Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #21
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
piotreklp3 napisał(a):Gospodarzem Euro zostaliśmy 18 kwietnia 2007 roku, pokonując kandydaturę włoską oraz wspólną: węgiersko-chorwacką. Pamiętacie co robiliście, kiedy usłyszeliście dobre wieści z Cardiff? Jeśli chodzi o mnie chodziłem wtedy do gimnazjum i o wyborze Polski dowiedziałem się na lekcji WOSu i zamiast omawiać rodzajów partii politycznych, rozmawialiśmy z nauczycielem o futbolu...
Ja albo byłem w pracy, albo na uczelni jakoś. Wiem w każdym razie, że siostra przysłała mi sms-a, że dostaliśmy organizację Euro, z dużym uśmiechem i wykrzyknikiem Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.04.2012 06:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 470
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #22
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Problemy na Wschodzie
Udział dwóch kadrowiczów reprezentacji Rosji w Euro: Ałana Dżagojewa (CSKA Moskwa) i Dinara Biljatedinowa (Spartak Moskwa) zagrożony: pierwszy złamał mały palec u nogi, jest jednym z najważniejszych w kadrze, w eliminacjach strzelił 4 gole w 8 spotkaniach, obaj są pomocnikami.

Problemów ciąg dalszy:
Ukraińcy mają natomiast problemy z bramkarzami: Andrij Dykań (Spartak Moskwa) doznał urazu głowy (wstrząśnienie mózgu i złamanie kości twarzoczaszki) w zderzeniu z reprezentantem Rosji Aleksandrem Kierżakowem. Ołeksandr Rybka (Szachtar Donieck) został zdyskwalifikowany na dwa lata za doping.
Teraz Błochin został z dwoma bramkarzami, którzy mają doświadczenie na poziomie międzynarodowym. Legenda ukraińskiej piłki Ołeksandr Szowkowski ma już jednak 37 lat i szczyt kariery dawno za sobą, a Andrij Pjatow wrócił do bramki Szachtara Donieck dopiero dzięki problemom Rybki, z którym przegrywał rywalizację.

Anglicy odpuszczają
Tylko blisko 3 tys. angielskich fanów - jak donoszą media - obejrzy grupowe mecze swej reprezentacji w piłkarskich mistrzostwach Europy. Powodem małego zainteresowania mają być wysokie koszty zakwaterowania na Ukrainie oraz kłopoty z transportem.
Czeka nas natomiast inwazja Rosjan, mecz ze Sborną będziemy rozgrywać w dniu ich święta narodowego. Wogóle wydaje mi się, że będą to mistrzostwa pod znakiem słowiańskiej Europy, jeśli nie pod względem sportowym, to na pewno ilości kibiców.

Do EURO zostało 67 dni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2012 05:01 PM przez piotreklp3.)
02.04.2012 06:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #23
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
(02.04.2012 06:34 PM)piotreklp3 napisał(a):  Anglicy odpuszczają
Będą siedzieć i rozrabiać w Krakowie
03.04.2012 10:50 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 470
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #24
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Wszyscy o tym wiedzą, ale gwoli ścisłości:
Euro nie dla Peszki, który narozrabiał w taksówce będąc pod wpływem, Wasilewski tylko mu towarzyszył Icon_wink Z innej beczki, pomocników mamy krocie, a klasowych obrońców tylku kilku. Trener Smuda osobiście pofatygował się do Kolonii, żeby przekonać się o winie reprezentanta (przy okazji meczu Bayern-Borussia)

Do EURO zostało 57 dni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2012 05:01 PM przez piotreklp3.)
12.04.2012 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #25
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Zdecydowanie popieram decyzje Smudy.

Z dobrych informacji z Niemiec:
Lewy znowu bohaterem Dortmundu.
Boenisch wrócił do gry.
13.04.2012 12:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 470
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #26
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Mamy dwóch kolejnych piłkarzy, którym udział w Euro przejdzie obok nosa.

[Obrazek: rossi.jpg]
Giuseppe Rossi zerwał więzadła w kolanie (już drugi raz w tym sezonie), będzie pauzował przez 6 miesięcy. Jest jednym z niewielu Włochów, o którym mogę powiedzieć, że go lubię, a to za sprawą gry w Primera Division, zdobył dla Villarealu 32 gole w poprzednim sezonie. W reprezentacji rozegrał 27 meczów i strzelił 6 bramek.

[Obrazek: 5e478c1b92387fe9e17e437aac2f4960,46,1.jpg]
Jack Wilshere to kolejny pechowiec, który nawet nie "powąchał" trawy w tym sezonie: w czerwcu '11 - złamanie kostki, we wrześniu '11 - odnowienie kontuzji, a w styczniu Anglik złamał kość w pięcie. O swojej decyzji Kanonier poinformował na Twiterze: "Nie grałem tak długo, że nie zdążę wystąpić w turnieju"

Do EURO zostało 52 dni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2012 05:28 PM przez piotreklp3.)
17.04.2012 05:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #27
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Bardzo fajna odliczanka i informacje tematyczne Icon_biggrin
Mam nadzieję, że będziesz kontynuował do Euro, bo chętnie poczytam Icon_smile

piotreklp3 napisał(a):Gospodarzem Euro zostaliśmy 18 kwietnia 2007 roku, pokonując kandydaturę włoską oraz wspólną: węgiersko-chorwacką. Pamiętacie co robiliście, kiedy usłyszeliście dobre wieści z Cardiff?
Ja byłem w liceum na wycieczce klasowej we Wrocławiu i akurat chodziliśmy po rynku, kiedy ktoś rzucił, że mamy Euro Icon_biggrin

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2012 05:50 PM przez AKT!.)
17.04.2012 05:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 470
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #28
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
(17.04.2012 05:49 PM)aaktt napisał(a):  Bardzo fajna odliczanka i informacje tematyczne Icon_biggrin
Mam nadzieję, że będziesz kontynuował do Euro, bo chętnie poczytam Icon_smile
Bardzo się cieszę, że Ci się podoba Icon_smile Będę kontynuował

aaktt napisał(a):
piotreklp3 napisał(a):Gospodarzem Euro zostaliśmy 18 kwietnia 2007 roku, pokonując kandydaturę włoską oraz wspólną: węgiersko-chorwacką. Pamiętacie co robiliście, kiedy usłyszeliście dobre wieści z Cardiff?
Ja byłem w liceum na wycieczce klasowej we Wrocławiu i akurat chodziliśmy po rynku, kiedy ktoś rzucił, że mamy Euro Icon_biggrin
Tak, byliśmy wtedy o 5 lat młodsi (jutro piąta rocznica) Icon_wink
17.04.2012 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 470
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #29
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Kolejna garść informacji:

Euro nie dla Ruuda
Selekcjoner reprezentacji Holandii Bert van Marwijk zapowiedział, że nie powoła słynnego napastnika Ruuda van Nistelrooya na tegoroczne mistrzostwa Europy.
Szkoda, ale od 3,4 lat nie grał regularnie w zespole narodowym gdzie konkurencja w linii ataku jest zacięta. Wiek Holendra też jest zaawansowany 36 lat, piękna kariera za nim, wziął udział w ME 2004 i 2008, a także w MŚ 2006. W reprezentacji zagrał 70 meczów i strzelił 35 bramek, ale najbardziej zapamiętam go jako Czerwonego Diabła Icon_smile
[Obrazek: ruud-van-nistelrooy_946.jpg]

Największe zainteresowanie
"Mecz Hiszpania - Włochy, który zostanie rozegrany 10 czerwca w Gdańsku, wzbudził największe zainteresowanie mediów ze wszystkich spotkań fazy grupowej Euro 2012. Najwięcej wniosków o przyznanie akredytacji otrzymaliśmy na mecz Hiszpanii z Włochami. Zwykle dysponujemy 350 akredytacjami, które dzielimy między poszczególne strony. W tym wypadku będziemy musieli rozszerzyć pulę, biorąc pod uwagę szerokie zainteresowanie zwłaszcza wśród międzynarodowych mediów - poinformował dyrektor organizacyjny turnieju z ramienia UEFA Martin Kallen"
Myślę, że bez niespodzianki, pod względem atrakcyjności widowiska tylko mecze Niemców z Holandią i Anglików z Francuzami mogą być stawiane na równi z pojedynkiem "południowców" (przynajmniej na papierze)

Del Bosque zostaje do MŚ w Brazylii?
"O przedłużeniu kontraktu szkoleniowiec poinformował na antenie radia Onda Cero. Szczegóły nie zostały ujawnione. Jednak wcześniej Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) proponowała szkoleniowcowi prolongatę umowy o dwa lata. To oznaczałoby, że del Bosque poprowadzi kadrę w mistrzostwach świata w 2014 r. w Brazylii."
... a David Villa dochodzi do siebie po kontuzji Icon_smile

Do EURO zostało 52 dni
17.04.2012 11:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #30
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Bardzo bym się zdziwiłbym się gdyby Van Nistelrooy pojawił się na boisku Icon_eek2 Myślałem, że już nie gra w ogóle Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.04.2012 11:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 470
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #31
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
(17.04.2012 11:58 PM)aaktt napisał(a):  Bardzo bym się zdziwiłbym się gdyby Van Nistelrooy pojawił się na boisku Icon_eek2 Myślałem, że już nie gra w ogóle Icon_surprised
Gra w Maladze, gdzie budują klub na przykładzie Manchesteru City Icon_smile


Wynagrodzenia ujawnione
"Pieniądze będą rozdzielone wśród 23 zawodników powołanych do kadry na Euro 2012, a podziału dokona selekcjoner Franciszek Smuda. Decyzja w sprawie szczegółów finansowych zapadła podczas czwartkowych obrad zarządu PZPN. Kwoty zostały ustalone na wniosek prezesa Grzegorza Laty po uzgodnieniu z radą drużyny.

- Za każde zwycięstwo w fazie grupowej reprezentacja otrzyma do podziału 500 tys. euro, a za remis - 250 tys. euro. Porażka nie będzie nagradzana finansowo. Za udział w 1/4 finału premia dla drużyny wynosi milion euro, za półfinał 1,5 mln euro. Zdobycie wicemistrzostwa zostało wycenione na 2,250 mln euro, a wygrana w finale na 3,750 mln euro. Pieniądze będą wypłacone w złotówkach, według kursu NBP"- powiedziała Olejkowska.

Jak dodała, każdy z zawodników za udział w fazie grupowej dostanie łącznie po 15 tys. euro tzw. startowego (za trzy mecze), a za każde kolejne spotkanie w fazie pucharowej - po 5 tys. euro.

Jak wygląda premiowanie w innych reprezentacjach? Dyrektor sportowy Niemieckiej Federacji Piłkarskiej Oliver Bierhoff już w ubiegłym roku zapowiadał, że premie za tytuł dla jego rodaków powinny być utrzymane na poziomie z Euro 2008 i MŚ 2010, czyli 250 tys. euro dla każdego zawodnika. To oznacza łącznie ponad 5,5 mln euro do podziału.

W przypadku np. Czechów system premiowania wygląda inaczej - tam zawodnicy otrzymają konkretny, ustalony wcześniej procent od dochodów reprezentacji za udział w turnieju."

Źródło: Rzeczpospolita

Do EURO zostało 50 dni
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.04.2012 10:35 PM przez piotreklp3.)
19.04.2012 10:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 470
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #32
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Ciekawostka: mecze na EURO komentować w TVP1 będzie dla nas duet Dariusz Szpakowski-Andrzej Juskowiak (...) W studiu grę Polaków oceniać będą natomiast m.in. Jerzy Dudek, Michał Żewłakow, Jerzy Engel i Zbigniew Boniek.

źródło: profil Piłkarska Reprezentacja Polski na facebooku


...czyli sparawdzona i zaprawiona w bojach ekipa, byle Engel nie nadużywał słowa "szalenie", nie ma Gmocha Icon_wink

[Obrazek: 8e94ece6000a4d1d4ce669dc]
Do EURO zostało 45 dni
24.04.2012 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #33
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
bez Gmocha? Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.04.2012 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 109
Dołączył: Dec 2014
Post: #34
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Chcemy Gmocha! Icon_smile Chyba nie dałby rady oglądać meczu GRECJA - POLSKA...
25.04.2012 02:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #35
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Dzisiaj Franciszek Smuda ogłosił szeroką kadrę na EURO

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny, Przemysław Tytoń

Obrońcy: Sebastian Boenisch, Kamil Glik, Marcin Kamiński, Tomasz Jodłowiec, Damien Perquis, Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Jakub Wawrzyniak, Grzegorz Wojtkowiak

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka, Kamil Grosicki, Adam Matuszczyk, Adrian Mierzejewski, Rafał Murawski, Ludovic Obraniak, Eugen Polanski, Maciej Rybus, Rafał Wolski

Napastnicy: Paweł Brożek, Michał Kucharczyk, Robert Lewandowski, Artur Sobiech

Chyba mi się podoba, choć za Kucharczyka wolałbym FrankowskiegoIcon_smile


A polskim hymnem na EURO zostało:



Icon_rolleyes
02.05.2012 11:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #36
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Tancze
ko ko ko Euro spoko Icon_biggrin

ja myślałem, że już wybraliśmy tego Imisha Icon_razz2
02.05.2012 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #37
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Haha, całkiem spoko Icon_lol

A szeroka kadra chyba bez kontrowersji. Mam nadzieję, że uda się coś z tego wykrzesać Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.05.2012 12:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 109
Dołączył: Dec 2014
Post: #38
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
aaktt napisał(a):A szeroka kadra chyba bez kontrowersji. Mam nadzieję, że uda się coś z tego wykrzesać
A ja tam jestem coraz bardziej pesymistą. Czy koniecznie trzeba polskim piłkarzom wmawiać że są najlepsi? Chyba nie tędy droga. Wmawianie im tego nie pomoże w niczym, jeśli sami nie umieją się zmobilizować.
03.05.2012 12:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #39
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
To zależy jak do tego podejdziemy. Fajni jeśli będą pewni siebie i przekonani o swojej wartości, bo to na pewno pomaga, ale niech to idzie w parze z umiejętnościami Icon_smile Ja jestem wielkim zwolennikiem pozytywnej motywacji, ale... no właśnie motywacji, a nie udawania.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.05.2012 01:07 PM przez AKT!.)
03.05.2012 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 109
Dołączył: Dec 2014
Post: #40
RE: Rozpoczynamy odliczanie do EURO 2012
Dokładnie. Już mnie trzy razy nabrali że wyjdą z grupy. Po tej szopce którą im robią w telewizji to straciłem złudzenia. Puszą się jak pawie a prawda wyjdzie na boisku.
03.05.2012 03:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sport Znawca Euro 2012 piotreklp3 271 48 194 03.07.2012 11:55 AM
Ostatni post: NordicBoy
Sport Euro 2012 - Fantasy Manager stavanger 1 1 539 08.06.2012 10:22 AM
Ostatni post: michal91d

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości