Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notowanie 646 (16.03.2008.)
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Notowanie 646 (16.03.2008.)
W strasznych bólach powstawało to notowanie, bo przez cały ostatni tydzień toczyłem sam ze sobą wewnętrzną walkę Icon_smile2 Walka ta toczyła się o zasady mojej listy a konkretnie o zasadę niedopuszczania na nią utworów krajowych. Już od dłuższego czasu to ograniczenie wydawało mi się coraz bardziej bezsensowne i w końcu stało się... Icon_wink2 W ostatnich dniach po długiej przerwie powróciłem do najnowszych albumów Riverside i Division By Zero i po prostu muzyka okazała się silniejsza ode mnie Icon_mrgreen Tak więc na razie dopuszczam na listę polskie utwory anglojęzyczne (lub instrumentalne) a co będzie potem to się zobaczy... To ostatnie ograniczenie uzasadnione jest tym że ja zupełnie inaczej odbieram utwory z tekstem polskim niż z tekstem angielskim czy też w jeszcze jakimś innym języku, przez co trudno byłoby mi obiektywnie je ze sobą porównać... Icon_wink2
Natomiast jeśli chodzi o inne sprawy to najważniejszym wydarzeniem jest podwójna korona dla Mars Volty (zarówno na liście utworów jak i albumów) a inne zmiany już sobie sprawdzicie sami... Icon_wink2
I to tyle na dziś Icon_smile


Notowanie 646
Z dnia 16.03.2008.

01 04 THE MARS VOLTA - Goliath 5 1

02 02 DOWN - Nothing In Return (Walk Away) 10 2
03 01 ASHES DIVIDE - The Stone 10 1
04 03 COHEED AND CAMBRIA - No World For Tommorow 15 2
05 05 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - Laudanum 6 5
06 06 PURE REASON REVOLUTION - The Twyncyn/Trembling Willows 13 1
07 09 PORCUPINE TREE - Normal 7 7
08 08 SERJ TANKIAN - Saving Us 9 8
09 14 AVENGED SEVENFOLD - A Little Piece of Heaven 4 9
10 11 KARNIVOOL - The Only Way 7 10


11 10 PORCUPINE TREE Way - Out of Here 21 1
12 07 HURT - Alone With the Sea 18 1
13 13 THE MARS VOLTA - Wax Simulacra 16 8
14 19 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - The Equinigma 4 14
15 20 FILTER - Soldiers of Misfortune 2 15

16 12 PARADISE LOST - Praise Lamented Shade 15 9
17 22 PURE REASON REVOLUTION - Apprentice of the Universe 4 17
18 16 KATATONIA - Unfurl 29 1
19 17 PORCUPINE TREE - Anesthetize 32 1
20 18 DEVIN TOWNSEND - Solar Winds 32 1

21 21 MACHINE HEAD - Halo 9 21
22 15 AVENGED SEVENFOLD - Afterlife 10 11
23 25 ALTERNATE SOUND OF LIFE - She Whispers Loud 11 20
24 24 TOOL - Intension 22 3
25 23 FAIR TO MIDLAND - Tall Tales Taste Like Sour Grapes 24 3
26 26 SEETHER - No Jesus Christ 16 22
27 27 THE DILLINGER ESCAPE PLAN - Milk Lizard 8 27
28 39 MONSTER MAGNET - Cyclone 2 28
29 ** DIVISION BY ZERO Your Salvation 1 29
30 ** RIVERSIDE Schizophrenic Prayer 1 30


31 32 10 YEARS - Beautiful 5 31
32 34 ALTER BRIDGE - Brand New Start 4 32
33 37 HERMANO - Exam Room 4 33

34 31 BLOODSIMPLE - Out To Get You 11 31
35 28 QUEENSRYCHE - Welcome To the Machine 19 10
36 30 TYPE O NEGATIVE - September Sun 50 1
37 29 AYREON - Liquid Eternity 13 5
38 38 VOLBEAT - Sad Man's Tongue 4 38
39 36 THE QUILL - Man In Mind 11 35
40 33 FOO FIGHTERS - Long Road To Ruin 11 33

41 43 3 DOORS DOWN - Citizen/Soldier 4 41
42 45 SERJ TANKIAN - Sky Is Over 3 42
43 48 SEVENDUST - Prodigal Son 2 43

44 41 FAIR TO MIDLAND - April Fools and Eggmen 31 4
45 42 THE DILLINGER ESCAPE PLAN - Black Bubblegum 17 19
46 40 MONSTER MAGNET - Blow Your Mind 17 15
47 47 DEVIN TOWNSEND - Hyperdrive 36 1
48 44 ALTER BRIDGE - Ties That Bind 23 9
49 49 BARONESS - Wanderlust 23 4
50 50 FAIR TO MIDLAND - Dance of the Manatee 48 1

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
18.03.2008 03:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
I albumy...

01 01 THE MARS VOLTA - The Bedlam In Goliath

02 03 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - Starborn: Tome I

03 04 PURE REASON REVOLUTION - The Dark Third


04 02 PORCUPINE TREE - Fear of a Blank Planet

05 05 AVENGED SEVENFOLD - Avenged Sevenfold

06 06 SERJ TANKIAN - Elect the Dead

07 07 DOWN - III: Over The Under

08 08 COHEED & CAMBRIA - No World For Tommorow

09 10 PORCUPINE TREE - Nil Recurring EP

10 09 HURT - Vol. II


11 13 DEVIN TOWNSEND - Ziltoid the Omniscient
12 11 FAIR TO MIDLAND - Fables From a Mayfly...
13 12 PARADISE LOST - In Requiem
14 14 THE DILLINGER ESCAPE PLAN - Ire Works
15 15 MACHINE HEAD The Blackening
16 18 MONSTER MAGNET - 4-Way Diablo
17 16 TOOL 10 000 Days
18 17 ALTER BRIDGE Blackbird
19 NN DIVISION BY ZERO Tyranny of Therapy
20 NN RIVERSIDE Rapid Eye Movement

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
18.03.2008 03:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
p.u.r.h. napisał(a):Tak więc na razie dopuszczam na listę polskie utwory anglojęzyczne (lub instrumentalne) a co będzie potem to się zobaczy...
Mam tak samo.. polscy wykonawcy rzadko do mnie trafiają... ostatnio Urszula Dudziak Icon_biggrin3 (instrumentalnie) i Riverside (po angielsku).

Z twojej listy podoba mi się "Normal" - całkiem dobrze sobie radzi!
18.03.2008 04:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
p.u.r.h. napisał(a):Walka ta toczyła się o zasady mojej listy a konkretnie o zasadę niedopuszczania na nią utworów krajowych. Już od dłuższego czasu to ograniczenie wydawało mi się coraz bardziej bezsensowne i w końcu stało się...
skoro juz sam to przyznales, to moge napisac, ze dla mnie od poczatku ta zasada byla bezsensowna Icon_razz. i mam nadzieje, ze pozostale przy zyciu bariery tez wkrotce pekna.
na tle innych ruchow, skok A7X na 9. wyglada bardzo okazale i prawdopodobnie juz niedlugo to bedzie podium.
Monster Magnet ladnie do gory Icon_smile2.
"Sky Is Over" strasznie skromnie sie przesuwa. troche wiecej odwagi, Serj! Icon_wink2
a, nr 1 jeszcze. nie znam go na razie, ale mnie to tak srednio Mars Volta kreci... Jak na razie zaden ich kawalek mi sie nie podobal... (choc nie powiem, zebym wiele znal...)
18.03.2008 04:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
ku3a napisał(a):skoro juz sam to przyznales, to moge napisac, ze dla mnie od poczatku ta zasada byla bezsensowna Icon_razz. i mam nadzieje, ze pozostale przy zyciu bariery tez wkrotce pekna.
No cóż, jeszcze do niedawna ta zasada wydawała mi się czymś zupełnie normalnym Icon_wink2 Owszem podobały mi się różne polskie utwory ale nie myślałem o nich jak o kandydatach na listę, dopiero niedawno zaczęły się z tym kłopoty, szczególnie Riverside sprawiał problemy... Icon_mrgreen A innych zasad (np. utwory wyłącznie z najnowszych albumów) na pewno zmieniać nie będę Icon_razz

ku3a napisał(a):na tle innych ruchow, skok A7X na 9. wyglada bardzo okazale i prawdopodobnie juz niedlugo to bedzie podium.
Do podium to im jeszcze bardzo daleko, dopiero teraz zaczną się prawdziwe schody Icon_wink2

ku3a napisał(a):Monster Magnet ladnie do gory Icon_smile2.
Idą jak cyklon Icon_biggrin3 A słyszałeś już coś z nowej płytki?

ku3a napisał(a):a, nr 1 jeszcze. nie znam go na razie, ale mnie to tak srednio Mars Volta kreci... Jak na razie zaden ich kawalek mi sie nie podobal... (choc nie powiem, zebym wiele znal...)
Ja w sumie też bardzo wolno się do nich przekonywałem: pierwsze dwa albumy z początku raczej mi nie podeszły, dopiero przy trzecim coś zaskoczyło i teraz lubię wszystkie Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
18.03.2008 06:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #6
 
p.u.r.h. napisał(a):Walka ta toczyła się o zasady mojej listy a konkretnie o zasadę niedopuszczania na nią utworów krajowych. Już od dłuższego czasu to ograniczenie wydawało mi się coraz bardziej bezsensowne i w końcu stało się... Icon_wink2
Jupi! Icon_biggrin3
p.u.r.h. napisał(a):ostatnich dniach po długiej przerwie powróciłem do najnowszych albumów Riverside i Division By Zero i po prostu muzyka okazała się silniejsza ode mnie Icon_mrgreen
I bardzo dobrze! Icon_smile2
p.u.r.h. napisał(a):Tak więc na razie dopuszczam na listę polskie utwory anglojęzyczne (lub instrumentalne) a co będzie potem to się zobaczy... To ostatnie ograniczenie uzasadnione jest tym że ja zupełnie inaczej odbieram utwory z tekstem polskim niż z tekstem angielskim czy też w jeszcze jakimś innym języku, przez co trudno byłoby mi obiektywnie je ze sobą porównać... Icon_wink2
Co Wy wszyscy z tym obiektywizmem? Icon_wink2
p.u.r.h. napisał(a):01 04 THE MARS VOLTA - Goliath 5 1
Cieszę się, że mogę to napisać: najlepszy utwór na liście na zasłużonym miejscy. Icon_biggrin3
p.u.r.h. napisał(a):13 13 THE MARS VOLTA - Wax Simulacra 16 8
Trochę dziwi mnie wysoka pozycja tego utwory skoro znasz płytę. Z płyt w tym tygodniu postaram się przesłuchać:
p.u.r.h. napisał(a):02 03 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - Starborn: Tome I
p.u.r.h. napisał(a):04 02 PORCUPINE TREE - Fear of a Blank Planet
18.03.2008 07:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
p.u.r.h. napisał(a):Idą jak cyklon Icon_biggrin3 A słyszałeś już coś z nowej płytki?
jeszcze nie. a czy jest szansa, zeby jakos zwiekszyc prawdopodobienstwo uslyszenia? Icon_wink2
18.03.2008 08:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Gdybym robił listę tylko w Twoich klimatach, to Goliath panowałby już od pewnego czasu bezkonkurencyjnie. Ale i tak od długiego czasu to Twój najlepszy (moim zdaniem) numer 1. A że numer dwa też świetny, a potem numery (sporo by wymieniać)... Icon_biggrin3
Wyrzuciłeś mi dwa utwory do leżakowni (a pewnie za tydzień na amen), ale już i tak były zmęczone, więc może i dobrze.
18.03.2008 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
abd3mz napisał(a):1. Co Wy wszyscy z tym obiektywizmem? Icon_wink2
2. Z płyt w tym tygodniu postaram się przesłuchać
04 02 PORCUPINE TREE - Fear of a Blank Planet
1. ja także stawiam na obiektywizm, ale jak widać po ruchach na mojej liście nie wychodzi mi to najlepiej.
2. Czyżbyśmy mieli Anesthetize na kolejnej liście. Jeżeli coś Cię ma zauroczyć to stawiam na to.
18.03.2008 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
abd3mz napisał(a):cieszę się, że mogę to napisać: najlepszy utwór na liście na zasłużonym miejscy. Icon_biggrin3
Co do tego pełna zgoda Icon_mrgreen
abd3mz napisał(a):
p.u.r.h. napisał(a):13 13 THE MARS VOLTA - Wax Simulacra 16 8
Trochę dziwi mnie wysoka pozycja tego utwory skoro znasz płytę.
Poznałem go dużo wcześniej niż cały album i słucham go zazwyczaj w oderwaniu od albumu Icon_wink2 Co nie zmienia faktu że pewnie w najbliższych tygodniach zastąpię go jakimś innym, tylko najpierw muszę się zdecydować którym... :roll:

ku3a napisał(a):
p.u.r.h. napisał(a):Idą jak cyklon Icon_biggrin3 A słyszałeś już coś z nowej płytki?
jeszcze nie. a czy jest szansa, zeby jakos zwiekszyc prawdopodobienstwo uslyszenia? Icon_wink2
Na razie mogę tylko zaproponować Myspace, jeśli się spodoba to mogę przygotować jakąś przesyłkę, bo niestety za hodowlę gryzoni jakoś wciąż nie mogę się zabrać Icon_confused

kajman napisał(a):Gdybym robił listę tylko w Twoich klimatach, to Goliath panowałby już od pewnego czasu bezkonkurencyjnie. Ale i tak od długiego czasu to Twój najlepszy (moim zdaniem) numer 1.
Moim zresztą też Icon_wink2
kajman napisał(a):Wyrzuciłeś mi dwa utwory do leżakowni (a pewnie za tydzień na amen), ale już i tak były zmęczone, więc może i dobrze.
No cóż, zrobiłem to z premedytacją. Zresztą i tak już chyba kończyły karierę u Ciebie Icon_wink2 Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
19.03.2008 02:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
p.u.r.h. napisał(a):05 05 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - Laudanum 6 5
z top10 to zdecydowanie najlepszy utwór. Mimo, że u mnie karierę robi najlepszy utwór z Twojej drugiej "10"
p.u.r.h. napisał(a):14 19 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - The Equinigma 4 14
p.u.r.h. napisał(a):30 ** RIVERSIDE Schizophrenic Prayer 1 30
a w tej "10" niespodziewanie to jest dla mnie nr 1. Niespodziewanie bo jest tu FTM i DB0 Icon_wink2
p.u.r.h. napisał(a):31 32 10 YEARS - Beautiful 5 31
sam juz nie wiem skąd ja to mam... Myślałem, że od Ciebie ale jak nie masz chomika to już nie wiem. Może Ty go wziąłeś z innego chomika? A u mnie często się pojawia w odtwarzaczu, a czy na liście> zobaczymy
p.u.r.h. napisał(a):FAIR TO MIDLAND - Dance of the Manatee 48 1
tu nie zmiennie najlepszy nr w piątej "10".
Niestety nie mogę znaleźć nic w Mars Volcie... Płytę łyszałem raz, chociaż nie były to za dobre warunki. Pierwszy singel absolutnie mnie nie ruszył. Mouszę posłuchać Goliatha
p.u.r.h. napisał(a):02 03 THE CHRONICLES OF ISRAFEL - Starborn: Tome I
bardzo ładna pozycja. A u mnie ... Przypomniałem sobie że muszę wkleić na forum swoją listę płyt. Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.03.2008 02:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #12
 
No i pieknie !!! Goliath liderem Icon_biggrin3
Poza tym cięsze się z awansów utworów z pozycji 7, 9,14, 32, 42.
I nowości świetne bez wyjątku Icon_smile2
19.03.2008 02:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Fajnie, że teraz wszystkie angielskojęzyczne utwory mają szansę dostać się na listę Icon_wink2
U mnie nigdy nie miały takiej blokady, która przez jakiś czas obejmowała utwory polskojęzyczne.
Ale wtedy i tak Riverside nie osiągał takich sukcesów jak aktualnie. Cieszę się, że debiutuje ten kawałek, bo już mam kolejną wskazówkę, co do tego, co mam wrzucić w następnej kolejności.
Division By Zero chyba nie znam...
Fajne awanse na trzech pierwszych miejscach w dwóch ostatnich dziesiątkach Icon_smile2
Cieszy też skok A7X do pierwszej dziesiątki. Jest w niej też Karnivool, ale u mnie większe szanse ma chyba... Gotye Icon_mrgreen
Szkoda, że spada u Ciebie w dziesiątce utwór, który u mnie szykuje się do skoku, ale na szczęście na pierwsze wchodzi kawałek, który szykuje się do wejścia Icon_smile2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
21.03.2008 01:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
mrsap napisał(a):Fajnie, że teraz wszystkie angielskojęzyczne utwory mają szansę dostać się na listę Icon_wink2
U mnie nigdy nie miały takiej blokady, która przez jakiś czas obejmowała utwory polskojęzyczne.
Trochę żałuję że tak późno zdecydowałem się na zdjęcie tej blokady, ale zobaczymy jak sytuacja będzie się rozwijać... Icon_wink2
mrsap napisał(a):Division By Zero chyba nie znam...
Tu jest - a pewnie i coś jeszcze powinno Cię tam zainteresować Icon_wink2

mrsap napisał(a):Szkoda, że spada u Ciebie w dziesiątce utwór, który u mnie szykuje się do skoku, ale na szczęście na pierwsze wchodzi kawałek, który szykuje się do wejścia Icon_smile2
Mam dylemat o który może chodzić, liczę na awans obu spadających... Icon_wink2 Natomiast druga wiadomość cieszy bardzo Icon_mrgreen

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
21.03.2008 02:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
p.u.r.h., zezwierzakuj Twój numer 1 to może się przekonam Icon_wink2

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
21.03.2008 10:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #16
 
Konrad napisał(a):p.u.r.h., zezwierzakuj Twój numer 1 to może się przekonam
znajdziesz u abd3mz :
http://www.chomikuj.pl/abd3mz/mycharts-a...oliath.mp3

no to przy okazji:


[glow=red]RODZINNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
[/glow]

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
21.03.2008 10:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości