Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Utrzymanie forum
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #21
RE: Utrzymanie forum
pabloyd napisał(a):Publiczna deklaracja wpłacenia w ciągu 2 tygodni 30 zeta i jeśli będzie te 8-10 osób to realizacja
Jestem za.
23.03.2012 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Abok Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Dec 2008
Post: #22
RE: Utrzymanie forum
A zatem ja się publicznie deklaruję.
23.03.2012 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #23
RE: Utrzymanie forum
pabloyd napisał(a):Przy kursie euro 4 zł. wychodzi mi że na roczne koszty forum wystarczy 700 kliknięć.
Taka ilość to śmiesznie mało biorąc pod uwagę ilość stałych użytkowników. Myślę że docelowo w zupełności te boczne do klikania wystarczą, tylko trzeba co jakiś czas podawać ile jeszcze brakuje.


Bardzo mnie rozbawiłeś, naprawdę zabawne, ale powiem jaka będzie przyszłość. Nie zamierzam siedzieć i patrzeć ile razy było klikane! poza tym to jaka jest stawka za klikniecie uzależnione od reklamodawcy, to reklamodawca określa wysokość stawki. tak top jest w Google. Ja nie zamierzam dokładać do interesu. Znudziło mnie pisanie o płatnościach za serwery czy domenę bo to wygląda jak żebranie od datek. będą reklamy dzięki których będzie można sfinansować forum bez wykładania kasy. szkoda ze tak późno to robię bo za serwer muszę zapłacić maksymalnie w najbliższy czwartek no i pewnie zapłacę. Ale widzę ze na reklamy tez kręcicie nosem. no trudno, najwyżej któregoś dnia będzie plansze Nie odnaleziono serwera
Najbardziej nie fer są wasze zeszło roczne deklaracje o wspomaganiu forum bo w końcu je tworzycie, a tu tak naprawdę wspomaganie się zakończyło na 5 osobach! na łączną kwotę 130 zł (sprawdziłem na wyciągach dla pewności) a deklaracji było dużo więcej.

A tak przy okazji pabloyd od kiedy euro jest po 4 zl ? ech...
23.03.2012 09:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #24
RE: Utrzymanie forum
pabloyd napisał(a):Tak, tak przegiąłem z tymi wyliczeniami Icon_lol
Nie wziąłem pod uwagę że to centy a nie euro, czyli zaniżyłem wynik o 100.
Potrzeba więc 70.000 kilknięć ! - to jest 200 dziennie - czyli 20 osób po 10 kliknięć dziennie, dużo.

nie wszystkie klikania sa zatwierdzane, w google nie pracują idioci. Oni patrza ile było kliknięć z danego IP a jak widza ze dziennie ktoś klika 10 razy na to samo to zatwierdza raz.
23.03.2012 09:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #25
RE: Utrzymanie forum
(23.03.2012 01:51 PM)emigrant napisał(a):  
(23.03.2012 01:36 PM)Yacy napisał(a):  gdzie Ty takie jaja kupujesz?
tak słyszałem w tv, u mnie są tańsze Icon_wink
(23.03.2012 01:36 PM)Yacy napisał(a):  kopa = 60 szt. wyjaśniam,
wiem ile to jest kopa Icon_lol Icon_wink pamiętam z podstawówki Icon_eek

jaka kopa? nie wiem o co chodzi ale ..... sam nie wiem ide sie kawy lepiej napic
23.03.2012 09:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Utrzymanie forum
lepiej tak
24.03.2012 12:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #27
RE: Utrzymanie forum
(23.03.2012 09:47 PM)rado napisał(a):  Bardzo mnie rozbawiłeś, naprawdę zabawne,
Śmiech to zdrowie.

(23.03.2012 09:47 PM)rado napisał(a):  A tak przy okazji pabloyd od kiedy euro jest po 4 zl ? ech...
Nie śledzę historii kursu euro zbyt często, więc nie znam odpowiedzi na to pytanie.

(23.03.2012 09:51 PM)rado napisał(a):  nie wszystkie klikania sa zatwierdzane, w google nie pracują idioci. Oni patrza ile było kliknięć z danego IP a jak widza ze dziennie ktoś klika 10 razy na to samo to zatwierdza raz.
Tym bardziej klikanie i umieszczanie tego na forum nie żadnego sensu, bo nigdy nie uzbierasz na przelew od nich.
26.03.2012 12:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 113
Dołączył: Dec 2014
Post: #28
RE: Utrzymanie forum
pabloyd napisał(a):Tym bardziej klikanie i umieszczanie tego na forum nie żadnego sensu, bo nigdy nie uzbierasz na przelew od nich.
W takim razie podejmijmy męską decyzję: zbierzmy deklaracje od chętnych i uratujmy forum, także od reklam.
26.03.2012 01:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #29
RE: Utrzymanie forum
Taka była moja intencja. Ale na razie tylko 3 chętnych Icon_sad
27.03.2012 11:55 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #30
RE: Utrzymanie forum
(27.03.2012 11:55 AM)pabloyd napisał(a):  Taka była moja intencja. Ale na razie tylko 3 chętnych Icon_sad

Mnie to jakoś nie dziwi, rok temu deklarowało się ponad 20 osób, a skończyło na pięciu. Czas sobie zadać pytanie czy to dalej jest sens trzymać.
27.03.2012 06:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #31
RE: Utrzymanie forum
Tak, przy 3 osobach to nie ma sensu. Ale poczekaj jeszcze do świąt, jeśli możesz.
A czy wariant z reklamami (za które utrzymasz forum) masz już jakoś rozpracowany ?
28.03.2012 10:22 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #32
RE: Utrzymanie forum
(28.03.2012 10:22 AM)pabloyd napisał(a):  Tak, przy 3 osobach to nie ma sensu. Ale poczekaj jeszcze do świąt, jeśli możesz.
A czy wariant z reklamami (za które utrzymasz forum) masz już jakoś rozpracowany ?

no można dać reklamy tylko co z tego. trzeba klikać nie wiadomo ile czasu, a to może trwać .... a fakturę trzeba zapłacić 31-go marca. Icon_sad
o reklamach była mowa już rok temu, ale skończyło się wielką dyskusją, wręcz protestem. A już wtedy proponowałem mala reklamą, to dziś by nie było żadnego tematu bo przez rok spokojnie by się uzbierało, być może z zapasem
28.03.2012 09:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #33
RE: Utrzymanie forum
Przeglądam właśnie statystyki kliknięć na reklamę Google, 4186 odsłon było w ciągu 10-ciu dni (od kiedy jest reklama) za to kliknięć na reklamę zaledwie 67 razy.
To pokazuje że nie zależy wam na tym forum, szkoda wielka szkoda. Co dalej będzie? jeszcze nie wiem. może pojawi się klepsydra.
30.03.2012 10:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #34
RE: Utrzymanie forum
Ale reklamy i tak nie pokryją całości kosztów utrzymania forum - to nierealne. Musielibyśmy mieć setki - tysiące aktywnych użytkowników!
A wtedy i tak potrzebny byłby lepszy serwer i koło się zamyka.

Dlatego zróbmy tę ściepę. Wtedy to się jakoś rozmyło; ja nie śledziłem uważnie tematu, ale pamiętam, że była taka sytuacja, że najpierw tak, potem nie, a potem jednak tak. No nieważne.

Ja się na pewno dorzucę i myślę, że większość użytkowników także, tylko trzeba ich poinformować. Bo dezinformacja - największy wróg.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
30.03.2012 11:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 471
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #35
RE: Utrzymanie forum
Ja też jestem jak najbardziej chętny. Nieciekawie byłoby się obudzić w świecie bez Mychy Icon_rolleyes
Kto robi listę?
30.03.2012 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #36
RE: Utrzymanie forum
rado napisał(a):Co dalej będzie? jeszcze nie wiem. może pojawi się klepsydra.
straszysz? szkoda, że w ten sposób do tego podchodzisz.

ja wchodzę na Forum, żeby czytać i pisać o muzyce, a nie śledzić reklamy. Przyznaję, że rzadko klikam w reklamy. nie dlatego, że nie chcę ale dlatego że nie myślę o tym.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
31.03.2012 12:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #37
RE: Utrzymanie forum
(31.03.2012 12:33 AM)Yacy napisał(a):  
rado napisał(a):Co dalej będzie? jeszcze nie wiem. może pojawi się klepsydra.
straszysz? szkoda, że w ten sposób do tego podchodzisz.

ja wchodzę na Forum, żeby czytać i pisać o muzyce, a nie śledzić reklamy. Przyznaję, że rzadko klikam w reklamy. nie dlatego, że nie chcę ale dlatego że nie myślę o tym.

YACY daleki jestem od straszenia
31.03.2012 12:44 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Abok Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Dec 2008
Post: #38
RE: Utrzymanie forum
Grzecznie proszę, żeby ktoś mi dokładnie wskazał gdzie ta reklama jest, bo wpatruję się w monitor jak głupi i nic nie widzę. Używam Chrome'a, nie wiem czy ta przeglądarka automatycznie blokuje niektóre reklamy.
31.03.2012 09:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: Utrzymanie forum
jak się ma schowany panel z lewej strony z najnowszymi postami, to reklam nie widać Icon_eek
ja używam trzech komputerów i tylko na jednym widać!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
31.03.2012 11:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #40
RE: Utrzymanie forum
(30.03.2012 11:02 PM)aaktt napisał(a):  Ale reklamy i tak nie pokryją całości kosztów utrzymania forum - to nierealne.
Dlatego to jest bez sensu.

(30.03.2012 11:02 PM)aaktt napisał(a):  myślę, że większość użytkowników także, tylko trzeba ich poinformować. Bo dezinformacja - największy wróg.
Niech administrator roześle do wszystkich informację o zbiórce na rok 2012 z linkiem do tego wątku i z podaniem ogólnych kosztów na ten rok oraz informacją że im więcej osób tym mniejsza składka.
I to im szybciej tym lepiej.
Niech zapisy będą jawne żeby było widać ile jest osób i jakie koszty przypadają na jedną osobę.

Na takim forum spokojnie powinno być 20 osób, które zapłacą składkę. A wtedy składka byłaby juz tylko 12 zł.
Ile będzie nie wiem, ale spróbować trzeba.

A niektórych komentarzy powyżej to nawet nie mam siły czytać, a co dopiero komentować Icon_sad

(30.03.2012 11:18 PM)piotreklp3 napisał(a):  Kto robi listę?
Widać ją powyżej.
Na razie chęć zapłacenia składki wyrazili:
pabloyd, thestranglers, Abok, aaktt, piotreklp3.
31.03.2012 12:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  niedostępność forum ku3a 0 2 436 28.07.2022 01:44 PM
Ostatni post: ku3a
  Forum IMHO - promocja prz_rulez 1 1 403 21.02.2018 12:34 AM
Ostatni post: Dobromiera
  Nowy system forum rado 102 41 736 23.03.2012 12:15 PM
Ostatni post: pabloyd
  REGULAMIN FORUM Konrad 1 13 361 02.09.2009 04:17 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości