Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aakttairplay's 40 (#6/#631)
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #1
Muzyka aakttairplay's 40 (#6/#631)
aakttairplay's 40
february 12th - 18th 12 (#6/#631)
[Obrazek: charlotte.png]
this wk | last wk | weeks on | artist, title | peak | chart run

01 01 23 Charlotte Gainsbourg, "Terrible Angels" #1
02 02 06 Michael Kiwanuka, "Home Again" #2
03 03 07 The Little Willies, "For the Good Times" #1
04 07 10 Hayes Carll, "KMAG YOYO" #4
05 04 18 John Maus, "Keep Pushing On" #2
06 05 16 The Black Keys, "Lonely Boy" #5
07 10 08 Fleet Foxes, "Montezuma" #7
08 06 09 Ramona Rey, "Wyo-s-t-rz" #5
09 08 24 Glen Campbell, "Ghost on the Canvas" #1
10 16 68 She & Him, "Don't Look Back" #1
11 14 08 Frank Ocean, "Thinking About You" #11
12 09 10 Lana del Rey, "Born to Die" #9
13 12 09 Lady Gaga, "Bad Kids" #12
14 13 07 Iza Lach, "Nic więcej" #8
15 25 06 Dawes, "Time Spent in Los Angeles" #15
16 11 11 She & Him, "So Long" #1
17 18 09 Uncle Acid & the Deadbeats, "I'll Cut You Down" #14
18 20 05 Kavinsky & Lovefoxxx, "Nightcall" #18
19 19 06 The-Dream, "Roc" #19
20 28 02 The Little Willies, "Diesel Smoke, Dangerous Curves" #20
21 22 05 Florence + the Machine, "Breaking Down" #21
22 15 14 Amy Winehouse featuring Nas, "Like Smoke" #3
23 17 21 John Maus, "Quantum Leap" #1
24 24 12 Metronomy, "Corinne" #24
25 27 06 Cat's Eyes, "Over You" #25
26 30 04 Michael Kiwanuka, "I Need Your Company" #26
27 21 11 The Drums, "How It Ended" #4
28 23 19 Zooey Deschanel, "Hey Girl" #1
29 32 05 The Doors, "She Smells So Nice" #29
30 53 12 M83, "Reunion" #30
31 36 06 Perfume, "Nee"/"Fake It" #31
32 26 12 Mark Ronson featuring Ghostface Killah & Alex Greenwald, "Lose It (In the End)" #24
33 34 06 Kurt Vile, "Jesus Fever" #33
34 63 03 Leonard Cohen, "Darkness" #34
35 33 13 Mark Ronson featuring Erykah Badu, Trombone Shorty, Mos Def, Zigaboo Modeliste, & the Dap-Kings, "A La Modeliste" #18
36 37 06 Washed Out, "Amor Fati" #29
37 51 06 Radiohead, "The Daily Mail"/"Staircase" #37
38 46 06 Steve Hauschildt, "Batteries May Drain" #35
39 44 06 Foo Fighters, "These Days" #39
40 100 02 Tom Waits, "Satisfied" #40

highlights
42 98 02 Chairlift, "Amanaemonesia" #42
56 75 03 Andrew Bird, "Eyeoneye" #56
57 39 07 Part Time, "I Wanna Take You Out" #26
58 73 02 M.I.A., "Bad Girls" #58
77 88 04 Bruce Springsteen, "We Take Care of Our Own" #77
78 83 02 Madonna featuring Nicki Minaj & M.I.A., "Gimme All Your Luvin'" #78
82 58 13 Electric Wizard, "Turn Off Your Mind" #26
92 59 06 The Stepkids, "Suburban Dream" #57

new entries
64 ne 01 Elvis Costello, "License to Kill" #64
79 ne 01 Chairlift, "Sidewalk Safari" #79
83 ne 01 Serge Gainsbourg, "Comme un boomerang" #83
90 re 09 Perfume, "Voice" #66
95 ne 01 Miranda Lambert, "Over You #95
99 ne 01 Johnny Cash & the Avett Brothers, "One Too Many Mornings" #99
100 ne 01 Lady Gaga, "Scheisse" #100
104 ne 01 Dolly Parton, "Just Leaving" #104
107 ne 01 Miguel, "Adorn" #107
110 ne 01 THEESatisfaction, "QueenS" #110
114 ne 01 Capsule, "Step on the Floor" #114
120 ne 01 Beach Fossils, "Shallow" #120
122 ne 01 Josh Turner, "Time Is Love" #122

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.02.2012 03:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #2
RE: aakttairplay's 40 (#6/#631)
aaktt napisał(a):37 51 06 Radiohead, "The Daily Mail"/"Staircase" #37

mamy wspólny utwór w Top 40, tylko z tym, że u mnie jest on na pierwszym ;P


a tak poza tym, to w Top 20 mamy jeszcze jeden inny wspólny:

aaktt napisał(a):06 05 16 The Black Keys, "Lonely Boy" #5
12.02.2012 05:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 432
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #3
RE: aakttairplay's 40 (#6/#631)
aaktt napisał(a):02 02 06 Michael Kiwanuka, "Home Again" #2
myślałem że to będzie No1 w tym tygodniu

aaktt napisał(a):78 83 02 Madonna featuring Nicki Minaj & M.I.A., "Gimme All Your Luvin'" #78
niby u mnie najwyższa nowość w tym tygodniu ale coś mi nie gra do końca w tym nagraniu

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
12.02.2012 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: aakttairplay's 40 (#6/#631)
Mój entuzjazm też opadł po pierwszym pozytywnym odsłuchu. Hitu u mnie raczej na pewno nie będzie Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.02.2012 11:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
RE: aakttairplay's 40 (#6/#631)
aaktt napisał(a):79 ne 01 Chairlift, "Sidewalk Safari" #79
to moja ulubiona nowość
aaktt napisał(a):90 re 09 Perfume, "Voice" #66
Saferłel się ucieszy Icon_smile
aaktt napisał(a):110 ne 01 THEESatisfaction, "QueenS" #110
nie znałem - posłuchałem - całkiem fajne.
aaktt napisał(a):100 ne 01 Lady Gaga, "Scheisse" #100
tytuł mówi wszystko o tej piosence - nie zbliżać się
aaktt napisał(a):120 ne 01 Beach Fossils, "Shallow" #120
miło ich tu widzieć.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
13.02.2012 12:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
RE: aakttairplay's 40 (#6/#631)
dziobaseczek napisał(a):Saferłel się ucieszy Icon_smile
Na pewno Icon_mrgreen

dziobaseczek napisał(a):tytuł mówi wszystko o tej piosence - nie zbliżać się
E tam, jest nieco ekstrawagancka, mocno łomotliwa, ale jeśli spojrzeć z dystansu - niezła i chwytliwa. Gaga na ostatniej płycie jest lepsza niż ją malują, serio. Też byłem kiedyś bardzo uprzedzony i nadal w jakimś stopniu jestem, ale nie skreślam jej zupełnie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
13.02.2012 02:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: aakttairplay's 40 (#6/#631)
aaktt napisał(a):Hayes Carll, "KMAG YOYO
Przyznam, że spodziewałem się jakiegoś hip hopu Icon_wink A to taki....eh, blues.

aaktt napisał(a):Lady Gaga, "Bad Kids"
Co ona wciąż tak wysoko robi? Niby płyta taka se, a tych singli tutaj doprowadziła do 40 chyba całkiem sporo Icon_wink

aaktt napisał(a):Kavinsky & Lovefoxxx, "Nightcall
OST dostał 3 stanów średnich i niestety ratowała go część instrumentalno-ambientowa, bo numery z początku w ogóle mi nie podeszły. Taki John Maus, ale....zbyt mało Mausowy. Film też średniawy.

aaktt napisał(a):The Doors, "She Smells So Nice"
Taki staroć i jeszcze go nie ma w top 10 Icon_wink Ja nawet nie przesłuchałem jeszcze!

aaktt napisał(a):Leonard Cohen, "Darkness"
Tego pana zresztą też. Znajomi na RYM-ie gromią go, ale ogół uwielbia. Ciekawe co z tego wyjdzie Icon_wink

aaktt napisał(a):Tom Waits, "Satisfied"
Chyba chciałeś mi udowodnić, że bycie na granicy/poza setką nie oznacza nic strasznego Icon_wink, ale to Tom Waits, zrób tak z Beach Fossils to pogadamy Icon_biggrin

aaktt napisał(a):Radiohead, "The Daily Mail"/"Staircase"
I tak zawsze będziesz tym, który ich nie lubi Icon_lol Tak do 27 miejsca może dojdą, taki mój guess Icon_smile

aaktt napisał(a):Chairlift, "Amanaemonesia"
To w sumie może mi wystarczyć za Beach Fossils Icon_wink Jednak indie-popowe zwrotki Cię nie odstraszyły.

aaktt napisał(a):Madonna featuring Nicki Minaj & M.I.A., "Gimme All Your Luvin'"
To już w sumie drugi tydzień, poszła w górę....a na RYM-ie zaledwie 2,5 z tego co pamiętam. I jak mam się przekonać do Twoich pozycji, ich poziomu (nie tylko poza top 100), kiedy widzę takie coś?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.02.2012 11:24 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
RE: aakttairplay's 40 (#6/#631)
(16.02.2012 11:24 AM)saferłel napisał(a):  
aaktt napisał(a):Hayes Carll, "KMAG YOYO
Przyznam, że spodziewałem się jakiegoś hip hopu Icon_wink A to taki....eh, blues.
To nie jest żaden blues! Jeśli tak dla Ciebie brzmi blues, to chyba nie słuchałeś wcześniej tego gatunku! Icon_surprised Owszem numer ma bluesowe ciągoty, ale jest równie country'owy, rockowy i folkowy. To taki numer w kanwie Boba Dylana. Świetna rzecz.

Cytat:
aaktt napisał(a):Lady Gaga, "Bad Kids"
Co ona wciąż tak wysoko robi? Niby płyta taka se, a tych singli tutaj doprowadziła do 40 chyba całkiem sporo Icon_wink
JEDEN słownie JE-DEN, w dodatku niesingiel Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):Kavinsky & Lovefoxxx, "Nightcall
OST dostał 3 stanów średnich i niestety ratowała go część instrumentalno-ambientowa, bo numery z początku w ogóle mi nie podeszły. Taki John Maus, ale....zbyt mało Mausowy. Film też średniawy.
A ja mam zupełnie odwrotnie. Numery z początku wszystkie rewelacyjne, a część Cliffa Martineza zupełnie mnie nie porwała. Ambient jak ambient.

Cytat:
aaktt napisał(a):Leonard Cohen, "Darkness"
Tego pana zresztą też. Znajomi na RYM-ie gromią go, ale ogół uwielbia. Ciekawe co z tego wyjdzie Icon_wink
Ja nigdy nie byłem fanem. Płyta jest solidna, ale bez szaleństw. Za to ten numer jest genialny, mroczny i klimatyczny, do czego doszedłem po kilku odsłuchach, stąd awans.

Cytat:
aaktt napisał(a):Tom Waits, "Satisfied"
Chyba chciałeś mi udowodnić, że bycie na granicy/poza setką nie oznacza nic strasznego Icon_wink
Nic takiego nawet nie przeszło mi przez myśl Icon_surprised
Po prostu dodałem go na dzienną playlistę i kilka odsłuchów zrobiło swoje Icon_wink

Cytat:
aaktt napisał(a):Radiohead, "The Daily Mail"/"Staircase"
I tak zawsze będziesz tym, który ich nie lubi Icon_lol Tak do 27 miejsca może dojdą, taki mój guess Icon_smile
Ale mnie rozkładasz na czynniki pierwsze.
Lubię Radiohead, które ma w sobie choć trochę melodyjności i przebojowości. Nie lubię dziwacznego klimatu wielu ich utworów. Nie uważam i za szczególny czy przełomowy zespół. Jęki Yorke'a to za mało na owacje na stojąco.

Cytat:
aaktt napisał(a):Madonna featuring Nicki Minaj & M.I.A., "Gimme All Your Luvin'"
To już w sumie drugi tydzień, poszła w górę....a na RYM-ie zaledwie 2,5 z tego co pamiętam. I jak mam się przekonać do Twoich pozycji, ich poziomu (nie tylko poza top 100), kiedy widzę takie coś?
Jakie coś? 2.5 to dobra ocena! To jest średnia popowa piosenka. A że mi wpadło w ucho, nie może pojawić się na liście? Na początku zresztą dałem jej 3, ale jeśli kawałek po 4 może odsłuchach przestaje mi dawać radość, to zweryfikowałem swoje stanowisko. U mnie nie ma kryterium innowacyjności, żeby w ogóle można było przekroczyć próg listy. Jest kryterium podobania mi się. A podobać mogą mi się i lepsze i gorsze piosenki, to naturalne. Zresztą to nie jest miejsce w top 40, żeby robić takie larum.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.02.2012 12:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: aakttairplay's 40 (#6/#631)
aaktt napisał(a):To nie jest żaden blues! Jeśli tak dla Ciebie brzmi blues, to chyba nie słuchałeś wcześniej tego gatunku!
Jasne, natomiast napisałem to, co najbardziej uderzyło mnie w uszy, a wiadomo, że blues boli najbardziej Icon_wink

aaktt napisał(a):JEDEN słownie JE-DEN, w dodatku niesingiel Icon_smile
Miałem wrażenie, że naprawdę sporo tu tej Gagi było, ale może faktycznie przepadła gdzieś poza top 40.

aaktt napisał(a):Jęki Yorke'a to za mało na owacje na stojąco.
JESTEŚ tym, który ich nie lubi Icon_wink Jęcz mój mały Tomie, jęcz!

aaktt napisał(a):Jakie coś? 2.5 to dobra ocena!
Zapamiętam sobie to Icon_wink

aaktt napisał(a):U mnie nie ma kryterium innowacyjności, żeby w ogóle można było przekroczyć próg listy.
Nic takiego nie napisałem, nawet nie pomyślałem, żeby podnosić ten wątek, ale swoją drogą dobrze by było w przypadku Madonny, gdyby właśnie tej innowacyjności nie było - stwierdzam to szczególnie po zajawce drugiego singla :/




aaktt napisał(a):Zresztą to nie jest miejsce w top 40, żeby robić takie larum.
Nie robię. Po prostu byłem ciekawy jak to działa u Ciebie, bo z mojej perspektywy wydało mi się ''na sucho'' dosyć dziwne. Nie wiedziałem co mam myśleć w takim wypadku o kawałkach z miejsca 98, 102 czy 120. 2,5 czy może już 2, a jeśli tak, to co to jest za ''dobra'' ocena i jak nagle możliwy jest taki awans o 60 oczek (z 100 na 40, czyli de facto przeskok z 2,5 na 4 - tzn. teraz tylko piszę jak to mógłbym odczuć bez wyjaśnienia).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.02.2012 01:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #10
RE: aakttairplay's 40 (#6/#631)
(16.02.2012 01:11 PM)saferłel napisał(a):  
aaktt napisał(a):To nie jest żaden blues! Jeśli tak dla Ciebie brzmi blues, to chyba nie słuchałeś wcześniej tego gatunku!
Jasne, natomiast napisałem to, co najbardziej uderzyło mnie w uszy, a wiadomo, że blues boli najbardziej Icon_wink
To chyba Ciebie. Dla mnie blues jest absolutnie pożądanym dodatkiem do części rockowych czy folkowych albumów. Twoja awersja tu jest irracjonalna.

Cytat:
aaktt napisał(a):Jęki Yorke'a to za mało na owacje na stojąco.
JESTEŚ tym, który ich nie lubi Icon_wink Jęcz mój mały Tomie, jęcz!
Niech będzie. W takim wydaniu jak na ostatniej płycie nie lubię ich nawet bardzo!

Cytat:
aaktt napisał(a):Jakie coś? 2.5 to dobra ocena!
Zapamiętam sobie to Icon_wink
Nie ma szału, ale nie ma też powodu do wstydu. RYM za bardzo podkręca w górę skalę ocen wg mnie. Ja sam czasem temu ulegam dając trójki zupełnie przeciętnym rzeczom (potem zwykle się ogarniam, ale nie zawsze).

Cytat:
aaktt napisał(a):U mnie nie ma kryterium innowacyjności, żeby w ogóle można było przekroczyć próg listy.
Nic takiego nie napisałem, nawet nie pomyślałem, żeby podnosić ten wątek, ale swoją drogą dobrze by było w przypadku Madonny, gdyby właśnie tej innowacyjności nie było - stwierdzam to szczególnie po zajawce drugiego singla :/


Twoje pojęcie innowacyjności jest bardzo dziwne. Przecież tak grają teraz wszyscy w radiu. Nie o taką innowacyjność mi chodziło Icon_wink To jest dopasowywanie się do trendu czyli odwrotność innowacyjności.

Cytat:
aaktt napisał(a):Zresztą to nie jest miejsce w top 40, żeby robić takie larum.
Nie robię. Po prostu byłem ciekawy jak to działa u Ciebie, bo z mojej perspektywy wydało mi się ''na sucho'' dosyć dziwne. Nie wiedziałem co mam myśleć w takim wypadku o kawałkach z miejsca 98, 102 czy 120. 2,5 czy może już 2, a jeśli tak, to co to jest za ''dobra'' ocena i jak nagle możliwy jest taki awans o 60 oczek (z 100 na 40, czyli de facto przeskok z 2,5 na 4 - tzn. teraz tylko piszę jak to mógłbym odczuć bez wyjaśnienia).
Ej, ale ocena to jedno, a to co w danym tygodniu robi kawałek na liście to drugie. Piosenka może być średnia a może mnie bardzo męczyć w danym tygodniu i siedzieć np. w top 10. A może być numer, który uznałem za świetny, ale mi się ograł zanim wszedł na listę (np. słuchając płyty po premierze) i nie wejść do 40-stki. To są wrażenia odsłuchowe z ostatniego tygodnia, na tę chwilę. Poza tym u mnie czasami podobanie się czegoś nie pokrywa się 1:1 z oceną. A już na pewno nie bycie przez coś zafascynowanym. Oczywiście jest pewna zależność, ale ona w każdym przypadku jest inna i nie ma znaku równości. Mogę coś uważać za świetne i innowacyjne, ale zupełnie nieprzebojowe, żeby być hitem na liście. Madonna jest średnia (jak na nią bardzo dobra), ale numer jest bardzo chwytliwy od pierwszego odsłuchu stąd zanotował taki debiut. A np. "Satisfied" Waitsa musiało do mnie trochę dotrzeć. Tak samo na liście płyt. Gwiazdki ogólnej oceny nie decydują o pozycji danego krążka w danym tygodniu. To też, ale przede wszystkim ile czego słuchałem i jak to na mnie oddziaływało w tym konkretnym czasie. Nie mogę pojąć, że tego nie rozumiesz Icon_surprised Sam prowadząc listę od lat!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.02.2012 02:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
RE: aakttairplay's 40 (#6/#631)
aaktt napisał(a):Twoja awersja tu jest irracjonalna.
Twoja awersja do Cocteau Twins też Icon_razz2 Na tej zasadzie możemy pogadać. Po prostu nie przepadam za nową falą bluesa, tyle. Starszy jest OK (ale też do pewnego momentu). Może mi grać jako jakaś część składowana, ale raczej nie zmieszany z country czy folkiem tylko mocniejszym, garażowym brzmieniem. Oczywiście nie ma reguły, jest jedynie ogólna tendencja.

aaktt napisał(a):RYM za bardzo podkręca w górę skalę ocen wg mnie
Co to znaczy? prz mi za to mówi, że RYM wszystko niszczy i zaniża Icon_razz2

aaktt napisał(a):Twoje pojęcie innowacyjności jest bardzo dziwne. Przecież tak grają teraz wszyscy w radiu. Nie o taką innowacyjność mi chodziło Icon_wink To jest dopasowywanie się do trendu czyli odwrotność innowacyjności.
Nie jest dziwne, jeżeli przypomnisz sobie starsze kawałki Madonny. Chodzi mi o jej muzykę i rezygnację z wypracowanego formatu na rzecz innowacyjności w odniesieniu jedynie do jej kariery. I to akurat jest (był już na ''Hard Candy''). Poza tym te nowe trendy też jawią mi się wciąż jako innowacyjne, ciągle ulepszane i dążące do jakiegoś totalnego skomputeryzowania muzyki pop. To cały czas się mieli ze sobą.

aaktt napisał(a):Nie mogę pojąć, że tego nie rozumiesz Icon_surprised Sam prowadząc listę od lat!
Nie rób takiego larum Icon_wink. Dobrze, że mi wyjaśniłeś, bo u mnie odbywa się to na innych zasadach. Raczej nie odczuwam potrzeby wpuszczenia słabszej piosenki na listę, dlatego, że mi się wkręciła i z jakiegoś powodu posłuchałem jej 5 razy z rzędu. To nie znaczy, że ją lubię i warto ją umieścić na liście moich PRZEBOJÓW. U ciebie widać jest to bardziej odruchowe.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.02.2012 03:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości