Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Morning Parade - Morning Parade
michal91d
Unregistered

 
Post: #1
Morning Parade - Morning Parade
[Obrazek: B005Q44YXYweb-300x300.jpg]

5 marca ukaże się debiutancki album grupy Morning Parade. Czego możemy się spodziewać? Rocka pomieszanego z elektroniką, mnóstwa świetnych refrenów oraz melodii.

Singiel promujący - Headlights - http://soundcloud.com/emimusicpoland/mor...headlights

LISTA UTWORÓW:
1. Blue Winter
2. Headlights
3. Carousel
4. Running Down the Aisle
5. Us and Ourselves
6. Under the Stars
7. Close to your Heart
8. Half Litre Bottle
9. Monday Morning
10. Speechless
11. Born Alone

Opis dystrybutora:
Zespół Morning Parade zapowiedział premierę gorąco wyczekiwanej debiutanckiej płyty zatytułowanej po prostu “Morning Parade” – album w wersji cyfrowej i na CD ukaże się 5 marca nakładem Parlophone Records.

Mimo rozgłosu, jakim formacja cieszyła się na początku 2011 roku, Morning Parade (znani z hitu „Under The Stars”) nie wpadli w pułapkę pierwszej sławy i nie pospieszyli się z wydaniem debiutanckiego albumu, jak wiele młodych zespołów. Zamiast tego spokojnie tworzyli album na miarę swoich ambicji oraz zdobywali uznanie fanów w całej Europie.

W rezultacie powstało zapierające dech w piersiach, dopracowane dzieło, na którym znajdziemy głębokie teksty i świetnie napisane piosenki, o jakie coraz trudniej we współczesnej muzyce popularnej. Oto kolekcja utworów z charakterem – szczerych i budzących prawdziwe emocje.

Od energetycznych, porywających rytmów, nieudawanej euforii i melodyjnego wdzięku ‘Us and Ourselves’ po odurzające, ekstatyczne i przebojowe ‘Under the Stars’, płyta Morning Parade to emocjonalny rollercoaster mistrzowsko operujący szerokim wachlarzem środków wyrazu i zróżnicowaną dynamiką.

Bezkompromisowe, buzujące od emocji rockandrollowe ‘Blue Winter’ oraz ‘Headlights’ z wykopem otwierają płytę, by potem ustąpić miejsca delikatnej odzie do nieodwzajemnionej miłości ‘Monday Morning’, pięknie kontrastującej z olśniewającą afirmacją życia w ‘Born Alone’ – utworze, który z epickim rozmachem zamyka to doskonałe wydawnictwo.

Natomiast urzekający, migotliwy pejzaż dźwiękowy ‘Running Down the Aisle’ stanowi doskonałe dopełnienie odurzająco nostalgicznego ‘Close to Your Heart’ oraz genialnej dawki surowego electro-rocka, jaką jest numer ‘Carousel’.

Oszczędnie zaaranżowana piosenka ‘Half Litre Bottle’ to niezwykle przejmujący apel do borykającego się z alkoholizmem członka rodziny jednego z muzyków; za to w ‘Speechless’ przybierająca na sile ściana dźwięku sprawia, że masz ochotę unieść ręce do góry i pobiec na parkiet.
Od euforycznej radości przez przeszywający smutek, od porywających, przebojowych songów po przepiękne, subtelne opowieści – oto płyta, która od razu budzi zachwyt, a jednocześnie trwale zapisuje się w pamięci.

Ten debiutancki krążek nagrany przy udziale słynnego producenta Davida Kostena (Bats For Lashes, Everything Everything) ukaże się w wersji cyfrowej oraz na płytach CD w Wielkiej Brytanii i Europie.

W 2011 zespół zagrał szereg wyprzedanych do ostatniego biletu koncertów w Wielkiej Brytanii i Europie m.in. na V Festival, odbył trasy koncertowe u boku takich gwiazd, jak 30 Seconds to Mars, The Wombats czy The Kooks, zagrał przed Biffy Clyro na festiwalu Ibiza Rocks i dzielił scenę z Coldplay na Rock am Ring.

Pierwszy album grupy to zapowiedź wspaniałej muzycznej podróży jednego z najciekawszych objawień brytyjskiej sceny muzycznej. Wkrótce wszyscy dołączymy do tej niezwykłej parady.

http://www.morningparade.com
http://www.facebook.com/morningparade
http://www.twitter.com/morningparade
29.01.2012 04:13 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #2
RE: Morning Parade - Morning Parade
michal91d napisał(a):Headlights
No i to jest fajne. Od razu mi się spodobało, nie jak Us and Ourselves. Dziwi brak A&E, jakby nie patrzeć ich największego przeboju obok Under The Stars.
29.01.2012 04:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Morning Parade - Morning Parade
Jakoś mało buzujący ten singiel ''Headlights'', dosyć wtórny i taki...zwyczajny. Niezbyt mi się podoba w porównaniu do dobrego ''Under'', który na razie wydaje się być jedynym argumentem.

Zastanawia mnie co spowodowało, że polski oddział EMI tak mocno promuje ten cały czas anonimowy dla wielu band, nawet w jego ojczyźnie. Oby to nie oznaczało, że znaleźli super ''rockowy'' zespół idealny do grania w RMF FM :/ ''Headlights'' niestety tam pasuje trochę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.01.2012 01:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
RE: Morning Parade - Morning Parade
a mnie zaciekawił ten zespół.
na razie znam tylko bardzo dobre "Headlights".

saferłel napisał(a):osyć wtórny i taki...zwyczajny
nie wszystko co zwyczajne musi być złeIcon_wink
30.01.2012 02:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
RE: Morning Parade - Morning Parade
saferłel napisał(a):Zastanawia mnie co spowodowało, że polski oddział EMI tak mocno promuje ten cały czas anonimowy dla wielu band, nawet w jego ojczyźnie. Oby to nie oznaczało, że znaleźli super ''rockowy'' zespół idealny do grania w RMF FM :/ ''Headlights'' niestety tam pasuje trochę.
Eska Rock ich mocno promuje. Wszystkie single były w playliście, a Polacy są zazwyczaj w czołówce oglądających na YouTube (przy Under the Stars chyba nawet jesteśmy pierwsi)
Być może "Under the Stars" było lepsze, ale Headlights też ma to cośIcon_smile
30.01.2012 02:50 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Morning Parade - Morning Parade
Tomekk napisał(a):nie wszystko co zwyczajne musi być złeIcon_wink
Ja raczej wyznaję zasadę, że ''proste jest dobre, a nawet lepsze niż dobre''. A prosty numer, napisany w jakiejś konkretnej sprawdzonej konwencji jest dla mnie jednak czymś innym niż zwyczajna piosenka. Prostota to idea, a zwyczajność to efekt końcowy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.01.2012 03:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #7
RE: Morning Parade - Morning Parade
"Headlights" mi się podoba, ale "A&E" i "Under The Stars" były lepsze. Icon_wink
30.01.2012 04:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #8
RE: Morning Parade - Morning Parade
Jeśli kogoś to interesuje to w Esce Rock jest właśnie weekend z Morning Parade Icon_wink
24.03.2012 01:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
RE: Morning Parade - Morning Parade
Proszę. Wiedziałem, że coś jest na rzeczy z tym ciśnięciem ich przez wytwórnie. Szkoda, że muzycznie nie są tego warci Icon_sad

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.03.2012 01:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #10
RE: Morning Parade - Morning Parade
Oh jak tobie ciężko dogodzić ;P
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2012 02:00 PM przez Remo.)
24.03.2012 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #11
RE: Morning Parade - Morning Parade
saferłel napisał(a):Szkoda, że muzycznie nie są tego warci Icon_sad
przesadzasz. Jak na debiutancki album to jest naprawdę dobrze. Zbierają dobre recenzje w UK.
Art. Brut. napisał(a):Jeśli kogoś to interesuje to w Esce Rock jest właśnie weekend z Morning Parade Icon_wink
ja już wygrałem ich płytę, więc może odpuszczę:icon_razz:
24.03.2012 02:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #12
RE: Morning Parade - Morning Parade
Kurczę akurat dziś rano zablokowali mi konto, a nie mam ochoty jechać do sklepu ... Icon_confused
24.03.2012 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Morning Parade - Morning Parade
michal91d napisał(a):przesadzasz. Jak na debiutancki album to jest naprawdę dobrze. Zbierają dobre recenzje w
Co to za argumentacja? Debiutancki album nie może zabijać?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.03.2012 02:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
RE: Morning Parade - Morning Parade
saferłel napisał(a):Co to za argumentacja? Debiutancki album nie może zabijać?
kogo zabijać? co zabijać? Albo mi się wydaje, albo sam kiedyś pisałeś (nie wiem czy nie przy okazji The Vaccines lub Hurts), że na debiutanckie albumy trzeba patrzyć odrobinkę inaczej... Albo mi się wydaje
24.03.2012 02:27 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Morning Parade - Morning Parade
MNIE ZABIJAĆ! Icon_wink Nie przypominam sobie tych słów, ale być może je pisałem. Nawet jeśli, to kto Ci teraz powie w jakim kontekście i do czego się odnosiłem?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.03.2012 02:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jake Bugg - Saturday Night, Sunday Morning Szymek79 3 224 02.09.2021 04:38 PM
Ostatni post: Szymek79

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości