Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
Keane - Kiedy słyszę ''I don't know what to look on what to look for/I feel like I just don't know you anymore/I've been burned and I've been down so many times/We walk in cirles and blind leading the blind/We've been disconnected somehow'', to czuję, że ten singiel został napisany tylko i wyłącznie dla mnie. To moja piosenka, piosenka o moim życiu z muzyką Keane w tle. Jakoś się rozeszliśmy kilka lat temu, a teraz oni wracają i znów są dla mnie bardzo ważni. A tekst umiem już na pamięć...niesamowite.

Beck - Looking for a Sign - Co prawda Beck nigdy mnie nie zawiódł, lecz od premiery ostatniej płyty mijają już cztery lata...to już tak na granicy przyzwoitości. I niby to tylko smutny, solidnie pobrzmiewający country i folkiem numer do jakiejś produkcji telewizyjnej, ale dla starego miłośnika twórczości amerykańskiego songwritera to swoisty ''breath of life'' Icon_wink

TRUST - Dressed for Space - Jak ten kanadyjski duet określił kajman? ''Mroczna wersja PSB''? No to muszą mieć przepustkę na listę, nie ma co! Przebojowe jak tysiąc pięćset!

Soulsavers - Longest Day - Z nowym wokalistą Soulsavers brzmi inaczej. Trochę mniej zadziornie, bardziej patetycznie (gospel, kuźwa) i w oczywisty sposób popowo. Na razie najlepszym punktem odniesienia pozostaje dla mnie pierwszy singiel z LP ''Broken'', piekielnie kakofoniczny ''Death Bells'' - czołowa pieśń swojej epoki. Pod tym względem skądinąd bardzo udane ''Longest Day'' nie wytrzymuje próby charakteru, niezależnie od tego czy głosu użyczałby mu David Gahan, czy ktokolwiek inny. Potencjał w każdym bądź razie jest niemały. Jak zwykle.

Keane - Silenced by the Night - Skoro panowie wydają niemal równolegle dwa single, to dlaczego nie zabawić się z oboma naraz?

AP. PP. LT.

01. 01. 03. Beach House - Myth
02. 06. 05. Spiritualized - Hey Jane
03. 04. 03. Garbage - Blood For Poppies
04. 02. 05. Santigold - Disparate Youth
05. 03. 03. Rufus Wainwright - Out Of The Game
06. 05. 09. Ladyhawke - Black, White & Blue
07. 17. 03. Ronika - Automatic
08. 08. 06. School Of Seven Bells - Scavenger
09. 13. 04. Cave Birds - In Love From Afar
10. NE. 01. Keane - Disconnected

11. 15. 02. Grimes - Circumambient
12. 14. 04. Norah Jones - Happy Pills
13. 10. 08. Django Django - Hail Bop
14. 24. 02. Lotus Plaza - Strangers
15. 07. 10. La Sera - Please By My Third Eye
16. 11. 07. Magic Wands - Space
17. 41. 02. Masquer - A Crush
18. 09. 08. Chairlift - Sidewalk Safari
19. 27. 02. Tindersticks - This Fire Of Autumn
20. 16. 08. Perfume Genius - Hood

21. 18. 10. Chairlift - Amanaemonesia
22. 21. 10. Neon Indian - Hex Girlfriend
23. 12. 11. The Shins - Simple Song
24. 23. 09. Saint Etienne - Tonight
25. 26. 09. The Twilight Sad - Another Bed
26. NE. 01. Beck - Looking For A Sign
27. 22. 10. dEUS - Second Nature
28. 29. 05. Born Blonde - I Just Wanna Be
29. 20. 11. Foo Fighters - Back & Forth
30. 19. 11. Grimes - Genesis

31. 31. 07. Nicola Roberts - Cinderella's Eyes
32. 28. 13. Ladytron - Melting Ice
33. 32. 05. The Ghosts - Ghosts
34. NE. 01. TRUST - Dressed For Space
35. 30. 11. Porcelain Raft - Unless You Speak From Your Heart
36. 34. 07. Memoryhouse - Walk With Me
37. 42. 04. Arctic Monkeys - R U Mine
38. 43. 03. Julia Marcell - Echo
39. 48. 06. Lower Dens - Brains
40. 35. 15. Patrick Wolf - Together

41. 40. 07. Citizens! - Reptile
42. 37. 12. The Joy Formidable - I Don't Want To See You Like This
43. 39. 14. Metronomy & Roxanne Clifford - Everything Goes My Way
44. NE. 01. Soulsavers - Longest Day
45. 36. 12. Goldfrapp - Melancholy Sky
46. 33. 13. Still Corners - Into The Trees
47. 25. 06. Rufus Wainwright - Montauk
48. 45. 15. Radiohead - The Daily Mail
49. 47. 17. John Maus - Cop Killer
50. 44. 04. The Asteroids Galaxy Tour - Suburban Space Invader
51. 38. 12. tUnE-yArDs - Powa
52. NE. 01. Keane - Silenced By The Night
53. 46. 08. ∆ - Matilda
54. 52. 16. Tindersticks - Medicine
55. 57. 14. Air & Victoria Legrand - Seven Stars
56. 58. 18. Wild Beasts - Bed Of Nails
57. 50. 18. The Vaccines - A Lack Of Understanding
58. 55. 15. Sleigh Bells - Born To Lose
59. 49. 15. Okkervil River - Piratess
60. 51. 18. Wilco - Born Alone
61. 53. 21. Fleet Foxes - Lorelai
62. 54. 20. Wild Beasts - Reach A Bit Further
63. 62. 14. Tennis - Deep In The Woods
64. 65. 15. The Diogenes Club - I Know You'll Bring Us Back
65. 56. 13. Noel's Gallagher High Flying Birds - (I Wanna Live In A Dream In My) Record Machine
66. 59. 17. Junior Boys - You'll Improve Me
67. 61. 17. Spector - Grey Shirt & Tie
68. 60. 14. Blouse - Time Travel
69. 67. 12. Black Lips - Mad Dog
70. 69. 06. Fixers - Iron Deer Dream

z 63 - Little Boots - Shake - po 17 tyg. (max: 3)
z 64 - The Big Pink - Hit The Ground (Superman) - po 13 tyg. (max: 5)
z 66 - Dum Dum Girls - Always Looking - po 16 tyg. (max: 32)
z 68 - Nicola Roberts - Lucky Day - po 17 tyg. (max: 4)
z 70 - Guillemots - Dancing In The Devil's Shoes - po 15 tyg. (max: 1)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2012 03:14 PM przez saferłel.)
24.03.2012 03:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
No, zobaczymy, gdzie wylądują Shirley i spółka w przyszłym tygodniu. Ronika do góry i muszę Ci powiedzieć, że ten utwór podoba mi się bardziej od Wiyoo. Cinderella's Eyes całkiem nieźle mimo wszystko. No, a na Lucky Day przyszedł czas. W sumie to się nie dziwię, u mnie jest podobnie z większością jej płyty.
24.03.2012 03:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #3
RE: DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
(24.03.2012 03:09 PM)saferłel napisał(a):  Skoro panowie wydają niemal równolegle dwa single, to dlaczego nie zabawić się z oboma naraz?
Za dużo grup gra dokładnie tak samo. Icon_confused Miłe, przyjemne ale TO JUŻ BYŁO ...
To błąd, że artyści wydają dwa single na raz czy jeden za drugim w krótkim odstępie.
Beck - Looking For A Sign o niebo lepszy Icon_wink
(24.03.2012 03:09 PM)saferłel napisał(a):  Keane - Kiedy słyszę ''I don't know what to look on what to look for/I feel like I just don't know you anymore/I've been burned and I've been down so many times/We walk in cirles and blind leading the blind/We've been disconnected somehow'', to czuję, że ten singiel został napisany tylko i wyłącznie dla mnie.
Typowy uniwersalny tekst. Wielu z nas tak kiedyś miało, ma lub mieć będzie. Jak tylko zaświeci słońce to wszystko będzie radośniejsze. Icon_wink
24.03.2012 03:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Online
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #4
RE: DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
saferłel napisał(a):10. NE. 01. Keane - Disconnected
U mnie też debiutują, tyle że trzy razy gorzej.
24.03.2012 03:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #5
RE: DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
(24.03.2012 03:24 PM)michal91d napisał(a):  kto tak teraz gra? Podaj przykład, a wpuszczam na listęIcon_lol
Zabraknie Ci miejsca na nowości Icon_wink Takie angielskie granie w pewnym momencie staje się mało odkrywcze ale to wyłącznie moje zdanie. Nie neguję grupy ani utworów.
Może po prostu odbija mi się już brit popem. Za dużo tego było.
24.03.2012 03:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
emigrant napisał(a):Za dużo grup gra dokładnie tak samo. Icon_confused Miłe, przyjemne ale TO JUŻ BYŁO ...
Może i było ale jest różnica między doskonałym odtwórstwem.....a odtwórstwem. Keane to marka, Keane to liderzy runku w tej kategorii i z racji swojego doświadczenia oraz pozycji są po prostu na starcie lepsi od wielu kopiujących ich zespołów. W nich tkwi magia i jedyny słuszny monopol.

emigrant napisał(a):To błąd, że artyści wydają dwa single na raz czy jeden za drugim w krótkim odstępie.
Nie wiedziałem, że takie rzeczy w ogóle kategoryzują się jako błędy/nie błędy Icon_wink Tworzysz jakieś nowe definicje Icon_smile

emigrant napisał(a):Typowy uniwersalny tekst. Wielu z nas tak kiedyś miało, ma lub mieć będzie. Jak tylko zaświeci słońce to wszystko będzie radośniejsze. Icon_wink
Może słownictwo nie powala poetyką, ale to tekst MÓJ. Wszystkie te słowa idealnie pasują do mojego stosunku do grupy Keane i to jest świetne, to jest zabawne Icon_smile I tak rządzi melodia. Ty chyba inaczej zrozumiałeś te słowa - nie chodzi o czyjekolwiek życie i ''mienie czegoś''.

michal91d napisał(a):szkoda, że spada, ale w sumie się tego spodziewałem
Nie wiem jakim cudem spodziewałeś się tego :O

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.03.2012 05:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #7
RE: DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
(24.03.2012 05:39 PM)saferłel napisał(a):  
emigrant napisał(a):To błąd, że artyści wydają dwa single na raz czy jeden za drugim w krótkim odstępie.
Nie wiedziałem, że takie rzeczy w ogóle kategoryzują się jako błędy/nie błędy Icon_wink Tworzysz jakieś nowe definicje Icon_smile
Żadnych nowych definicji. Zdrowa zasada sprzed lat; utwór pograł ze 2 miesiące i dopiero wypuszczano kolejny. Od jakiegoś okresu mamy sytuację, że pojawia się płyta i jednocześnie ze 3 piosenki z niej lądują na tych samych listach przebojów.
Owszem. My na My charts sami sobie wybieramy utwory do list ale np. w skali krajowej, światowej moim zdaniem to nie najlepsza sytuacja. Z góry utwory skazane są na niepopularność. Kiedyś wychodził singiel, kręcono clipa i to była kandydatka na listy. Sprawiało to większa radość.
Niestety taka sytuacja tworzy się choćby przez zakup iTunes. Sam często kupuję poszczególne piosenki a nie całą płytę.
24.03.2012 06:06 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
RE: DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
saferłel napisał(a):TRUST - Dressed for Space
ano przebojowe - u mnie nieco trudniejszy Bulbform,
saferłel napisał(a):A tekst umiem już na pamięć...niesamowite.
Po tym jak napisałeś o nowym kawałku Keane to nawet wrogowie takiej stylistyki sobie z ciekawości posłuchają.
saferłel napisał(a):Soulsavers - Longest Day - Z nowym wokalistą Soulsavers brzmi inaczej.
bez pazura - fajne, ale nie dla mnie.
saferłel napisał(a):26. NE. 01. Beck - Looking For A Sign
a tu zżerało mnie z ciekawości, bo nie jest tajemnicą że jestem maniakiem Becka. Tym razem widzę wrócił do klimatów, których nie do końca łykam (klimat One foot...). Ale tylko On jest w stanie wykrzesać z takiej mogiły muzycznej sporo życia. Czuć jego rękę, czuć ten geniusz. Choć piosenka ewidentnie nie jest pode mnie to z pewnością będę się katował na okrągło.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
24.03.2012 08:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
michal91d napisał(a):tak, bo to jak na Twoją listę to mało spotykane granie
Zawsze darzyłem Rufusa dużą sympatią.....a prawda jest taka, że to krążek nasiąknięty popem lat 70. i wątpię, by ktokolwiek wiedział czy lubię takie granie, czy nie Icon_smile Nie kombinuj, Michał Icon_biggrin

emigrant napisał(a):Żadnych nowych definicji. Zdrowa zasada sprzed lat; utwór pograł ze 2 miesiące i dopiero wypuszczano kolejny. Od jakiegoś okresu mamy sytuację, że pojawia się płyta i jednocześnie ze 3 piosenki z niej lądują na tych samych listach przebojów.
Podałeś pewną zasadę - ok. Wciąż nie jest to jednak jakikolwiek argument za/przeciw wypuszczaniu dwóch singli na raz - tym bardziej, że są one w przypadku Keane skierowane na zupełnie różne rynki, więc naprawdę nie widzę problemu. A taka podwójna zapowiedź to w ogóle jest z czysto ekonomicznych pobudek całkiem przyjemna sprawa Icon_smile

emigrant napisał(a):Z góry utwory skazane są na niepopularność. Kiedyś wychodził singiel, kręcono clipa i to była kandydatka na listy. Sprawiało to większa radość.
Nie jestem przekonany czy Keane w ogóle będzie w stanie tymi singlami zamieszać jeszcze na listach, chociaż kto wie. Jak wspomniałem - dwa różne linki. I klipy też będą dwa, co mogę śmiało potwierdzić Icon_wink Dwie piosenki = dwóch kandydatów na listę = podwójna radość Icon_smile

dziobaseczek napisał(a):bez pazura - fajne, ale nie dla mnie.
Soulsavers może nigdy nie mieli specjalnego pazura (''Death Bells'' to był taki wyjątek zarejestrowany z premedytacją), natomiast ich muzykę można było opisać jako inteligentne slow-motion. Teraz jest po prostu...popowo. Jest melodia, dobra produkcja, niewątpliwie wysoki poziom artystyczny = jest miejsce na liście.

dziobaseczek napisał(a):. Choć piosenka ewidentnie nie jest pode mnie to z pewnością będę się katował na okrągło.
Mi ten utwór też wydał się taki ''na granicy'' mojego country/folk smaku, ale chociaż niewiele brakowało, by Beck ją przekroczył, to odcisk stopy po właściwej stronie jest niezwykle wyraźny Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.03.2012 09:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
Cytat:Żadnych nowych definicji. Zdrowa zasada sprzed lat; utwór pograł ze 2 miesiące i dopiero wypuszczano kolejny. Od jakiegoś okresu mamy sytuację, że pojawia się płyta i jednocześnie ze 3 piosenki z niej lądują na tych samych listach przebojów.
A "Found That Soul" i "So Why So Sad" to co niby było? Icon_smile
25.03.2012 10:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: DLP - Notowanie 277 (24.03.12)
prz_rulez napisał(a):A "Found That Soul" i "So Why So Sad" to co niby było? Icon_smile
I wiele innych....ale to jeszcze inna sytuacja.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.03.2012 12:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości