Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant
Unregistered

 
Post: #41
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Dlatego jestem za punktowaniem bo jeśli do zabawy przystapi niewiele osób to nie wyjdzie glosowanie ale o tym potem ...Icon_wink
żadne dogorywki nie wchodza w rachubę. Przeciez ma byc głosowanie tajne i od razu wyniki. W tym cały urok
08.03.2012 01:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #42
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Chciałbym poznać zdanie większej ilości forumowiczów co do zasad kolejnych etapów naszych nagród. Icon_winkIcon_smile
08.03.2012 01:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #43
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(07.03.2012 08:53 PM)aaktt napisał(a):  Pabloyd zasugerował by jeśli nie wykorzysta się wszystkich głosów, miały one większą wagę,
Nic takiego nie sugerowałem, ani nawet nie przyszło mi do głowy. Jeśli można na 5 max. głosować to żadna propozycja nie może dostać więcej niż od innych (w naszym przykładzie 5pkt).

(08.03.2012 01:05 PM)emigrant napisał(a):  Ok najpierw jestem za tym by każdy przedstawił swoje propozycje a na temat dalszych etapów jeszcze sobie pogadamy
Może już jutro wystartujemy z propozycjami?
Ok. Ustal termin zgłaszania nomniacji.

(08.03.2012 01:18 PM)mike napisał(a):  Wydaje mi się, że jak już każdy podeśle swoje nominacje to się wszystko okaże.
Wątpię, żeby udział brało 20 userów, chociaż byłoby super Icon_wink
Tak samo myślę.

(08.03.2012 01:23 PM)emigrant napisał(a):  Dlatego jestem za punktowaniem bo jeśli do zabawy przystapi niewiele osób to nie wyjdzie glosowanie ale o tym potem ...Icon_wink
Zgadza się. Też jestem za punktowaniem, według zasad max 5 propozycji i punkty od 5 do 1.
08.03.2012 01:42 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #44
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Ktoś z Was proponował chyba już rozsądne wyjście:

Zgłaszamy powiedzmy do pięciu kandydatów od razu przypisując im jednorazową punktację 5,4,3,2,1. Zliczamy punkty i dopuszczamy pięć (w przypadku remisu na piątej pozycji więcej) nominacji.
Potem głosowanie na nie w skali 5,4,3,2,1.
08.03.2012 01:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #45
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant napisał(a):boisz się że ktoś gorzej oceni Twoje typy?
boję się, że to niemiarodajna i niewłaściwa metoda głosowania w tym wypadku

NIE CHCĘ musieć głosować na coś czego nie znam lub nie lubię
i NIE CHCĘ żeby inni musieli głosować na coś czego nie znają lub nie lubią

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.03.2012 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #46
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Nie. Zgłaszamy tylko propozycje. Jaki jest sens aby każdy punktował swoje?
to niech każdy zrobi swoje własne Mychy i wyjdzie na to samo.

Jednego na pewno nie zmienię. Każdy na razie zgłosi od 1 do 3 propozycji w kategoriach - to etap bez punktowania.
Etap ostatni - tajny z ujawnieniem głosowania po ogłoszeniu nagród .Kwestia wybierania nominacji zostanie rozpatrzona po zgłoszeniu propozycji lub w ich trakcie
08.03.2012 02:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #47
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(08.03.2012 02:01 PM)aaktt napisał(a):  
emigrant napisał(a):boisz się że ktoś gorzej oceni Twoje typy?
boję się, że to niemiarodajna i niewłaściwa metoda głosowania w tym wypadku

NIE CHCĘ musieć głosować na coś czego nie znam lub nie lubię
i NIE CHCĘ żeby inni musieli głosować na coś czego nie znają lub nie lubią
ale Twój pomysł tez jest zły ponieważ kazdy by faworyzował swoje typy i dogrywek by nie było końca
Nie musisz głosować na coś czego nie znasz - po prostu omijasz to

Jutro rozpoczniemy zgłaszanie propozycji. Trzeba to rozpocząć, żeby wiedzieć jak się to potoczy dalej!!!!
08.03.2012 02:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #48
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
a jak ominąć skoro jest 5 propozycji i - tak zrozumiałem - głosujemy na wszystkie pięć od 1 do 5?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.03.2012 02:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #49
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Jak mam to ominąć, skoro mam głosować przyznając punkty od 5 do 1, a nominacji ma być wyjściowo PIĘĆ???
Nie ma obowiązku przyznawania wszystkich punktów? To inny bezsens. Daję piątki swoim faworytom, resztę olewam.

Tu nie chodzi o to, żeby głosować na SWOJE propozycje, ale na NAJLEPSZE płyty. Chyba, że nie potraficie wyjrzeć poza swoje podwórko i stąd te ostrożnościowe rozwiązania i głupie komentarze w stylu "boisz się, że inni nie zagłosują na twoje propozycje". Ściana ściana ściana.

Dla mnie ktokolwiek może zgłosić płytę, jeśli uważam ją za najlepszą z danej grupy, to ma mój głos.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.03.2012 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #50
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant napisał(a):Jednego na pewno nie zmienię. Każdy na razie zgłosi od 1 do 3 propozycji w kategoriach - to etap bez punktowania.
Powinieneś respektować głos ogółu.
Proponuję głosowanie w konkretnych dwóch kwestiach: ile propozycji zgłaszamy (3 czy 5) i czy dajemy na wstępie im punkty czy nie (rozumiem przypisanie im po kolei wartości 5,3,1 lub 5,4,3,2,1).
08.03.2012 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #51
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
A kto powiedział że musicie wybierac 5 na 5 z z nominacji?
Dajcie na luz. Ja to wszystko mam przemyślane.
Najpierw musza paść propozycje żeby wiedziec jak oceniac dalej
a może zabawa wcale nie wyjdzie?

Jeżeli każdy zaproponuje po 3 typy to musi głosowac na więcej niż 3. Jest zagrożenie że typowalibyście jedynie swoje a tak to zagłosujecie tez na innych.Pomyślcie sami. Mam wrażenie że myślicie tylko o swoich typach.
08.03.2012 02:44 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #52
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant napisał(a):5. Po ogłoszeniu nominacji żeby nie było żadnych remisów - punktowanie od 5 pkt do 1 pkt (głosowanie tajne)
nie wiem jak to można inaczej zrozumieć. "od do" to jest całość...

emigrant napisał(a):Jeżeli każdy zaproponuje po 3 typy to musi głosowac na więcej niż 3. Jest zagrożenie że typowalibyście jedynie swoje a tak to zagłosujecie tez na innych.Pomyślcie sami. Mam wrażenie że myślicie tylko o swoich typach.
czyli jeśli nie będę znał innych to muszę poznać czy mogę ominąć? bo to raczej się wyklucz... A o tym co ja myślę masz złe wrażenie...


ale ok. poczekam jak się sprawy rozwiną .

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
08.03.2012 02:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #53
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(08.03.2012 02:50 PM)Yacy napisał(a):  
emigrant napisał(a):5. Po ogłoszeniu nominacji żeby nie było żadnych remisów - punktowanie od 5 pkt do 1 pkt (głosowanie tajne)
nie wiem jak to można inaczej zrozumieć. "od do" to jest całość...

emigrant napisał(a):Jeżeli każdy zaproponuje po 3 typy to musi głosowac na więcej niż 3. Jest zagrożenie że typowalibyście jedynie swoje a tak to zagłosujecie tez na innych.Pomyślcie sami. Mam wrażenie że myślicie tylko o swoich typach.
czyli jeśli nie będę znał innych to muszę poznać czy mogę ominąć? bo to raczej się wyklucz... A o tym co ja myślę masz złe wrażenie...
ale ok. poczekam jak się sprawy rozwiną .
z pewnością będziemy mogli ominąc coś
przeciez i ja tak zrobię pewnie
musimy to wszystko wypróbowac ale najpierw propozycje
To co pisałem na poczatku to taki ogólny plan. Nie wiem czy 5 do 1 pkt czy 3-2-1
To będzie zależało od ilości propozycji
Byc moze jeszcze inaczej zagłosujemy.
Najważniejsze to wysłanie propozycji, później etap wyboru nominacji i etap wyboru zwycięzców
Będzie dobrze. Zaufajcie mi Icon_wink
08.03.2012 02:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Ale mętlik, ale czuję już gdzie leży problem. Jedni nie chcą głosować na rzeczy nielubiane nieznane (chociaż to dziwne założenie, że tylko 3 płyty, te które dana osoba zgłosi, są warte głosu), a drudzy nie chcą, by każdy wspierał tylko swoich kandydatów. Myślę, że dużo poważniejszym problemem jest ten zarysowany przez Janka i trzeba jakoś go rozwiązać. W sumie równie dobrze może być tak, że ostatecznie żadna z nominacji nie spodoba się danej osobie i wtedy co? Nie będzie głosować w wielkim finale, tak? Na razie jestem bliżej wersji Janka. Pomyślę, jak wrócę do domu z Krk.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.03.2012 04:42 PM przez saferłel.)
08.03.2012 04:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #55
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
W końcu ktoś mnie rozumie. Typujemy tylko 3 typy bo w przeciwnym wypadku będzie tego za dużo (to i tak np. przy 10 głosujących może dać nawet 30 propozycji do danej kategorii - co jednak chyba się nie zdarzy? Icon_wink).
To, jakie pozycje przejdą do nominacji powinno być uszanowane przez innych i liczę, ze mimo braku w nominacjach propozycji któregoś forumowicza nie zniechęci go do dalszego głosowania.
08.03.2012 04:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 004
Dołączył: Dec 2014
Post: #56
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Tak sobie pomyślałem że powinna przyświecać nam m. in. taka myśl że sama nominacja jest już wielkim wyróżnieniem, prawda?
Myślę że przesadzacie z tym że ktoś nie chce głosować na obcą propozycję bo jestem pewien że gdzie jak gdzie ale na MyCharts takich osób nie ma. Proszę więc Was serdecznie: nie róbcie takiej propagandy, tylko przejdźmy do czynów.
emigrant napisał(a):przy 10 głosujących może dać nawet 30 propozycji do danej kategorii - co jednak chyba się nie zdarzy?
A ja myślę że może tak się zdarzyć chociażby przy płycie roku.
08.03.2012 05:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #57
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(08.03.2012 05:00 PM)thestranglers napisał(a):  
emigrant napisał(a):przy 10 głosujących może dać nawet 30 propozycji do danej kategorii - co jednak chyba się nie zdarzy?
A ja myślę że może tak się zdarzyć chociażby przy płycie roku.
dlatego konieczne jest punktowanie
przy małej ilości głosujących głosowanie może się rozłożyć w sposób nie dający się policzyć
Ja nie sieje propagandy tylko Ci, którzy ze mną dyskutują Icon_wink
Wymyśliłem konkurs, mam dla kogoś nagrodę i tyleIcon_wink
(08.03.2012 02:33 PM)thestranglers napisał(a):  Powinieneś respektować głos ogółu.
Ok ale ze zdaniem każdego po trochu nie zaczniemy głosowania nigdy
Nagroda dla forumowicza tez opiera się o pewien ''mój plan'' głosowania by była jak najbardziej słusznie wybrana. Stąd ta cała tajność.
08.03.2012 05:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #58
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
a ja się zgadzam z emigrantem.
I dla mnie punktacja, którą przedstawił jest jasna i zrozumiała.

no i faktycznie - najpierw może zgłosimy propozycje, a reszta jakoś pójdzieIcon_wink
08.03.2012 05:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #59
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Buziaczki Tomekk Icon_winkIcon_smile
08.03.2012 05:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #60
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Ja się zgadzam, że propozycje każdy daje trzy i bez szeregowania. To zrozumiałe.

Potem wyłaniamy z tego nominacje w liczbie najbliższej pięciu przez głosowanie na pięć (do pięciu?) różnych pozycji (szeregując je już?). Wyjaśnij proszę, jak to widzisz.

A następnie głosujemy na te nominacje. I ja jestem za tym, żeby każdy zagłosował na JEDNĄ NAJLEPSZĄ pozycję.
I to nie jest żaden protekcjonizm swoich propozycji, bo nie ma gwarancji, że one się tu w ogóle znajdą. To jest jedyna logiczna metoda wyboru najlepszych płyt czy wykonawców jak dla mnie Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.03.2012 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Gwiazdka MYCHY 2013: Ogłoszenie laureatów AKT! 120 88 844 30.07.2015 08:55 AM
Ostatni post: kondzio_92
Gwiazdka MYCHY 2013: głosowanie finałowe AKT! 32 11 246 19.04.2014 11:51 AM
Ostatni post: thestranglers
Gwiazdka MYCHY 2013: wyłonienie nominacji AKT! 19 6 015 24.03.2014 11:43 PM
Ostatni post: AKT!
Gwiazdka MYCHY 2013: zgłaszanie propozycji AKT! 30 8 377 05.03.2014 08:56 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
Gwiazdka MYCHY 2013: II. Forumowe Nagrody Muzyczne AKT! 4 2 807 16.02.2014 12:05 AM
Ostatni post: AKT!
  Mychy 2012 thestranglers 5 3 782 27.07.2013 06:45 PM
Ostatni post: thestranglers
  Nominowani do nagrody MYCHY 2011 thestranglers 47 11 698 29.06.2012 09:23 PM
Ostatni post: thestranglers
  NOMINCJE - I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 emigrant 37 18 470 13.05.2012 01:16 AM
Ostatni post: piotreklp3
  I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (Propozycje) emigrant 54 17 652 09.04.2012 08:27 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości