Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kasety
pabloyd
Unregistered

 
Post: #21
RE: Kasety
(19.02.2012 05:43 PM)michal91d napisał(a):  kaset z serii "Radiowe Hity", które zawierają nagrywane przeze mnie utwory z radia
Ciekawy pomysł. Też tak nagrywałem, tylko znacznie wcześniej niż Ty Icon_wink
Spisów nie mam, więc nie przepisze, a odsłuchać nie mam na czym, bo kasety pewnie przetrwały, ale kaseciak już nie Icon_mrgreen .
Z Twojej kasety nr 1 dla mnie nr 1 to Santana, ale większość z zawartości tej kasety to fajne piosenki.
21.02.2012 11:47 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #22
RE: Kasety
Radiowe Hity 2 - zielona, 60 minut
Strona A
1. Five - Keep on Movin'
2. Sting - Desert Rose (Remix)
3. A*Teens - Happy New Year
4. Christina Aguilera - The Christmas Song (Holiday Remix)
5. Eurythmics - 17 Again
6. T.Love - Chłopaki nie płaczą
7. Edyta Górniak - Jestem kobietą
8. Celine Dion - Another Year Has Gone By
9. Britney Spears - I Was Born to Make You Happy


1. Five - Keep on Movin' - ogólnie nawet teraz przyjemnie się słucha. Wydaje mi się, że teraz też odniosłaby sukces



2. Sting - Desert Rose (Remix) - nie wiem czemu w remixie. Oryginał jest zdecydowanie lepszy...




3. A*Teens - Happy New Year




4. Christina Aguilera - The Christmas Song (Holiday Remix) - ten utwór utwierdza mnie w przekonaniu, że kaseta była nagrywana na przełomie lat 1999/2000




5. Eurythmics - 17 Again - lubiłem Eurythmics, chyba najlepszy utwór na tej stronie




6. T.Love - Chłopaki nie płaczą




7. Edyta Górniak - Jestem kobietą




8. Celine Dion - Another Year Has Gone By - ładna, niedoceniona piosenka Celine.




9. Britney Spears - I Was Born to Make You Happy - pierwszy utwór nagrany na prośbę siostry. Britney nigdy nie lubiłem.


21.02.2012 05:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #23
RE: Kasety
michal91d napisał(a):1. Five - Keep on Movin' - ogólnie nawet teraz przyjemnie się słucha. Wydaje mi się, że teraz też odniosłaby sukces
bardzo fajne nagranie lubiłem ich bardziej niż Westlife, pamiętam że pojawiła się też wersja tego nagrania na Euro2000

michal91d napisał(a):9. Britney Spears - I Was Born to Make You Happy - pierwszy utwór nagrany na prośbę siostry. Britney nigdy nie lubiłem.
moim zdaniem to jedna z najlepszych jej piosenek

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
21.02.2012 06:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #24
RE: Kasety
Hmm... na działce mam baardzo dużo kaset. Jak tylko tam pojadę od razu się do nich dorwę Icon_biggrin
Pamiętam, że pierwszymi numerami 1 na mojej liście (publikowanej w zeszycie!!) były:

Janette - Rock my life / pamiętam jak ten utwór podbijał tą listę prowadzoną przez Figurskiego w soboty ok. 10.00 w TVP1 Icon_biggrin




Pink - Just like a pill / zapisana w notowaniu jako "Pink - Gimegin me yeah!" haha.. długo rozszyfrowywałem co to za utwór Icon_biggrin




Shakira - Objection (Tango) / Shakira została uznana przeze mnie jako artystka roku . Nie wiem, którego ale pamiętam jak szalałem przy tym utworze ;D na kasecie też jest zgrana wersja z radia Icon_smile


21.02.2012 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #25
RE: Kasety
Kaseta nr 3 - (RAX SX 90min TYPE I)

A01 - C4 - Big Day
A02 - Waterfalls - TLC
A03 - Country house - Blur



A04 - Lucky love - Ace of Base
A05 - Another cup of coffee - Mike And The Mechanics
A06 - Song of Scatland - Scatman John



A07 - Fairground - Simply Red
A08 - Goldeneye - Turner Tina
A09 - Budzikom śmierć - Chojnacki Robert i Piasek
A10 - Koła czasu - ONA
A11 - Blessed - John Elton



A12 - (Everything I do ) I do with for you - Adams Bryan
A13 - The Show must go on - Queen

B01 - Fantasy - Carrey Mariah
B02 - Noce całe - Mafia
B03 - Dworzec - Rodowicz Maryla
B04 - Światło we mgle - IRA
B05 - You don't understand me - Roxette



B06 - One of us - Osborne Joan
B07 - Włosy - Yokashin
B08 - Celebration - Fun Factory
B09 - Peace and love - Young Neil
B10 - Raoul and the kings of Spain - Tears For Fears



B11 - Miss Sarajewo - The Passangers

.
23.02.2012 11:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
RE: Kasety
U mnie byli chyba Qligowscy, ale z kilkuletnim opóźnieniem.
23.02.2012 11:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #27
RE: Kasety
Kasety odgrywały w moim życiu ogromną rolę, pierwszą kupioną przeze mnie była kaseta z tą piosenką, na rynku w Rybniku (wtedy tam było targowisko!) w roku 1989,

pierwsza oryginalna kaseta - W Rybniku - Sklep TOTU

No i oczywiście cała sterta zgranych z radia, w tym wspaniała, zgrana w audycji Lista Osobista Piotra Metza - moja prywatna Lista Osobista - W radiu RMF (nie mylić z RMF-FM), Prowadził wtedy Paweł Roszak:
Co grał wtedy?
1.


2.


3.


4.


i kilkanaście innych równie pięknych....

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
01.03.2012 08:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #28
RE: Kasety
Szymek79 napisał(a):moim zdaniem to jedna z najlepszych jej piosenek
ja jej od zawsze nienawidziłem; okropieństwo

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
02.03.2012 01:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #29
RE: Kasety
Ja mam te wszystkie swoje kasety i powiem więcej. Mam też kaseciaka - podwójnego decka Kenwooda. W bardzo dobrym, nienaruszonym stanie. W zeszłym roku dokupiłem do niego gramofon całkiem nowy. Jeszcze muszę dokupić wzmacniacz i kolumny. I zanurzę się kiedyś w te nagrywane wieczory z Minimaxem Icon_winkIcon_smile Najstarszy Minimax jaki posiadam to chyba jakiś 1990 rok - nagrałem tam jeszcze starszą rzecz z 1979 roku:



Muzykę zacząłem jednak poznawać z magnetofonu szpulowego . The Beatles, Kiss, Deep Purple, Pink Floyd. Pewne rzeczy były nagrywane na te taśmy z radia, przez mikrofon a więc nagrywały się także inne odgłosy. Człowieka to cieszyło, że w ogóle coś się nagrało. I nikt nie miał pretensji do złej jakości. Choć szpule i tak nagrywały lepiej niż kasety.
09.03.2012 05:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 003
Dołączył: Dec 2014
Post: #30
RE: Kasety
Szymek79 napisał(a):9. Britney Spears - I Was Born to Make You Happy
moim zdaniem to jedna z najlepszych jej piosenek
Zgadzam się. Miałem na liście.
09.03.2012 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #31
RE: Kasety
mike napisał(a):Janette - Rock my life / pamiętam jak ten utwór podbijał tą listę prowadzoną przez Figurskiego w soboty ok. 10.00 w TVP1

Jeanette Biedermann - jedna z wielkich nieobecnych mojej listy. Szczyt jej kariery przypadł na lata 1999 - 2004, a więc okres kiedy nie prowadziłem listy. Wróciła co prawda w 2009 z UNDRESS TO THE BEAT, ale to już nie było to.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
10.03.2012 01:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
LucynaJan81 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Apr 2012
Post: #32
RE: Kasety
Oj, kaset to mam jeszcze pełne szuflady i jakoś z sentymentu się ich nie pozbywam.

____________________________________
[Obrazek: sygnatura1.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
[Obrazek: 3.jpg]
11.04.2012 09:47 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #33
RE: Kasety
(11.04.2012 09:47 AM)LucynaJan81 napisał(a):  Oj, kaset to mam jeszcze pełne szuflady i jakoś z sentymentu się ich nie pozbywam.
Tak jak ja. Pierwszą jaką kupiłem to rok 1988 i mam ją do dziś. A potem to już szło. Zanim weszły u nas oryginalne rzeczy to po 5 różnych sztuk tygodniowo kupowałem. Potem wychodziło nieco drożej ale i to mnie nie odsunęło od zakupów.
Teraz też kupuję 5 ale raczej w miesiącu. No i jedynie LP i CD. Choć muszę uważać z iTunes. Nie ma nic gorszego dla portfela usiąść przy laptopie i kupować muzykę. Niby tanio ale jak przyjdzie miesięczny wydruk z konta to już jest mniej wesoło.

W 1990 roku przeznaczyłem 1/3 moich miesięcznych dochodów na pewien analog a to tylko dlatego, że po 11 latach od premiery zobaczyłem go zafoliowanego, nieruszanego przez nikogo.

Kupując muzykę zawsze kierowałem się zasadami, że ulubione kupowałem na CD lub LP a np. te które mniej znałem na kasecie. Czasem Ci ''kasetowi artyści'' awansowali i kupowałem ich płyty ponownie na CD.
12.04.2012 01:13 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości