Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grimes - Visions
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Grimes - Visions
[Obrazek: 21498_c_w_300_h_300.jpg]

Trzecia studyjna płyta projektu Grimes (Claire Boucher) ukaże się 12 marca 2012 roku nakładem 4AD, które postanowiło zaopiekować się młodą kanadyjką po wysłuchaniu jej fonograficznych debiutów ze stycznia i września 2010. W ten sposób wschodząca gwiazda post-popu będzie miała okazję dotrzeć do jeszcze większej liczby słuchaczy i zaprezentować im swój eklektyczny, nowoczesny oraz pełen tytułowych ''muzycznych wizji'' repertuar. Album promuje singiel ''Genesis'' -do pobrania tutaj.

Notka od wydawcy:

With her creative bent being both musical and visual, her second self embodies the arts of 2D, performance, dance, video and sound, weaving them all together to strong rhythmic effect. Subsequent records have sharpened her production skills and each one has tackled different influences and styles. This new set incorporates influences as wide as Enya, TLC and Aphex Twin, whilst drawing from genres like New Jack Swing, IDM, New Age, K-pop, Industrial and glitch resulting in a record that is both otherworldly and futuristic.

Claire describes her work as, “the only means through which I can be fully expressive. It is both an ethereal escape from, and a violent embrace of, my experience. The creative process is a quest for the ultimate sensual, mystical and cathartic experience and the vehicle for my psychic purging. Visions was conceived in a period of self-imposed cloistering during which time I did not see daylight.”


01. Infinite Love Without Fulfilment
02. Genesis
03. Oblivion
04. Eight
05. Circumambien
06. Vowels = space and time
07. Visiting Statue
08. Be A Body
09. Colour of Moonlight (Antiochus) [feat. Doldrums]
10. Symphonia IX (My Wait Is U)
11. Nightmusic (feat. Majical Clouds)
12. Skin
13. Know The Way

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.01.2012 12:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #2
RE: Grimes - Visions
już wykroiłem coś na swoją listę Icon_smile Całkiem ciekawa pozycja.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
16.01.2012 11:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Grimes - Visions
JEST!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.01.2012 09:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 702
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #4
RE: Grimes - Visions
Grimes nagrała wreszcie teledysk do "Genesis".




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
22.08.2012 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
adik 303
Unregistered

 
Post: #5
RE: Grimes - Visions
A ja dalej nie słuchałem albumu ... Icon_rolleyes
04.09.2012 10:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #6
RE: Grimes - Visions
Top 10 roku na bank u mnie, w ramach zachęty Icon_smile
05.09.2012 09:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #7
RE: Grimes - Visions
Ja słuchałem jakiś czas temu, ale niezbyt do mnie trafiła. Chociaż skoro zachęcacie to jeszcze raz dla pewności posłucham. Icon_wink

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
05.09.2012 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
thestranglers Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 31 133
Dołączył: Dec 2014
Post: #8
RE: Grimes - Visions
Kiedyś popełniłem coś a'la recenzję nawet na Dziobasowej liście:

"Wsłuchuję się dopiero i nie umiem jeszcze zabrać decydującego stanowiska. Wiesz już pewnie dobrze, że jestem wielkim fanem płyty Austry i nie wiem czy ten fakt pomoże mi w obiektywnym podejściu do Twojej ulubionej płyty. Po poznaniu "Genesis" spodziewałem się albumu najeżonego szybko wpadającymi w ucho, nośnymi przebojami. A tu trzeba posłuchać tego co dzieje się "między wierszami". Na pewno wspomniany "Genesis" i "Oblivion" nie są reprezentatywne dla całości. I w sumie dobrze. "Circumambient" kojarzy mi się wciąż z czymś. Myśli biegną daleko wstecz do płyt The Knife... "Vowels = Space and Time" to kolejny materiał na przebój. "Visiting Statue" to już na pewno Austra. A teraz obowiązkowo coś o "Skin": chyba o złej porze roku słucham tej płyty bo gdyby za oknem była głucha, zimna noc to te dźwięki szybciej poruszyłyby i mocniej działałyby na emocje. Wyszedłby cały żal, lęk, tęsknota... Bo o to czasem chodzi w muzyce, w takiej jaką nam serwuje Claire z pewnością, czyż nie? A przy obecnym stanie rzeczy potrzeba czasu. To dobry omen bo czego więcej chcieć od płyty? Na koniec zupełnie subiektywna dygresja: czy "know the way (outro)" nie kojarzy Ci się z "Wiemy wszystko" Coolek?"
05.09.2012 09:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Norah Jones - Visions Szymek79 9 221 09.03.2024 11:55 AM
Ostatni post: kajman
  Imagine Dragons - Night Visions michal91d 2 799 05.09.2012 10:50 AM
Ostatni post: Remo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości