Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant
Unregistered

 
Post: #161
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(10.04.2012 02:56 PM)Yacy napisał(a):  The Unthanks - Ninth nie ma takiej płyty. tytuł brzmi LAST.
Może Murphy by się ucieszył Icon_wink
Poprawiam zaraz
10.04.2012 03:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #162
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(10.04.2012 03:12 PM)Yacy napisał(a):  Irena Jarocka nie Jarecka.
Widocznie ktoś tak wpisał skoro tak skopiowało
10.04.2012 03:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #163
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Jeżeli jakiś tytuł pojawia się w więcej niż jednej kategorii to tak zostaje.
Po prostu przyznajcie komuś punkt w kategorii którą uważacie za słuszną.
Tak zgłaszaliście i ja tak zostawiam.
Dla mnie np Myslovitz czy Nosowska to nie jest muzyka niezależna ale dla innych pewnie tak.
Jeszcze raz uważnie poproszę o sprawdzenie swoich typów czy aby nie ma gdzieś pomyłek albo jakiś tytuł nie pojawił się w ogóle.
10.04.2012 04:01 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 127
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #164
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant napisał(a):Widocznie dla jednych to pop a dla innych rock
czyli Kate może wygrać w 3 kategoriach? dziwne.
dlatego jak dla mnie to powinna być kategoria PŁYTA ROKU.
albo weryfikacja przy nominacjach.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
10.04.2012 06:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #165
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(10.04.2012 06:07 PM)Yacy napisał(a):  
emigrant napisał(a):Widocznie dla jednych to pop a dla innych rock
czyli Kate może wygrać w 3 kategoriach? dziwne.
dlatego jak dla mnie to powinna być kategoria PŁYTA ROKU.
albo weryfikacja przy nominacjach.
już ktoś o tym pisał by zostawić tak jak jest
Nie ma teraz czasu na zmiany. A ja jestem już zmęczony ''dyskusjami'' forumowiczów. Dlatego jestem teraz elastyczny. Zachęcam za to do dyskusji na temat przyszłości MYCH.
10.04.2012 06:16 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #166
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
To ciekawa sytuacja. Wiadomo, że te same albumy mogą być nominowane w kilku kategoriach (np. płyta roku, płyta pop i najlepsza grafika), ale co jeśli krążek zostanie nominowany w kilku ''kategoriach równorzędnych'' (album pop, album rock, album alternatywny)? Normalnie kategorie dobierane są przez grono ekspertów/jury/organizatorów i takie sytuacje nie mają miejsca. Sądzę, że ci tzw. eksperci też niejednokrotnie mogą przypisać jednej płycie kilka wstępnych ''łatek'', lecz przed upublicznieniem głównych nominacji następuje ustalenie tylko tej jednej właściwej. U nas taka sytuacja nie została przewidziana. Co mogłoby się wydarzyć jeśli np. całe forum kochało się w minionym roku w tej przykładowej Kate Bush. Ostatecznie mogłaby ona na dobrą sprawę zwyciężyć zarówno w stawce albumów pop, rock, jak i alternatywa czy nawet elektronika (w skrajnym przypadku). Problematyczna kwestia. Z jednej strony mamy demokrację, a z drugiej powoduje to, iż zabawa w teorii może nam się zrobić bardzo jednowymiarowa, uzależniona jedynie od preferencji określenia gatunku przez jedną czy dwie osoby (ktoś mógłby uważać, że Bush nie nagrała płyty rock, ale będzie to dla niego subiektywnie najciekawsza rzecz wśród nominacji w tej kategorii i z tego względu odda na nią swój głos itd...). Sądzę, że w przypadku tych tzw. ''kategorii równorzędnych'' wypadałoby jednak pozbyć się dubli.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2012 06:22 PM przez saferłel.)
10.04.2012 06:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #167
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Te MYCHY pokażą dobre i złe strony ich przygotowania. nie sposób zadowolić wszystkich. Racja, można ograniczyć rozpiętość kategorii.
alternatywę podpiąć pod rock, muzykę elektroniczną pod pop. To temat do dyskusji.
Ja ze swojej strony proponowałbym na przyszłość zgłaszanie tylko jednej propozycji przy każdej kategorii, jeżeli zachowalibyśmy podobna ilość kategorii.
10.04.2012 06:24 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #168
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(10.04.2012 06:22 PM)saferłel napisał(a):  Sądzę, że w przypadku tych tzw. ''kategorii równorzędnych'' wypadałoby jednak pozbyć się dubli.
Podejrzewam, że nie nastąpią.
Sam starałem się tak głosować aby jakoś to ''wyglądało''.
Oczywiście macie 2 tygodnie na dyskusję.
Ja zabiorę głos jak będę widział jak układają się głosy. Wszak nic jeszcze nie wiadomo.

Z drugiej strony jak widzę na zagranicznych listach, że Adele jest w zestawieniach alternatywnych to mnie szlag trafia i w ogóle przestaje rozumieć ten świat.
10.04.2012 06:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #169
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Kategoria ''Koncerty'' też budzi moje wątpliwości. Być może lepsza by w przyszłości była ''Wykonawca koncertowy'' albo w ogóle ją pominąć.
10.04.2012 06:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #170
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Jak głosy się już ułożą, to po ptokach Icon_razz2 Moglibyśmy zaapelować, żeby osoby, które rozbiły poszczególne płyty pośród więcej niż jedną kategorię wybrały dla konkretnego tytułu tylko jedną kategorie, ale co jeśli osoba uważająca Myslovitz za płytę rock nie będzie chciała zmienić swojej decyzji - bo niby czemu skoro ona uważa inaczej (i ma do tego prawo)? Teraz można byłoby nie tyle przeprowadzić absorbujące czas głosowanie, co np. posłużyć się danymi z RYM, allmusic czy innego serwisu, gdzie do albumów przypisane są ich gatunki.

Ale, Janek, zrobisz jak uważasz Icon_smile Na stosie nie spłoniesz niezależnie od konsekwencji.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.04.2012 06:52 PM przez saferłel.)
10.04.2012 06:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 687
Dołączył: Jun 2007
Post: #171
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
No cóż, ja mam chyba nieco odmienne zdanie od większości. Skoro płyta pasuje mi do dwóch gatunkach, to w dwóch ją umieściłem. Są to moim zdaniem płyty należące od jednego i do drugiego i w obydwu będę głosował.
Jeszcze jedna uwaga. Uważam, że Haiku jest płytą tak polską jak i japońską. Jak widzę jednak (a raczej jak nie widzę) moje zdanie nie zostało uznane i płyty brakuje. No cóż, trudno, ale uważam, że powinienem mieć prawo do zgłoszenia płyty w zamian za nią, bo gdybym wiedział, że taka sytuacja nastąpi to zgłosiłbym:
Seasick Steve - You Can't Teach An Old Dog New Tricks
i chciałbym, żeby została dodana.
10.04.2012 07:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #172
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
W takim razie płyty Basi, Riverside, Behemoth, Myslovitz, Górniak także powinniśmy uznać za zagraniczne (mówię o minionych latach) - to już chyba byłoby nieporozumieniem.
Artysta polski to polski a zagraniczny to zagraniczny!
Twoją nową propozycję dodam za chwilkę.

zgadzam się natomiast co do zaistnienia płyty w dwóch kategoriach. Np. dla mnie The Waterboys to i rock i folk, zresztą tak jest w encyklopediach. dlatego nie widzę powodu zmieniać wpisów forumowiczów.

Tych dublowań nie ma znów tak wiele i np w kategorii POP jest tak silna konkurencja, że moim zdaniem te alternatywne zgłoszenia z POP nie znajdą się w nominacjach. Szybciej zdarzy się to pomiędzy kategoriami ROCK a MUZYKA ALTERNATYWNA. Może na przyszłość czas się zastanowić co się mieści w ramach POP a co w ramach ROCK. Obecni artyści sami krążą po wielu gatunkach.
10.04.2012 09:44 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #173
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Już 3 osoby oddały swe głosy. Myślę, że teraz pójdzie szybko Icon_smile
Dzięki
10.04.2012 11:18 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 506
Dołączył: Aug 2008
Post: #174
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
emigrant napisał(a):W takim razie płyty Basi, Riverside, Behemoth, Myslovitz, Górniak także powinniśmy uznać za zagraniczne
Basi jak najbardziej jako zagraniczna płyta!

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
10.04.2012 11:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #175
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(10.04.2012 11:24 PM)Miszon napisał(a):  
emigrant napisał(a):W takim razie płyty Basi, Riverside, Behemoth, Myslovitz, Górniak także powinniśmy uznać za zagraniczne
Basi jak najbardziej jako zagraniczna płyta!
Ok jezeli chodzi o Basię to przyznam rację
10.04.2012 11:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 687
Dołączył: Jun 2007
Post: #176
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(10.04.2012 09:44 PM)emigrant napisał(a):  W takim razie płyty Basi, Riverside, Behemoth, Myslovitz, Górniak także powinniśmy uznać za zagraniczne (mówię o minionych latach) - to już chyba byłoby nieporozumieniem.
Artysta polski to polski a zagraniczny to zagraniczny!
Makoto Ozone nijak nie jest artystą polskim. Jeżeli Jopek nagrałaby płytę ze Stingiem to też uważałbyś, że ta płyta nie może być liczona jako zagraniczna?
A co do Basi to absolutnie zgadzam się z Miszonem.
10.04.2012 11:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #177
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Nagrała z Patem M. i to była polska płyta
Myślałem że dzielimy nagrody na Polskę i Świat?
Uważam, że to niepotrzebny spór.
Uwielbiam Anię ale chyba jednak powinna reprezentować tylko nasz kraj.
Julia Marcell w takim razie tym bardziej nie powinna się znaleźć w polskich kategoriach.
10.04.2012 11:32 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 114
Dołączył: Dec 2014
Post: #178
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
saferłel napisał(a):Teraz można byłoby nie tyle przeprowadzić absorbujące czas głosowanie, co np. posłużyć się danymi z RYM, allmusic czy innego serwisu, gdzie do albumów przypisane są ich gatunki.
Wstawiając swoje nominacje kierowałem się przypisaniem w Wikipedii - zawsze coś. Starałem się w każdym razie jak najlepiej przyporządkować artystę odpowiedniemu stylowi. No parę zaskoczeń w tych Mychowych przypisaniach jest, nie powiem. Mam nadzieję na rzetelne podejście Forumowiczów przy punktowaniu.
11.04.2012 08:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #179
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
Ja umieszczałem płyty tylko w jednej kategorii, ale w ogóle podział na gatunki uważam za niedobry, na przyszłość ja głosuje za zniesieniem podziału na gatunki. Podziału na gatunki sam nigdy w swoich zestawieniach nie stosuje, a te łatki to są tylko dobre dla "pseudoznawców". Większość muzyki jest gdzieś pomiędzy opisanymi w słownikach definicjami i dobrze, bo byłoby smutno gdyby było tak jak świat opisują twórcy definicji gatunków. Nawet w obrębie jednej płyty często zdarza się skakanie między gatunkami.
Skoro zrobiliśmy podział na gatunki to zostaje jak jest, ale na przyszłość można podyskutować.

Przeklejam, bo dyskusje miały być w jednym wątku.

(09.04.2012 08:50 PM)emigrant napisał(a):  2. Dlatego także proponuję chętnym głosowanie w inny sposób. Wszystko co znamy, lubimy, bądź nie znamy i nie lubimy oceniamy w następujący sposób:
Kopiujecie cała przedstawioną przeze mnie listę i edytując ją dodajecie za tytułem po myślniku cyferkę;
Podoba mi się ten system i według niego zagłosuje.

(09.04.2012 08:50 PM)emigrant napisał(a):  Głosowanie jest tajne.
Proponuje żeby dopisać, że głosowanie każdego będzie upublicznione po zakończeniu plebiscytu. Jak dla mnie to konieczne by ograniczyć ewentulaną chęć do „wygłupów”.

(09.04.2012 08:50 PM)emigrant napisał(a):  OBIECAŁEM NAGRODĘ MUZYCZNĄ. TAK! NA TYM ETAPIE POD WASZYMI GŁOSAMI BĘDZIE MIEJSCE NA WPISANIE TYTUŁU PŁYTY JAKĄ CHCIELIBYŚCIE OTRZYMAĆ.
Chodzi o CD ? bo kiedyś pamiętam pisałeś coś o DVD.

(09.04.2012 08:50 PM)emigrant napisał(a):  BY UNIKNĄĆ SYMPATYZOWANIA KOGOKOLWIEK SUMA TYCH CYFR DA LICZBĘ, KTÓRA ZADECYDUJE O ZWYCIĘZCY.
Jasne i transparentne zasady. Myślę, że warto dopisać jednak co będziesz robił z osobami, które są na liście wyżej i nie zgłosują teraz lub nie wpiszą płyty. Czy one wylatują z listy i w ten sposób lista skurczy się o te osoby, czy zostają i po ewentualnym „padnięciu” na taką osobę, będziesz ją wywoywał by jednak wybrała płytę ?
11.04.2012 11:17 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #180
RE: I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (organizacja)
(11.04.2012 11:17 AM)pabloyd napisał(a):  
(09.04.2012 08:50 PM)emigrant napisał(a):  OBIECAŁEM NAGRODĘ MUZYCZNĄ. TAK! NA TYM ETAPIE POD WASZYMI GŁOSAMI BĘDZIE MIEJSCE NA WPISANIE TYTUŁU PŁYTY JAKĄ CHCIELIBYŚCIE OTRZYMAĆ.
Chodzi o CD ? bo kiedyś pamiętam pisałeś coś o DVD.
Co wpiszesz tak będzie. Tylko zaznacz, że to DVD
(11.04.2012 11:17 AM)pabloyd napisał(a):  
(09.04.2012 08:50 PM)emigrant napisał(a):  BY UNIKNĄĆ SYMPATYZOWANIA KOGOKOLWIEK SUMA TYCH CYFR DA LICZBĘ, KTÓRA ZADECYDUJE O ZWYCIĘZCY.
Jasne i transparentne zasady. Myślę, że warto dopisać jednak co będziesz robił z osobami, które są na liście wyżej i nie zgłosują teraz lub nie wpiszą płyty. Czy one wylatują z listy i w ten sposób lista skurczy się o te osoby, czy zostają i po ewentualnym „padnięciu” na taką osobę, będziesz ją wywoywał by jednak wybrała płytę ?
Liczę , że zagłosują wszyscy Icon_smile
11.04.2012 12:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Gwiazdka MYCHY 2013: Ogłoszenie laureatów AKT! 120 89 606 30.07.2015 08:55 AM
Ostatni post: kondzio_92
Gwiazdka MYCHY 2013: głosowanie finałowe AKT! 32 11 301 19.04.2014 11:51 AM
Ostatni post: thestranglers
Gwiazdka MYCHY 2013: wyłonienie nominacji AKT! 19 6 059 24.03.2014 11:43 PM
Ostatni post: AKT!
Gwiazdka MYCHY 2013: zgłaszanie propozycji AKT! 30 8 414 05.03.2014 08:56 PM
Ostatni post: kolej_grzesiek
Gwiazdka MYCHY 2013: II. Forumowe Nagrody Muzyczne AKT! 4 2 825 16.02.2014 12:05 AM
Ostatni post: AKT!
  Mychy 2012 thestranglers 5 3 802 27.07.2013 06:45 PM
Ostatni post: thestranglers
  Nominowani do nagrody MYCHY 2011 thestranglers 47 11 747 29.06.2012 09:23 PM
Ostatni post: thestranglers
  NOMINCJE - I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 emigrant 37 18 617 13.05.2012 01:16 AM
Ostatni post: piotreklp3
  I. Forumowe Nagrody Muzyczne - Mychy 2011 (Propozycje) emigrant 54 17 819 09.04.2012 08:27 PM
Ostatni post: Miszon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości