Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
adr charts
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #21
 
Najbardziej cieszy
6 4 5 1x1 Waglewski Fisz Emade - Majty .
Mój ulubiony utwór z Męskiej muzyki.

[Obrazek: kleschko.png]
27.03.2008 07:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Fresh Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 454
Dołączył: Feb 2008
Post: #22
 
O.S.T.R. - To ja mam flow (wow, polski hh na jedynej liście na tym forum, brawo!)
29.03.2008 10:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #23
 
Jutro (mam nadzieję) wyniki 691 notowania mojej prywatnej listy przebojów, a dzisiaj...

Dzisiaj mała ciekawostka, podróż w przeszłość, do lat dziecięcych. Cały dzień w domku jestem, leczę się, bo mnie ostra grypa złapała (czy ktoś z grona uczestników niedawnego spotkania w Warszawie też ma problem? Albo miał? Icon_wink2 ). Zupełnie przypadkiem, szukając czegoś innego znalazłem stary, pomięty, szkolny zeszycik, a w nim pradawne zapiski. Wyjaśniam więc.

Swoją listę tak naprawdę prowadziłem już przed 1995 rokiem, czyli przed oficjalnym pierwszym notowaniem. Zacząłem ją tworzyć gdzieś na przełomie lat 80/90 - było to, o ile pamiętam, comiesięczne zestawienie moich ulubionych piosenek. Na pewno w 1991 roku listę już robiłem - miałem MTV, kupowałem Popcorn i Bravo (znaczy mama mi kupowała). Icon_razz Tę listę robiłem ze dwa lata (może trzy), no tak mi się teraz wydaje, bo mało pamiętam. Niestety zapiski te chyba na pewno przepadły. Icon_frown

W kwietniu 1992 roku (miałem 11 lat) zacząłem spisywać do kajetu cotygodniową europejską listę MTV Braun European Top 20 i mniej więcej od wtedy zacząłem układać swoją listę co tydzień. Tych zapisków też już nie mam, ale znalazłem podsumowanie pierwszych 31 cotygodniowych notowań! Icon_exclaim Na kartce, którą zeskanowałem zapisane są w kolejności wszystkie utwory i zdobyte przez nie punkty w pierwszych 22 notowaniach.
[Obrazek: skan001xj4.th.gif]
Pierwszych dwadzieścia utworów z tej kartki tworzyło moją pierwszą cotygodniową listę, szkoda tylko, że dokładnej daty nie znam. Na 16 miejscu było Heal The World - singiel wydany został kilka miesięcy później, ale u mnie to był hit dużo wcześniej. Ech, wtedy słuchało się kaset, piękne czasy.

Na sąsiedniej kartce w zeszyciku statystyki są uzupełnione o 9 następnych list, ale mało tam widać wśród gąszczu bazgrołów, więc uznałem że nie ma sensu skanować. To co się da odczytać, to zapiski o sumie wszystkich punktów (7560), co oznacza, że notowań w momencie tamtego zapisu było razem 36. Drugi skan pochodzi z następnej strony zeszyciku. Chyba postanowiłem wtedy zmniejszyć rozmiary mojej listy i robić Top 10. Niestety, są tylko 2 notowania (trochę daty pomieszane, chyba chodziło mi o 31.IX i 1.X.1992 - notowania codzienne? Nie pamiętam...).
[Obrazek: skan002rr2.th.gif]

Jak widać, zasady panujące wtedy na moich listach były podobne do tych dzisiejszych. Wszystko co mi się podobało wchodziło na listę, nawet jak były to nienajświeższej daty kotlety. Wtedy nawet więcej tych staroci było niż nowych rzeczy. A najbardziej lubiłem Pet Shop Boys. Icon_cool2

Później najwyraźniej przestałem układać swój top. Wydaje mi się, że wróciłem wtedy lub trochę później do listy comiesięcznej, ale zapisków z tej ery w ogóle nie mogę znaleźć. Swoją listę przestałem zapisywać chyba w 1994 roku. Od ponad roku układałem wtedy na podstawie wyników LP3 i danych z telegazety MTV (ok. 15-20 oficjalnych list singli plus listy MTV) ogólnoświatową listę przebojów, która przetrwała do 2002 roku. Ale to już zupełnie inna historia, choć na pewno dużo lepiej udokumentowana. Natomiast moja prywatna lista przebojów wystartowała po raz kolejny (i ostatni) 7 stycznia 1995 roku.

Na koniec mała zagadka. Ktoś może wie, albo zgadnie, cóż to takiego kryje się pod wielce enigmatycznym tytułem "Polska piosenka o małej" ? Icon_wink2 Zaznaczam, iż jest to tytuł wymyślony przeze mnie do opisania pewnego utworu, którego tytułu kiedyś nie znałem i zapisywałem po swojemu. Podpowiem, że to jest polska piosenka. Icon_mrgreen
31.03.2008 04:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
hehe, lubie takie skarby odkrywac Icon_smile2.
cos malo blednych angielskich tytulow, z ktorych zawsze najwiecej smiechu jest Icon_wink2.

adr napisał(a):Ktoś może wie, albo zgadnie, cóż to takiego kryje się pod wielce enigmatycznym tytułem "Polska piosenka o małej".
jakby to bylo kilka lat wczesniej to bym obstawiam "Małą Maggie", ale to chyba za stare i nie az taki przeboj, zeby po ladnych paru latach byc na liscie. Ale niech bedzie - tak obstawiam, bo na razie nic innego mi nie przychodzi do glowy Icon_razz.
31.03.2008 04:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
A może "Rycz, mała, rycz"? Icon_biggrin3
31.03.2008 05:13 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #26
 
adr napisał(a):"Polska piosenka o małej"

Mała Lady Pank - Lady Pank Icon_smile2
31.03.2008 05:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #27
 
Podobają misie duże ruchy na liście. Icon_smile2 Hurt wolę jako całość. Niestety.

Zapiski archiwalnej listy to prawdziwy skarb. Icon_biggrin3
31.03.2008 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #28
 
A może
... Szeptem mówię: Mała patrz - cywilizowany świat ... - Skóra- Aya RL
albo (w to nie wierzę, ale to mój ulubiony utwór/tekst o "Małych" Icon_mrgreen ):
Tylko to zrób jeszcze dla mnie - Mała - Stare Dobre Małżeństwo - Blues dla małej
Jeszcze było Urszuli - Za Twoje zdrowie Mała... Ale to wszystko starsze kawałki. Najmłodszy to chyba SDM Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
31.03.2008 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adr Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 558
Dołączył: Mar 2008
Post: #29
 
Yacy napisał(a):A może
... Szeptem mówię: Mała patrz - cywilizowany świat ... - Skóra- Aya RL
Dokładnie o to chodzi. Icon_smile2 "Skóra" - mój polski hit wszech czasów. Może teraz niekoniecznie najlepsza, ale na pewno najważniejsza, najczęście słuchana, najwcześniej poznana, moja pierwsza najbardziej ulubiona polska piosenka. Icon_wink2
31.03.2008 10:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #30
 
adr napisał(a):Dokładnie o to chodzi. "Skóra" - mój polski hit wszech czasów.
Icon_lol Icon_lol Icon_lol
dla mnie to w tej chwili nr ... 14. Wiem co piszę, bo jestem w trakcie opracowywania Topu Wszechczasów na rok 2007. Troche spoźniony, ale ...
A w ogólnej klasyfikacji 49 Icon_wink2 A 4 czy 5 lat temu na ... 11 ogólnie!!!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
31.03.2008 11:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości