Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPGP notowanie 791
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #1
LPGP notowanie 791
[Obrazek: 521bf74643db94f3.jpg]

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
08.01.2012 10:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #2
RE: LPGP notowanie 791
[Obrazek: be62da0bbd3783a2.jpg]

W związku z przejściem z trybu miesięcznego na tygodniowy kilka informacji na temat listy płyt:

1. Lista będzie postowana tylko z notowaniami niedzielnymi oraz w Poniedziałek Wielkanocny. Nie będzie listy płyt z notowaniami w środku tygodnia.
2. W związku ze zmianą notowania będą (w celach statystycznych LPGP) punktowane według punktacji 1 (szczegóły w temacie informacyjnym)
3. Notowania będą numerowane. Informuję iż pierwsza próba wprowadzenia płyt miała miejsce już w 1991 roku. Wtedy miało miejsce 10 notowań. Powróciłem do niej dopiero w 2010 roku.
A oto numeracja notowań płyt w celu wyjaśnienia przyjętej numeracji
1991 - 10 notowań (od 1 do 10) - co tydzień (od stycznia do początku marca)
2010 - 15 notowań (od 11 do 25) - co tydzień (od połowy września do końca roku)
2011 - 12 notowań (od 26 do 37) - co miesiąc (przez cały rok)
2012 - od 38 notowania z datą 01*01*2011 (co tydzień)
Notowania od nr 11 znajdują się w odpowiednich tematach na mycharts

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.01.2012 10:30 PM przez kolej_grzesiek.)
08.01.2012 10:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: LPGP notowanie 791
Fajnie, że jest lista płyt - i tam też Jay!
09.01.2012 11:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #4
RE: LPGP notowanie 791
(08.01.2012 10:29 PM)kolej_grzesiek napisał(a):  W związku z przejściem z trybu miesięcznego na tygodniowy kilka informacji na temat listy płyt:
No i fajnie, wiem czego się spodziewać w Twoim dziale Icon_smile
Mam tylko jedną uwagę, czy mógłbyś oprócz wersji obrazkowej wklejać też wersję tekstową ? Kopiuje zawartość list do excela, a z tym obrazkiem nie mogę się dogadać.

(09.01.2012 11:45 AM)1981 napisał(a):  Fajnie, że jest lista płyt - i tam też Jay!
No i dzięki temu będzie też wysoko w forumowej.
10.01.2012 02:20 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kolej_grzesiek Offline
głos niesłyszanych, głos niesłuchanych
*****

Liczba postów: 3 448
Dołączył: Feb 2009
Last.fm NK.pl YouTube
Post: #5
RE: LPGP notowanie 791
pabloyd napisał(a):Mam tylko jedną uwagę, czy mógłbyś oprócz wersji obrazkowej wklejać też wersję tekstową ? Kopiuje zawartość list do excela, a z tym obrazkiem nie mogę się dogadać.

Właśnie tu jest problem. Wersję obrazkową robię nie tyle dlatego, że lepiej wygląda, co z powodu oszczędności czasu. Dopóki robiłem wersję tekstową musiałem robić dodatkowy plik w edytorze w celu przystosowania wersji listy do formuły mycharts. W dodatku zdarzało mi się, że w głównym pliku z listą, jak i w pliku przystosowanym do formuły mycharts przy jednym utworze były podane różne długości pobytu na liście. No i jeszcze musiałem sprawdzać, czy kolejność się zgadza, czy nie ma ani jednej pomyłki. To wszystko zajmowało mi dużo czasu, więc bywało często tak, że stworzenie notowania, przystosowanie do publikacji na mycharts i blogu zajmowało mi czasami nieraz około trzech godzin (zwłaszcza przy notowaniach kiedy roszady są dość duże). Po wprowadzeniu niektórych usprawnień udało mi się czas zmniejszyć, a wprowadzenie obrazków skróciło cały czas powstawania notowania do około jednej godziny, no i odpadała konieczność sprawdzania kolejności utworów i porównywanie jednej wersji z drugą. Stanowi to dla mnie spore ułatwienie, bo pracuję w systemie trzyzmianowym i czasami też pracuję w niedzielę. Zwłaszcza jak mam w ten dzień nockę, to musiałem się nieźle nagimnastykować, żeby zdążyć z notowaniem jeszcze przed wyjściem do pracy.
Myślałem nad tą wersją tekstową, wiem, że ułatwiłaby Ci pracę, dlatego znalazłem rozwiązanie alternatywne. Mógłbym ją dawać w temacie, ale trochę gryzłoby się jedno z drugim. Dlatego co tydzień postaram się przesyłać wersję tekstową - tylko pozycja, tytuł i wykonawca na PW. Niemniej jednak prosiłbym, żebyś tutaj zaglądał dla sprawdzenia, czy kolejność jaką Ci posłałem zgadza się z tym co jest na liście oraz ewentualnie skonsultował się ze mną w razie nieprawidłowości.

WORDPRESS
YOUTUBE


낼 함깨 함깨 가야만해
Nine Muses WILD

Helax navždy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2012 10:03 PM przez kolej_grzesiek.)
10.01.2012 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: LPGP notowanie 791
Świetnie, że moje zeszłotygodniowe top 2 debiutują!
Mam nadzieję, ze trochę zwojują u Ciebie na liście Icon_wink

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
10.01.2012 10:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #7
RE: LPGP notowanie 791
(10.01.2012 09:57 PM)kolej_grzesiek napisał(a):  dlatego znalazłem rozwiązanie alternatywne.
Jak najbardziej dobre dla mnie rozwiązanie Icon_smile

(10.01.2012 09:57 PM)kolej_grzesiek napisał(a):  Niemniej jednak prosiłbym, żebyś tutaj zaglądał dla sprawdzenia, czy kolejność jaką Ci posłałem zgadza się z tym co jest na liście oraz ewentualnie skonsultował się ze mną w razie nieprawidłowości.
Ok, będę zaglądał, ale z konsultacją będzie na razie problem bo mam sporadyczny dostęp do sieci. Gdyby były rozbieżności, to przyjmę że na obrazku jest prawidłowy i napisze Ci że była taka sytuacja.
12.01.2012 02:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości