Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siekiera - Na wszystkich frontach świata
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Siekiera - Na wszystkich frontach świata
W końcu po 24 latach pojawiła się oficjalna płyta Siekiery! W zasadzie jest to jedyny ich tego typu album z prawdziwego zdarzenia. "Demo Summer '84" to było pirackie wydanie bez zgody zespołu, które krążyło po całej Polsce i to nagrane z kiepską jakością po kilku nagrywaniach z kasety. Potem pojaili się jeszcze na składance "Fala", ale to też wersje z Jarocina nagrane przez Chełstowskiego metodą z kaseciaka.
Kultowy punkowy zespół Budzyńskiego w końu doczekał się albumu. Już go mam. Kto lubi prawdziwy, tradycyjny, czysty polski punk z lat 80-tych nie powinien się na niej zawieść.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.03.2008 06:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Oczywiście nie licze tutaj "Nowej Aleksandrii", która to płyta była nagrana już z nowym wokalistą.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.03.2008 06:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #3
 
zdecydowanie wolę drugie oblicze Siekiery, to nowofalowe, na płycie Nowa Aleksandria.
dla mnie to jedna z polskich płyt wszechczasów, zaraz obok czerwonej płyty Aya RL.



A MOŻE STWORZYMY FORUMOWY TOP POLSKICH PŁYT WSZECHCZASÓW :?: :?: :?:
CO WY NA TO :?: :?: :?:
22.03.2008 06:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
No i dla uzupełnienia to co napisała Wikipedia

Na Wszystkich Frontach Świata - Płyta zespołu Siekiera, wydana w 2008 roku, nakładem wydawnictwa Manufaktura Legenda. Płyta ta to składanka na której znajdują sie nagrania z dema i koncertów. Jest to jedyne oficjalne wydawnictwo starej siekiery. Kompozytorem i autorem wszystkich utworów jest Tomasz Adamski. Jako uzupełnienie wydawnictwa jest album LP 1984 zawierający zapis jednej z ostatnich prób w pierwotnym składzie.

Skład:
Tomasz Budzyński - śpiew
Tomasz Adamski - śpiew, gitara
Dariusz Malinowski - bas
Krzysztof Grela - perkusja

1 Sierściotłuki
2 Atak już nadchodzi (Atak)
3 Zabij Ty
4 Wojownik
5 Nadchodzi zwykłe świństwo (Nasza wojna)
6 Siekiera
7 Krwawy front
8 Na wszystkich frontach świata
9 Śmierć i taniec
10 Żaden marny cel
11 Było tylko czterech nas
12 Kierunek atak
13 Marysia
14 Ładuj działo
15 Rana kłuta
16 Pociąg anarchistów
17 Piwko dla wojska
18 Banda dzika
19 Było tylko czterech nas
20 Oddział ślepych (Fala)
21 Ładuj działo
22 Wojownik
23 Idzie wojna
24 Rana kłuta
25 Oddział ślepych (Fala)
26 Piwko dla wojska
27 Banda dzika
28 Było tylko czterech nas
29 Wojownik
30 Idzie wojna

Nagrania 1-16 nagrane w Domu Chemika – Puławy, sierpień 1984

Nagrania 17-24 nagrane podczas festiwalu w Jarocinie, 1/4.08.1984

Nagrania 25-30 nagrane podczas Rocka Na Wyspie – Wrocław / Wyspa Słodowa na Odrze, 25.08.1984

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.03.2008 07:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Listoholik napisał(a):A MOŻE STWORZYMY FORUMOWY TOP POLSKICH PŁYT WSZECHCZASÓW
CO WY NA TO
Pomysł godny rozważenia. Ja jestem za, tym bardziej, ze już kiedyś coś takiego układałem

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.03.2008 07:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #6
 
tadzio3 napisał(a):jestem za, tym bardziej, ze już kiedyś coś takiego układałem

cieszę się, że pomysł się podoba! Icon_smile2
ciekawe co o tym myślą inni?

ja też już coś takiego układałem, czyli mój TOP będzie raczej mocno przemyślany, bo dojrzewał przez kilka ostatnich lat Icon_smile2
zresztą zawsze lubiłem polską muzykę, choć na swoją listę jej obecnie nie wrzucam, bo taką mam tendencję: nie mieszać polskiej muzyki z zagraniczną Icon_smile

ale za polskim płytowym topem wszechczasów jestem bardzo Icon_smile2
22.03.2008 07:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
A czemu nie ŚWIATOWY, tylko od razu POLSKI Icon_razz2?

Według mnie tej płyty prawie nie da się słuchać. Jazgot i głos, który w chwilach kryzysu Nergala dzielnie wspierałby Behmotha Icon_wink Kolejna wada to długość całego zestawu. Nie da się przez to przebrnąć. Męczy, mimo, że to przeważnie piosenki, które z trudem 3 minuty osiągają...Jedyny numer jaki dobrze mi w pamięci pozostał to Siekiera, z tym tekstem u murzynie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.03.2008 07:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Listoholik napisał(a):zdecydowanie wolę drugie oblicze Siekiery, to nowofalowe, na płycie Nowa Aleksandria.
dla mnie to jedna z polskich płyt wszechczasów, zaraz obok czerwonej płyty Aya RL.
Ja tak samo uważam. Na pewno w top 10 polskich płyt wszech czasów "Nowa Aleksandria" by była u mnie. Icon_smile2
22.03.2008 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Według mnie tej płyty prawie nie da się słuchać. Jazgot i głos, który w chwilach kryzysu Nergala dzielnie wspierałby Behmotha Icon_wink Kolejna wada to długość całego zestawu. Nie da się przez to przebrnąć. Męczy, mimo, że to przeważnie piosenki, które z trudem 3 minuty osiągają...Jedyny numer jaki dobrze mi w pamięci pozostał to Siekiera, z tym tekstem u murzynie Icon_wink
No wiesz, pomyśl o tym, że w tym albumie piosenki zostały ostro zremasterowane i wyczyszczone jak tylko się dało, po za tym oddzielono kanały dźwiękowe na 4, a było dwa. A teraz wyobraź sobie jak te numery brzmiały wcześniej Icon_wink2 I tak stały sie swoista ikoną punk rocka.
A ja spokojne przeszedłem przez całą płytę i nie nudziłem sie Icon_smile

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
22.03.2008 09:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Hehe to też mnie właśnie bardzo intryguje, jak to WTEDY wypaliło będąc jeszcze bardziej nieprzychylne uchu Icon_wink Ale tekstu utworu Siekiera nigdy nie zapomnę. To im się udało Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.03.2008 09:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 128
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
Listoholik napisał(a):ciekawe co o tym myślą inni?
też jestem za! mam gdzies na komputerze taki top sprzed3-4 lat. Chyba to 30 albo 20+kilka. Nie pamiętam i znaleźć nie mogę Icon_frown Ale jeszcze poszperam!

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
24.03.2008 05:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
saferłel napisał(a):Według mnie tej płyty prawie nie da się słuchać. Jazgot i głos, który w chwilach kryzysu Nergala dzielnie wspierałby Behmotha Icon_wink
no jak Tobie sie Serj nie podoba, to sie nie dziwie Icon_razz
25.03.2008 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  SIEKIERA - Ballady na koniec świata emigrant 6 1 234 07.01.2012 02:15 PM
Ostatni post: emigrant
  Koniec Swiata - Oranżada PaTToN 9 1 646 28.04.2010 03:40 PM
Ostatni post: saferłel
  Wszystkie covery świata Miszon 14 3 992 23.01.2009 12:16 PM
Ostatni post: prz_rulez
  Koniec Świata - Burgerbar tadzio3 2 1 312 07.04.2008 07:31 PM
Ostatni post: stavanger

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości