co pisze ten user (szczególnie, że koloryzuje i kłamie w swojej wypowiedzi, grając skrzywdzoną ofiarę) i jest to jedyna osoba na tym forum, która nie jest w żadnej mierze partnerem do dyskusji. Dla nikogo.

rado napisał(a):Szkoda ze saferłel buntuje ludzi, a tym samym niszczy to forum.
Problemu by nie było, gdybyś nie bawił się, jak to słusznie Konrad ujął, w KGB, a my spokojnie opracowalibyśmy nowe zasady/plan dla forum i przedstawili je Tobie i innym w odpowiednim czasie. Wszystko byłoby dopięte na ostatni guzik, no ale Ty wolałeś wylać to na forum publiczne, nazwać spiskiem i uświadomić nam, że mycharts.pl jest w jakimś skrypcie-nie-skrypcie, który teraz powiązany jest z inną stroną (jak rozumiem), wiec na dobrą sprawę Twoje odejście tak czy siak spowoduje jakieś nieuchronne zniszczenie witryny. Czyli jesteśmy skazani na Twoją wieczną obecność jako administratora, nawet jeśli wiele osób nie chce Cię tutaj.

Odebranie nam praw moderatorskich to też zagrywka w iście reżimowych stylu. Nie miałeś prawa tego zrobić. Jesteśmy tu dłużej od Ciebie, dostaliśmy społeczny mandat i jako jedyni mieliśmy możliwość (przynajmniej początkowo) kontrolowania Twoich poczynań. Jak mogłeś nas usunąć? Dobrze wiesz, że chociaż jesteś tutaj adminem, to absolutnie nie jesteś najważniejszą osobą na forum i nie masz większego prawa niż nasza szóstka lub też inni userzy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.04.2012 10:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Sajmon Offline
Szymon
****

Liczba postów: 401
Dołączył: Jan 2011
Post: #35
RE: spisek na forum
To co piszecie jest przykre, ale zakładam, że obie strony konfliktu mają po części rację, choć w sprawę się nie zagłębiałem. Ale moim zdaniem nie powinno być tak, że na tak szanowanym i profesjonalnym forum władza jest autorytarna - bo tak to tu wygląda, z tego co widzę. Nie macie Panowie jakiegoś wewnętrznego regulaminu, coś na kształt konstytucji? Czytam to co się tu dzieje i stwierdzam, że w takim bałaganie forum może zniknąć z dnia na dzień, dlatego nie wiem - pakować manatki czy nie. Jeśli tak, to szkoda, bo zdążyłem się zżyć z Mycharts.

http://osobistalp.tumblr.com/
14.04.2012 10:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #36
RE: spisek na forum
Sajmon napisał(a):Jeśli tak, to szkoda, bo zdążyłem się zżyć z Mycharts.
ja też już się zżyłem z mychą. Jestem tu od dobrych kilku lat i na początku mojej obecności tutaj nie było takich konfliktów.

Faktycznie brakuje nam regulaminu czy jakichkolwiek regulacji, które by nam pomogły Icon_smile np. zmiana admina czy moderatora (głosowanie większością kwalifikowaną Icon_wink ) Nawet nie mamy uregulowane kiedy i za co dostaje się ostrzeżenia itp. Może na krótką metę zdawało to egzamin, ale teraz już nie i od tego powinniśmy zacząć, aby wspólnie coś takiego stworzyć, a nie obrzucać się nawzajem błotem i wskazywać winnych.
Przy takiej atmosferze wiele nie zdziałamy. Konstruktywna krytyka tak, ale nie demagogia i rewolucja.
tyle ode mnie.
14.04.2012 10:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 616
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #37
RE: spisek na forum
Nie pisałem nic do tej pory bo nie wiem co o tym wszystkim sądzić. Myślę podobnie jak Sajmon że obydwie strony mają po części i jakieś zasady powinny na forum obowiązywać. Nie wiem co się działo na forum kilka lat temu ale widzę że starsi stażem Forowicze są wyczuleni na pewne zachowania i praktyki niektórych userów.
Sam zauważyłem że poczynania niektórych nie są czyste ale starałem się to ignorować bo od tego powinni by moderatorzy.

Ale dlaczego "Mychy" stały się taką iskrą zapalną to już zupełnie nie rozumiem bo wydaje mi się że skoro ZABAWA była pomysłem emigranta to i jego zasady i regulamin i jeśli wchodzimy do tejże zabawy to na jego warunkach zaproszenia "zostały wysłane" ale przymusu uczestniczenia w niej przecież nie było.

Jeśli to jest równia pochyła dla mycharts to bardzo żałuje bo to było bardzo ciekawe doświadczenie dla mnie przez ostanie półtorej roku i poznałem tutaj kilkoro fajnych osób z którymi mimo oczywistych różnic w muzycznym guście można było znaleźć styczne punkty które łączą a nie dzielą.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
14.04.2012 10:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #38
RE: spisek na forum
Prosiłem o dyskrecję, ale niestety nie doczekałem się...
Napiszę więc tutaj to, co pisałem w wiadomości do Rado.
Zarejestrowałem się na tym forum 3,5 roku temu. Panowała tu miła atmosfera, choć od czasu do czasu zdarzały się spory. Nigdy jednak nie było takiej sytuacji, gdzie ktokolwiek był aż tak bardzo jednostronny.
Przez te 3,5 roku nigdy moim celem nie było obrażanie kogokolwiek, ani robienie sobie wrogów. I ciągle według mnie nikogo nie obraziłem. Podczas ostatniej awantury, kiedy administratora jeszcze nie było na forum, ktoś powiedział, że zabrakło reakcji ze strony ludzi. Podczas dyskusji o mychach wziąłem sobie to do serca - zareagowałem, kiedy według mnie była potrzeba.
Jest mi bardzo smutno z sytuacji, w jakiej zostałem postawiony i w jakim świetle mogę być teraz postrzegany. Niestety, tak jak podkreślałem - moim celem nie było urażenie kogokolwiek. Przez ostatnich kilkanaście godzin pod moim adresem padło wiele nieprzyjemnych słów.

Jeszcze w ramach wyjaśnienia, żebyście mnie źle nie zrozumieli - nie chodzi mi o odebranie moderatora, bo jako jedyny nie byłem wybrany w wyborach i dużo wcześniej pisałem już o tym do Rado. I jeszcze jedno: to nie jest tak, że nie zależy mi na forum...

Na chwilę obecną podjąłem decyzję o zawieszeniu swojej obecności na forum. Moje obecność będzie ograniczała się tylko i wyłącznie do liczenia notowania forumowej, bo naprawdę polubiłem to zajęcie. Moja lista na tym forum również zostanie zawieszona, ale można będzie ją znaleźć na blogu.
Jest mi bardzo przykro.
Zgadzam się ze słowami mike'a - trochę dystansu. Mam w głowie pewien projekt, pora wziąć się do życia, a i planuję również zrobić krok w stronę radia.
Pozdrawiam.
14.04.2012 10:48 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #39
RE: spisek na forum
michal91d napisał(a):Moja lista na tym forum również zostanie zawieszona, ale można będzie ją znaleźć na blogu.
Jest mi bardzo przykro.
Mam nadzieję, że zmienisz zdanie, bo Twoja lista była jedną z najciekawszych na forum Icon_rolleyes
14.04.2012 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #40
RE: spisek na forum
saferłel napisał(a):Odebranie nam praw moderatorskich to też zagrywka w iście reżimowych stylu. Nie miałeś prawa tego zrobić. Jesteśmy tu dłużej od Ciebie, dostaliśmy społeczny mandat i jako jedyni mieliśmy możliwość (przynajmniej początkowo) kontrolowania Twoich poczynań. Jak mogłeś nas usunąć? Dobrze wiesz, że chociaż jesteś tutaj adminem, to absolutnie nie jesteś najważniejszą osobą na forum i nie masz większego prawa niż nasza szóstka lub też inni userzy.

Posłuchaj, nie ma tu reżimu, mieliście możliwość, ale teraz nie macie. Mówisz że dostaliście społeczny mandat na moderatorów, W polityce tak jest że mandaty wygasają i trzeba rozpisać nowe wybory, a co do mnie ja się do niczego nie wpierniczam poza sprawami technicznymi. A nigdzie na żadnym forum nie spotkałem żeby moderatorzy ustalali regulaminy forum, tu regulamin jest po poprzednik adminie i systemie forum. Ja doskonale wiem ze poza czynnościami moderatorskimi bardzo ci zależy na rządzeniu, bardzo o to zabiegasz i dla tego buntujesz innych moderatorów. i pozostałych userów.
A nie możesz znieść tego ze chce likwidacji dział administratorów. Tak chce tego. bo nie ma potrzeby dyskusji o kim kol wiek za placami jak to robisz cały czas.
Owszem dyskutujecie o ukaraniu i jak się pozbyć Listocholika, zresztą to temat przewodni od lat, i też była ostatnio dyskusja o Pabloydzie.
to do tego ten dział jest potrzebny.


saferłel napisał(a):Ale co złego jest w Waszych zażyłościach? Wstydzisz się tego z jakichś powodów, wstydzisz się korzystania z tego samego routera. Niektóre osoby co prawda informowały mnie iż jest to dziwne, że nie powiedzieliście nam o tym na samym początku, ale.....mnie to jakoś nie obchodzi szczególnie.

Nie nikt się niczego nie wstydzi a i też nie ma obowiązku informowania kogokolwiek ze korzysta z tego samego routera czy operatora. Co do zażyłości to Ciebie bardzo to interesuje bo wspominasz to któryś raz z kolei.
14.04.2012 11:18 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości