Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 2011
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
RE: podsumowanie 2011
ku3a napisał(a):po prostu nie ma na to czasu Icon_wink2. ja mam teraz 4 nagrane wywiady które czekają na emisję.
Wymiatasz! Już czekam na nie Icon_surprised

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
16.02.2012 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
RE: podsumowanie 2011
Projekt Yugoton był dużym wydarzeniem na polskim rynku muzycznym. Ciekawy pomysł, chwytliwe bałkańskie dźwięki i zaangażowani artyści z krajowej czołówki. Również i na mojej liście poradził sobie znakomicie. Jego następca - Yugopolis nie powtórzył sukcesu, nie był tak świeży. Kolejna płyta ogólnie jest jeszcze słabsza, ale pierwszy promujący singiel - znakomity.

10. Ostatnia nocka - Yugopolis 2 & Maciej Maleńczuk 87

Czasem bywa tak, że na naszych prywatnych listach pojawiają się nagrania, które po chwili stają się dużymi przebojami. W pewnym sensie tak było u mnie z piosenką "Kobiety jak te kwiaty". Jej oryginalna wersja trafiła do mnie z dużym opóźnieniem, ale od razu się spodobała i pojawiła na liście. A kilka dni później pojawiła się, niedorastająca oryginałowi do pięt, wersja Zbigniewa Zamachowskiego.

10. Kobiety jak te kwiaty - Piotr Bukartyk 87

Tak jest co roku - są utwory które tracą na tym, że rok się kiedyś kończy, a ich kariera jest w pełni rozkwitu. Tak było z Comą. Po pierwszym przesłuchaniu płyty wiedziałem, że "Los cebula i krokodyle łzy" to jest duża rzecz. Nie spodziewałem się tylko jak duża. Gdyby połączyć lata 2011 i 2012 to byłaby walka o pierwsze miejsce w podsumowaniu. Ale jeszcze nic straconego - w 2012 na razie bez przerwy w pierwszej dwójce...

9. Los cebula i krokodyle łzy - Coma 88

Na mojej liście pojawiają się nie tylko single. Na mojej liście możliwe są powroty. Na mojej liście mogą się pojawiać utwory sprzed lat. Na mojej liście po prostu jest wszystko to, co aktualnie najbardziej mi się podoba. I dlatego pojawiły się na niej utwory z pierwszej płyty Strachów na Lachy, której wcześniej nie znałem. A "Dygoty" mnie po prostu urzekły swym klimatem. No i kojarzą mi się z różnymi wydarzeniami z ubiegłego roku.

8. Dygoty - Grabaż i Strachy na Lachy 89

Siła niektórych utworów polega na tym, że przez długi czas bardzo mocno nas trzymają, ale nigdy nie osiągają najwyższych miejsc na liście. "Irresistible Force" tylko przez tydzień było na trzecim miejscu, ale przez 10 tygodni na miejscach 4-5. Poza tym jeszcze przez kilka tygodni na dalszych miejscach i w sumie zebrało się tyle punktów, że wystarczyło na znakomite siódme miejsce.

7. Irresistible Force - Jane's Addiction 91
18.02.2012 01:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #23
RE: podsumowanie 2011
O ! tylko Dygoty nie trafiłem. A miejsca 6-tego nie będzie tylko 5-te podwójne ?
Bo jeśli tak, to trafiłem 80%. A to już jest moc potężna Icon_smile
18.02.2012 01:59 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
RE: podsumowanie 2011
pabloyd napisał(a):A miejsca 6-tego nie będzie tylko 5-te podwójne ?
tak, na 5. miejscu 2 utwory ex-aequo.
pabloyd napisał(a):Bo jeśli tak, to trafiłem 80%. A to już jest moc potężna Icon_smile
no faktycznie Icon_mrgreen . gratulacje!
18.02.2012 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
RE: podsumowanie 2011
ku3a napisał(a):Kolejna płyta ogólnie jest jeszcze słabsza
Ja do dzisiaj nie zapoznałem się z drugim Yugopolistem. Pewnie za dużo nie straciłem
ku3a napisał(a):10. Kobiety jak te kwiaty - Piotr Bukartyk 87
To zapewne największe zaskoczenie tego roku. Mimo, że uważam wersję Bukartyka za gorszą jednak cieszę się z tak wysokiej pozycji tej piosenki.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
18.02.2012 05:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #26
RE: podsumowanie 2011
(18.02.2012 03:26 PM)ku3a napisał(a):  gratulacje!
Dzięki Icon_smile
20.02.2012 01:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
RE: podsumowanie 2011
W pierwszej piątce jest... 6 utworów, a na podium będą... 4 Icon_wink2.

Oczekiwania co do kolejnej płyty Kings of Leon po takich albumach jak "Because of the Times" i "Only by the Night" były olbrzymie. A tymczasem pierwszy singiel, "Radioactive", niespecjalnie mi się spodobał. Na krążku jednak znalazłem swoją perełkę, a chwilę po tym jak "Pyro" weszło na moją listę okazało się, że to będzie kolejny singiel. I na innych listach utwór też radził sobie znakomicie.

5. Pyro - Kings of Leon 97

To było dla mnie największe wydarzenie ubiegłego roku - reaktywacja, póki co koncertowa, System of a Down. I moje największe niespełnione dotychczas marzenie koncertowe zostało zrealizowane - widziałem ich na żywo! Byłem na koncercie w Berlinie! "Question!" nigdy wcześniej jakoś specjalnie mi się nie podobało. Teraz nie jestem w stanie uwierzyć jak to było możliwe.

5. Question! - System of a Down 97
25.02.2012 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #28
RE: podsumowanie 2011
Obu tych nie typowałem, więc 4 moje typy są na podium. Takiego wyczynu to się nie spodziewałem Icon_smile
25.02.2012 02:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
RE: podsumowanie 2011
no faktycznie Icon_lol
25.02.2012 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #30
RE: podsumowanie 2011
Ale w sumie ten rekord też można pobić, jakbyś miał 5 pieśni na podium. Ja na razie kontempluje swój niebywały rekord Icon_smile
25.02.2012 02:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
RE: podsumowanie 2011
ku3a napisał(a):5. Pyro - Kings of Leon 97
To na razie jedyny utwór KOL który naprawdę mi się spodobał
ku3a napisał(a):nigdy wcześniej jakoś specjalnie mi się nie podobało. Teraz nie jestem w stanie uwierzyć jak to było możliwe.
No właśnie, to dziwne - mi pamiętam się spodobał od pierwszego przesłuchania

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
25.02.2012 03:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
RE: podsumowanie 2011
pabloyd napisał(a):Ja na razie kontempluje swój niebywały rekord Icon_smile
jak by nie było - na podium masz skuteczność 133% Icon_mrgreen
tadzio3 napisał(a):No właśnie, to dziwne - mi pamiętam się spodobał od pierwszego przesłuchania
może specjalnie czekał na 2011 Icon_wink2.
25.02.2012 06:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #33
RE: podsumowanie 2011
(25.02.2012 06:16 PM)ku3a napisał(a):  133% Icon_mrgreen
Taka moc to musi ścinać z nóg w momencie Icon_mrgreen

Czekam na finał, bo jestem ciekaw jak z miejscami, czy tylko zwycięzcę odgadłem na właściwym miejscu.
27.02.2012 12:36 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #34
RE: podsumowanie 2011
Na trzecim miejscu wspólnie 2 utwory. Pierwszy z nich załapał się również do dwudziestki najlepszych utworów 2010. Z połączenia tych dwóch wyników musi wyjść bardzo duża wartość punktowa, ale nawet ważniejsze jest to, że "Victim" nigdy nie było na pierwszym miejscu! To najwyżej notowany w podsumowaniu wszystkich notowań utwór, który nigdy nie wygrał notowania!

3. Victim - Avenged Sevenfold 105

Kazik niejednokrotnie już zdobywał solidne punkty w kooperacjach. Co prawda "Czarne loki" nie przebiły "Malczików", ale osiągnęły znakomity wynik. Zresztą piosenka pociągnęła za sobą całą płytę zespołu Plagiat 199, która bardzo długo utrzymywała się w czołówce mojej listy, ale o tym już później. Teraz czekam na kolejny ich krążek.

3. Czarne loki - Plagiat 199 & Kazik 105
29.02.2012 03:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #35
RE: podsumowanie 2011
Hehe, jednego obstawiłem oczko wyżej, a drugiego oczko niżej.
Oba gościły u mnie na liście, a Victim na szczycie u mnie było naturalnie.
01.03.2012 01:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
RE: podsumowanie 2011
Nie typowałem, ale trafiłem w pamięci kolejność Icon_wink
"Victim" nie przypadł mi do gustu, ale za to "Czarne loki" to utwór, który dotarł do pierwszego miejsca.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
02.03.2012 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
RE: podsumowanie 2011
No i już wszystko praktycznie będzie jasne. Rok 2011 bezapelacyjnie należał do Adele, również na mojej liście. W pierwszej dwudziestce podsumowania roku umieściła 4 piosenki, a kolejną na miejscu 22. A "Set Fire to the Rain" na miejscu drugim! Od początku to była moja ulubiona piosenka na płycie i tak zostało do końca. Duża przewaga nad trzecim miejscem, ale i spora strata do zwycięzcy podsumowania.

2. Set Fire to the Rain - Adele 133
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.03.2012 01:02 AM przez ku3a.)
02.03.2012 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
RE: podsumowanie 2011
Wcale nie zostałem wielkim fanem Luxtorpedy. Płyta ledwie kilka tygodni przebywała w pierwszej dziesiątce, a na liście pojawił się tylko jeden utwór. Ale za to jaki! Prawdziwa bomba! Gigantyczny przebój! Wystarczy powiedzieć, że tylko 2 polskie utwory znajdują się aktualnie wyżej w podsumowaniu wszystkich notowań mojej listy, z czego jeden ma zaledwie o 1 punkt więcej! Piosenką 2011 roku na mojej liście jest:

1. Autystyczny - Luxtorpeda 174
05.03.2012 01:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 470
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #39
RE: podsumowanie 2011
Wiele świetnych utworów: Kasabian, Jane's Addiction, Adele, Coma, KOL czy Luxtorpeda oraz oczywiście podpatrzone od Ciebie Dear Rosemary, które u mnie jest wyżej w podsumowaniu Icon_wink
Wyśmienity odkurzony przez Ciebie SOAD, przydałaby się nowa płyta, ale członkowie zepołu kręcą, zero konkretów .
Dygoty bardzo wysoko, może się z tym utworem zaprzyjaźnię, bo wielkimi krokami zbliża się koncert Strachów, na który się wybieram Icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.03.2012 02:23 AM przez piotreklp3.)
05.03.2012 02:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #40
RE: podsumowanie 2011
Zwycięzca był pewny, ale ...
(05.03.2012 01:01 AM)ku3a napisał(a):  tylko 2 polskie utwory znajdują się aktualnie wyżej w podsumowaniu wszystkich notowań mojej listy,
Icon_eek
Dla mnie to co najwyżej dobry utwór. Był na liście, ale top-10 tylko powąchał. Z kolei Adelka oczywiście szczytowała.
Wszystkie utwory z podium były u mnie na liście (w tym dwa na szczycie), a niżej też nie brakuje wspólnych Icon_smile
05.03.2012 01:23 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podsumowanie 2011 - płyty ku3a 29 6 242 16.04.2012 11:16 PM
Ostatni post: tadzio3

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości