Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumowa płyt - regulamin
pabloyd
Unregistered

 
Post: #1
Forumowa płyt - regulamin
Regulamin:

wszędzie gdzie dalej mowa jest o „forum” rozumie się przez to forum: http://www.mycharts.pl

1. Forumowa płyt jest tworzona na podstawie list płyt poszczególnych użytkowników publikowanych na forum.

2. Do forumowej płyt zalicza się max 20 płyt z list poszczególnych użytkowników (jeśli jest więcej płyt na liście jakiegoś użytkownika miejsca 21 i dalsze nie będą brane pod uwagę).

3. Każda płyta, która znajduje się na listach poszczególnych użytkowników otrzymuje tyle pkt ile wynika z pozycji na której się znajduje, zgodnie z zasadą: za 1m. – 20 pkt, za 20m. – 1 pkt. (jeśli lista jakiegoś użytkownika zawiera mniej niż 20 pozycji, np. 10, to płyty otrzymują odpowiednio od 20 pkt do 11 pkt).
3.1. Jeśli na liście danego użytkownika są „dziury” (np. brak jest jednej lub kilku pozycji w środku zestawienia), to pozycje poniżej dziury są przesuwane do góry, aż do momentu wyeliminowania dziury.
3.2. Jeśli na liście danego użytkownika są poz. ex aequo i użytkownik nie określi, która płyta ma dostać ile punktów, to płyta pierwsza w kolejności dostaje więcej punktów, a kolejne są przesuwane w dół.
3.3. Jeśli na liście danego użytkownika jedna płyta pojawia się dwa lub więcej razy, płyta ta dostaje tylko punkty za najwyższą pozycję, a pozostałe pozycje są traktowane jako „dziury”.
3.4 Zasady, które nie mogą być złamane podczas liczenia forumowej to:
a) maksymalna ilość punktów jakie może dostać jedna płyta od jednego użytkownika to 20 pkt.
b) maksymalna ilość punktów jakie mogą dostać wszystkie płyty od jednego użytkownika to 210 pkt.
c) każda płyta musi od jednego użytkownika dostać różną ilość punktów, tzn. nie może być sytuacji przyznania np. dwóm płytom 20 pkt.

4. Forumowa płyt ukazywać się będzie co tydzień i obejmować będzie listy opublikowane w okresie czwartek 23:59 – czwartek 23:59 następnego tygodnia.

5. Od pkt 4 mogą być w wyjątkowych sytuacjach odstępstwa, w zależności od indywidualnych potrzeb użytkowników (wyjazd, brak dostępu do internetu itd.), zgłoszonych prowadzącemu forumową płyt przed upływem terminu o którym mowa w pkt 4. Odstępstwa te jednak nie mogą powodać opóźnień w publikacji forumowej płyt listy dłuższych niż 3 dni.

6. Forumowa płyt będzie nosić datę czwartkową.

7. Forumowa płyt jest w postaci top-20 i obejmuje conajmniej 20 płyt, które uzyskały najwięcej punktów w danym tygodniu (w przypadku poz. ex aequo, płyt w top-20 może być więcej niż 20). Tylko płyty sklasyfikowane na miejscach 1-20 są liczone do podsumowań okresowych forumowej płyt. Pozostałe płyty, które uzyskały w danym tygodniu chociaż jeden punkt od jednego z użytkowników są prezentowane w formie spisu pn. „zaplecze”.

8. W przypadku gdy dwie lub więcej płyt zgromadzi tą samą liczbę punktów o kolejności zdecydują w kolejności:
- większa liczba list na których płyta się znajduje,
- wyższe miejsce płyty na listach użytkowników (w kolejności: najwyższe, drugie, itd.)
Gdy po zastosowaniu tych kryteriów, nadal będzie „remis”, płyty zostaną sklasyfikowane ex aequo, a następne miejsce lub miejsca w forumowej płyt zostaną pominiętę w zależności od tego ile płyt będzie ex aequo.

9. Każdy użytkownik publikujący swoją listę płyt ma prawo wnieść reklamacje, gdy zauważy jakikolwiek błąd w opublikowanej forumowej płyt. Reklamacja powinna zostać zapostowana w wątku z forumową płyt której dotyczy, w terminie 6 dób od godziny jej opublikowania na forum. Reklamacja złożona po tym terminie może zostać nieuwzględniona, o czym prowadzący informuje. Reklamacja musi zawierać wskazanie błędów jakie są powodem reklamacji.

10. Prowadzący forumową płyt ma obowiązek ustosunkować się do każdej reklamacji, a w przypadku nie uwzględnienia reklamacji, uzasadnić powody (np. gdy lista danego użytkownika nie spełnia wymogów regulaminowych). Błędy wytknięte w uwzględnionych reklamacjach złożonych w terminie określonym w pkt 9, są obowiązkowo poprawiane w możliwie krótkim czasie.

11. Jeśli jakiś użytkownik, mimo publikacji listy płyt na forum, nie życzy sobie by jego lista była wliczana do forumowej płyt, powinien zgłosić ten fakt poprzez umieszczenie w tym wątku postu z wyrażoną taką wolą. Prowadzący forumową płyt ma obowiązek uszanować taką wolę użytkownika.


Pozaregulaminowy zwyczaj przy tworzeniu forumowej płyt.
Sprawdzonym moim zwyczajem przy tworzeniu wspólnych list jest uzwględnianie zestawień, które są zamieszczane na forum z opóźnieniem (w tym wypadku w stosunku do terminu z pkt 4), pod warunkiem że istnieją na forum w momencie gdy zbieram dane. Prawie zawsze dane zbieram nie wcześniej niż o 9.00 w piątek. Dlatego spóźnialscy mogą skorzystać z tego zwyczaju.
Powyższy zwyczaj nie może być argumentem przy składaniu reklamacji np. na „nieuzwględnienie listy danego użytkownika”, gdyż jest tylko ułatwieniem dla spóźnialskich, a nie regulaminowym zobowiązaniem prowadzącego forumową płyt.
10.01.2012 02:09 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
RE: Forumowa płyt - regulamin
(10.01.2012 02:09 PM)pabloyd napisał(a):  3.1. Jeśli na liście danego użytkownika są „dziury” (np. brak jest jednej lub kilku pozycji w środku zestawienia), to pozycje poniżej dziury są przesuwane do góry, aż do momentu wyeliminowania dziury.
Niezwykle kontrowersyjny punkt. Wydaje mi się, że jeżeli intencją tworzącego zestawienie płyt jest zostawienie wolnego miejsca to ta intencja powinna być uszanowana. A przynajmniej ten punkt powinien być przedyskutowany na forum. Oczywiście chodzi mi o wolne miejsca świadomie stworzone, a nie takie, które pojawiły się z przypadkowego wrzucenia danej płyty dwa razy.
10.01.2012 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #3
RE: Forumowa płyt - regulamin
(10.01.2012 08:17 PM)kajman napisał(a):  Niezwykle kontrowersyjny punkt. Wydaje mi się, że jeżeli intencją tworzącego zestawienie płyt jest zostawienie wolnego miejsca to ta intencja powinna być uszanowana.
Przecież nie chodzi o to, że ktoś nie może dziur robić tylko sposób w jaki będą one traktowane do forumowej.
W ponad półrocznym doświadczeniu spotkałem sie tylko raz z takim celowym pozostawieniem dziury i pisałem wtedy do użytkownika czy mam doliczyć 8 pkt czy w ogóle nie liczyć, odpowiedź była że może byc 8 pkt, mimo że płyta po dziurze była na 20-tym (z tego co pamiętam). Tak więc tylko raz coś takiego było (i nie był to kajman) i nie było kontrowersji wobec mojego postępowania z taką dziurą.
Dla mnie takie liczenie to jest gwarancja porządku, bo jeśli dopuścimy dziury, to mogą się pojawić listy od żartownisiów zawierające mnóstwo takich dziur.

(10.01.2012 08:17 PM)kajman napisał(a):  A przynajmniej ten punkt powinien być przedyskutowany na forum. Oczywiście chodzi mi o wolne miejsca świadomie stworzone, a nie takie, które pojawiły się z przypadkowego wrzucenia danej płyty dwa razy.
Przedyskutować można.
Czekam zatem na opinie i ...
(10.01.2012 08:17 PM)kajman napisał(a):  Niezwykle kontrowersyjny punkt.
Konkretną propozycje od kajmana.
11.01.2012 11:33 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
RE: Forumowa płyt - regulamin
A czy ktokolwiek świadomie robi na forum dziury w swoich listach? Nie spotkałem się. Dla mnie punkt wcale nie jest kontrowersyjny. Już samo robienie takich dziur w swojej liście budzi we mnie większe kontrowersje, bo i po co?

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.01.2012 01:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 383
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
RE: Forumowa płyt - regulamin
Powód jest prosty: jeżeli uważa się, że jakaś płyta nie zasługuje na tak wysokie miejsce lub między kolejnymi płytami jest według układającego przepaść to dziura jest czymś oczywistym.
Uważam także że działanie wbrew woli prezentującego może zaowocować jeszcze dziwniejszymi pomysłami. Np jeżeli nie będę chciał mieć miejsca czwartego to wstawię tam np Ewę Śnieżankę i dopiero wtedy będzie cyrk.
11.01.2012 06:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #6
RE: Forumowa płyt - regulamin
Dla mnie wszystko jest zrozumiałe. Czekam na notowania Icon_winkIcon_smile
11.01.2012 06:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Forumowa płyt - regulamin
Cotygodniowa lista z dziurami byłaby faktycznie dziwna, ale nie można założyć, że takiej nie będzie.
Gdybym ja taką ułożył, to na pewno bym chciał, żeby dziury były respektowane czyli żeby żadne przesunięcia nie miały miejsca. Nie raz zdarzało mi się zrobić coś takiego w topie jakiegoś zespołu i intencje były właśnie takie, żeby były wyraźne różnice punktowe.
12.01.2012 12:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #8
RE: Forumowa płyt - regulamin
(11.01.2012 06:19 PM)kajman napisał(a):  Uważam także że działanie wbrew woli prezentującego może zaowocować jeszcze dziwniejszymi pomysłami. Np jeżeli nie będę chciał mieć miejsca czwartego to wstawię tam np Ewę Śnieżankę i dopiero wtedy będzie cyrk.
Pozostaje mieć nadzieję, że w innych mózgach nie zrodzą się takie pomysły.

Co do woli prezentującego, to u żadnego z prezentujących tu swoje listy płyt nigdy nie spotkałem sie taką dziurą.

(12.01.2012 12:33 PM)ku3a napisał(a):  Cotygodniowa lista z dziurami byłaby faktycznie dziwna, ale nie można założyć, że takiej nie będzie.
Według mnie "lista" ze swej definicji nie może zawierać dziur, bo obejmuje pozycje od ... do ..., a nie wybrane dowolnie pozycje ze środka listy, bo to byłyby już wycinki listy.

Chyba każdy kto chciał już miał wystarczająco dużo czasu na wypowiedź.

Wyniki konsultacji:
przeciwko pkt 3.1: kajman, ku3a.
za pkt 3.1: aaktt, emigrant, pabloyd.

Regulamin pozostaje bez zmian.
20.01.2012 12:44 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Forumowa płyt - reaktywacja? prz_rulez 210 77 361 24.02.2021 02:44 PM
Ostatni post: Sundrajta
  Forumowa płyt - Notowanie 19 (11.06.2015) Konrad 0 2 402 18.06.2015 11:20 AM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - Notowanie 18 (04.06.2015) Konrad 0 1 436 05.06.2015 02:50 PM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - Notowanie 17 (28.05.2015) Konrad 4 1 769 30.05.2015 11:18 PM
Ostatni post: ku3a
  Forumowa płyt - Notowanie 16 (21.05.2015) Konrad 2 1 563 22.05.2015 11:03 PM
Ostatni post: Konrad
  Forumowa płyt - notowanie 15 (12.04.2012) pabloyd 1 4 288 18.04.2012 10:17 AM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 14 (05.04.2012) pabloyd 3 3 717 14.04.2012 01:49 PM
Ostatni post: emigrant
  Forumowa płyt - notowanie 13 (29.03.2012) pabloyd 3 2 570 02.04.2012 12:47 PM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 12 (22.03.2012) pabloyd 5 3 891 31.03.2012 11:39 AM
Ostatni post: pabloyd
  Forumowa płyt - notowanie 11 (15.03.2012) pabloyd 4 2 479 21.03.2012 06:40 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości