Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia teledysków
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #101
RE: Historia teledysków
W kinie był też Jamiroquai w "Deeper Underground".
11.11.2012 03:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #102
RE: Historia teledysków
1981 napisał(a):W kinie był też Jamiroquai w "Deeper Underground"
No tak, ze wszelkimi następstwami pobytu w mieście wielkiego stwora Icon_wink
Wydaje mi się że kino było wdzięcznym anturażem do jeszcze wielu teledysków ale w tym momencie nie przychodzi mi nic więcej do głowy. W ogóle wokół filmu będziemy krążyć już do końca roku, w końcu dziesiąta muza wciąż silnie wpływa na swoje dziecko jakim jest wideoklip.
11.11.2012 03:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #103
RE: Historia teledysków
Kojarzy mi się też Chesney Hawkes - "The One And Only" (skowerowane później przez Stachurskiego Icon_wink )


Ach, no i oczywiście "Thriller" Michaela Jacksona!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.11.2012 03:50 PM przez 1981.)
11.11.2012 03:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #104
RE: Historia teledysków
1981 napisał(a):i oczywiście "Thriller" Michaela Jacksona
No fakt. Zdążył już się wcześniej pojawić w Historii Teledysków Icon_smile
11.11.2012 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #105
RE: Historia teledysków
Mogę prosić o przypięcie? Icon_smile
14.11.2012 06:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #106
RE: Historia teledysków
Przypięte.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.11.2012 06:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #107
RE: Historia teledysków
Dzięki
14.11.2012 06:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #108
RE: Historia teledysków
ROZDZIAŁ 44

Nieobjazdowe nieme kino

SPARKS when do i get to sing 'my way'

Niczym Stanisław Janicki zapraszam Was dzisiaj do "Starego Kina". Najpierw Russell i Ron Maelowie w nieopisanej i może nieobejrzanej jeszcze do tej pory przez Was historii zazdrości...





WHITE TOWN your woman

A teraz hołd złożony kinu niememu i genialny pomysł z użyciem drogowskazu.



17.11.2012 02:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #109
RE: Historia teledysków
Dziś spóźniony odcinek, za to z dwoma fantastycznymi teledyskami (jak zawsze Icon_wink), które koniecznie trzeba obejrzeć w całości...

ROZDZIAŁ 45


Na planie teatralno-filmowym

PHIL COLLINS i wish it would rain down

Poznajcie początki Billiego, który stał się legendą Broadwayu, a później i filmu. Parę smakowitych odniesień do historii kina, w tym moje ulubione do "Sokoła Maltańskiego"...





PULP this is hardcore

Parę luźnych skojarzeń złożyło się na jakże prawdziwy i wyrazisty obraz X muzy.



26.11.2012 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #110
RE: Historia teledysków
Uff, zdążyłem na czas zaprezentować kolejny odcinek bo właśnie dzisiaj - 1 grudnia tytuł rozdziału (oczywiście filmowy) ma dodatkowe znaczenie Icon_wink

ROZDZIAŁ 46

Ostrożnie, pożądanie

MEN AT WORK overkill

Poznajcie Colina, jednego z najbardziej zakręconych kolesi, których pokazano w teledyskach. Colin ma problemy ze snem, dlatego nocą przemierza ulice swojego miasta. Nie jest mu zimno, bo nie przeszkadza mu rozpięta koszula, nie odczuwa głodu, bo nie bierze go ochota ani na souvlaki ani na hamburgera (gdzie u nas w kraju można było skosztować takich frykasów w roku 1983 roku?! Icon_rolleyes). Więc co trapi naszego bohatera?
Rozwiązaniem niech będą gazetki zajmujące jego łóżko. Co więc zrobić gdy kolejny drink nie pomaga a żądza nas nie opuszcza? Wg autorów wideoklipu trzeba wyjść na balkon i przeczekać do brzasku... Do sprawdzenia Icon_wink





FRANKIE GOES TO HOLLYWOOD welcome to the pleasuredome

Panowie z FGTH nie posłuchali rad z antypodów i spędzają noc na swój sposób. Najpierw kradzionym autem dają upust pragnieniu szybkości a potem podążają za głosem trawiących ich pożądań, przy okazji opuszczając skądinąd urocze niewiasty. A jak już mówił Alexis Zorba Bóg tego nie wybacza... Icon_wink



01.12.2012 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #111
RE: Historia teledysków
ROZDZIAŁ 47

Animacje

THE ALAN PARSONS PROJECT don't answer me

Zaczynamy dzisiaj od Nicka, który musi się niemało natrudzić by zdobyć swoją Sugar.





SHE WANTS REVENGE sister

Bohaterami kolejnej miłosnej historii są Nancy i Dany.





Polecam całą opowieść podzieloną na osiem odcinków Icon_wink

Odcinek 1. http://www.youtube.com/watch?v=LTvUN3_d9l0
Odcinek 2. http://www.youtube.com/watch?v=fexCWuW-BH4
Odcinek 3. http://www.youtube.com/watch?v=WyloeEELFic
Odcinek 4. http://www.youtube.com/watch?v=rsdJ-xVHikw
Odcinek 5. http://www.youtube.com/watch?v=KDLySKwo_Cs
Odcinek 6. http://www.youtube.com/watch?v=USiNR4L-HVQ
Odcinek 7. http://www.youtube.com/watch?v=O4R-yJghZWU
Odcinek 8. http://www.youtube.com/watch?v=iKA-4NaJmso
09.12.2012 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #112
RE: Historia teledysków
Trzy wielkie przeboje u mnie:












[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
09.12.2012 05:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #113
RE: Historia teledysków
A "Love Etc." nie dał, no....Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2012 05:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
albarn92 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 458
Dołączył: Jun 2012
Post: #114
RE: Historia teledysków
Co do teledysków w kinie, to mi zabrakło:



Animacje - temat rzeka... Icon_smile
Nie można pominąc zespołu, dla którego strona wizualna jest chyba nawet ważniejsza od muzyki Icon_razz

09.12.2012 06:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #115
RE: Historia teledysków
ROZDZIAŁ 48

Za ekranem monitora

TLC unpretty

"Warning!" To dobre hasło na początek. Niestety koleś z teledysku miał problem z odróżnieniem virtuala od rzeczywistości. Jestem tylko ciekaw czy ta para dalej jest ze sobą... Icon_cool





JENNIFER LOPEZ if you had my love

No dobrze, też święty nie jestem. Ale w końcu każdemu wolno marzyć ...tylko uważajcie na ogień! Icon_wink





A w przedostatnim odcinku dowiecie się do kogo wzdychało się przeszło dwadzieścia lat temu Icon_smile
17.12.2012 05:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #116
RE: Historia teledysków
Roxette - Almost Unreal
Red Hot Chili Peppers - Californication
Aerosmith - Amazing

Te bym wyróżnił, jeśli chodzi o komputery. Icon_smile
17.12.2012 06:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #117
RE: Historia teledysków
No tak, słusznie niezapomniane, choć Roxette muszę sobie dokładniej przypomnieć Icon_wink
17.12.2012 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #118
RE: Historia teledysków
Dzisiaj wyjątkowo subiektywna odsłona...

ROZDZIAŁ 49

Te najbardziej sugestywne

SANDRA maria magdalena

Nieraz ocierałem się już o ten temat tak do końca nie chwytając go za rogi. Więc czas najwyższy zaprezentować dwa wideoklipy, które znacząco wpłynęły na mój rozwój emocjonalny i co by nie mówić - na wyrobienie w sobie gustu, bynajmniej nie muzycznego Icon_wink
Przy wyborze pierwszego teledysku wątpliwości nie było żadnych. Sandra wydawała się tu kobietą nie z tego świata - zamknięta w skalnym więzieniu, bacznie pilnowana przez kompanów z zespołu, jej wygląd i prezencja sprawiały że człowiek aż wyrywał się na ratunek. Czytając to weźcie pod uwagę fakt, że już jako ośmiolatek mogłem zobaczyć to dziewczę w telewizji.





ENIGMA sadeness

W śnie nawiedza młodego kleryka sukkub, który nie pozostawia go obojętnym na swoje uroki. Poszukując spełnienia alumn dociera do "Bramy Piekieł", już której rzeźby przyspieszają jego oddech. A już sami musicie sobie wyobrazić co ujrzał otwierając ją...



22.12.2012 04:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kordian Offline
the only Kordian in this village
*****

Liczba postów: 1 355
Dołączył: Apr 2012
Facebook Last.fm Twitter
Post: #119
RE: Historia teledysków
Hehe, to wychodzi na to, że symbolem seksu jest dla Ciebie pani Sandra Lauer-Cretu Icon_smile Wiele osób z mojego "macierzystego" forum.80s.pl by Ci przybiło piątkę, chociaż istnieje tam też duża frakcja obrońców Kim Wilde. Ja lubię sobie czasem obejrzeć klip "Maria Magdalena", bo fajnie sobie "popaczeć" na ładne dziewczyny w seksownych strojach, nawet jeśli dziewczyna jest tylko jedna, ale za to ładna Icon_smile

Dzisiaj znowu nie miałem wiele czasu, ale przynajmniej "popaczałem" na pierwszą stronę. Jak sobie przypominam - nie pierwszy raz. Bardzo mnie cieszy klip AFI, który zaserwował Dziobas. Podobnie jak on mam słabość do takiej muzyki i nieco przerysowanych wizualiów Icon_wink "Breakthru" - pamiętam, jak oglądaliśmy ten klip z kumplami u pewnego fana Queen w licealnym internacie. Najbardziej zwróciłem uwagę na panią z początku, ale piosenka fajna Icon_smile (kiedy jeszcze słuchałem radia, słyszałem sporo razy w Antyradiu). David Bowie - zrobił na mnie duże wrażenie (nieco upiorne w VH1), Wiadomo, że muzycznie klasyk, to samo Bronski Beat (realia nieco inne, ale nuciłem sobie pod nosem nie raz stojąc na peronie w Malborku Icon_smile.

No to jeszcze druga strona. Pulp "Disco 2000" - heh, czasem mi się wydaje, że całe życie jest Jarvisem w tym klipie Icon_smile Paul Simon - znowu wspomnienia, jeszcze nawet nie z VH1, tylko MTV Classic. A w ogóle to ta piosenka powinna być pod Stranglers w muzycznej autobiografii Icon_razz2 Z rowerami mi się kojarzy "Kings and Queens" 30 Seconds to Mars, no i "Forever" Haim Icon_smile "Come Undone" -c0 ja tu się mogę mądrzyć? (kiedys mi się wydawało, że tam śpiewa w chórkach Kate Bush Icon_wink Verve to ponoć była zamierzona parodia Unfinished Sympathy. :Yellow" coldplay tez kocham od lat. Na "The Scientist" kiedyś byłem bliski popłakania się przy każdej emisji. To może tyle na razie (najgorsze jest to, że mam wrażenie, że to jednak kiedyś pisałem Icon_razz2)
22.12.2012 08:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #120
RE: Historia teledysków
Kordian napisał(a):Hehe, to wychodzi na to, że symbolem seksu jest dla Ciebie pani Sandra Lauer-Cretu
No w sumie, nazwałeś coś czego nie potrafiłem sam nazwać Icon_wink
Kordian napisał(a):Z rowerami mi się kojarzy "Kings and Queens" 30 Seconds to Mars, no i "Forever" Haim
Oj, nie widziałem ich, a tego Haim w ogóle nie kojarzę Icon_rolleyes
Kordian napisał(a):Verve to ponoć była zamierzona parodia Unfinished Sympathy
Nie uważam dzisiaj teledysku The Verve za jakieś specjalne dziedzictwo narodowe, co innego z Massive - to wciąż niesamowicie działa na psychikę!
Kordian napisał(a):najgorsze jest to, że mam wrażenie, że to jednak kiedyś pisałem
Nie pisałeś ...nie pisał, prawda? Icon_smile
23.12.2012 04:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości