Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant
Unregistered

 
Post: #121
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Na etapie nominacji także będzie nagroda muzyczna. Dotyczyć będzie ona jedynie osób, które zgłosiły swe propozycje.Icon_smile
W części finałowej także będzie nagroda.
08.04.2012 01:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #122
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
typowanie na PRV może się nie trafione, na priwie jest ograniczenie w ilości znaków. Proponuję Tobie przesyłanie typowań na na adres email. np: emigrant@mycharts.pl
08.04.2012 04:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #123
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Dzięki za info. Oczywiście, że biorę pocztę Icon_smile
08.04.2012 05:19 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #124
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(08.04.2012 05:19 PM)emigrant napisał(a):  Dzięki za info. Oczywiście, że biorę pocztę Icon_smile

ok. to uruchomię Tobie konto email w domenie mycharts.pl

dane do logowania otrzymasz na Twój adres email na którym sie rejestrowałeś w mycharts.pl

Konto nie zawiera reklam, a będziesz mógł z niego korzystać non stop
08.04.2012 05:25 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #125
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Poczta na która będziecie wysyłać swe punktacje do MYCH to:
emigrant@mycharts.pl
Poinformuję od kiedy zaczniemy.

P.S. Ładne to konto pocztowe Icon_smileIcon_lol
08.04.2012 05:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 503
Dołączył: Aug 2008
Post: #126
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
czyli oceniamy jakby każdą propozycję w skali od 0 do 3 ?
08.04.2012 06:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 203
Dołączył: Dec 2014
Post: #127
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
aaktt napisał(a):A potem jakie będzie kryterium wyboru? Bo w takim wypadku jakoś tego nie widzę, skoro każdy ma nielimitowaną odgórnie liczbę punktów do przyznania. Zresztą dlaczego mam cierpieć, że znam np. Florence & the Machine i pod przymusem dawać im jedynkę? Wtedy i tak działam na ich korzyść, bo dodaję im punktów, a chciałbym co najwyżej im ich odjąć.
Jak dla mnie ułożenie w kolejności pięciu (nie do pięciu, nie około pięciu - pięciu) najlepszych jest najlepszym rozwiązaniem. Jak ktoś nie zna pięciu, to niech nie głosuje w danej kategorii.
Chciałbym żebyśmy się odnieśli do głosu aaktta. Ja popieram jego pomysł.
prz_rulez napisał(a):A najlepszym pomysłem byłoby chyba przymusowe 3-2-1.
Możemy rozszerzyć do punktacji 5-4-3-2-1.
08.04.2012 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 203
Dołączył: Dec 2014
Post: #128
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
saferłel napisał(a):Ja jestem za tym, aby:
- każdy kto ma ochotę wziąć udział w zabawie zgłosił max. po 3 propozycje od każdej kategorii (oczywiście nie musi zgłaszać zawsze 3 rzeczy i nie musi robić tego w każdej kategorii)
- następnie powstaje pewna pula, z której zostanie wyłonione 5 finalistów - aby tak się stało, każdy głosuje na pięć propozycji z owej puli. Punktacja: 5-4-3-2-1
- wspomniane pięć nominacji to już oficjalni finaliści poszczególnych kategorii, z nich wybieramy zwycięzców (warto też później honorować drugie i trzecie miejsce)
- w finale proponuję ponownie powrócić do głosowania na 3 pozycje z 5 według schematu punktacji: 5-3-1

- sądzę, że oprócz zgłaszania propozycji w pierwszym etapie (po 3 od każdego, patrz punkt 1) cała reszta zabawy powinna być tajna (etap wyłaniania nominacji i sam finał)
Safer określił zasady rzeczowo. Ma moje poparcie.
08.04.2012 07:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 203
Dołączył: Dec 2014
Post: #129
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Proponuję głosowanie nad formą wyłaniania nominacji. Głosy Aaktta, Safra i moje są zbieżne. Proszę ww. o potwierdzenie. A pozostałych także o aktywność w tym temacie.
08.04.2012 07:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #130
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
PRZYKŁAD
Około 50 piosenek zgłosiliście w kategorii Przebój roku - Polska
Jeżeli 20 osób wybierze sobie trzy propozycje to przy takiej ilości głosujących nie wybierzemy 5 nominacji. To jest prosta matematyka.
To że proponuję Wam ocenianie każdej propozycji pozwoli wyłonić w sprawny i szybki sposób nominowanych. Potem już punktowania nie będzie.

Cytujecie Saferłela. Ok. Bez urazy. Dużo dyskutował a nawet nie wziął udziału w zabawie.
Nikt nikomu nie każe oceniać 1 punktem kogoś kogo nie zna bądź nie lubi. Po to zaproponowałem opcję 0 pkt.

Co komu szkodzi przy każdym tytule postawić cyferkę (punkcik) i wysłać do mnie
Może być 5-4-3-2-1-0
PROPOZYCJE KTÓRE ZBIORĄ NAJWIĘKSZA ILOŚĆ PUNKTÓW TRAFIĄ DO NOMINACJI
I mała uwaga!
Trochę szkoda, że wielu z Was nie skorzystało z szablonu do propozycji, który przygotowałem. Nie chodzi mi o to, że akurat taki szablon mi się podobał ale sprawniej pozwoliło by to kopiować Wasze propozycje.
Teraz troszkę schodzi bo próbuję to układać jakoś klarownie.
08.04.2012 07:44 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #131
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(08.04.2012 07:10 PM)thestranglers napisał(a):  -[b] następnie powstaje pewna pula, z której zostanie wyłonione 5 finalistów - aby tak się stało, każdy głosuje na pięć propozycji z owej puli. Punktacja: 5-4-3-2-1
w wielu kategoriach to się nie uda, jest zbyt wiele propozycji
Może to dobra szkoła na przyszłość by każdy proponował po 1 propozycji w I etapie

Wybieranie na tym etapie 5 typów na 100 procent spowoduje dogrywkę przed nominacjami a chodzi o to by szybko je przedstawić. Wyobraźcie sobie że 20 osób głosuje na LP'3. Powodzenia w słuchaniu takiego notowania.
Masa propozycji dostanie po 1 pkt i wtedy np. wyjdzie 15 nominacji w jednej kategorii. W kolejnym etapie wybieralibyście po 1 typie i zastanie nas rok 2013 bo nie będziemy w stanie tego skończyć.
08.04.2012 07:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
rado
Unregistered

 
Post: #132
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(08.04.2012 07:27 PM)thestranglers napisał(a):  Proponuję głosowanie nad formą wyłaniania nominacji. Głosy Aaktta, Safra i moje są zbieżne. Proszę ww. o potwierdzenie. A pozostałych także o aktywność w tym temacie.

No w mychart jak zwykle toczą się dyskusje, tylko nie wiem po co. czytam ten temat i widzę ze emigrant napisał jasno jak oddawać glosy, to nie widzę potrzeby dyskusji nad czym co jest już ustalone. To jest pierwsze wydanie Mych, ewentualne bledy wykluczy się w przyszłości.
08.04.2012 08:12 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #133
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Jeżeli w przyszłości odbyłyby się np. MYCHY 2012, 2013 .. to już na obecnym etapie zauważyłem trudności.
Jeżeli 20 osób typuje po 3 propozycje, może to dać dużą sumę wszystkich łącznie.
Wtedy punktowanie 5 z nich troszkę mija się z celem. Być może gdyby każdy typował tylko po 1 propozycji dałoby nam to w sumie maksymalnie po 20 w każdej kategorii i wtedy wybieranie pięciu z nich do nominacji zapewne byłoby szybsze i sprawniejsze.
W tym wypadku jednak wiele tytułów nie zostałby przez Was dodanych.

Załóżmy jednak, że przybywa forumowiczów i chętnych do zabawy. Wtedy byłbym zdecydowanie za tym aby każdy okreslił się wybierajac tylko jedną propozycję z każdej kategorii. Mam jednak na uwadze fakt, że każdy z nas słucha różnej muzyki i sporo tytułów nie miałoby szans kandydować.
Mychy 2011 troszkę były tworzone ''w biegu''. Jednak uważam, że sposób naliczania głosów nie jest najgorszy a w przyszłości uległ by jedynie dopracowaniu.
Minusy obecnego pewnie jeszcze wyjdą w praniu. Uważam jednak, że najgorszy etap to ten pierwszy, kiedy to mamy do czynienia z bardzo dużą ilością propozycji.

Moja opcja jest jednak taka by w przyszłości w I etapie każdy typował tylko po jednej propozycji. Wtedy w etapie drugim bez problemu każdy punktowałby 5 typów. Wyszłoby pewnie szybko, sprawniej ...
08.04.2012 09:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #134
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Jutro przedstawię poukładaną listę wszystkich propozycji ( jeszcze są osoby chcące się dopisywać)
Mam taki plan.
Kopiujecie sobie całą listę, przy każdej propozycji, każdej kategorii dopisujecie cyferkę: 5-4-3-2-1 lub 0 (według uznania)
i wysyłacie do mnie
Dajemy sobie jakiś czas na głosowanie, następnie przedstawiam nominacje
Z nominacji każdy z Was wybiera już tylko 1 propozycje ( bez punktowań) i znów głosuje
I to koniec głosowania

Potem już tylko I Inauguracja Mych 2011 Icon_winkIcon_smile

A o wadach i zaletach głosowania w tegorocznej edycji będziemy sobie dyskutować do przyszłego roku, ok?
08.04.2012 10:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #135
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Safer wraca w chwale! Zaraz wstawia głosy i zgadza się ze stranglersem co do punktacji (aczkolwiek nie wie jednocześnie ''co i jak'', bo mały chaos panuje).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.04.2012 11:09 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #136
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Nie ma chaosu. Wszystko wyjaśnię jutro.
Troszkę tego jest. Spisuję w jedno miejsce, potem sprawdzę czy coś się nie dubluje. Z góry przepraszam za jakieś błędy.
08.04.2012 11:22 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #137
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Jest już nawet jedna kategoria, która nie podlega żadnemu głosowaniu. Icon_eek
09.04.2012 12:15 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #138
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Jutro do wieczora ukażą się kandydatki do nominacji.
Kto będzie chciał, będzie mógł wybrać minimum 5 typów - oceniając 5-4-3-2-1 pkt, jeżeli ktoś będzie chciał przypisać większej ilości typów punkty może po prostu skopiować całą listę i przy wybranych tytułach postawić dowolnie wybraną cyferkę od 5 do 1 pkt. Jeżeli czegoś nie znacie bądź nie lubicie to po prostu można ten typ pominąć lub postawić 0.
Jednak jedna zasada - obowiązkowo wybieramy minimum 5 propozycji.

Są kategorię w której z pewnością wielu z Was nie wybierze 5 typów ponieważ zgłoszono np. 7 propozycji. W tym wypadku możecie ją pominąć albo dowolną cyferkę postawić przy wybranym tytule. Nic na siłę. Fajnie by jednak było gdybyśmy punktowali jak największą ilość propozycji.

Jedna prośba. Nie piszcie od nowa tytułów tylko je kopiujcie. Tak jak będzie podane. Chodzi mi o to aby nie wpisywać tytułów płyt w ''cudzysłowach'', nie przestawiać po swojemu w kolejności wykonawców i tytułów. To na prawdę ułatwia pracę.

Więcej i jaśniej jutro tzn. dziś do wieczora.

No to idę spać.
09.04.2012 01:23 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 949
Dołączył: Jun 2007
Post: #139
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(09.04.2012 01:23 AM)emigrant napisał(a):  Jednak jedna zasada - obowiązkowo wybieramy minimum 5 propozycji.
Są kategorię w której z pewnością wielu z Was nie wybierze 5 typów ponieważ zgłoszono np. 7 propozycji. W tym wypadku możecie ją pominąć albo dowolną cyferkę postawić przy wybranym tytule.
To ja nie za bardzo rozumiem. Z pierwszego zdania wynika, że musimy głosować na minimum 5 propozycji, z drugiego że jednak niekoniecznie.
09.04.2012 10:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #140
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
To proste. Jest kategoria gdzie zgłoszona została tylko jedna propozycja.
W tym przypadku może nawet nie powinniśmy w tej kategorii przyznawać MYCH, ponieważ nie ma żadnej rywalizacji.
A skoro gdzieś jest np tylko 7-8 propozycji to na nikim nie będę wymuszał by wybierał 5 typów.
Dlatego od początku byłem za postawieniem punktów przy każdym możliwym tytule. Tytuły których się nie zna bądź nie lubi nie trzeba oceniać w ogóle bądź postawić zero.
Wszystko będzie jasne dziś wieczór.
W większości kategorii jest więcej propozycji dlatego też jest ''obowiązkowe''wybranie 5 typów.
''5'' dlatego by uniknąć sytuacji głosowania jedynie na swoje propozycje.
09.04.2012 11:10 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Gwiazdka MYCHY 2013: Ogłoszenie laureatów AKT! 120 91 322 30.07.2015 08:55 AM
Ostatni post: kondzio_92
Gwiazdka MYCHY 2013: głosowanie finałowe AKT! 32 11 585 19.04.2014 11:51 AM
Ostatni post: thestranglers
Gwiazdka MYCHY 2013: wyłonienie nominacji AKT! 19 6 191 24.03.2014 11:43 PM
Ostatni post: AKT!
Gwiazdka MYCHY 2013: zgłaszanie propozycji AKT! 30 8 648 05.03.2014 08:56 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
Gwiazdka MYCHY 2013: II. Forumowe Nagrody Muzyczne AKT! 4 2 876 16.02.2014 12:05 AM
Ostatni post: AKT!
  Mychy 2012 thestranglers 5 3 838 27.07.2013 06:45 PM
Ostatni post: thestranglers
  Nominowani do nagrody MYCHY 2011 thestranglers 47 12 086 29.06.2012 09:23 PM
Ostatni post: thestranglers
  NOMINCJE - I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 emigrant 37 19 015 13.05.2012 01:16 AM
Ostatni post: piotreklp3
  I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (Propozycje) emigrant 54 18 281 09.04.2012 08:27 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości